CALLANTSOOG Zaterdag 13 juli 1963 - No* 5. Baadt niet bij de strekdammen. RedaktieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Telefoon 02248-323 Administratie en abonnementen: B. J. VOS - p/a V.V.V. - kantoor - Telefoon 02248- 338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer - CALLANTSOOG Druk Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Foto KLAVER Rotterdai Soycz le bienvenu. Een dezer dagen ontvingen we een brochure, uitgegeven door de Bijbel Kiosk Vereniging. Deze folder wordt in alle recreatie-centra verspreid, het plaatselijke kerkgenootschap zorgt (voor zover wij begrijpen) voor de omslag. Over de inhoud van het geschriftje willen wij het vanaf deze plaats niet hebben. Wij zijn slechts getroffen door 5 woorden, die op de omslag voorkomen: „Van harte welkom te Callantsoog, soyez le bienvenu, welcome to you, Herzlicher Willkommen." Over dat „hartelijk welkom" willen we iets zeggen. Gelukkig staan de Callantsogers be kend om hun gastvrijheid en vriendelijkheid. Maar er is een probleem, waarbij we toch wel even willen stilstaan. In de grotere dagbladen kan men geregeld lezen over het bezigen van de vreemde taal door Hollanders. Zelf ontvingen we diverse keren krantenknipsels, merendeels niet ge signeerd, met het verzoek in de Badbode de aandacht eens te vestigen op het pro bleem wel of niet gebruik maken van de vreemde spraak tegenover touristen. Meestal spreken wij Hollanders te gemak kelijk de taal van de buitenlander, zo ge makkelijk zelfs, dat ook Hollanders in hun eigen stad vaak in een vreemde landstaal worden aangesproken. Dergelijke manieren hebben geen betrekking meer op hoffelijk heid, maar zijn slechts, op z'n zachts uitge drukt, overdreven. Iets anders wordt het als de gast ternauwer nood of in 't geheel niet onze taal begrijpt. Wij willen het alle gasten toch zoveel mo gelijk naar de zin maken. En daarom zijn we bij ons zelf te rade gegaan. Als wij visite uitnodigen, trachten we het de bezoeker zo aangenaam mogelijk te maken. Meestal voelen we wel aan, welke manier van doen de juiste is. Als we daarvoor regels zouden moeten instellen, bleef er van gastvrijheid niet veel meer over en de bezoekers kregen slechts de indruk van een „leeg, opgeschroefd ge doe", dat in geen enkel verband met vriend schap gebracht kan worden. Een gastvrij heid, aan voorschriften gebonden, is niet het „van harte welkom" zijn, dat wij als V.V.V.-ers beogen. Wij kunnen daarom uitsluitend het advies geven; doet wat U kunt, doet wat Uw hart U ingeeft. Laat Uw gasten zich thuis voelen in Callantsoog. Geef ze adressen op van personen, die hun vragen in hun moedertaal beantwoorden kunnen, die ze kunnen ver tellen over Callantsoog en omgeving. Bedenk bovendien dat LI, als U in het bui tenland vertoeft, het ook prettig vindt ver welkomd te worden door de gastheer, die zoveel mogelijk tracht Uw taal te spreken, maar als U merkt, dat dat moeilijkheden oplevert, geeft U toch ook met een vrien delijk gebaar te kennen, dat U zijn taal wel kunt begrijpen. Een ander probleem is de uitgave van de Badbode. Vele gasten en enkele Callants ogers hebben ons verzocht zo nu en dan of een keer per maand eens iets in het Duits te schrijven (het merendeel van de buiten landers in Callantsoog is van Duitse afkomst). Andere toeristen gaven juist te kennen, het zo prettig te vinden, de krant ook eens in het Hollands te kunnen lezen. Voorop willen we stellen, dat een blad met Hollandse en Duitse tekst beslist op moei lijkheden stuit. Anderzijds willen we de vreem delingen gaarne van dienst zijn. Wij stellen het daarom ten zeerste op prijs als U, als verhuurder van een vakantie onderkomen, dit probleem eens met Uw buitenlandse gasten zoudt willen doornemen. Dat ook Uw gasten van harte welkom zijn, weten ze door U. Dat de familiebanden, die de Callantsogers met hun gasten onderhou den, nog jaren lang zullen kunnen voortbe staan, ligt alleen aan U. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend vanaf 's morgens 8 uur. Toegangskaarten a f 1.per persoon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin maximum 5 personen) a f 15.—. Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Zwanenwater: 12 juli, Kleiduivenschieten. De auto-puzzletocht. Het is een traditie geworden om in de 3e week van juli een auto-puzzletocht te houden door Callantsoog en omstreken. De „vaste klanten" weten al, dat zij hun startkaarten kunnen kopen op het V.V.V. kantoor, Dorps plein. Voor nieuwe „relaties in deze", delen wij nog mede, dat de kosten zeer billijk zijn n.1. f 1,50 per équipe. De start (donderdag 18 juli) vindt plaats bij het gemeentehuis, vanaf 7 uur n.m. precies. De deelname staat open voor eigenaars van alle soorten (rijd- bare) auto's en bovendien voor berijders van motoren en scooters. N.B. Bromfietsers kun nen beslist niet aan de tocht deelnemen. De kaarten kunnen vanaf dinsdag 16 juli wor den afgehaald en wel van 9-12 uurv.m. en van 14-17 uur n.m. op het V.V.V. kantoor. Mocht iemand door omstandigheden niet in de gelegenheid zijn, de startkaart vroegtijdig in ontvangst te nemen, dan kan men ook nog op 18 juli vanaf 18,uur n.m. op het gemeentehuis de nodige attributen bekomen. Alle deelnemers wensen wij vooral een spor tieve strijd en een genoegelijke „napraat" in het „Finish" hotel. En denk er aan Lees vooral van te voren het regelement goed door. Veel succes. Tentoonstelling Bejaardencentrum. Zoals de trouwe bezoekers van Callantsoog weten, wordt er ieder jaar in het seizoen een bazar gehouden. De opbrengst van die bazar, die georganiseerd wordt door de Ned. Herv. Vrouwenclub is dit jaar voor de cen trale verwarming in de Ned. Herv. Kerk. De dames in het Huys ten Oghe hebben zich ook niet onbetuigd gelaten. De gehele winter is er gehandwerkt voor de bazar. Maar de handwerken, die deze oudere da mes gemaakt hebben, zullen tentoongesteld worden in het bejaardencentrum, terwijl er, als tijdens een grote bazar, ook verschillende attractie's zijn. Sjoelbakken, een boom met roosjes, AmerïV iqs verloten van een prach tige pop. Bovc dien zullen de tentoonge stelde artikelen-iter plaatse gekocht kunnen worden. De toegang is gratis. Uw bezoek zal, zowel door de inwonende dames als door de directrice van het tehuis, ten zeerste op prijs gesteld worden op dinsdag 16 juli van 3-5 uur of van 7-9 uur n.m. En voor de heren-bezoekers nog een mooie gelegenheid eens een praatje te maken met de mannelijke inwoners van het centrum, die U veel over Callantsoog in vroeger jaren kunnen vertellen. Wandelsport. Reeds enige keren hebben we U geatten deerd op de grote wandeltocht, die zaterdag 13 juli gehouden zou worden. Helaas dat gaat niet door. Door welke oorzaak, is ons niet volkomen duidelijk, maar in ieder geval zijn er organisatorische moeilijkheden. Misschien een andere keer beter. Laten we hopen voor de „tippelaars". De strandzes- daagse van Hoek van Holland naar den Helder zal zeker doorgaan, dus als U wilt wandelen, er is nog een goede kans. Start zesdaagse is op maandag 29 juli.

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 1