1 1 m mm Baadt niet bij de strekdammen. - - .-rrT" mUUiÉL 1 mJZwMwms De bridge-drive. Donderdag 10 augustus j.1. werd wederom een bridge-drive georganiseerd. Met deze drives kan men in de zomer beslist voor verrassingen komen te staan. Het kan ge- beuren, zoals bijv. bij de laatste drive, dat 's middags twee lijnen (16 paren) volgeboekt zijn, maar dat een uur later nog geen 12 paren bij elkaar te krijgen zijn. Wanneer men dan na veel getelefoneer en gevraag eindelijk de lijnen opnieuw vol heeft, kan men voor het feit geplaatst worden, dat er plotseling in iedere lijn met 5 tafels (20 paren) gespeeld moet worden. Om al deze moeilijk heden te voorkomen, wordt een ieder, die aan de drive van 24 augustus wil meedoen, verzocht zich uiterlijk woensdag 23 augustus te melden bij mevrouw C. H. Kloosterboer- Isaksson, Zeeweg 12, telefoon 323. De op 10 augustus gehouden drive bracht als prijswinnaars In lijn A: le de gebroeders v. d. Veer, 2e de dames Elenbaas-Lobach, 3e de heren Bosman-de Groot. In de B-lijn werd de familie Montulet le, de heren Kreuyer-Pelt 2e, de familie van Boven 3e. Er werd zeer geanimeerd gespeeld. We verwachten dan ook niet anders dat ook de laatste zomer-drive een succes zal worden. Mededeling van de gezins verzorging te Callantsoog* De instelling «gezinsverzorging Callantsoog" zal met ingang van 18 augustus a.s. de ge zinshelpster, mej. G. van Dok te 't Zand, gedurende een halfjaar moeten afstaan, om haar de gelegenheid te geven een opleiding te ontvangen tot gezinsverzorgster. De in stelling hoopt in maart a.s. weer beter in de behoefte van gezinsverzorging te kunnen voorzien. Na de opleiding tot gezinsverzorgster zal mej. van Dok de vrouw des huizes bij ziekte volledig kunnen vervangen, terwijl zij als gezinshelpster de huisvrouw slechts kon bij staan. Om in voorkomende gevallen bij ziekte toch hulp te kunnen bieden, wordt een beroep gedaan op hen die genegen zijn eventueel losse diensten te verrichten. Zij die hier voor gevoelen, gelieven zich in verbinding te stellen met de administrateur van de in stelling, de heer G. A. Vis, Prévinaireweg 4 te Callantsoog. De strand-zesdaagse* Maandag 7 augustus, bijna twee uur vroe ger dan men verwachtte, kwamen de eerste wandelaars van de strand-zesdaagse Den Heider-Hoek van Holland in Callantsoog. De deelnemers waren allen vol moed, hadden kennelijk geen last van al te veel blaren en genoten gedurende enkele ogenblikken of langere tijd van de rust tijdens hun „twaalf uurtje" en van de consumptie, aangeboden door strandpaviljoen Vos aan alle deelne mers (ruim 160). We moeten zeggen, als we de groepjes zo eens bekeken, dat er misschien wel iets in zit bij het opmaken van vakantie plannen voor het volgend jaar, ook deze zesdaagse tijdens vakantie in Callantsoog, niet uit het oog te verliezen. Vooral voor degenen, die een maand komen, lijkt ons een dergelijke prestatie-tocht beslist zeer ge zellig. Alle lof voor het strandpaviljoen om ons van nabij met deze wandelaars in con tact te laten komen. Uitslag Ballonwedstrijd* Zo juist ontvingen we de uitslag van de ballonwedstrijd. Voor we er toe overgaan de prijswinnaars bekend te maken, willen wij namens gemeentebestuur en bestuur van de V.V.V. dank brengen aan allen, die er toe bijgedragen hebben, dat deze wedstrijd een sukses werd. De prijswinnaars zijn le. Ellen Wackerlin Amsterdam 2e. Edith Weber Amsterdam 3e. René Christiaanse Zaandam 4e. Lenie Groeneveld Callantsoog 5e. Diedrich Petzold Schüttdorf 6e. Trijnie Bakker Callantsoog 7e. Sandra Geerts Callantsoog (vakantieadres) 8e. Doris Taubmann Höxter 9e. Yvonne Bruinsma Bussum 10e. Floris Lürz Callantsoog (vakantieadres) 1 le. Gerrit Breteler Enschede 12e. Joke Korteland Callantsoog Door plaatsgebrek kunnen we niet bij een ieder de juiste vindplaats zetten. De kaarten van deze kinderen kwamen allen uit de om geving van Bremen (Duitsland). Nogmaals een waarschuwing. Al eerder hebben we U er opmerkzaam op gemaakt, dat het zeer gevaarlijk is, in de nabijheid van de dammen te baden. Alléén daar, waar de vlag gehesen is, wordt toe zicht door een badmeester gehouden. Voorts zijn er tussen de dammen op het gepachte strand oranje-rode kurklijnen aangebracht. Blijft U tussen deze „lijnen" en let er vooral op dat Uw kinderen niet tussen de dam en de kurklijn in zee gaan. Al kunnen ze nog zo goed zwemmen, om en nabij de dammen is en blijft de zee gevaarlijk. Deelt U dat ook vooral aan Uw gasten en bekenden mee. Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend van 1 april tot 1 oktober vanaf 9 uur tot 17 uur. Toegangskaarten afl.— per persoon, kin deren beneden 10 jaar 50 cent, kinderen tot 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.verkrijgbaar bij de jachtopzichter J. van Honschooten, Zuid-Schinkeldijk 1, telefoon 308 of 214. Kooibos. Voor bezoekers opengesteld van 8 uur tot 19 uur. Toegangskaarten a f 0.50 per per soon, kinderen tot 12 jaar f0.30. Kaarten verkrijgbaar bij Camping v. Muyen, Kruisweg 3, Callantsoog, tel. 224. Agenda voor Callantsoog. 17 aug. Schatgraven voor volwassenen. 18 aug. GECOSTUMEERDE LAMPIONOPTOCHT. 19 aug. GROTE BRANDWEER DAG. 22 aug. Strandfeest. 23 aug. Ronde van Callantsoog. 24 aug. Bridge drive. 25 aug. Gecostumeerde lampionoptocht met drumband. 26 aug. Instuifavond Strandpaviljoen Vos. Aan de bridgers wordt bekend gemaakt dat opgave voor de bridge drive van 24 augustus plaats kan vinden tot uiterlijk 23 augustus. Aanvullingen staan te lezen op het aanplakbord van de V.V.V. achter het E.H.B.O.-tentje. Van het Recreatiegebouw „de Garnekuul" kregen we bericht dat de volgende films gedraaid zullen worden 18 aug. Teenager Schlagerparade. 21 aug. Du bist wunderbar. 22 aug. De brave soldaat Schwejk. 23 aug. Echt iets voor Conny. 25 aug. The Geisha Boy. Kerkdiensten. Ned. Herv. Gemeente, p/a tel. 02248-324: Zondag 20 aug.8.30 uur v.m. Pfarrer Joachim Klöss uit Göppingen, Deutscher Gottes- dienst. 10.— uur v.m. Ds. W. J. Gunning, onderwerp: „Vogels om de toren". 7.30 uur n.m. Ds. W. J, Gunning, onderwerp: „Eenzaam maar niet alleen". Geref. Kerk Schagen, tel. 02240-381 Zondag 20 aug.: 10 uur v.m, en 7 uur nam.: Ds. W. H. Gispen. R.K. Kerk Callantsoog (Recreatiegebouw Abbestederweg) H.Mis 8.30 uur. R.K. Kerk 't Zand, tel. 02249-226 H.Mis 7.—, 8.30 en 10.30 uur v.m. Deutscher Gottesdienst* Wir Gaste aus Deutschland freuen uns sehr darüber, dass die hiesige reformierte Ge- meinde ihre Kirche uns weit geöffnet hat. So können wir wiederum an den beiden kommenden Sonntagen (20. und 27. August, jeweils um 8.30 Uhr morgens) einen evange- lischen Gottesdienst in deutscher Sprache halten. Bei dem veranderlichen Wetter wird dies sicher für manchen eine willkommene Bereicherung sein. Vielleicht wird daraus aber auch ein Stück echter Erholung wah- rend dieser Ferienzeit. Die Durchführung dieser Gottesdienste liegt in Handen einer evang. Jugendgruppe aus Göppingen bei Stuttgart, die ihre Ferien in Groote Keeten verbringt. Wir laden alle Gaste zu diesem Gottesdienst herzlich ein. Indien U ze nodig hebt* Dokter: J. F. W. G. Verheul, arts, 't Zand, telefoon 02249-223. Spreekuur Kampeerterrein „de Garnekuul" van 8.30-9.30 uur. Dierenarts: W. van der Sluis, 'tZand, telefoon 02249-312. WijkverpleegsterZuster Boendermaker, Zeeweg 35, telefoon 310. Postkantoor: geopend op ma., di., wo„ do., vr. van 9-12, 14-15, 17.30-18.30 en za. van 9.-10.30 uur. Bibliotheek: iedere avond van 7-8 uur, in de O.L. school (zaterdag en zondag gesloten). Boerenleenbank geopend ma., wo. en vr. van 14-16 uur. Douchen: za. van 3-7 uur n.m. in de O.L. school. Museum: geopend ma., di., wo., do. en vr. vanaf 7 uur n.m., za. vanaf 2 uur en zo. van 10-12 uur v.m. Evenementen in de omgeving* Iedere donderdagWestfriese markt in Schagen. Iedere vrijdagKaasmarkt in Alkmaar, met rondvaart. Dagelijks: Broek op Langedijk, gelegenheid voor rondvaarten door het eilanden-gebied. Vrijdags: Optreden Langedijker Klompen dansgroep. Gelegenheid om tijdens rondvaart bezoek te brengen aan de Orgelzaal, met orgelbespe ling van de heer G. Booy, gelegen in het rustieke polderlandschap van de Daalmeer te St. Pancras.

Badbode voor Callantsoog | 1961 | | pagina 2