Kermis Badbode verschijnt zaterdag 5 sept. Hollands strand, wat ben jij mooi I Onze zee zo vaak bezongen Bood laatst weer een nieuw aspect, Zij gaf een dikke wollen wade Kilometers uitgestrekt. Schuim, als pakken witte watten, Bolden op, langs heel de kust. Het leek op slagroom voor de koffie, Romig, bros, een lieve lust. En de jeugd heeft er genoten, Zij wentelde zich in die looi En zij sprong en lag en stoeide Hollands strand, wat ben jij mooi De vroegere bewoners van de „Nieuwe Laag" Het huis van de heer P. Mooy Jzn., dat naast de, deze zomer geopende ijssalon van de fam. Brantenaar staat, werd tot 1903 be woond door de heer J. v. d. Berg. Deze had, evenals zovelen op de Nieuwe Laag, een winkel. De heer v. d. Berg verhuisde in 1903 naar het café, de latere manufactu renzaak van de heer Brouwer. Zijn vroegere winkelbedrijf werd toen gelijk opgeheven, terwijl het huis bewoond werd door de heer Jb. Mooy Azn., die boer was. In 1922 nam Jonkheer v. d. Poll het pand over, om het in 1927 weer te verkopen aan de tegen woordige eigenaar. De boerderij er naast, waar nu J. Kruit woont, werd vroeger bewoond door J. Vader, die er in die tijd reeds een boerenbedrijf hield. Over de omstandigheden van de boeren met 4-6 koeien behoeven we niets meer te zeggen. Alleen dit: „een armoedig bestaan met hard werken". Na de dood van de heer Vader ging het pand en bedrijf over aan de heer v. d. Berg, die het huis aanvankelijk verhuurde, om er in 1914 zelf te gaan wonen. In 1931 werd hij opgevolgd door zijn schoonzoon D. Kater, die er evenals zijn voorgangers een boeren bedrijf uitoefende. In 1899 opende de heer M. Hoek een krui denierswinkel, hoofdzakelijk opgebouwd van afbraak van de oude school. Het pand ver anderde nogal eens van eigenaar, nadat de heer Hoek een nieuw bedrijf op de Oude Laag opende. Nadat de wed. T. v. d. Vlies er een manufacturenzaak had, ging het pand over aan de heer Houtenbos. Deze vestigde hier het eerste poststation. Ook deze persoon bleef er niet wonen, maar het gebouwtje bleef tot de pensionering van Mevr. Worp dienst doen als postkantoor. Thans is hier een zaak voor radio-artikelen e.d. gevestigd. Het pand er naast werd aanvankelijk ge bouwd voor de gemeente-politie Oxhuisen, die naderhand opgevolgd werd door de heer Dekker. De heer G. Baken werd nadien politie in Callantsoog. De heer Baken was bij zijn benoeming reeds inwoner van ons dorp, daardoor werd het huis aan de ge meente-werkman toegewezen. Als zodanig doet het thans nog dienst. Vreemde valuta Voor onze buitenlandse gasten bestaat de mogelijkheid hun valuta om te wisselen op het V.V.V.-kantoor. Postkantoor geopend op ma., di., wo., do., vr. van 9 - 12, 14 - 15. 17.30- 18.30, za 10-13. Bibliotheek Ma., di., wo., do., vr. van 7-8 uur. Uitlening in de O. L. School. Van de redactie Zo juist schrijven we 29 aug. no. 10 boven de Badbode. Dit wil zeggen dat het einde van deze prachtige zomer in aantocht is. Voor de Badbode betekent het, dat dit nummer in feite het laatste is van dit sei zoen dus een afscheidsnummer. Het past ons dan ook een woord van dank te richten aan de firma van Loenen, voor de prettige samenwerking en de keurige verzorging van dit blad. Degenen onder U, die voor artikelen, foto's, tekeningen en verdere stukken zorgden, even eens zeer veel dank. Voor de dames en heren, die in hun vakan tie zich belangeloos beschikbaar stelden, ter assistentie van de strandfeesten, niets dan lof. Namen kunnen wij niet noemen, toch willen wij een uitzondering maken, en wel voor de heer Rosenboom uit Amsterdam, die steeds van de „partij" was. Heer Rosenboom, namens alle kinderen, die genoten hebben van de strandspelen, zeer veel dank. Indien U nu denkt, dat wij aan het eind van ons Latijn zijn, moeten we U teleur stellen. Deze zomer hebben wij zo hier en daar wel eens gehoorddit zou ik gaarne zus of dat zo zien. Het lijkt ons daarom gewenst een ideeën-bus in het leven te roe pen. Indien U wensen heeft over kamperen, huisvestiging, huren, hotel en pensionleven, kinderspelen - gezelschapsspelen, amusement, enz. enz. of klachten, schrijf dan naar de ideeën-bus. Zeer waarschijnlijk zullen uw ideeën ten uitvoer gebracht kunnen worden. Strandspelen te Callantsoog Dinsdag 18 aug. werd nogmaals een strand feest georganiseerd. Evenals de vorige malen werden, de naar schatting 150 kinderen, over 3 leeftijdsgroepen verdeeld. De kinderen van 4-6 jaar moesten door een autoband kruipen, de snelste hierbij was de 6-jarige Maarten Frits, tweede werd Tineke Vlak en derde Marion Calf. Voor de jongens en meisjes van 7-9 jaar stond een hindernis-wedstrijd op het pro gramma. Bij de meisjes zegevierde Eveline de Jong, tweede werd Lily Sickens en derde Annemarie Rutten. De eerste prijs bij de jongens ging naar Victor Berkhout, de twee de naar Theo Bakker en de derde naar Hans Matsinger. De grotere meisjes van 10-12 jaar deden een spel met fopbril op. Na een spannende strijd kreeg Janny v. d. Weyde de eerste, Brigit Dinkla de tweede en Maaike de Jong de derde prijs. De jongens konden hun krachten meten met touwtrekken. De eerste prijs kwam uiteindelijk in handen van de groep Johan de Jong, Martin de Jong, Cor Oskamp en Arie Buik. De tweede prijs was voor de jongens Dick ten Boekei, Erik ten Kaate, Kees Boontjes en Jopie Temmink. Zaterdag 22 aug. organiseerde de heer Vos (strandexploitant) nog een keer schatgraven. Er waren 6 flesjes verstopt, recht gevend op mooie prijzen en 20 bierkartons bestemd voor ijs in diverse afmetingen. De grote prijzen waren voor1 Janny v. d. Weyde, 2 Gustaf Dittman, 3 Coco Rosenboom, 4 Marion Calf, 5 Wim Jaspers en de premie prijs ging naar Chiel Frits. Jongens en meisjes, één hoera voor V.V.V. en één hoera voor de heer Vos. Lampion-optocht Voor de jongens en meisjes was zaterdag ochtend 22 aug. de „koek" nog niet op. Een lampion-optocht moest de dag afsluiten, 's Avonds verscheen om ongeveer half acht de Alkmaarse Padvinders Drumband, die eerst zijn opwachting bij de burgemeester maakte, om daarna van zijn „kunnen" te laten zien en horen op het Dorpsplein. Vele kinderen kwamen gewapend met lam pion of andere verlichting naar de Buurt. Van de costuums was veel werk gemaakt. We zagen een bruidje naast zeerovers, Pa poea's, Indiaan en Cow-boy. De oude heks naast Indische vrouwtjes, een bakkersvrouw tje enz. enz. Alles broederlijk en zusterlijk bij elkaar, in afwachting van de dingen, die komen gingen (de spekjes), waarna de stoet op pad kon gaan. Één grote lichtende slang, voorafgegaan door de plaatselijke muziekvereniging, kroop langs onze wegen, terwijl de Drumband de rij sloot. KERK-nieuws Ned. Herv. Gemeente: Zondag 30 aug. 8.30 uur v.m. Jeugddienst. Hulpprediker J. C. Graaff (den Helder) Onderwerp „Een gezegende badplaats" 10 uur v.m. Dr. Terlaak Poot Onderwerp „De rijke dwaas" (Luk. 12-20b) 7.30 uur n.m. Dr. Terlaak Poot Onderwerp „Muziek, die verademing bracht, -géén verandering" (1 Sam. 16-23) Gereformeerde Kerk, Schagen Kerkgebouw Corn. Bokstraat 10 uur v.m. en 7 uur n.m.: Candidaat G. Gommers, (Schoonebeek) Katholieke Kerk, Callantsoog Recreatiegebouw, Abbestederweg, 8.30 uur v.m. H. Mis 't Zand, H. Mis 7, 8.30 en 10.30 uur v.m. Ten afscheid Voor we deze laatste Badbode ,,te water laten gaan", willen we eerst een woord van dank richten aan Dr. L. D. Terlaak Poot. Dominee Terlaak Poot, die op 1 okt. onze gemeente gaat verlaten, heeft zeer veel tijd besteed aan de Badbode. Steeds, wanneer er geen copy was, kon er een beroep worden gedaan op zijn onuitputtelijke bron. Vele artikelen van zijn hand werden in de loop der jaren in de Badbode opgenomen en met zeer veel genoegen gelezen. Dr. Terlaak Poot, wij wensen U en Uw familie bij Uw komend vertrek naar Amers foort namens alle medewerkers van de Bad bode zeer veel goeds toe. Wij, Callantsogers, hopen dat U uit Uw levenservaring kracht en wijsheid moge put ten bij het „partir s'est mourir un peu". „Behouden vaart en goede wacht". za. zo. ma. di. wo do. 29 aug. 30 aug. 31 aug. 1 sept. 2 sept. 3 sept. Waterstanden hoog water laag water 2.26 3.45 5.03 6.12 7.10 5.03 vr. 4 sept. 8.52 15.17 16.44 17.58 19.01 19.56 20.48 21.30 9.14 10.40 11.53 12.56 0.54 1.50 2.39 21.37 22.54 23.58 13^54 14.45 15.31 Dienstrooster stranddienst E.H.B.O. ZONDAG 30 aug.10—2 uur 2—6 uur CallantsoogT. Oskam C. Kruit Zr. Boendermakcr Mevr. Vogelzang Groote Keeten: Jb. Stammes G. de Vries ]b. Bas Mevr. de Vries Verloren en gevonden voorwerpen Verloren: Juli/aug. meisjes sandaal (bruin), jongens bikini (geel), strand. 5 aug. leesbril, montuur geelbruin. 7 aug. jaeger kindervestje, rode knopen. 7 aug. 2 scheppen, strand. 9 aug. windscherm (groen gestreept hoes) 5 aluminium paaltjes, brandweer garage. Gevonden 5 aug. 2 auto-sleuteltjes merk Opel. 10 aug. Een sandaal, witte zool, gele band. 15 aug. 2 bankbiljetten a f2.50. 17 aug. speelgoed bootje.

Badbode voor Callantsoog | 1959 | | pagina 2