Baad, niet (nj, de. itleddammen Brandweer Callantsoog* De Callantsogers zullen zich ongetwijfeld de spannende dagen rond Kerst en Oud en Nieuw herinneren. De trouwe lezer van de Badbode, die elders woont, zal bij het lezen van het woord brandweer en de Kerstdagen ook direct denken aan de brandweerstaf. Voor de anderen, die niet weten waarover wij het hebben, willen we nog eens in 't kort vertellen, wat dit brandweer-latijn in houd. De brandweerstaf behoort aan de gemeente Oterleek, maar vrijwillige brand weercorpsen kunnen pogingen in 't werk stellen deze staf volgens bepaalde reglemen ten te bemachtigen. De oorsprong van de brandweerstaf ligt in Westfriesland. Het schijnt dat in vroeger jaren de brandweer-commandant herkenbaar was aan een stok of staf, die bij branden steeds gedragen werd. De Oterleker brandweerstaf werd in de nacht van 8-9 december '60 bemachtigd door de Callantsogers. Nadat de staf in handen van dit corps kwam, had men een week tijd de staf te verbergen op een plaats, die wordt gebruikt als kazerne, spuithuis of clublokaal. Bovendien moet de staf zodanig bevestigd zijn, dat zij zonder gereedschap kan worden verwijderd. Na 16 december was in Callantsoog de staf dus ,.vrij". Direct al werden er pogingen onder nomen het begeerde voorwerp in handen te krijgen. Banketstaven waren verborgen, twee fopstaven enz. Onder de corpsen, die ge zocht hebben, vinden we er uit de naaste omgeving, maar ook uit de Beemster, Wie- ringen, Baarn, de Bilt en o.a. Langedijk. Uit deze plaats hebben de Callantsogers de staf gehaald, terwijl de Egmonders met de eer gingen strijken en de staf mee naar hun plaats namen. Door deze wedstrijden zijn vriendschapsban den ontstaan, die er toe geleid hebben, dat een dezer dagen een brandweer-spuit-bal- wedstrijd gehouden zal worden. Broek op Langedijk komt dan uit tegen Callantsoog. Datum en plaats wordt nog nader bekend gemaakt. Behalve deze spuitbal-wedstrijd heeft het Callantsoger brandweercorps nog meer op het programma staan. In augustus zal men n.1. weer een „brandweer dag" houden met een middag- en avond-programma. Nadere bijzonderheden volgen nog, maar voor de genen die willen medewerken aan het avond programma, dat zoiets inhoud als „Amateurs zetten hun beste beentje voor", leek het ons gewenst nu reeds van deze avond gewag te maken. Dus, leden van de augustus-club en andere enthousiasten, doe je best om goed voor de dag te komen. En dan nu eerst maar naar de brandweer spuitbal-wedstrijd. Waterstanden. HOOG WATER ma. di. \vo. do. 15 juli 16 juli 17 juli 18 juli 19 juli 20 juli 21 juli 9.22 9.55 10.25 10.52 11.19 11.47 0.16 21.53 22.24 22.54 23.23 23.48 12.18 LAAG WATER 3.10 15.49 3.49 4.22 4.50 5.24 5.54 6.2 7 16.10 17.04 17.30 18.01 18.27 19.05 De Schoolhandbal wedstrijden. De finales van de schoolhandbal hebben zaterdag 8 juli j.1. plaats gevonden in Oude- sluis. De handballende jeugd van Callants oog bestaat uitsluitend uit meisjes, maar die weten dan ook van „wanten". Diverse keren hebben we van verschillende personen gehoord, dat zij voor het een of ander geen tijd beschikbaar hadden, omdat zij mee moesten „handballen". Het brengen en halen van de handbal„sters" is niet tevergeefs geweest. De meisjes van Callantsoog werden de sterkste groep in de omgeving. Een zeer goed resultaat, dat meer voor de toekomst belooft. Wij denken hierbij aan een handbalclub. Als wij goed zijn ingelicht heeft de school jeugd van Callantsoog al eens eerder een eerste prijs gehad. Bovendien menen we te weten dat er ook onder de dames verschil lenden zijn, die in hun jongere jaren de handbalsport bedreven hebben. Wie maakt een begin? De meisjes van de zesde 60-'61 doen zeker mee. Klaverjas* Vrijdag 7 juli werd voor de derde keer een klaverjas-drive georganiseerd. Laten we het maar direct zeggen, het gaat prima met de klaverjas. 7 juli 's middags om 5 uur waren er reeds 14 personen, die zich opgegeven hadden, 's Avonds kwamen hier nog enkele klaverjassers bij, zodat met 20 personen (5 tafels) gespeeld werd. De wedstrijd was zeer geanimeerd; tot een der laatste spellen stond het koppel Blokland-de Boer ver bovenaan. Maar de prijzen, die gedeeltelijk uit consumptie- en gedeeltelijk uit verbruiks- artikelen bestonden, waren voor de dames de Boer le, heren Langewen en de Wolf 2e en de heren Blokland-de Boer 3e. De eerstvolgende klaverjas drive zal ge houden worden op 21 juli a.s. in hotel „de Wijde Bliek". In verband met de organisa tie gaarne vroegtijdig melden bij mevrouw C. H. Kloosterboer-Isaksson, Zeeweg 12. De ballonwedstrijd* Tot onze spijt kunnen we in dit nummer nog geen uitvoerig verslag geven van het bezoek van H.M. Koningin Juliana aan Cal lantsoog. De ballonwedstrijd is weer achter de rug. De kinderen zitten in spanning waar hun ballon beland is. Maar jongelui, jullie moe ten toch nog wat geduld hebben. Vóór 15 augustus zal er zeer zeker geen uitslag be kend zijn. In de Badbode van 19 augustus (nr. 11) kunnen jullie lezen, welke ballon het „verste" gekomen is en wie de prijs winnaars zijn. Dus tot zo lang maar wachten. Feestprogramma voor Groote Keeten. 20 juli concert fanfare 30 juli zandhopen maken Over evenementen in Callantsoog (bridge, klaverjas, voetbal, hockey, dam tot dam race e.d.) kan men inlichtingen bekomen op het aanplakbord bij van Scheyen, ook mogelijke veranderingen in de agenda van Groote Keeten zijn daar te lezen. Gevonden en verloren* Van de Rijkspolitie te Callantsoog ontvingen we bericht dat in de periode van 26 juni 7 juli de volgende voorwerpen verloren en gevonden zijn. VERLOREN Mes met wit heft. Gouden trouwring. Witte slipper. Bruine kindersandaal. Bruine diplomatentas m. inh. Diverse zonnebrillen. Plastic kinderschoen. Verchroomd heren pols horloge, Groene badtas met inhoud. Monsterboekje t.n.v. Manshanden. Kenteken- en rijbewijs t.n.v. H. Noppeneij, Zonnepakje. Badlaken. Blauw-grijs gestr. short. Gouden polshorloge (dames) rond model met goudkl. bandje. Fietstas met hengelsport artikelen etc. Fotobox (zeer oud model). GEVONDEN Wit kindertasje met inh. Motor-contactsleutel. Belichtingsmeter, merk Badminton racket, „Cistomaat". Fototoestel, achterge- Groen kinderpakje. laten in auto). Parasol (rood en wit). Kerkdiensten. Ned. Herv. Gemeente, p/a tel. 02248-324: Zondag 16 juli8.30 uur (Jeugddienst) heer J. C. GraafF 10.— uur v.m. Ds. Trommel. 7.30 uur n.m. Ds. Gunning. Onderwerp„Hoort Jezus op de bruiloft of in de kerk Geref. Kerk Schagen, tel. 02240-381 Zondag 16 juli: 10 en 7 uur nam. Ds. W. H. Gispen. R.K. Kerk Callantsoog (Recreatiegebouw Abbestederweg) H.Mis 8.30 uur. R.K. Kerk 't Zand, tel. 02249-226 H.Mis 7.—, 8.30 en 10.30 uur v.m. Uitnodiging voor het feest. De gasten, die reeds meerdere jaren achter een in Callantsoog komen en de Callants ogers zelf, weten allen, dat er per seizoen ten minste een samenkomst voor Callants ogers, vakantiegangers en belangstellenden in de kerk gehouden wordt. De ene keer bestaat zo'n bijeenkomst uitsluitend uit een zangdienst, een andere keer wordt er ge sproken, maar ieder seizoen is er één door- de-weekse dienst. Voor diegenen, die dit jaar voor het eerst in Callantsoog zijn, de len we mede, dat deze diensten voor een ieder vrij toegankelijk zijn. Dit jaar wordt aandacht gevraagd voor een interkerkelijke dienst, waarin zullen voorgaan Ds. Gispen uit Schagen en Ds. Gunning uit Callantsoog. Naast het gesproken woord, een inleiding van Ds. Gispen, zal een samenspel worden opgevoerd. Het spel heeft als titel „Uitno diging voor de feestmaaltijd" (Lucas 14-16). Ds. Gunning zal daarna een korte epiloog uitspreken. Behalve dit gesproken woord en het samenspel zullen er o.a. trompet-soli te beluisteren zijn en zal de heer Deenik (U allen bekend) enige liederen zingen en de samenzang leiden. KOMT ALLEN, TOEGANG VRIJ. Agenda voor Callantsoog* 15 juli Tonknuppelen. 18 juli Touwtrekken. 19 juli Strandfeest. Excursie naar het Zwanenwater. 20 juli Van dam tot dam race. 21 juli Klaverjas-drive. Mogelijke veranderingen of aanvullingen worden in het V.V.V.-kastje bij de E.H.B.O. tent bekend gemaakt. Van het Recreatiegebouw ontvingen we be richt dat de volgende films gedraaid zullen worden. 14 juli Niets dan pech. 17 juli Simson en Delila. 18 juli Operatie petticoat. 19 juli Wir Wunderkinder. 21 juli Der Stern von Santa Clara. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten a f 1per persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuid-Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Kooibos. Voor bezoekers opengesteld van 8 uur tot 19 uur. Toegangskaarten a f 0.50 per per soon, kinderen tot 12 jaar f 0.30. Kaarten verkrijgbaar bij Camping v. Muyen, Kruisweg 3, Callantsoog, tel. 224.

Badbode voor Callantsoog | 1961 | | pagina 2