CALLANTSOOG Zaterdag 6 aug. 1960 no. 9 Redactie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER -ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel, 02248-323 Administratie R. KOELEMEI] - Dorpsplein 34 - Callantsoog - Tel. 02248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Callantsoog in feesttooi. Het zal U, geachte Callantsogers en gasten, die momenteel in ons dorp zijn, zeker niet verbazen, het kerkje in de Badbode afgebeeld te zien. Wanneer U vóór 30 juli 's avonds in de duisternis naar Callantsoog kwam, kon U vanuit de verte slechts de verlichte wij zerplaten van de kerktoren aanschouwen. Maar nu is dit anders. De kerk is verlicht. Of dit een initiatief van de V.V.V. was of van de kerkelijke of gemeentelijke autoriteiten weten we niet, maar één ding is zeker, in de avonduren is ons dorp door deze, nog een voudig gehouden verlichting, een stuk fraaier. Het is jammer dat we geen kleurenfoto van het schouwspel in dit blad kunnen afdruk ken. Het weerkaatsen van het licht op de witte muren met verlichte boogvensters tegen de groene toren en het rode dak moet U gezien hebben. We menen de tolk van velen te zijn als we de wens uitspreken dat deze verlichting niet van tijdelijke aard moge zijn. Initiatiefnemers, alle hulde. Voor diegenen, die getroffen werden door het uiterlijk schoon van dit historische ge bouw, delen we nog mede, dat het interieur van het kerkje in overeenstemming is met de buitenzijde. Een wandbord vertelt U de geschiedenis van Callantsoog. De grond heeft nog verschillende zeer oude grafstenen, een avondmaalsstel vertoont jaartallen van zeer oude datum, de boogvensters en de bouw van de kerk geven U een laat Gothische indruk. Maar een en ander kunt U zelf bewonderen. De kerk is voor belangstel lenden ook op werkdagen te bezichtigen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten a f 1.per persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuid-Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Een tocht. We hebben het reeds eerder geschreven, deze zomer kan niet beschouwd worden als een zeer zonnige. Hoewel in verhouding met het overige gedeelte van ons land de kuststrook weinig te klagen heeft, zijn er toch dagen dat het nu niet bepaald erg prettig aan het strand genoemd kan worden. Een vorige keer stelden we U voor op zo n dag eens een tochtje naar Schagen te maken naar de Westfriese markten, die iedere don derdag gehouden worden. Maar ook Alk maar kan U op een minder fraaie dag heel wat bieden. Als U in Uw vakantie op een vrijdag naar Alkmaar trekt, zult U het drui lerige weer direkt vergeten, wanneer U zich op de Kaasmarkt of omgeving bevindt. De eigenlijke markt wordt slechts van 10-12 uur gehouden, maar daarnaast biedt Alkmaar U een schat van oude gebouwen. Zelfs op het marktplein zult U, als U enig oog voor bouwkunst hebt, niet weten waar het eerst te beginnen. We kunnen U een wandeling vanuit dit stadsgedeelte door de oude bin nenstad naar de „Molen van Piet" op het bolwerk, van harte aanbevelen. Maar voelt U er weinig voor de gehele dag met wan delen door te brengen, dan biedt Alkmaar U ook nog enige exposities waar niet, en enkele tentoonstellingen waar wel gekocht kan worden. We bedoelen als eerste het stedelijk museum, terwijl voor het laatste, als U een liefhebber van antiek is, „het huis met de kogel" o.a. bijv. zeer tot zijn recht zal komen. Wanneer U rustig een kopje koffie wilt drinken, vergeet dan niet, eens een praatje te maken met de eigenaar van het pand „het Oosten". Mogelijk hebt U het geluk de prachtige originele meesterwerken van een beroemd Chinees schilder en teke naar te mogen zien. Wanneer U na zo'n dag van dwalen door Alkmaar of rustig genieten van enkele schoonheden naar Callantsoog terugkeert, zult U er ongetwijfeld geen berouw van hebben, dat die dag U geen strandweer bracht. Ruiterfeest in Callantsoog. Enkele personen in Callantsoog proberen het voor de gasten en de Callantsogers, (waaronder ook de Groote Keetemers en Koegrassers worden verstaan) ieder jaar in de zomermaanden weer aantrekkelijk te maken. Het is echter wel eens moeilijk een juiste keuze te doen t.o.v. de te geven attractie. Dit jaar menen we echter, dat er een zeer gelukkige greep gedaan is. Het is n.1. zo dat in de maand september van vorige jaren de ruiters uit de kop van Noord holland steeds een zaterdag doorbrachten in ons dorp en het Zwanenwater. Daar hier zeer veel belangstelling voor bestond, heeft men getracht dit ruiterfeest dit jaar eens in de maand augustus te houden. Onderhandelingen hebben er toe geleid dat behalve een tiental springers (paarden) er ook en dat zal vooral de jeugd inte resseren, pony's komen. De Wieringermeer- pony's nog wel. Voor velen in de lande een unieke gelegenheid met deze dravertjes eens kennis te maken. Diegenen, die bekend zijn met de ruitersport zullen zeker weten dat deze ruitertjes reeds meerdere malen in het middelpunt van de belangstelling ge staan hebben. We zijn er dan ook van overtuigd dat dit experiment bij voorbaat geslaagd mag heten. De datum van het feest is gesteld op 13 augustus a.s. Het ligt in de bedoeling het springen en draven in de z.g. „Kiefteglop" te houden, behoudens toestemming van bevoegde instanties. Behalve het gewone rijden zullen er ook door de jeugdige ponyruiters enige stunts ten beste gegeven worden. We veronderstellen dat U allen dit feest zult willen medemaken. Zegt het voort. Ook Uw Duitse gasten zullen zeer zeker geinteresseerd zijn. In de Badbode van de volgende week zal het aanvangsuur nog bekend worden gemaakt, evenals bij de V.V.V., de „Garnekuul" en de verschillende strandopgangen te Callants oog en Groote Keeten. Een ieder zal in staat worden gesteld „het feest van dit jaar" mee te maken. Touwtrekken te Groote Keeten. Voor het touwtrekken te Groote Keeten bestond weer de nodige belangstelling. De kinderen, die er aan meededen, werden in 3 groepen verdeeld. Als eerste groep traden de 6, 7 en 8 jarigen ten tonele. De le prijs was voor Hans v. Doorn, Hilversum, 2e werd Peter Zeeman, Groote Keeten en 3e Piet Beun, eveneens te Groote Keeten. Bij de 9, 10 en 11 jarigen was de le prijs voor Hetty Reyff, Utrecht, 2e voor Piet v. d. Vlies, Amsterdam en 3e voor Betty Reyff, Utrecht. Bij de 12, 13 en 14 jarigen ging de le prijs naar Elly Stam, Groote Keeten, de 2e was voor Gerard v. d. Ham, Groote Keeten. Proficiat prijswinnaars. Waarschuwing. De strandexploitanten vestigen er nogmaals de aandacht op, dat alleen tussen de dam men, waar de vlag gehesen is, onder toezicht van een badmeester gebaad wordt. Bovendien zijn tussen deze dammen oranje rode kurklijnen aangebracht, waar U tussen dient te blijven. Bij de dammen blijft het gevaarlijk, al kunt U ook nog zo goed zwemmen. Het brengt niet alleen Uzelf, maar ook U hulp biedenden in gevaar.

Badbode voor Callantsoog | 1960 | | pagina 1