Wanneer? Het zonnebad in juli» Ja, dames en heren, over het zonnebad in juli willen we het eens hebben. Wel speci aal met diegenen, die de gehele maand juli in Callantsoog of naaste omgeving vertoef den. De le en 2e juli werd U overgoten met zonnestralen en „hitte". Een hitte, die door velen onder U maar zo zo gevonden werd. We hoorden verschillende lieden kla gen over de warmte. Maar klagers hebben geen nood en de weergoden lieten zich niet te vergeefs aanroepen. Drie „heerlijke koele" weken volgden op deze twee warme dagen, weken, die dermate koel waren, dat onze omgeving meer op een wintersport centrum geleek (althans wat kle ding betrof) dan op een badplaats. Nu wij dit schrijven mogen we veronderstellen dat er enkele zonnestralen op komst zijn. Voor U, die graag bruin gebrand naar huis gaat, hopen we, dat de laatste paar dagen van Uw vakantie meerdere zonnige en warme perioden zullen brengen. Neemt U Uw zonnebad dan volgens de juiste methode. Dus dames en heren, niet te lang achtereen in de zon. De huid van te voren goed invetten, vooral niet uit het zeewater in de zon gaan liggen, maar eerst grondig met zoet water afspoelen en daarna afdrogen. Zon met mate, aldus de voor schriften van lieden die menen het te kun nen weten. Mocht U na deze voorschriften nog een rode, schilferige huid hebben, dan lijkt het ons beter eerst een olie-bad te ne men alvorens in de zon te gaan. Mocht U door het „bijzonder heerlijke weer" de moed opgeven nog ooit bruin te worden, denk er dan maar aan dat Uw grootouders een mooie blanke „teint" zeer op prijs stelden. Van een gast. Het leek ons wel leuk, om iets van ons enthousiasme, wat over ons gekomen is tijdens onze vakantie in Callantsoog, door te geven aan anderen. We hebben er in juni j.1. enkele weken in een bungalowtje gebivakeerd, waarbij we, niettegenstaande vrij veel zeewind, het geluk hadden veel zon te treffen. We kunnen elkeen die van de zee houdt, aanraden, tenminste ééns een vakantie in dit plaatsje door te brengen. Het is er nog ideaal rustig, ideaal dus voor hen die rust zoeken en/of nodig hebben. Ideaal ook als familie-badplaats, zowel door de vele leuke bungalows en huisjes, als door de prima strand-accomodatie en uiterst pret tige verzorging in allerlei opzicht. Denken we bijv. maar eens aan de strandfeesten Kostelijk voor alle deelnemers van klein tot groot! Hoe prettig doet de gemoedelijkheid en vriendelijkheid van de bewoners aan en hoe kun je genieten van zee. strand, duin en zelfs wat bos! Ook de visliefhebbers kunnen hun hart ophalen. Wilt U iets zien van de mooie omgeving, dichtbij of verder weg, er zijn mogelijkheden legio: het prima V.V.V.-kantoor kan U er alles over ver tellen. Het was ónze eerste vakantie in Callantsoog, maar wij komen terug Indien U ze nodig hebt. Dokter: J. F. W. G. Verheul, arts, 't Zand, telefoon 02249-223. Spreekuur Kampeerterrein „de Garnekuul" van 8.30-9.30 uur. Dierenarts: W. van der Sluis, 'tZand, telefoon 02249-312. WijkverpleegsterZuster Boendermaker. Zeeweg 35, telefoon 310. Postkantoor: geopend op ma., diwo., do., vr. van 9-12, 14-15, 17.30-18.30 en za. van 9.-10.30 uur. Voor telefoon geopend van 9-12 uur. Bibliotheek: iedere avond van 7-8 uur, in de O.L. school (zaterdag en zondag gesloten). Boerenleenbank: geopend ma., wo. en vr. van 14-16 uur. Douchen: za. van 3-7 uur n.m. in de O.L. school. Nogmaals Callantsoog in de aether. In het vorige nummer van de Badbode schreven wij, dat een reportage opgenomen werd van gesprekken met de burgemeester van Callantsoog en de leiding van het Fal- ken kamp, afdeling Berlijn, momenteel ver toevende op het terrein van de heer Ros. Deze uitzending zou plaats vinden op zater dag 22 juli j.1. Door omstandigheden moest, zo hebben wij vernomen, deze uitzending uitgesteld worden. Zeer waarschijnlijk zal zaterdag 29 juli Callantsoog in de aether komen, eveneens in het programma „Dingen van de dag" tussen 17.30 en 18 uur. Evenementen in de omgeving. Iedere donderdagWestfriese markt in Schagen. Iedere vrijdagKaasmarkt in Alkmaar, met rondvaart. Dagelijks: Broek op Langedijk, gelegenheid voor rondvaarten door het eilanden-gebied. Vrijdags: Optreden Langedijker Klompen- dansgroep. Gelegenheid om tijdens rondvaart bezoek te brengen aan de Orgelzaal, met orgelbespe ling van de heer G. Booy, gelegen in het rustieke polderlandschap van de Daalmeer te St. Pancras. Waterstanden. HOOG WATER LAAG WATER za. 29 juli 9— 21.— 2.14 15.07 zo. 30 juli 9.40 21.29 ma. 31 juli 10.25 22.26 di. 1 aug. 11.10 23.11 wo. 2 aug. 11.44 23.45 do. 3 aug. 12.17 vr. 4 aug. 0.23 13.01 3— 16— 4— 16.50 5.02 17.40 5.38 18.09 6.13 18.42 6.56 19.28 E.H.B.O. Dienstrooster voor zondag 30 juli CALLANTSOOG 102 uur Jb. Groot Mien Tas 2—6 uur Jb. de Wit R. Boersma Zr. Boendermaker GROOTE KEETEN: 15 uur G. P. Burger Th. v. Diepen L. Baltus Verloren - Gevonden. Van de Rijkspolitie te Callantsoog ontvingen we bericht dat in de periode van 8 juli tot en met 21 juli 1961 de volgende voorwerpen als verloren en gevonden zijn aangegeven. VERLOREN Zonnebril met bruin mont. Ouderwetse huissleutel. Autosleutels met Citroen Blauwe ..Tweka" embleem. zwembroek. Prismakijker in foudraal 2 strandkussens. (No. PK 172). Bruine damesportemon- Portemonnaie, inh. f 80. naie met knipsluiting. Rode ballpoint. inh. ongev. f 4.—. Wieldop v Ford ..Taunus". Mexicaans led. jongens- Bruine jongensporte- portemonnaie. inh. monnaie. inh. ongev. 60 ct. ongeveer f3. GEVONDEN Donkerblau w-zwarte Sleutelbos. Lederen kindersandaal. Bruin'beige damesporte feuille. inh. ongev. 65 ct. Wandelpenning. Speelgoed-aap. Damespolshorloge (Terval). Kerkdiensten. Ned. Herv. Gemeente, p/a tel. 02248-324: Zondag 30 juli8.30 uur (Jeugddienst) Ds. Gunning, OnderwerpEr komt een gast. 10.uur v.m. Ds. Gunning. OnderwerpMaak Uw huis in orde 19.30 uur n.m. Ds. Gunning, onderw. Een Christen is zuur noch zoet. regenjas. Treinkaartje Schagen- Hannover. Kinderpolshorloge. Sleutelbos (gevonden te St. Maartenszee). Damespolshorloge (Finora). Witte kinderportem. m. Damessjaal. enig Duits geld. Gcref. Kerk Schagen, tel. 02240-381 Zondag 30 juli: 10 en 7 uur nam. Ds. W. H. Gispen. R.K. Kerk Callantsoog: (Recreatiegebouw Abbestederweg) H.Mis 8.30 uur. R.K. Kerk 't Zand, tel. 02249-226: H.Mis 7. 8.30 en 10.30 uur v.m. W aarschuwing. Ofschoon wij bang zijn vervelend te wor den, willen we nogmaals een waarschuwing richten aan de baders. Dezer dagen zijn verschillende personen met zeer veel moeite uit zee „gehaald". Met andere woorden, als de badmeesters niet ter plaatse geweest waren, zouden er ongetwijfeld meerdere personen verdronken zijn. Daarom moet het ons nogmaals van het hart: „Baadt niet bij of in de omgeving van de strekdammen. Zeg dit ook tegen Uw buitenlandse gasten". Nog steeds is het goed afgekomen, maar de badmeesters en de strandexploitanten komen niet alleen naar het strand om drenkelingen te redden. Houdt U aan de aanwijzingen, die bij de strandopgang staan. U hebt daar door zelf een prettiger vakantie en bederft bovendien die van Uw medemensen niet. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten a f 1per persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.— verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuid-Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Kooibos. Voor bezoekers opengesteld van 8 uur tot 19 uur. Toegangskaarten a f 0.50 per per soon, kinderen tot 12 jaar f 0.30. Kaarten verkrijgbaar bij Camping v. Muyen. Kruisweg 3, Callantsoog, tel. 224. Hebt U ook nog iets? In de vorige Badbode hebben we gevraagd of degenen die artikelen over Oud-Callants- oog, kaarten, boeken of geschriften in hun bezit hebben, zich met de redactrice van de Badbode in verbinding willen stellen. Enkele personen hebben reeds aan die oproep ge hoor gegeven. Hebt U ook nog iets, waar mogelijk nog gegevens uit geput kunnen worden?

Badbode voor Callantsoog | 1961 | | pagina 2