CALLANTSOOG Zaterdag 13 aug. 1960 no. 10 Redactie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER-ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel, 02248-323 Administratie R. KOELEMEIJ - Dorpsplein 34 - Callantsoog - Tel. 02248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Het Zwanenwater. Zo langzamerhand begint de maand augustus weer een vaste plaats in onze gedachten te krijgen. Behalve dat dit wil zeggen dat er vakantie gehouden wordt in deze maand, zijn we er ook van doordrongen dat er momenteel veel, zeer veel gasten in Callants oog zijn. Dit houdt in dat deze gasten ook bij minder gunstig strandweer willen genie ten. En wat kunnen zij dan beter doen in Callantsoog dan naar het Zwanenwater gaan. De wandeling naar het Zwanenwater is op zichzelf al een aangename en voor U en Uw kroost ook een gezonde aangelegenheid. Immers zonder U te moeten beschutten voor de misschien straffe wind, kunt U volop genieten van de buitenlucht, hetgeen voor de stadsmens alleen al een genoegen zal zijn. Maar dan komt U bij het Zwanenwater, waar U langs de paden zeker een plekje zult vinden, waar U Uw picnick gebruiken kunt en misschien van de zon genieten zon der bang te moeten zijn voor het opwaai ende zand. Wanneer U links en rechts van U de omgeving bekijkt zult U zeker wensen dat U tot de begaafde schilders behoorde. Het schouwspel van de bloeiende heide mag U in deze vakantie niet missen, 's Morgens bij opgaande zon, 's avonds als de hemel rood wordt in het westen, geeft de heide steeds weer een ander effect. Maar wij be horen niet tot de gelukkigen, die de schil derkunst tot in de perfectie verstaan. Wij schieten tekort in de situatie-beschrijving. Wij kunnen U slechts zeggen, ga dit in Uw vakantie zelf ondervinden. Mogelijk hebt U ook nog het geluk de zeer zeldzame orchi dee, die in onze duinen sporadisch voor komt, in bloei te zien. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten a f 1.per persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Gezinskaarten per maand (maximum 5 pers.) a f 15.verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuid-Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Wijnfeest in hotel „Callant". Evenals vorig jaar heeft de direktie van hotel „Callanteen wijnfeest georganiseerd voor gasten en ingezetenen van Callantsoog. Dat deze feesten zeer zeker op prijs gesteld worden bewijst wel het feit, dat reeds de avond voor 6 aug. praktisch van een uit verkochte zaal gesproken moest worden. Menigeen moest dan ook teleurgesteld zijn schreden naar elders richten. Diegenen, die het geluk hadden reeds van te voren te laten reserveren, hebben kunnen genieten van een keur van zang en muziek, afgewisseld met de presentatie van de verkiezing van „Miss CallantsoogHet was voor de jury, die bestond uit de heren Rooseboom, Speets en de jonge Duitser Jürgen Lorentz geen ge makkelijke taak de uiteindelijke beslissing te brengen. Maar na diverse ronden kwam mej. Jeanette van Geest als de Miss van het jaar voor het voetlicht. Deze dame werd op de voet gevolgd door mej. Bergisch. Tussen de verschillende programma-punten in werd druk gebruik gemaakt van de dans vloer. De conferencier, de heer Mullens, kweet zich weer op uitstekende wijze van de taak zowel de Duitse- als Hollandse gasten van de bedoeling van deze avond op de hoogte te brengen. Het muzikale ge deelte van de avond werd verzorgd door „Het Melodia Sextet'' met zang van Her mine Meeng, die geen onbekende op de wijnfeesten is. Johnny Schouten zorgde voor een prima bespeling van de accordeon, ter wijl [de heer Jack Troiteur voor de stem mingsvolle pianomuziek zorgde. Bovendien werden er nog enige vioolsoli gegeven door de solisten Mies Bergisch en Hugo v. d. Toorren. De algehele leiding was in handen van de heer Frits Bergisch. We kunnen in ons commentaar slechts zeggen: „hopelijk wordt er dit seizoen ook nog een Mr. Cal lantsoog gekozen", zodat velen die zaterdag 6 angustus teleurgesteld moesten worden, dan alsnog een wijnfeest met dergelijke hoogtepunten kunnen medemaken. Baad niet Hij de strekdammen. De feesten. De agenda voor de feesten voor de week van 1-6 aug. vermeldde als eerste feest een kindermiddag voor jongens en meisjes van 5-13 jaar. De kinderen werden in 4 groepen verdeeld. De 5- en 6 jarigen moesten hun bekwaamheid laten zien bij een aardappel race. De kleintjes vonden het allen wel zeer spannend, deden verschrikkelijk hun best, maar bij een wedstrijd kunnen er nu een maal slechts enkelen winnen. Dat waren in dit geval Josientje le Coultre le, Jacquelien Worp 2e, terwijl de 3e en 4e plaats ge deeld werden door Elfi Lang en Marian Beek. De 7- en 8 jarigen gingen hun geluk aan de zeekant beproeven. Zij moesten een bal ver in zee werpen. De gelukkigste in deze groep was Tonny le Coultre le, Ulrike Seyler 2e en 3e Zwaantina v. d. Wal. Voor het waterkruien kwamen vervolgens de 9- en 10 jarigen aan de beurt. Na een zeer spannende strijd was hier de le prijs voor Annet Berkhout, 2e Benny Hosman en 3e Magteld v. Hemert. De laatste groep „voetbalde" met fopbril. De jongens en meisjes die aan dit spel mee deden stonden verschillende keren inplaats van met een bal, met zand te voetballen, tot grote hilariteit van de toeschouwers, le werd Annika Seyler, 2e Annemiek Bos en 3e Jack Ingles Arkel. De kinderen hadden een prettige middag, dank zij de hulp van diverse gasten, waar voor onze dank. Voor de avonduren was een klaverjas-drive uitgeschreven. Helaas was het succes, wat opkomst betrof, zeer matig. Kom, klaver jassers, deze drives worden ook voor U georganiseerd. Dinsdag konden we slechts met moeite met 3 tafels spelen. De hoogste scores waren voor mevr. Wage en de heer Wismeyer, 2e werden de heren G. v. Twuy- ver en P. Wey. Voor de marsen-prijs ble ven toen nog 2 paren over, die met het zelfde aantal marsen uit de bus kwamen. Na loting ging deze prijs naar mevr. Schmidt en de heer Goedemoed. Al met al was het, ondanks de geringe belangstelling, een zeer geslaagde avond. Door te weinig animo bij de aanmelding gingen de ponywedstrijden van donderdag niet door. Achteraf bleek dat er 's avonds omstreeks de aanvangstijd wel voldoende deelname was. Jammer dat U, deelnemers, zich niet eerder aangemeld hebt. Hockey-wedstrijd. De hockey-wedstrijden zouden aanvankelijk op zaterdag 6 aug. in den Helder worden gehouden. Er waren echter verschillende per sonen, die zaterdagavond verhinderd waren. Na veel gepraat en nog meer „gebel" moesten de wedstrijden in den Helder uitgesteld wor den. Hiervoor in de plaats werd vrijdag een wedstrijd gespeeld door de gasten onderling. Het was zeer jammer dat er zo weinig toe schouwers waren. De spelers hebben stuk voor stuk bijzonder prettig en sportief ge speeld. De winnende groep was op een en kele uitzondering na de groep die oorspron kelijk in den Helder zou gaan spelen. Onderhandelingen worden opnieuw gevoerd om nog deze maand naar „de Jutters" te gaan. Datum wordt nog nader bekend ge maakt.

Badbode voor Callantsoog | 1960 | | pagina 1