CALLANTSOOG Zaterdag 27 aug. 1960 no. 12 Redactie Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel, 02248-323 Administratie R. KOELEMEIJ - Dorpsplein 34 - Callantsoog - Tel. 02248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Caliantsoger kermis. Onder het motto „Gezelligheid kent geen tijd" zal dit jaar op 4, 5 en 6 september de kermis in Callantsoog gevierd worden. Gedurende de kermisdagen zal er 3 dagen gedanst kunnen worden in de houten tent, die op het terrein bij „de Wijde Bliek" geplaatst zal worden. De muzikale verzor ging is in handen van de Mocking Birds. Naast het dansen vermeldt het programma voor de zondagGoudenkruis wedstrijd voet ballen (Callantsoog-VESDO, aanvang 2 uur) en katknuppelen met premie's. Aanvang kat knuppelen 2.30 uur nam. 's Maandags zal, evenals vorige jaren, het eerste deuntje om 10 uur beginnen (Danstent). In de middag zullen er kinderspelen gehouden worden op het Dorpsplein (leeftijd 6-16 jaar) en voor de avond staat een filmprogramma te wachten, verzorgd door de heer Kok. Vertoond zal worden: „Zo lang er mensen zijn", een kleurenfilm, aangevuld met enkele mooie voorfilms. Deze film zal eveneens in de danstent gehouden worden. Na afloop van de film zal nog gezellig gedanst kunnen worden. Voor de dinsdag staat, behalve het eerste deuntje 's morgens om 10 uur in de danstent, een attractie in de middaguren voor personen boven de 16 jaar op het programma en wat heel belangrijk is voor de herenkat knuppelen. Tijdens de kinder- en volksspelen zal er muziek op het Dorpsplein zijn. Deelname voor kinder- en volksspelen geheel gratis. Bovendien zijn er nog verschillende kermis- attractie's aanwezig, waarvan we voor de jeugd de zweef noemen en voor de ouderen de schiettent. Uit een en ander blijkt wel, dat U zich ook op deze kermis weer niet behoeft te vervelen. Overpeinzingen van een dorpeling. Zo zijn we dan al weer bijna aan het eind van de laatste R-loze maand. Volgende week is het kermis en daarmee is eigenlijk het zomerseizoen 1960 weer afgelopen. Een mooie zomer was het niet, vind ik. Wat het weer betreft, bedoel ik. Verder geloof ik dat we echt wel van een goede zomer mogen spreken. De meeste gasten zijn toch wel bruin naar huis gegaan en de buurt is mooi groen gebleven. De in het voorjaar inderhaast uitgebreide en nieuw getimmerde winkels en winkeltjes hebben, dunkt mij, goede zaken gedaan en ook de P.T.T. mag niet mopperen wat z'n omzet betreft. Vooral over dat laatste heb ik zo eens ge peinsd. Die postmannen zijn toch maar slecht af dat ze niet betaald worden naar hun om zet. Als een zakenman het druk heeft kan hij zeggen dat het van de omzet moet komen. Maar dan petje af voor de post met z'n hoge omzet en toch op tijd Over omzet gesproken! Hebt U wel eens op de man gelet die „alsmaar loopt papier tjes te prikken?" Dat is wat wij noemen „Grote Henk". Voor hem moesten we eigenlijk eens met z'n allen onze pet af nemen. Want zag U ooit een dorp waar zoveel patat en ijs gegeten wordt en waar het toch zo netjes was. Ja, geachte gasten en mede-dorpelingen, als je zo aan het peinzen slaat over mensen die hun best hebben gedaan om het seizoen 1960, ondanks slecht weer, goed te doen zijn, dan kom je tot de slotsom, dat het er weer zeer velen zijn geweest. Voor al die mensen m'n respekt en een rustige winterslaap na de kermis. Onder gasten. Wanneer men in het hoogseizoen dagelijks onder gasten verkeert, kan het gebeuren dat men de volgende vragen op zich afgevuurd krijgt: „Weet U nog iets te doen voor onze zoon of dochter van 17 jaar? De jongelui willen wat muziek maken en zo nu en dan een dansje plegen. Weet U nog iets te organiseren De mogelijkheden zijn hier tegenwoordig wat dat betreft, zo beperkt." Die „U" peinst dan zijn hersenen af en tracht voor regenavonden een ruimte te krijgen waar jongelui tot een uur of elf gezellig bij elkaar kunnen zijn. Meestal ge lukt zoiets wel. Deze gesprekken zijn niet als klacht bedoeld, maar toch zien wij er een waarschuwing in. Ouders van opgroeiende kinderen, die reeds jaren achtereen hun vakantie in Callantsoog doorbrengen, horen dikwijls van hun kroost „wat kun je nu doen in Callantsoog als het geen strandweer is. Weet U dan iets voor ons te doen". En dan kwam er zeer zeker wel een oplossing voor die problemen, maar het begint moeite te kosten de jeugd boven 15 jaar op regendagen bezig te houden. Vele gasten, die aangewezen zijn op de maand augustus, vragen vooral met het oog op de jeugd om meer recreatieve mogelijkheden. Enkele van die mogelijkheden willen we slechts noemen. Er is door het toenemend aantal logé's in de hotels, (gebrek aan ruimte voor niet-pensiongasten) behoefte aan een gezellige bar, waar ook eens gedanst kan worden. Men zou gaarne een goed cabaret of toneelstuk zien, een speciale avond voor de jeugd op jazzgebied. Er zijn zeer veel gasten, die reeds jaren uitzien naar een tennisbaan in Callantsoog. Ook zou men het prettig vinden de vrije beschikking te kun nen hebben over een sportveld, waar zo nu en dan eens gevoetbald kan worden of hockey of volleyball gespeeld. Op regen achtige dagen zou men willen beschikken over een zaal waar muziek gemaakt kan worden en waar diverse spelen voor jeugd en volwassenen georganiseerd kunnen wor den. Dit zijn enkele grepen uit de vele mogelijkheden, die de vakantiegangers bezig houden. Callantsogers en V.V.V., zou het niet pret tig zijn, indien enkele van die suggesties het komend seizoen verwezenlijkt zouden zijn. Uw gasten zouden met nog meer enthousiasme naar ons aller dorp komen. INDIEN U ZE NODIG HEBT. Dokter J. F. W. G. Verheul, arts, 't Zand, telefoon 02249 - 223. Spreekuur Kampeerterrein dagelijks van 8.309.30 uur v.m. Dierenarts t W. van der Sluis, 't Zand, telefoon 02249-312. Wijkverpleegster t Zuster Boendermaker, Zeeweg 35, telefoon 310. Postkantoor: geopend op ma., di., wo., do., vr. van 9-12, 14-15, 17.30-18.30 en za. 10-13. Boerenleenbank! geopend ma., wo. en vr. van 14-16 uur n.m. Bibliotheekma., wo. en vr. van 7-9 uur. Uitlening in de O.L. school. Tentoonstelling Maquette, Brandweerga rage werkdagen 7-8 uur, zaterdags 2-6 en 7-8 uur, zondags 10-12 uur. Katknuppelen.

Badbode voor Callantsoog | 1960 | | pagina 1