CALLANTSOOG Zaterdag 6 juli 1963 - No» 4» Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Telefoon 02248-323 Administratie en abonnementen: B. J. VOS - p/a V.V.V.-kantoor - Telefoon 02248-338 UitgaveVereniging voor Vreemdelingen Verkeer - CALLANTSOOG Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 DOET U MEE Brandweerspuiten. Hoewel de Baabode officiéél zaterdag 6 juli verschijnt, durven we het toch aan de lezers in dit blad te attenderen op het brandweer spuiten voor dames en heren, dat vrijdag 5 juli gehouden wordt. Immers praktisch alle Callantsogers ontvangen de Badbode al op vrij dag in de brievenbus, ook het merendeel der gasten-abonnee's hebben vrijdag het nummer toegezonden gekregen. In dit blad hebben we een foto afgedrukt van spuitwedstrijden in vroeger dagen. Zouden er nu ook nog zoveel toeschouwers komen? Aan deelne mers bij dit evenement zal ongetwijfeld geen gebrek zijn. Voor zover het U, geachte lezer, nog niet bekendis: de opgave kan plaats vinden bij de strandexploitanten, zowel in Groote Keeten als in Callantsoog, tot vrijdagmiddag 5 uur. En Callantsogers U kunt ook mee doen. Het zal zelfs zeer op prijs gesteld worden. De wedstrijd is uitsluitend voor dames en heren, de jeugd komt eind juli en begin augustus aan de beurt. Het aanvangsuur is 7.30 uur precies. Extra kleding behoeft U niet mede te nemen. De brandweerlieden zorgen voor jassen en helmen. Veel genoegen. Wandelsport. Door raambiljetten zult U een dezer dagen opmerkzaam gemaakt worden op een wan deltocht, die door Callantsoog en omgeving gehouden zal worden. Deze tocht vindt plaats op 13 juli a.s., vertrek vanaf „de Garnekuul". Alle deelnemers, die de tocht uitlopen, zullen een herinneringsspeldje ontvangen. Vooralle Callantsogers en gasten een unieke gelegen heid eens sportief met elkander in contact te komen. Na afloop van deze wandeling, die bij slagen ieder jaar herhaald zal worden, zal het ge hele gezelschap tippelaars in het recreatie gebouw van „de Garnekuul" bijeenkomen. De Callantsogers wijzen we er nogmaals op, dat vele gasten gaarne met het wel en wee van Callantsoog en van het vreemde lingenverkeer op de hoogte zouden willen zijn. Door gebrek aan kennis van het be staan van dit blad, kwamen en komen zij nog steeds niet of te laat in aanraking met festiviteiten en bezienswaardigheden. Wilt U ook in dat opzicht aan Uw gasten, zo wel de Hollandse als de buitenlandse, denken. De strandfeesten. Een verslag over de feesten in de week van 22 juni tot 29 juni kan heel kort zijn. De evenementen, die georganiseerd werden, kon den praktisch geen doorgang vinden door de slechte weersomstandigheden. Dinsdagochtend, 25 juni, zag de lucht er wel zeer dreigend uit, 's middags regen. Woensdag was het al niet veel beter. Don derdag enige opleving, dus alles in het werk stellen om vrijdag het kinderfeest te houden. Maar helaas, een depressie, die juist ons dorpje met regenrijk vocht overspoelde, be lette ons met de kinderen door. het minder droge zand te kruipen. Ook zaterdag hadden wij dï naweeën van deze depressie. Vrijdagavond kwamen de brandweercorpsen uit Sint Maarten, de Zijpe, Venhuizen en Callantsoog bijeen om hun kunnen op het Katknuppelen te tonen. Jammer genoeg was er geen laaiend enthousiasme van onze Cal lantsogers, een handje vol gasten bleek de demonstratie ten zeerste op prijs te stellen. De overigen, tijdelijke of permanente inwo ners van Callantsoog, zochten hun troost bij het kopje koffie of de borrel. Iets anders lag het met de excursie naar het Zwanenwater. Op verzoek van vele gasten werd ook donderdag 27 juni een avond wandeling door het Zwanenwater gehouden. Er zijn verschillende vakantiegangers en ook een enkele Callantsoger, die deze tochten al meerdere keren meegemaakt hebben. Hun enthousiaste relaas steekt ook de overigen dikwijls aan. Misschien dat U ook eens zo'n verteller ontmoet. En nu maar vol moed naar de komende festiviteiten. Er is genoeg en voor elk wat wils. Cabaret-avond. Donderdag 11 juli a.s. zal in het recreatie gebouw van „de Garnekuul" een grote cabaret-avond worden georganiseerd. De leidende figuren zijn: Harry Bouman en Dick Smit. Deze heren zullen U vermaken met muziek en zang, conferences en gooche len. Bovendien worden gedurende de ge hele voorstelling verschillende verrassingen uitgedeeld. Deze cabaret-avond, die door samenwerking van 7 groothandelaren tot stand gekomen is, zal zeker een groot succes worden. De toegang is geheel gratis. Komt allen. Veertien dagen Callantsoog» Wij behoren tot de mensen, die als zij sneeuw verwachten, regen zien en als zij zon denken te hebben, plensbuien krijgen. Met die we tenschap togen wij naar Callantsoog. Niet, omdat wij dachten, dat het deze zomer anders zou worden. Kennissen en vrienden hadden ons wel verzekerd, dat het een badplaatsje was met de meeste kans op mooi weer (zon be doelden zij, die kennissen daarmee), maar wij hechtten daar weinig geloof aan. Wij zouden ons toch wel vermaken. En dat hebben we gedaan ook. Bij zonnig weer, wat we ove rigens enkele dagen mee maakten, trokken we naar het strand, heerlijk rustig en toch niet te stil. De kinderen konden volop spelen, hebben met ons meegedaan aan het bouwen van een enorm fort, dat door de zee weg spoelde, burchten met grachten werden uit de grond gestampt, in zee met de bal ge speeld. Bij stormweer wandelden we een heel stuk over het strand tegen de storm in, daarna voor de wind terug. We bezochten de heide en het V.V.V.-bosje, ook hebben we een keer een grote wandeling van de wandel- kaart uitgelopen. De overige dagen dwaal den we door het dorp, want we hadden een, misschien in Uw ogen kinderachtig, spelletje bedacht: we zouden commentaar geven op de namen van de huizen. Ons beginpunt was ,,'t hoge duin", dat geen enkele moeilijkheid opleverde, want we keken slechts tegen een hoog duin, in dat geval de „Seinpost". „Te warskip" was ook geen puzzle voor onze 11 jarige zoon, die erg veel leest. Het betekent het oorlogschip, leuk gezonden, maar onze gastheer vertelde ons later dat het Westfries is, en zoiets als een dagje te gast wil zeggen. De namen van de dieren werden door ons kroost zorgvuldig opgeschreven, daar zouden ze thuis tekenin gen van maken. Thalassa leek ons iets met de zee te maken te hebben, maar we besloten vreemde woorden over te slaan, dus kwamen we al gauw bij „rusteveel". We komen altijd rust te kort, maar achteraf was dat niet de bedoeling. De naaiii was ontleent aan het verhaal van Reinaart de Vos, evenals „can- tecleer", dat we verderop zagen. De „snor- relhoek" leverde ook nogal wat stof op. Dat moest beslist iets met snorren te maken hebben. Helaas bleek deze uitleg helemaal verkeerd, want het draaien van de wind, of zoiets, betekende het. Bij de andere bungalows was onze zoon weer eens aan bod. Hij tuurde alle kanten uit of er nu eens iets leuks kwam. De kinderen raakten door het dolle heen. Ja hoor, hij kreeg zijn kans. „Kom 's an" was dat, wat hij zocht. Als we hem niet tegen gehouden hadden, was hij beslist naar bin nen gestapt met de woorden: „nu, daar ben ik dan". En bij „er is altijd wat" beleefden we ook angstige momenten. Eén van de kinderen zei: „zal ik naar binnen gaan en zegden, dat dat meer voorkomt". Bij de „tussenlanding" wilde het hele stel maar een uurtje op het terras gaan zitten. En „hier is 't" veroorzaakte met recht moei lijkheden. Dat moest voor volgend jaar ge huurd worden. „Als iemand dan vraagt hoe heet je?, dan kun je rustig zeggen: Peter (uit) Hier is 't. Dat „uit" laat je maar weg. Wij piekerden er niet over, maar in „kom es an" of wat voor huis dan ook, komen we zeker terug, ook al regent het de ge hele vakantie. Iedere dag in Callantsoog was een genoegen voor ons.

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 1