Redactie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER -ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel, 02248-323 CALLANTSOOG Administratie R. KOELEMEIJ - Dorpsplein 34 - Callantsoog - Tel. 02248-338 Druk. Fa K, VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Grootc Keeten. Door de vakantiehoudende menigte is de Groote Keeten nog niet ontdekt. Daardoor is het ook nog een oord van rust en ge moedelijkheid. Maar toch komt deze kant van de gemeente Callantsoog ook meer in het licht van de belangstelling te staan. Het is wel vreemd dat die belangstelling niet eerder kwam. Dat Callantsoog eerst „vol" moest zijn voordat Groote Keeten ontdekt werd. Maar thans is men gaan in zien dat er in Groote Keeten ook wel zeer goede mogelijkheden zitten. Het is frappant dat er ieder jaar meer gasten in de Groote Keeten komen, die stuk voor stuk niets dan lof hebben over de prettige sfeer die er heerst en de rust die men er genieten kan. Toch geloven wij dat er meer aandacht op Groote Keeten gevestigd dient te worden. Er zijn onder de bewoners en gasten toch zeker wel mensen, die iets over het verleden of heden van dit dorp weten te vertellen. Laatst ontvingen we een schrijven van een Callantsoger, die ons het een en ander ver telde over het aanspoelen van een last hout. Typerend was dat deze persoon begon met te vertellen dat de bevolking in Callantsoog voor 50 jaar een groot gedeelte van hun inkomen aan het strand moest verdienen. De één met hetgeen het strand gaf, de ander met het vervoeren van de aange spoelde goederen. U begrijpt dat de toe standen niet zo ideaal waren. Er was in die tijd ook maar één burgemeester voor de gemeente Zijpe, waar Callantsoog toen ook toe behoorde. Deze persoon kwam alleen naar Callantsoog als er een raads vergadering was. Maar wanneer er een last hout viel te jutten, liet hij zich niet onbe tuigd. Kijk, dergelijke voorvallen zullen er toch ook wel in Groote Keeten plaats ge vonden hebben. Kom, Groote Keetemers en gasten, vertel er eens iets over. Uw artikel zal zeker door Uw mededorpellngen endoor de gasten gewaardeerd worden. En wanneer U niets weet te vertellen maak dan eens een wandeling van Groote Keeten naar Callants oog vice versa. Zeer zeker beleeft U op Uw pad het een of ander dat de moeite waard is. Door Uw verhaal komt Groote Keeten ook meer in het licht der belangstelling. Nieuws uit Groote Keeten. Begunstigd door aardig strand-weer zijn zondagmiddag de schatgravers weer aan het „werk" geweest op het strand van Groote Keeten. De liefhebberij was zeer groot, vooral in de groep van 8 t/m 13 jaar. De prijswinnaars in de groep 4 t/m 7 jaar waren Ie prijs Marjan Gerritsen uit Brummen. 2e prijs Kees Marees uit Oudesluis. 3e prijs Aartje de Graaf uit Groote Keeten. De prijswinnaars in de groep 8 t/m 13 jaar waren: le prijs Marjan Huis uit Amsterdam. 2e prijs Arie de Graaf uit Groote Keeten. 3e prijs Sjaak Stam uit Groote Keeten. De prijswinnaars in de groep 14 jaar en ouder waren: Ie prijs Jaap Zeeman uit Groote Keeten. 2e prijs Kees Bakker uit Groote Keeten. 3e prijs mevr. Pancras uit 't Zand. Anders dan Anders. Van de Vereniging van Kamphuisjes-eige naren kregen we het volgende bericht In de vakantie, als ieder breekt met de sleur van het dagelijks werk, doen de „kampeer ders" beslist Anders dan Anders. Zo heeft de op 16 juli opgerichte kampverenig ing deze woordspeling als naam gekozen. In de oprichtingsvergadering waren de eige naren van ruim 80 kampeerhuisjes verteg en- woordigd. Met algemene stemmen werd tot oprichting besloten. Alle aanwezigen waren van mening dat het bestaan van een derge lijke vereniging dringende eis is. „Anders dan Anders" beoogt het behartigen van be langen van kampeerhuisjeseigenaren en van kampeerders en het organiseren van festiviteiten voor de kampbewoners. Aan de huurders zullen donateurskaarten worden aangeboden. Deze kaarten zullen reduktie of vrijstelling van inleggeld geven bij te organiseren feesten. In het bestuur werden gekozen: H. van Zundert, voorzitter. H. J. Schut, secretaris. F. Bos, penningmeester. Mevr. D. H. Meijer. G. Bobeldijk. ad niet Lij de strekdammen. Brandweerfeest. Bij het organiseren van feesten zijn er altijd optimisten en pessimisten. De optimisten hadden bij het te houden brandweerfeest in het Recreatiegebouw een getal van rond 300 bezoekers in hun hoofd. De pessimisten zeiden van zelf dat halen we absoluut niet. Beide catagorieën kwamen echter tot een verkeerde conclusie. Het aantal bezoekers in „de Garnekuul" overtrof verre de ver wachtingen. Ook de „artiesten" lieten van zich spreken. Een verscheidenheid van liede ren werd, zowel vocaal als instrumentaal, naar voren gebracht. Het was opmerkelijk dat te midden van deze verscheidenheid slechts één persoon voor de „tophit" van de avond zorgde. Dit was. dames en heren, mej. Ineke Rozenboom, die met haar zang met begeleiding van gitaar ver boven het gemiddelde lag. Ineke, we zijn er van over tuigd dat je het met een beetje studie zeker nog ver zult brengen. Aan het einde van de brandweeravond werden er prijzen toe gekend aan verschillende artiesten. Naast de reeds genoemde mej. Rozenboom kwamen Jeanet Wilson, Nick Smit, strandexploitant en de jongelui de Wit voor een prijs in aanmerking. Maar ook de zusjes van Trigt, als jongste deelnemers, werden niet vergeten. De overige jongere deelnemers mochten met een bescheiden aandenken aan deze avond naar huis gaan. Naast de artiesten werd het muzikale gedeelte van de avond verzorgd door het A.b.c.-kwartet. De conferencier was de heer de Wilde, bekend figuur van de toneelvereniging. Na de prijsuitreiking werd o,a. nog door het duo Smit-Kloosterboer ge- gezongen. Het was voor de toehoorders jam mer dat de accoustiek wel eens wat te wensen overliet. Maar wij zijn er van overtuigd dat een ieder nog vele keren over dit brandweer feest zal spreken. Vooral omdat behalve het feest in „de Garnekuul" ook 's middags reeds de nodige activiteit bij de brandweer bespeurd kon worden. Om 13,0 uur begon het feest met brandspuiten voor de jeugd van 9-14 jaar. De aanmeldingen waren zo hoog in aantal, dat om 1.30 uur niemand meer ingeschreven mocht worden. Dit was een grote teleur stelling voor naar schatting meer dan 300 kinderen. De tijd, voor de wedstrijd die ge houden moest worden, was echter beperkt. Mogelijk zal dit spuiten nog eens herhaald worden. Hierbij komen dan eerst de kinde ren in aanmerking, die zaterdag j.1. teleur gesteld werden. Voor diegenen, die wel kon den deelnemen, was het een waar feest. De strijd was ontzettend spannend. Enkele aar dige intermezzo's waren o.a. het binnen de sekonde wegspuiten van alle cijfers en blokken. Ook bracht een jongen het zover, dat, behalve de 2, alle cijfers bleven staan. Voorts lukte het iemand alleen de 3 te laten vallen. Maar uit eindelijk gingen de prijzen naar Ab Schagen le, Günther Lang 2e, Ëeki Hallo 3e, Bob Ero 4e, Hans Landzaat 5e en Harry Dik 6c. Voorts werd Henny Kaan en Jörgen Becke een troostprijsje toegekend. Na het spuiten kwam het brandblussen. Nu kunnen we hier over heel wat vertellen, maar indien het enigs zins mogelijk is willen we een en ander dit jaar nogmaals opvoeren. Het zou voor de gasten, die dan in Callantsoog zijn niet zo interessant zijn alles al te weten. Laten we daarom dit keer besluiten met de brandweer van Callants oog dank te brengen voor deze buitengewone dag, die zij de gasten en de Callantsogers bezorgd heeft. Zijn er onder de fotograven nog personen die wat foto's van dit feest over hebben?

Badbode voor Callantsoog | 1960 | | pagina 1