KbbSvblK Callantsoog volgend jaar Als gij. lezers en lezeressen van de Badbode, gij oude vertrouwde gasten, volgend jaar wederom Uw schreden naar ons dorp richt, zult U be merken dat Uw badplaats een ander aanzien ge kregen heeft. De direktie van hotel „Callant" heeft de plannen gereed om een etage te bouwen op de grote zaal. Zodra de nodige vergunningen zijn afgekomen, zal met de verbouwing begonnen worden. De hospes verzekerde ons dat hij alles in het werk zal stellen om de uitbreidingsplannen voor de zomer verwezenlijkt te zien. Enkele meters voorbij „Callant", links van U, zult U de oude opgang naar het strand missen. Een niet minder fraaie opgang werd enkele meters meer Dorpsplein-waarts geprojecteerd. Ook zult U daar het massale pand van de Boeren leenbank bemerken, dat verrezen is op de plaats waar U zo veel keren het bordje hebt kunnen lezen met „Verse Zeepieren". Het houten V.V.V. gebouwtje zult U niet meer op het Dorpsplein aantreffen. De V.V.V. heeft de volgende zomer haar domicilie in het bijkantoor van de Boeren leenbank. De ijskiosk van Baken, de patatTrites wagen van Gebr. Steigstra en de rijdende schoenwinkel van Jac. W. Lut zullen ook niet meer op dezelfde plaats verschijnen. De Gebr. Steigstra zullen (ter plaatse van de schoenwinkel) een naar de eisen des tijds in te richten patat-frites zaak vestigen. De strandexploitanten zullen zowel in de Groote Keeten als in Callantsoog vrijwel op dezelfde plaat sen te vinden zijn. (Hebt U al een tent besteld?) De bungalow-bouw op de Prévinaireweg loopt ten einde. Even buiten Callantsoog zullen aan de Kruisweg een aantal aardige stenen bungalows verrijzen ondernemer De Vries. Juist voor het verschijnen van de Badbode ver namen wij dat op het Dorpsplein nog een zaak gevestigd zal worden. Op de plaats waar thans het V.V.V.-kantoor staat, zal volgende zomer de rijdende „Speelwagen" gestationeerd zijn. De direktie van de „Speelwagen" deelde ons mede met antieke en kunstnijverheids-artikelen (allen be trekking hebbende op de kust) speciaal de buiten landse gasten te willen trekken. Maar ook voor niet buitenlanders is het zeer zeker de moeite waard de volgende zomer eens een bezoek aan deze nieuw gevestigde zaak te brengen. Waar de overige wagens (ijs, schoenen) geher bergd zullen worden, is ons tot op heden niet bekend. Indien wij goed ingelicht zijn, zou met de ver andering van de strandopgang ook een plateau geprojecteerd zijn. Mogelijk zal hier een oplossing liggen voor de verschillende verkopers. De duinenrij vanaf „Seinpost" tot de oude strand opgang wordt momenteel reeds grondig veran derd. Over deze veranderingen een volgend keer. Alle genoemde veranderingen, nieuwbouw en ver bouwingen enz. enz. moeten voor volgend seizoen gereed zijn. Laten wij met belanghebbenden hopen, dat dit ook inderdaad zo zal zijn. 'c Was me het weertje wel Als U, geachte lezer, in Uw luie stoel bij de haard zit te kijken naar het twinkelen van de kaarsjes aan de kerstboom, zult U in gedachten het afgelopen jaar de revue zien passeren. Uw vakantie zal dan waarschijnlijk ook een onder werp van gesprek zijn. De mooie zomer is nu eenmaal bij ons „het onderwerp" geworden. Onder welke weersomstandigheden U dit gesprek voert, kunnen wij van hier uit nog niet zeggen. Zeker is, dat de weersverwachtingen door T.V. of radio medegedeeld, geen vooruitzichten geven als „warm tot zeer warm, met temperaturen in het noordwesten oplopend tot 25 graden en in het zuidoosten tot 30 graden". In het gunstigste geval zult U van een hoge druk gebied horen, met misschien een beetje sneeuw. Wanneer U Uw vakantie-herinneringen ophaalt, zult U door de verhalen over de warmte, de koude buiten wel spoedig vergeten zijn. Maar U zult dan toch ook weer aan de volgende vakantie gaan denken. Hopelijk zal het weer van horige zomer geprolongeerd worden. U komt toch ook weer naar Callantsoog Van harte welkom. Wat ons betreft zal het weer geen haartje minder warm zijn als vorige zomer. Mogen wij U echter een goede raad geven? Bespreek vroegtijdigHet laat zich aanzien dat de trek naar de kustgebieden groter zal zijn dan voorgaande jaren. Heeft U reeds een afspraak gemaakt Bevestig dat dan spoedig, vermeldt U daarbij gelijk even wanneer U wenst te komen Met de verdere verhuur kan men dan rekening met Uw plannnen houden. Allerlei» Als een lawine hebben de 15000 gasten en de duizenden dagjesmensen ons kleine dorpje over stroomd. Duizenden voeten en honderden wielen van auto's hebben dit jaar onze Callantsoger grond beroerd. Dat brengt ook zijn zorgen mee, vooral na zo n droog jaar. Ons onvolprezen Dorpsplein met zijn grasveld, in de volksmond genaamd „de Buurt", heeft het zwaar te verduren gehad. Deze „Buurt" een welkome uitwijkplaats voor het parkeren van auto's heeft afgelopen zomer lelijke wonden opgelopen, die de vroede vaderen van Callantsoog weieens bedrukt deden kijken. «De tijd heelt alle wonden", wordt er vaak gezegd. Ook hier is dat spreekwoord wederom van toe passing. Zo niet geheel, toch is onze „Buurt', weer aan het genezen en als nu de Callantsoger auto bezitters er geen misbruik van maken (door over de Buurt te rijden), dan komt alles wel in orde voor het volgende jaar. In de najaarsvergadering van de V.V.V. is over festiviteiten gesproken voor het volgend jaar. Het is wel haast zeker dat de autobezitters weer aan een puzzle-tocht kunnen deelnemen en het schijnt dat de fietser en de bromfietser niet zullen worden vergeten. Elders in dit nummer schreven wij om vroegtijdig plaats te bespreken, maar vergeet ook niet vroeg tijdig een strandtent te bespreken bij onze strand exploitanten. Ook dat artikel is zeer gewild. Komt U te laat voor een tent, dan moet U vol gend jaar in de blakende zon zitten. De V.V.V. heeft opdracht gegeven tot het ver vaardigen van een plattegrond en wandelkaart van Callantsoog. Deze zal nog deze maand gereed komen, althans dat is ons van de zijde van de vervaardiger mede gedeeld. De prijs hiervan zal 25 cent zijn. De verraderlijke zee Een ieder zal het met ons eens zijn, dat de zee ons deze zomer veel schoons geboden heeft. Toch dient men steeds op zijn hoede te zijn, als zich de kans voordoet, ons een hak te zetten, blijft dit vast niet achterwege. Op een namiddag in het, al aflopend seizoen, liet één der strandexploitanten zijn speurend oog langs de waterlijn gaan. Plotseling zag hii een vreemdsoortig voorwerp half boven water uit steken. De kijker werd direct ter hand genomen om te kunnen constateren wat er gaande was. De verbazing was bij de aanwezigen zeer groot, toen de strandexploitant mededeelde, dat er een fiets met ondergang bedreigd werd. Vele gissingen werden gemaakt. Wie zou er nu met opkomend getij een fiets tegen de paal gezet hebben? Een strandjutter kon het niet geweest zijn. die zijn te goed op de hoogte van de ge dragingen van de zee. Maar wie dan wel? De kijker ging van hand tot hand, of beter, van oog tot oog. Een der aanwezigen ontdekte een mandje aan de fiets, waarna iemand op de gedachte kwam dat het een hondenmand moest zijn. Het toeval wilde dat de afgelopen dagen een dame langs het strand gesignaleerd was, met rijwiel als vervoermiddel voor haar trouwe vier voeter. Een rijwiel meenemen, het strand op met een hond in de mand, zult U alleen begrijpen als U weet dat deze hond door zijn hoge ouder dom slecht ter been was. De ongemakken van een loop door het mulle zand werden hem op die manier bespaard. Na deze feiten vroeg men zich af, waar de dame in kwestie zou verblijven. Hoe het ook zij, de eigenaar van het strandpaviljoen kon het gevaar niet langer aanzien. Hij stuurde een van zijn mensen heen om het drama nader te onderzoeken. Deze ging met rasse schreden naar de plek des onheils. Daar bleek het rijwiel inmiddels al ruim een halve meter konder water te staan. Goede raad was duur. De broekspijpen.moesten tot ver boven de knieën worden opgestroopt. Nog maar nauwelijks met de voorbereidingen begonnen of de stilte werd verstoord door een oorverdovend gegil: „O herejé mijn fiets". De dame in kwestie kwam handenwringend naar de zeekant toe. Juist op tijd om de reddingspogingen te aanschouwen. Na een paar fikse duiken kwam de drenkeling boven water, bibberend en druipend van het zilte zeewater: een waarlijk troosteloze aanblik. De eigenares was zichtbaar ontroerd bij de aan schouwing van zoveel ellende. De gedienstige redder kreeg dan ook medelijden, pakte het rij wiel en sjouwde het over het duin. Hij adviseerde de dame het geredde voorwerp eerst een langdurije zoetwater-douche te geven en daarna zo snel mogelijk bij de rijwielhersteller te bezorgen. Bij dit geheel onbaatzuchtige advies werd ook medegedeeld, dat wanneer met de her stelwerkzaamheden niet de grootste spoed be tracht werd, het rijwiel binnen 24 uur totaal onbruikbaar zou zijn. Bij het aanhoren van deze wijze lessen, sloeg de schrik bedoelde dame om het hart. Zij begreep, dat dergelijke manipulatie's de aandacht van haar man niet zouden ontgaan. En goedmoedige spot zou haar zeker ten deel vallen. Nu zult U zich nog afvragen waar de trouwe viervoeter al die tijd rondscharrelde? Deze rustte prinsheerlijk in de armen van zijn meesteres, die zich moeizaam een weg baande door het mulle zand, piekerend om dit drama aan de aandacht van haar man te laten ontsnappen. Hoe een en ander zich verder heeft afgespeeld, vermeldt de historie niet. Dames vesten en -pullovers Wol en Draion Zeer aparte modellen Dames- en kinder-pyama's Vlotte modellen, alle maten STEEDS in voorraad. DEKENS - Deze zomer voordelig ingekocht, Zuiver wollen dekens vanaf f 34,50 Partij 2 pers. flanellen merk-LAKENS, per stuk f6.25 Uw voordeel f 2.50 per laken Wij geven vrijblijvend prijsopgave van COMPLETE woning inrichtingen. Groot assortiment WONINGTEXTIEL. Voor meubels, de beste fabrieken, waar U keus heeft in alle prijzen en modellen. MANUFACTUREN EN 1 WONINGINRICHTING CALLANTSOOG lel.M Laat ons thans besluiten met een „tot ziens".

Badbode voor Callantsoog | 1959 | | pagina 3