':5: i Agenda. Recreatiegebouw „Garnekuul", 8 uur n.m. 18 aug. Film „Veilig Verkeer". 19 aug. Film „Kluchtig en luchtig". 20 aug. Dansen van 8-11 uur. 22 aug. Film „De knuppel in het hoenderhok". 23 aug. Film „Jerry als babysitter". 24 aug. Film „Nina en Frederik". 26 aug. Film „L. en H. als dansmeesters". 27 aug. Dansen van 8-11 uur. Strand en dorp: 20 aug. Hockey-wedstrijden, zo mogelijk voor vete ranen en junioren. 21 aug. Duitse kerkdienst, 9 uur v.m. 22 aug. Katknuppelen. 23 aug. RONDE VAN CALLANTSOOG. 24 aug. Kindermiddag. 25 aug. Touwtrekken voor de jeugd van 14-20 jaar en voor volwassenen. 26 aug. Lampionoptocht. Alle mededelingen over strand- en/of dorpsspelen staan op het bord bij strandopgang Vos. E.H.B.O. Dienstrooster voor zondag 21 aug.: Callantsoog10-2 uur Ans Burger H. de Groot 2—6 uur Nel Pancras Gatha Pancras G. de Vries Groote Keeten: Mev. Pancras 1—5 uur J. Koemeester J. v. Graas Bij het baden verdronken. Hoe gevaarlijk de zee kan zijn, heeft een Duitse familie wederom ondervonden. Op weg van den Helder naar Sint Maarten besloot men een bad te nemen in Callants oog. Drie personen verkeerden na enkele ogenblikken in gevaar, twee hiervan hebben zich met moeite weten te redden. Maar voor de derde persoon bleek helaas geen redding meer mogelijk te zijn. Het slacht offer werd eerst na anderhalf uur gevonden, enige dammen ten noorden van de plaats waar het ongeval gebeurde. INDIEN U ZE NODIG HEBT. Dokter J. F. W. G. Verheul, arts, 't Zand, telefoon 02249-223. Spreekuur Kampeerterrein dagelijks van 8.309.30 uur v.m. Dierenarts W. van der Sluis, 't Zand, telefoon 02249 -312. WijkverpleegsterZuster Boendermaker, Zeeweg 35, telefoon 310. Postkantoor: geopend op ma., diwo., do., vr. van 9-12, 14-15, 17.30-18.30 en za. 10-13. Boerenleenbank: geopend ma., wo. en vr. van 14-16 uur n.m. Bibliotheek: ma., wo. en vr. van 7-9 uur. Uitlening in de O.L. school. Tentoonstelling Maquette, Brandweerga rage werkdagen 7-8 uur, zaterdags 2-6 en 7-8 uur, zondags 10-12 uur. Waterstanden. hoog laag za. 20 aug. 6.10 18.55 12.50 zo. 21 aug. 7.02 19.46 0.48 13.44 ma. 22 aug. 7.50 20.29 1.36 14.28 di. 23 aug. 8.33 21.07 2.21 15.10 wo. 24 aug. 9.07 21.42 3.— 15.48 do. 25 aug. 9.40 22.13 3.38 16.22 vr. 26 aug. 10.12 22.42 4.13 16.52 löaad niet Hij cle strekdammen. Callantsogers en badgasten. Eindelijk was het dan zo ver. Eerst werd er met een commissie van leden van het bestuur van de Streek Noordholland Noord van de Ruiterveremging, leden van het be stuur en de feestcommissie van de V.V.V. en een beheerder van het Zwanenwater ge sproken over een eventueel te houden ruiter- en pony-festijn. In principe klopte alles, behalve een officiëele toestemming van de N.V. het Zwanenwater om de Kiefteglop te gebruiken en daarnaast nog een toestemming van de Rijkswaterstaat om de duinen te mogen betreden. Maar ook deze moeilijkheden werden vlot overwonnen. Ieder was optimistisch gestemd. Alle voor bereidingen werden getroffen. Reclame ge maakt (niet te vroeg, maar ook niet te laat) in Callantsoog, Groote Keetën, alle omlig gende plaatsen en dorpen in de kuststrook den Helder-Alkmaar. De politie liet extra krachten aanrukken. Overal werd aandacht aan besteed, want de 13e augustus zou het storm lopen. Men ging die dag vol ver wachtingen tegemoet. Want nu was er wer kelijk iets voor alle Callantsogers en alle gasten, voor groot en klein. Iets, waarvan een ieder genieten kon tegen vergoeding van een luttel bedrag. Het weer was die dag bijzonder gunstig, niet te warm en niet te koud. Een geluidswagen zorgde er voor dat een ieder, die de tocht van paarden en pony's door het dorp zag rijden, zeker op tijd aanwezig zou kunnen zijn. Het werd een prachtig schouwspel, een ieder was enthousiast over de paarden en de pony's, maar de Kiefteglop werd niet bezocht. Want U, die dit leest, kwam niet. En dat was heel jammer, niet voor ons, maar voor U zelf. Zelden zult U een prettiger middag in Callantsoog krijgen. De ruiters die uit de plaatsen Twisk (Kogge ruiters), Wierin- germeer (Wieringermeer ruiters), Anna Pau- lowna (L.R.R.A.P.) en Schagerbrug (L.R. Westfriesland) kwamen en de alom bekende pony's van de Wieringermeer hebben zich kosten noch moeite bespaard om een aan trekkelijk en bovendien gevariëerd program ma te geven. Zij zijn dagen bezig geweest met de voor bereidingen voor het feest dat zij op uit nodiging van de V.V.V. aan U, Callants ogers en gasten, zouden bieden. Maar li schitterde door afwezigheid. De ponyruitertjes hadden U staaltjes van behendigheid en fraaie rijkunst kunnen laten zien, naast een toneelspel, waaraan zelfs een ambulance te pas kwam en een dokter on- verrichterzake weer achter ,,de lijn" ging staan. De ruiters lieten zien hoe een parcours wél en niet gereden moest worden. De be hendigheidswedstrijden leverden prijzen op voor de heer G. Vader, Westfriesland le, de heer Hartmans, Wieringermeer 2e en 3 en 4 de heren R. Termunt, Wieringer meer en E. Schoen, Westfriesland. En tot slot had LI een parade kunnen zien. waarbij pony's en paarden gelijk voor het voetlicht kwamen. Werkelijk, dit ruiterfestijn had niet beter kunnen zijn. Het moet ons dan ook van het hart dat het ons spijt, dat er niet meer publiek was. Een woord van dank aan de gehele groep is hier zeer zeker op zijn plaats. Maar dit geldt niet alleen de ruiters en ponyruitertjes. We willen dit ook aan de V.V.V. richten, die eveneens alle kosten en risico's ge nomen heeft om dit feest te geven en die degenen, die kwamen, een zeer aparte middag bezorgd heeft. Eveneens willen we Jonkheer v. d. Poll danken voor het geheel belangeloos afstaan van het terrein, de Rijkswaterstaat voor het betreden van de duinen. Daarnaast danken we de Rijkspolitie voor de prima zorg bij de route door het dorp en de verkeersregeling, de heren, die het terrein afgezet hebben, evenals zij, die er voor zorgden dat de duinen noch van strand- noch van de wegzijde betreden konden worden. Voor de heren kassiers, die helaas te weinig te doen hadden, maar desal niet te min hun goede wil toonden. Wij willen besluiten met een drie werf hoera voor V.V.V., ruiters en pony- rijdertjes en zijn nog zo optimistisch te wensen dat dit festijn nogmaals herhaald zal worden. Kerk - nieuws. Ned. Herv. Gemeente, p a tel. 02248-244: Zondag 21 aug.: 9 uur v.m.: Duitse Dienst, voorganger Pfarrer Joachim Klöss uit Göp- pingen. 10 uur v.m.: Ds. v. d. Wall, vlootpredi- kant, den Helder. 7.30 uur n.m.: Ds. Veen, den Helder. Geref. Kerk, Schagen, tel. 02240-381 Zondag 21 aug.: 10 uur v.m. en 7 uur n.m.: Dienst. Kath. Kerk, Callantsoog Recreatiegebouw, Abbestederweg H. Mis 8.30 v.m. Kath. Kerk 't Zand, tel. 02249-226 H. Mis 7.8.30 en 10.30 v.m. De Kerkdiensten. De jeugddienst, die gedurende enkele weken 's morgens om 8.30 uur gehouden werd, komt deze week te vervallen. Hiervoor in de plaats zal, speciaal voor Duitse gasten, een Duitse dienst gehouden worden. We verzoeken nogmaals vriendelijk dit aan Uw gasten te willen mededelen. Ook Hol landse gasten en Callantsogers, die deze dienst willen medemaken, zijn van harte welkom. Veilig Verkeer. Tot onze spijt kwam de aankondiging over de Veilig Verkeersdag in Callantsoog te laat in ons bezie. Toch menen we er goed aan te doen ook langs deze weg nogmaals te wijzen op de gevaren, verbonden aan het weggebruik. Het lijkt ons het beste een alinea uit de propaganda van de actie Vei lig Verkeer aan te halen. W ellevendheid. Het is een angstwekkend verschijnsel, dat zodra mensen aan het verkeer gaan deel nemen, zij dikwijs van beschaafde, wellevende burgers veranderen in agressieve, haatdra gende individuen, die vóór alles op hun rechten staan. Statistieken hebben uitgewe zen dat slechts jeen gering percentage van de verkeersongevallen is terug te voeren op technische mankementen van de verkeers middelen. Is dat op zichzelf niet veelzeggend Ook de kennis van verkeersregels is - hoe belangrijk ook - nog geen vrijwaring voor een veilige afvikkeling van het verkeer. Véél en véél belangrijker is de houding van iedere weggebruiker jegens zijn medemens. VEILIG VE|KEER IS IN DE EERSTE PLAATS EEN ZAAK VAN WELLE VENDHEID EN EERBIED VOOR DE MEDEMENS. Tot zover <e propaganda van de vereni ging voor veilig Verkeer. Denkt U ook dagelijks aar die wellevendheid? Ktmpeer vergunning. Ons werd Hoor de burgemeester van Cal lantsoog mïdegedeeld dat men zich genood zaakt heefi gezien in de week van 6-13 aug. een 5-tal lampeervergunningen op staande voet in tf trekken. Hoewel het ten zeerste betreurd werd deze maatregelen te hebben moeten nimen, wijst men van overheidswege er nogmials op, dat bij het op heterdaad betrappei bij het verrichten van baldadig heden politie de bevoegdheid heeft a la minute ie kampeervergunning in te trekken. Jongelu. weest gewaarschuwd en ga je niet te buitin aan dergelijke stommiteiten.

Badbode voor Callantsoog | 1960 | | pagina 2