CALLANTSOOG Zaterdag 20 aug» 1960 no. 11 Redactie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER-ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel, 02248-323 Administratie R. KOELEME1J - Dorpsplein 34 - Callantsoog - Tel. 02248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Honden wel en wee. Wij honden weten het niet meer. Wanneer wij thuis zijn, in de stad, mogen we nooit alleen buiten lopen. We moeten, als onze baas een tuin heeft, in de tuin blijven, of anders netjes bij de vrouw in huis. Nu ko men we met vakantie naar Callantsoog. We mogen alles. Los lopen, hollen op het strand, over de weg en met onze vrienden, de bruine, witte, grijze en zwarte, stoeien en spelen. We weten het niet meer. Als we op het strand zijn, moeten we achter een stok of bal aan in zee, op straat mogen we hollen, maar plotseling wordt de baas heel erg boos. Dan komt er zo n snel monster op vier wielen op ons af. Liggen we rustig in de schaduw van het huis, dan moeten we mee. Willen we weg, dan moeten we juist aan de lijn. We worden er nerveus van. We vragen ons af, baas, waarom doe je niet net als thuis? Waarom kunnen we niet de gehele dag bij huis blijven. We krijgen dan ten minste geen schop van de „grote mensen" als we met hun kinderen willen spelen. Als we 's avonds, zoals in de stad, een wande ling met je mogen maken, dan zijn de kleine kinderen naar bed. Dan is het rustig op het strand. Dan behoeven we niet van ons af te bijten, te blaffen en te vechten. Dan be zorgen we de heren dokteis geen patiënten meer. En wij hebben het din nog véél pret tiger op Callantsoog. Doe e het, baas Waarschuwiig. De strandexploitanten vestigtn er nogmaals de aandacht op, dat alleen tissen de dam men, waar de vlag geheten is, onder toezicht van een badmeester gebaad wordt. Bovendien zijn tussen deze dtmmen oranje rode kurklijnen aangebracht, vaar U tussen dient te blijven. Bij de damnen blijft het gevaarlijk, al kunt U ook tog zo goed zwemmen. Het brengt niet alleen Uzelf, maar ook U hulp biedenden ii gevaar. Het Zwancnwattr. Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uvr. Toegangskaarten a f 1.— per pesoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent kinderen tot 5 jaar vrij. Gezinskaarten per maand (maximun 5 pers.) a f 15.— verkrijgbaar bij de jachopzichter van Honschooten, Zuid-Schin;eldijk 1, telefoon 308 of 214. Vlootdag. We zijn er altijd voor dat de gasten, die in Callantsoog hun vakantie doorbrengen, het gehele verdere jaar kunnen terugzien op een zeer prettige, gevarieerde tijd. Nu willen we U allen graag in ons dorp houden. Maar wanneer het druilerig weer is, en U het Zwanenwater al diverse keren heeft be zocht, wilt U toch wel eens iets anders. Een bijzondere gelegenheid doet zich dan voor in den Helder, waar eens per jaar twee vlootdagen gehouden worden. Nu zal dit blad U te laat bereiken om vrijdag 19 augustus naar den Helder te gaan. Maar als het zaterdag geen strandweer is, kunt U uit een keur van festiviteiten kiezen. Den Helder biedt U op deze vlootdagen bezichtiging van schepen, havens, rondvaar ten, tentoonstelling, „Schilders varen met de Marine", doorlopende films over het mari newezen, naast een asfalt-tekenwedstrijd, muziek en 's avonds een groot en groots vuurwerk. Bovendien kunt U 's avonds tij dens een wandeling langs de haven Hr. Ms. schepen en inrichtingen geïllumineerd zien. Kortom, een dag met vele mogelijkheden. Voor inlichtingen betreffende bezichtigingen, rondvaarten enz. en busverbindingen van en naar den Helder kunt U bij de V.V.V. alle gewenste informatie s bekomen. Hoewel we er van overtuigd zijn dat U in Callantsoog alles heeft op het gebied van het strand leven, kunnen we ons toch indenken, dat U ook wel eens naar een dergelijk experiment wilt gaan. Bovendien weten we met zeker heid te zeggen dat, wanneer U na een be zoek aan den Helder, terugziend op een zeer interessante dag, toch weer verheugd zult zijn in Callantsoog te kunnen terugkeren. Uw vakantie is hopelijk na 20 augustus nog niet ten einde. Wanneer U de agenda in dit blad leest, zult U merken dat dit maar een geluk is. Er staan nog vele interessante en prettige zaken op het programma. De feesten. Het programma voor de week van 6-13 augustus was, wat de feesten betreft, zeer uitgebreid. Als startprogramma eerst op het strand een openlucht-voorstelling van de Gelaarsde Kat, uitgaande van de Interker kelijke Vereniging voor Autozending. Hoe wel eerst een uur na de opgegeven tijd aan het programma begonnen werd (pech tijdens de rit naar Callantsoog) hebben de kinderen toch allen genoten van de spelletjes en het stuk dat opgevoerd werd. Na afloop werden alle toeschouwertjes op een versnapering getrakteerd, 's Avonds bracht deze zelfde groep een wagenspel op het Dorpsplein ten tonele. De dinsdag stond in het teken van een kindermiddag op het strand. Helaas was het weer van dien aard dat de commissie van voorbereiding het strandfeest niet durfde laten doorgaan. De volgende dag was het al niet veel beter; een film in het Recreatie gebouw bracht uitkomst voor vaders en moeders, die niet meer wisten hoe ze hun kroost moesten bezig houden. „Door het dolle heen" was er de film niet naar lang te zitten kniezen over het slechte weer. Een 600 kinderen hebben ook deze middag weer genoten en kwamen vol plannen voor de volgende dag naar huis. Voor de bridgedrive, die 's avonds gehouden zou worden, was geen belangstelling. Moge lijk komt dit door dat men de Badbode zeer laat ontvangen heeft. We zijn echter niet ontmoedigd en proberen het nogmaals. Waarschijnlijk met meer succes. Donderdagmiddag hebben de jongelui weer kunnen hockeyen. Eerst bleken er enige moeilijkheden te zijn, maar die werden spoe dig, dank zij de medewerking van de plaat selijke voetbalvereniging, opgelost. Een drie werf hoera voor deze behulpzaamheid. De lampionoptocht was aanvankelijk gesteld op vrijdag 12 augustus. Door de slechte weersomstandigheden werd deze optocht verplaatst naar zaterdag 13 aug. 's Avonds, zo tegen schemertijd, zag men ze gaan, keurig verkleed, of alleen maar met een bepaald hoofddeksel of zondermeer met een lampion. Maar dat neemt niet weg dat de slinger kleurige lichtjes door het dorp een waar succes werd. Prijzen worden er te Callants oog niet gegeven voor het origineelste of mooiste costuum. Maar er waren er bij, die zeker opvielen door oorspronkelijkheid of schoonheid. Namen of costuums kunnen we moeilijk gaan noemen, maar dat ene man netje leek toch echt een beetje op jullie begrijpen het wel. jongens en meisjes. Nieuws uit Groote Keeten. Donderdagavond, 11 augustus is in Groote Keeten weer de jaarlijkse lampionoptocht gehouden. Ondanks de druilerige regen was er ontzettend veel belangstelling. Voor een zeer groot deel was dat wel te danken aan de medewerking van de Schager Jeugddrum band, die voor de eerste keer in Groote Keeten optrad. Vooral onze buitenlandse gasten hebben van dit schouwspel zeer ge noten. Voor de mooiste en origineelste costuums werden prijzen uitgereikt. De eerste prijs ging naar mej. v. Andel, die gekleed ging in stukken dag- en weekbladen, o.a. de Badbode. De tweede prijs voor mej. Ria Stam, die als „Spaanse Schone" veel succes oogstte. Er waren nog twee met het zelfde aantal punten, beiden kregen een 3e prijs. De naam van één van de 3e prijswinnaars hebben we niet kunnen bemachtigen. De tweede 3e prijswinnaar was Klaas Evert Hollander, die verkleed was als een echte „drinkebroer", inclusief blauwe neus en drinkglas. Men kan in Groote Keeten terugzien op een zeer geslaagde avond. Van deze plaats hulde aan de jury, die ook deze keer weer voor een moeilijke taak stond, n.1. de mooi ste costuums uit te zoeken.

Badbode voor Callantsoog | 1960 | | pagina 1