Dc lepelaars in het Zwanenwater Het Zwanenwater herbergt, om het zo eens te zeggen, een keur van vogels. Zij dwingen met hun bedoening en hun leven in elke tijd van het jaar bewondering af van hem of haar, die er naar kijkt. Zo kunt U b.v. reeds vroeg in het voorjaar de verschillende waad- vogels in het Zwanenwater zien, waaronder de lepelaars. Deze wonen in kolonie s, broeden er en brengen er hun jongen groot. Dit in zulk een groot aantal, dat men er verstomd van slaat. Zij (de lepelaars) komen steeds weer op hetzelfde plekje terug en zorgen daar voor de instand-houding van de soort, aldus de jachtopzichter, die het Zwanenwa ter kent als een degelijke huismoeder haar linnenkast. Wanneer de lepelaars jongen heb ben, vliegen ze vier tot vijf keer per dag naar de Wadden, om daar voer voor de „kinderen" te halen. Een „grapje" dat neer komt op een slordige twee- a drie-honderd kilometer per dag. De lepelaars, die alleen in het Zwanenwater in een zo groot aantal te zien zijn, wonen er zo gezegd „huis aan huis". De jongen gaan rustig bij elkaar „buurten", 'n Ieder, die ook maar enige in teresse heeft, raden we beslist aan in de maan den april tot juni eens een kijkje in deze kolonie's te gaan nemen. Wat men er te zien krijgt in een betrekkelijk korte tijd, is niette beschrijven. Een excursie, onder leiding van een deskundige in dit gebied, is zeer zeker aan te bevelen. Een koppel lepelaars, vliegend in de rode avondzon, met dat merkwaardige licht door hun vleugels, is iets dat men nooit kan vergeten. Even nog een technische op merking. Een 60 eeuwen geleden hadden de lepelaars hun vleugels reeds op de plaats, waar thans de moderne straalvliegtuigen hun vleugels hebben, n.1. bijna in het midden van de romp. Dit is bepaald opvallend tijdens de vlucht van de lepelaar. Het Zwanenwater Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten a f 1.per persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zd. Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Hulde! Hulde aan twee dappere dames, die don derdagmiddag 6 aug. op het stille strand tussen Groote Keeten en Callantsoog een drenkeling in bewusteloze toestand uit zee wisten te halen. Voor er meerdere hulp kwam opdagen, hadden deze dames de le vensgeesten weer weten op te wekken, zodat de man, na een paar uur te hebben gerust, weer naar zijn vakantie-verblijf kon worden ge bracht. Voor zulke dames, ons petje af. Eveneens hulde aan de dame, die op het strand te Callantsoog een meisje van 5 jaar uit het water wist te halen. Wij kunnen er niet genoeg op wijzen dat het gevaarlijk zwemmen en baden is in de nabijheid van de dammen. Vreemde valuta Voor onze buitenlandse gasten bestaat de mogelijkheid hun valuta om te Wisselen op het V.V.V.-kantoor. Wijnfeest in hotel „Callant" Zondagavond in hotel „Callant": Wein und Gesang. Een volle zaal met gasten en in woners zijn getuigen geweest van een ge varieerd programma, dat zang en spel be vatte. De welbespraakte conferencier Mullens maakte het de Hollanders zowel als de Duit sers duidelijk wat hij verlangde. De mede werkers konden zich a la minute aanmelden. Er was een Duitse gast, die twee liederen zong, waaruit bleek dat we het niet met een „kleine jongen" te doen hadden, figuurlijk niet en letterlijk niet. Deze heer was o.a. verbonden aan het Deutsche Landes Theater. Binnen onze gemeentegrenzen hebben wij ook een zanger van formaat, Nic. Smit, die met zijn twee Duitse liederen veel bijval oogstte. Dat de Hollanders de kaas nog niet van het brood laten eten, bleek in de eet- estafette. Een ploeg van 4 Duitsers en een van 4 Hollanders moesten zich meten in het snel eten. De opgediende ingrediënten waren mogelijk wel smakelijk, maar het leek ons toe, dat ze nu niet gemakkelijk door de keel gleden, hetgeen natuurlijk ook niet de be doeling was. De Hollanders wonnen met flinke voorsprong, zelfs van de drie overgebleven Duitsers, daar één van hun team het toneel verliet. Zijn teamgenoten bleken hiervan niet onder de indruk, gelukkig. Het hoogtepunt van de avond was wel de verkiezing van „Miss CallantsoogEen twintigtal dames waren in de gelukkige om standigheid, een nummer te hebben ontvan gen, waarvan later bleek dat zij degenen waren, uit wier midden de schoonste, char- manste, elegantste en misschien ook wel de liefste zou worden gekozen als „Miss Cal lantsoog". De jury, welke internationaal was samengesteld en wel uit Mej. Filippo, de heer Deenink en de Duitser Horst Lommer, hadden de zware taak een keuze te doen. En het was mej. Scheufel, een Amsterdamse steno-typiste, die het hart van de juryleden, maar ook dat van het publiek, veroverde, want zij ontving uit handen van mevr. Ra demaker een boeket bloemen en haar werd het lint met „Miss Callantsoog" om de schouders gehangen. De pianist Jac. W. Lut zorgde voor uitstekende begeleiding. De „artisten", welke belangeloos medewerk ten, mochten van de directie diverse ver rassingen in ontvangst nemen. Wij geloven wel dat het wijnfeest geslaagd mag worden genoemd. Nieuws uit Groote Keeten Dinsdag 4 aug. Een middeleeuws balspel werd voor volwassenen gehouden in de Keeten. Iedere speler had een opgeblazen varkensblaas aan zijn been, die door de tegenspeler stuk getrapt moest worden. De „trapprijzen" gingen naar Jb. Bakker Jnz. (Gr. Keeten le, Mevr. v.d. Poel (Utrecht) 2e en de heer Bunninck 3e prijs. Donderdag 6 aug. Lampionoptocht. Voor de mooiste costuums waren prijzen beschik baar gesteld. „Miss Groote Keeten 1959" verwierf de le prijs (Sarita v. Andel), Els v. d. Groenekan de 2e (Javaanse) en 3 derde prijzen waren voor Ulrica Beahr, Essen, Marja Visser, Wieringen en Dicky Eradus, Groote Keeten. Nieuws uit Callantsoog Ook in Callantsoog waren de vorige week de feesten niet van de lucht. Wij noemen de kindermiddag met de beroemde gooche laar Caky, de strandfeesten, het tonknuppe- len en niet te vergeten de Lampionoptocht. Door te kort aan ruimte, kunnen we niet verder op een en ander ingaan. Wat we nog meer missen In het vorige nummer van de Badbode lazen wij „Wat we nog missen". Er werden daarbij allerlei „schone zaken" aangevoerd. Het zij ons vergund hieraan nog iets toe te voegen. En wel hetgeen wij nog missen, n.1. de „feelings" een badgast „gast" te laten zijn en niet alleen „winstobject". Een badgast. Nieuwe attractie! De heer Schouten, Zwartepad, Callantsoog, komt iedere Zondag met paarden naar het strand om kinderen een ritje te laten maken. De andere dagen van de week zijn de paarden te huur voor volwassenen. KERK-nieuws Ned. Hcrv. Gemeente» Zondag 16 aug. 8.30 uur v.m. Jeugddienst. Hulpprediker J. C. Graaff (den Helder) Onderwerp „Een reis om nooit te vergeten", 10 uur v.m. Dr. Terlaak Poot Onderwerp „Een koning met een dierenhart". 7.30 uur n.m. Dr. Terlaak Poot Onderwerp „Koning in boeien". Gereformeerde Kerk, Schagen Kerkgebouw Corn. Bokstraat 10 uur v.m. en 7 uur n.m.: de heer A. C. Koeman (Kolhorn). Zaterdag 15 en zondag 16 aug. Katholieke Kerk, Callantsoog Recreatiegebouw, Abbestederweg, 8.30 uur v.m. H. Mis 't Zand, H. Mis 7, 8.30 en 10.30 uur v.m. Dc zomer-bazar De Herv. Vrouwen Vereniging organiseerde 5 en 6 aug. haar jaarlijkse winkel van Sinkel in de Brandweer-loods. Mej. Brak verwel komde de talrijke aanwezigen en de burge meester lanceerde een opwekkend openings woord. Badgasten en „inboorlingen", zowel kleinen als volwassenen, verdrongen zich voor de lokkende stands, grabbelton, de grote kip enz. 's Avonds was het vooral de heer van Eek, die de bezoekers bezig hield met zijn draaibord, waarbij weer van alles te winnen was. De tweede avond leidde de burge meester na afloop van de bazar de uitloting der hoofdprijzen. Hierna dankte mej. Brak de aanwezigen en allen, die er voor gezorgd hadden dat dit feest zo goed geslaagd was. Het resultaat van deze bazar werd een bruto bedrag van f 1800. ten dele bestemd voor de kerkvoogdij, ten andere dele voor de restauratie van de Visserman op het Dorps plein (zulks na aftrek van alle kosten van de bruto-ontvangst). Bravo! Tot volgend jaar. W aterstanden hoog water laag water za. 15 aug. 4.01 16.34 10.45 23.16 zo. 16 aug. 5.33 17.57 12.08 ma. 17 aug. 6.48 19.02 0.25 13.18 di. 18 aug. 7.48 19.59 1.25 14.16 WO. 19 aug. 8.38 20.42 2.17 15.04 do. 20 aug. 9.21 21.21 3.02 15.45 vr. 21 aug. 9.52 21.50 3.30 16.00 Agenda voor filmvoorstellingen (Recreatiegebouw Abbestederweg). vr. 14 aug. De vrolijke vagebond. Aanv. 8 uur. wo. 19 aug. Und des Abends in die Scala. vr. 21 aug. Liane, het meisje uit het oerwoud. Agenda feesten te Callantsoog za. 15 aug. Hockeywedstrijd. Aanvang 7 uur. di. 18 aug. Kindermiddag. aug. Lampionoptocht. Het ligt in de bedoeling, evenals vorig jaar, bij vol doende deelname een gecostumeerd feest te houden. (Opgave voor zaterdag 22 aug. bij de redactie van de Badbode). Agenda Groote Keeten 19 aug. Verrassingsrace voor volwassenen. Dienstrooster stranddienst E.H.B.O. ZONDAG 16 aug.10—2 uur 26 uur Callantsoog Mevr. Pancras K. Zwart joh. Koemeester jopie Oudenes Groote Keeten: K. Zwart Jb. de Wit Ans Burger Anny Slijkerman

Badbode voor Callantsoog | 1959 | | pagina 2