CALLANTSOOG Zaterdag 12 augustus 1961t no» 10. Redactie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER-ISAKSSON - Zeeweg 12 - Tel. 02248-323. AbonnementenA. DE VROOM, p/a V, V.V.-kantoor, tel. 02248-338. UitgaveVereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 BRANDweerui De voorpagina van de Badbode staat dit keer in het teken van een belangrijk gebeuren DE BRANDWEER DAG. Gasten, die reeds jaren achtereen in Cal- lantsoog komen, zullen weten, wat zo'n dag aan festiviteiten voortbrengt. Ook de vakantiegangers van juli 1960 kun nen U in geuren en kleuren vertellen, wat een feest zij vorig' jaar juli gehad hebben. Maar voor degenen, die nog nooit een brandweerdag hebben meegemaakt, willen we een en ander even verduidelijken. Zaterdag 19 augustus is de dag. 's Middags om half twee starten we met een kinder programma, namelijk spuiten. We moeten daar even bij vertellen, dat aan dit spuiten, in verband met de tijd, die het in beslag neemt, slechts door een beperkt aantal deel nemers kan worden deelgenomen. Nadere inlichtingen volgen in de loop van de volgende week op het V.V.V.-bord in Groote Keeten bij van Scheyen, in Callants- oog bij de E.H.B.O.-tent op het strand. Na het kinderprogramma zal om ongeveer half vijf een pantomine ten tonele worden gebracht. Groot en klein, ouders en kinde ren kunnen dan zien, hoe in vroeger dagen een brandend boerderijtje geblust werd. De kleding is aangepast aan de tijd, waarop een en ander zich afspeelt. Na deze pantomine (in klederdracht) zal de brandweer van Callantsoog met groot mate rieel uitrukken. Er volgt dan een demon stratie van het blussen van tegenwoordig. Het spuiten van de kinderen en de brand- bluSserij zullen beide op het Dorpsplein plaats vinden. Maar we schreven reeds dat er een brand weerdag gehouden zou worden. U zult dus begrijpen dat ook de avond nog iets in 't verschiet heeft. Vorig jaar werd er een programma door bezoekers in de zaal samen gesteld. Men heeft dit jaar de Alpenblazers uit Tuitjehorn om hun medewerking ge vraagd. De avond wordt gehouden in het Recreatiegebouw. Deze gezellige dag mag U niet missen. Zegt het ook aan vrienden en kennissen. Allen op zaterdag 19 augustus naar het brand- weerfeest in Callantsoog. De strandspelen. Vorige week, dinsdag 1 augustus, was het weer van dien aard, dat er eindelijk weer eens een strandfeestje gehouden kon wor den. Omdat er op het ogenblik zo enorm veel kinderen zijn, werd ditmaal het feest uitsluitend gehouden voor jongens en meis jes van 7 tot en met 10 jaar. Voor de 7- en 8-jarigen was er zaklopen, voor de 9- en 10-jarigen voetballen met fopbril. Bij de jongste groep was de grootte van de deelnemers wel zeer verschillend. Er waren 7-jarigen, echt nog peuters, maar er waren er ook bij, die wel voor 10 jaar of ouder hadden kunnen doorgaan. Het lokte bij het „publiek" nog al wat op- en aanmerkingen uit, maar de organisatoren moeten zich aan leeftijdsgrenzen houden, het zij zo. De „zaklopertjes" deden allen erg hun best. Na een zeer spannende strijd werd de uitslag 1. Katja van Rein. 2. Mirjam de Graaf. 3. Beryl van Rein. De wedstrijd bij de andere groep trok ieders aandacht. Het is steeds weer een kostelijk gezicht de bebrilde kinderen in het rond te zien huppelen, zoekend naar de bal, die soms vlak voor hun voeten ligt, soms naast of achter hen. De snelste „voetballer" was een meisje, Netty Logtmeyertweede werd Henri Calf en derde de Duitse jongen Reiner Kolb. Wij hopen voor de jongens en meisjes, die in augustus in Callantsoog zijn, dat deze eerste klap een daalder waard was en er tenminste voor alle leeftijdsgroepen nog meerdere feestjes kunnen plaats vinden. Geslaagd. Opnieuw ontvingen we bericht dat twee candidaten hun M.U.L.O.-diploma behaald hebben. Het zijn Hanny Vlaar, die zowel het diploma A als B behaalde en Piet Kla ver, die zijn A-diploma verkreeg. Van harte gefeliciteerd. Afscheid Berlijnse Jongeren. Van het gemeente-bestuur in Callantsoog vernamen wij, dat de jongeren uit Berlijn vrijdag 4 augustus j.1. weer vertrokken zijn naar Duitsland. Donderdag 3 augustus werd een officiële feestelijke afscheidsavond ge organiseerd. Er zou o.a. een groot kampvuur plaats vinden. Door de zeer harde wind vond de leiding van het kamp het onver- anfw"*oreHiik dit vuur door t-'» latev oaan. Inplaats daarvan werden toen op enkele (totaal 5) plaatsen kleinere vuren ontstoken. De burgemeester van Callantsoog, de edel achtbare heer W. L. Correljé, die speciaal voor deze avond was uitgenodigd, sprak namens het gemeente-bestuur de hoop uit, dat alle deelnemers aan het „Anne Frank"- kamp een prettige herinnering aan Holland en aan Callantsoog in 't bijzonder zullen bewaren. Door een groep jongeren werden vervolgens enkele herinneringen aan hun verblijf in Callantsoog overhandigd aan de burgemeester. Hierna bracht de leiding van het kamp een bijzonder woord van dank aan het gemeente-bestuur voor de onder vonden medewerking. Aantal gasten te Callantsoog. Uit een door de kampeerraad, met mede werking van de gemeente, gehouden enquête onder de kampeerterreinhouders is gebleken, dat het aantal kampeerders 4741 bedroeg op donderdag 3 augustus j.1. Het totaal aantal gasten, op eerdergenoemde datum in de ge meente verblijvende, kan worden gesteld op ongeveer 6500. Een respectabel aantal op een bevolking van rond 1300 inwoners. Agenda voor Callantsoog. 15 aug. Strandfeest. 16 aug. Vliegerfeest. 17 aug. Klaverjas?? 18 aug. GECOSTUMEERDE LAMPIONOPTOCHT. 19 aug. GROTE BRANDWEER DAG. Voor eventuele liefhebbers van klaverjas kan een drive georganiseerd worden. Aan melden vóór 16 augustus (in verband met de organisatie) bij mevrouw C. H. Kloos- terboer-Isaksson, Zeeweg 12, telefoon 323. Aanvullingen staan te lezen op het aanplakbord van de V.V.V. achter het E.H.B.O.-tentje. Van het Recreatiegebouw „de Garnekuul" kregen we bericht dat de volgende films gedraaid zullen worden 11 aug. Rose Marie. 14 aug. Operatie Petticoat. 15 aug. Zet je zorgen op zij. 16 aug. Conny en Peter maken muziek. Waar is die hond? Van de Rijkspolitie ontvingen we bericl dat tijdens schietoefeningen in de nabijhe van het strand te Sint Maartenszee een w hondje is weggelopen in de richting v? Callantsoog. Het diertje (een teefje) is zw; gevlekt, ongeveer 7 jaar oud, heeft bru vlekjes onder de ogen. De eigenaresse si er zeer veel prijs op dit hondje weer ter te ontvangen. Mogelijk kan de eventU' vinder zich in verbinding stellen met i Rijkspolitie, post Callantsoog, tel. 02248-21

Badbode voor Callantsoog | 1961 | | pagina 1