4 mm mmi WÊËÊÊÊÈÊÊË y'sfqk Raadt niet hij, de it'ie^dammea vw st™" x- 4wmu aol 2? bh -''-i' w Sf 'v' - Kaasmarkt Alkmaar. Als U tot die gasten behoort, die in hun vakantie zo veel mogelijk willen zien, dan moet U eens, als het geen strandweer is, naar Alkmaar gaan. Iedere vrijdag is er kaasmarkt op het Waagplein. De kaasdra gers van Alkmaar zijn wereldbekend. Met hun fleurige klederdracht, gekleurde stro hoeden met fladderende linten, hun witte pakken en fel rood, groen, geel of blauw- gekleurde kaasberry's, opgestapeld met ronde edammertjes, vormen zij het middelpunt van de gehele kaasmarkt. Het Waaggebouw was oorspronkelijk de kapel van het H. Geesthuis en werd in 1582 omgebouwd. Het frontgebouw werd vernieuwd en de stenen toren werd gebouwd door Pieter Cornelisz. Kunst. Als de torenklok slaat, komen de ruitertjes naar buiten. Bij de kaasmarkt (het Waagplein) kan men ook deelnemen aan rondvaarten door de grach ten en in het hoogseizoen naar het Rijk der Duizend eilanden (de Langedijk, bekende groenteveilingen). Maar Alkmaar heeft niet alleen de kaas markt, in deze Oudhollandse stad zijn vele gebouwen uit de vijftiende, zestiende en zeventiende eeuw bewaard gebleven. Er zijn heel wat oude gevels, provinciehuizen en niet te vergeten de 17-eeuwse Hofjes. De Grote- of St. Laurenskerk werd van 1470 tot 1510 gebouwd; na de oorlog is de al gehele restauratie voltooid. Alkmaar kreeg in de 13e eeuw reeds stadsrecht. Door zijn ligging werd het een zeer druk centrum voor de kooplieden, die van heinde en verre hun koopwaren kwamen aanbieden. Het Accijnshuis dateert al uit 1622. Het stad huis werd in de 16e eeuw gebouwd en in 1694 vergroot. Het Huys met de Kogel herbergt een particulier museum, waar ook antiquiteiten verkocht worden. Het Stedelijk Museum is de moeite waard om het eens te bezichtigen. Maar voelt U er niets voor zich in het verleden te verdiepen, dan kunt U ook naar de moderne wijken van Alk maar gaan. Een sportpark met zwembad, prachtige wandelwegen. En als U van al Uw dwalingen door de stad dorst gekre gen mocht hebben, er zijn gezellige lunch rooms, restaurants en cafés. Wanneer U naar Alkmaar langs het kanaal gekomen bent, moet U op Uw terugtocht beslist een andere route nemen. Voor hen, die van toerisme houden is de weg over Bergen, (exposities), Schoorl, Camperduin, Petten, St. Maartenszee naar Callantsoog beslist aan te bevelen. Mocht U meer op het landelijke afgestemd zijn, dan raden wij U aan via St. Pancras, de Langedijk, Warmenhuizen, Tuitjehorn, Enigenburg naar Sint Maarten te gaan, vandaar kunt U gemakkelijk de weg naar de Stolpen vinden, waarna U binnen enkele minuten in Callantsoog terug bent. Zowel op de eerste als op de laatste kunt U vele oudere gebouwen zien en be kijken. Plaatselijk zal men U gaarne in lichten. Wij wensen U een prettige dag. E.H.B.O. Dienstrooster voor zondag 15 juli: CALLANTSOOG 10-2 uur Jb. Buis Jb. de Wit 2-6 uur G. de Vries S. Schagen Mevr. Profili GROOTE KEETEN 1-5 uur Borst Mevr. Hollander Nieuws van de O.L.-school. De vakantie's zijn weer begonnen. Vrijdag 6 juli j.1. was de laatste schooldag in dit seizoen, maar ook de laatste dag op de lagere school voor: Kees Hoep, Piet Beun, Ab Schagen en Frank Zwaan, die naar de technische school gaan lekje de Schipper. Greetje van Scheven, Lenie Groeneveld, Dinie Wey en Joke Mooy verlaten de lagere school en gaan naar de landbouwhuishoudschool Annie van Muyen gaat naar de v.g.l.o. en Grieta Buis en Piet de Vries zullen het eens proberen op de u.l.o. Rest nog Pieter Jan Vos en Wim Zeeman, deze jongens zijn, na een proeftijd van een maand, toegelaten tot de r.h b.s. in Schagen. Alle bevorderden proficiat en veel succes in de komende jaren. Nogmaals Plattelandsvrouwen. De vereniging voor Plattelandsvrouwen hield in de maand juni haar jaarvergadering. Voor die gelegenheid was de bekende declama- trice mej. Aafje Top uitgenodigd, die met het onderwerp „Bloemen voor Ada Harris" van Paul Gallico de dames zeer wist te boeien. Het verhaal speelt zich gedeeltelijk af in Londen en gedeeltelijk in Parijs. Hoofd persoon is een Londense werkvrouw, die gefascineerd werd door het bezit van een japon, die zij bij een van haar werkgeefsters gezien heeft. Zij zet daarom alles op alles om het geld bij elkaar te sparen voor de reis naar Parijs, waar in een der grootste modehuizen zo'n japon te koop is. Het ver haal gaat dan verder met alle belevenissen van Ada Harris in Parijs. Zij krijgt er vele vrienden en door haar kwam zelfs nog een huwelijk tot stand. Maar het zijn uiteinde lijk bloemen, die haar het geluk brengen. Tijdens de bijeenkomst werd een bestuurs verkiezing gehouden. Mevrouw G. Bobel- dijk-Dop volgde het aftredende bestuurslid, mevrouw Raap, op. Verder werd nog mede gedeeld dat er in het komende seizoen een bloemenschikcursus gegeven zou worden. Leden, die zich voor deze cursus interesseren kunnen zich alsnog bij het bestuur opgeven. Mevrouw Schenk wenste de leden tot slot een prettige vakantie en sloot daarna de bijeenkomst. Indien U ze nodig hebt. Dokter; J. F. W. G. Verheul, arts, 't Zand, telefoon 02249-223. Spreekuur in „de Garnekuul iedere werk dag van 8.30-9.30 uur v.m. Dierenarts: W. van der Sluis, 't Zand, telefoon 02249-312. Wijkverpleegster: Zuster Boendermaker Zeeweg 35, telefoon 310. Ambulance-wagen: Deutekom, Schagen, telefoon 02240-207. Douchen: zaterdags van 3-7 uur n.m. in de O.L. school. Bibliotheek: iedere avond van 7-8 uur in de O.L. school (zaterdag en zondag gesloten) ook Duitse boeken. Boerenleenbank: geopend ma., di., wo„ do. en vr. van 8-11.30 v.m., telef. 02248-350. Postkantoorgeopend op ma., di., wo„ do. en vr. voor postzaken, telegraaf en telefoon van 9.tot 12.uur v.m. 14.tot 15.uur n.m. 17.30 tot 18.30 uur n.m. Zaterdags alleen geopend van 9.tot 10.30 uur v.m. Telefoon voor gasten Groote Keeten: H. Kruisveld, Helmweg 21, tel. 02248-328. Middenstandde zaken zijn geopend tot 9.uur n.m. 's middags van 12.30 tot 1.30 uur gesloten. Zondags van 1.tot 5.uur n.m. gesloten. Kerkdiensten. Ned. Hcrv. Gemeente, p a tel. 022-18-324. Zondag 15 juli9 uur v.m. Evangelischer Gottcsdienst, Pfarrer Gracber uit Wuppertal. 10 uur v.m. Ds. Gunring. Onderwerp: ,,Ben ik uitverkoren?" 19.30 n.m. Ds. Gunning. Onderwerp, „Waar is je broer?" Geref. Kerk, Schagen, p a tel. 02240-381 Zondag 15 juli10 uur v.m. Ds. Gispen. 7 uur n.m. Ds. Gispen. R.K.-kerk, Callantsoog: (Recreatiegebouw Abbestedcrweg) H. Mis 8.30 uur v.m. R.K.-kerk, 't Zand, pa tel. 02249-226: H. Mis 7 en 10.30 uur v.m. Hoogmis 8.30 uur v.m. Lof 7 uur n.m. Weekdiensten H. Mis 7 en 8 uur v.m. Woensdag avondmis 7 uur n.m. Gelegenheid tot biechten zaterdag 4 tot 7 uur n.m. Duitse Kerkdienst» Wij wijzen U nogmaals op de Duitse Kerk dienst, welke zondag 15 juli in de kerk te Callantsoog gehouden wordt. Mogen we een vriendelijk verzoek richten aan de ver huurders om bovengenoemde mededeling ook aan de gasten te willen doorgeven? Bazar» Woensdag 18 en donderdag 19 juli gaat de Ned. Herv. Vrouwenvereniging weer haar jaarlijkse bazar organiseren in de „brand- weerloods" aan de Lepelaarsweg. De ope ning geschiedt op woensdagmiddag 2 uur door de burgemeester van Callantsoog, de edelachtbare heer W. L. Correljé. Ook dit jaar zal men weer volop kunnen kiezen uit de fraaie en nuttige handwerken, die de dames gedurende de wintermaanden gemaakt hebben. Er zijn een aantal prijzen, die via een verloting of spel in Uw bezit kun nen komen. Tal van attractie's, zoals schiet schijf, draaibord, sjoelbak, grabbelton, enz., wachten op jong en oud, die hun kans willen wagen. Alle dorpsbewoners en gasten zijn van harte welkom. Wij hopen zelfs, dat U veel blijk van Uw belangstelling zult geven. De opbrengst van de bazar zal dit jaar ge geven worden aan de Gezinsverzorging. En dan moet het ons toch wel even van het hart, dat deze dames ieder jaar opnieuw hun steun geven aan gemeente en kerk, het zij voor onderhoud gebouwen, hetzij voor versteviging van de kas. Bravo dames van de Ned. Herv. Vrouwenvereniging. Waterstanden. Hoog water Laag water vr. 13 juli 3.20 15.44 9.34 22.10 za. 14 juli 4.28 16.57 11. 23.24 zo. 15 juli 5.36 18. 12. ma. 16 juli 6.35 18.59 0.17 13.- di. 17 juli 7.34 19.59 1.09 14.— WO. 18 juli 8.27 20.42 2.04 14 50 do. 19 juli 9.16 21.27 2.59 15.48 vr. 20 juli 10.02 22.08 3.40 16.30 za. 21 juli 10.43 22.46 4.20 17.04

Badbode voor Callantsoog | 1962 | | pagina 2