De feesten. Dat was weer eens echt ouderwets, alles lukte en er werd zeer enthousiast meegedaan. En dat nog wel, terwijl het er dinsdag 2 juli echt niet zo gunstig uitzag. De gehele och tend stralend mooi weer en uitgesproken 2 uur een mild regentje, dat uit zeer don kere, dreigende wolken naar beneden ruiste. De feestcommissie besloot niet al te pessi mistisch te zijn en het strandfeest een half uur uit te stellen. En ja hoor, precies half drie was het niet alleen plotseling droog, maar gelijktijdig heerlijk zonnig weer. En toen kon het feest beginnen. Eerst de kleinere kinderen, dat was wel zo leukvan die echte wijsneuzen begrepen direct waar het om ging, maar er waren er ook die ruimschoots gewonnen hadden, als ze niet trouw op het vriendje of vriendinnetje gewacht hadden. De kinderen moesten met een lepel met aardappel onder een net door kruipen en zo snel mogelijk over de plank terugkomen. De prijzen gingen naar: Robertjan Koelman le, David Troost 2e, Peter Takens 3e, terwijl de kleine Marisa Lageveen nog een prijsje voor de jongste deelneemster (onder de 5 jaar) in ontvangst kon nemen. De grotere jongens en meisjes moesten over het net heen. Voor de kinderen van 6 en 7 jaar werd dat gewoon een rijke zege voor de dames. Geen enkele jongen kon er aan te pas komen. le Ellen Koelman, 2e Jacqueline Meier Nolte, 3e Petra Roep. En bij de nog wat ouderen, die van 9 tot 12 jaar waren het twee jongens en één meisje, die de erepalmen in ontvangst kon den riemen. Dirkjan Beers le, Wolfgang Kuhm 2e, Henny Takens 3e, die daarmee de eer van de dames ophield. Officieel was het feest hiermede afgelopen, maar ook de volwassenen wilden wel eens dansen in het net, dus kwamen ook de da mes en heren aan bod. We willen niet alle namen noemen van de deelnemers, maar we willen toch wel even memoreren, dat er twee, niet zo erg jonge, dames zich spon taan opgaven en met heel veel plezier aan het klim- en klauterfestijn deelnamen. Bravo dames, wij hopen dat velen Uw voorbeeld zullen volgen. Prijzen waren voor de dames Rieneke van Vuuren le prijs Mevrouw Russert 2e prijs Brigit Appelt 3e prijs De heren sprongen een, twee, drie het net door, haalden in no time hun emmer water en holden naar de Hnish. De snelsten van allen was wel de heer Langenbach, die le werd, terwijl de heer Russer 2e geworden is en de heer Brandwijk de 3e prijs in ont vangst kon nemen. De excursie naar het Zwanenwater op woensdag 3 juli was eveneens weer een succes. Een 20-tal deelnemers hebben allen genoten van de prachtige natuur in dit duingebied. En dan tot slot het brandweerfeest voor volwassenen. Ook dat was weer echt wat je noemt een feest, zoals ze enige jaren ge leden herhaaldelijk gehouden werden. Veel deelnemers, spontaan publiek, beste stem ming, veel enthousiasme. Bij de dames heeft zelfs een van onze eigen inwoonsters de eerste prijs gewonnen. Zr, Boendermaker wist steeds het eerste haar emmer vol te spuiten, mej. Poortman werd tweede en mej. Hofstaeter derde. Bij de heren was het enthousiasme al niet minder, tijdens het spuiten kwamen geregeld vragen om ook te kunnen meedoen. In verband met de vallende duisternis konden echter geen nieuwe aanmeldingen meer aan genomen worden. De beste spuitgast bleek de heer Zoete te zijn, die dan ook met vlag en wimpel le werd, de 2e prijs was voor de heer Althof, de 3e voor de heer Flohr. Het corps van de Cal- lantsoger Brandweer kan terugzien op een zeer geslaagd fee.ct, dat zowel bij groot als klein zeer gewaardeerd werd. Hulde voor dit initiatief namens alle Callantsogers en gasten. Een dichter, die tijdelijk in onze gemeente vertoeft verzocht ons één van zijn verzen in de Badbode te willen opnemen. Herinnering Vóór mij ruist het kalme water nü kalm. maar gevaarlijk eveneens, zoals de zee nu rust in rustig geklater ben jij, mijn liefde, jij lijkt op haar. Voor mij ben jij een nieuwe geboorte die mij verloste uit mijn aards bestaan en mij voerde in hogere sferen zoals eens een ander heeft gedaan. Voor mij zal je altijd blijven een droombeeld, dat verloren gaat wanneer jij weer naar huis zult verdwijnen blijf ik achter, met mijn droombeeld dat bestaat. In de sombere stad teruggekeerd peins ik over het schone verleden somber als de stad, in mezelf gekeerd als tegenbeeld van jon, door mij aanbeden. Het schone licht, dat voor mij scheen als een flonkerende ster aan de donkere hemel is ver van mij het oosten in alleen blijf ik, zonder eenzaam te zijn. Gesterkt in een moeilijke strijd van afstand en lange tijd denk ik terug aan het hoogste geluk geluk en band, die stand hield tot heden De van Dam tot Dam race. We willen U nu reeds opmerkzaam maken op de van Dam tot Dam race, die dinsdag 23 juli gehouden zal worden. Zoals U weet gaat heter om, op de meest originele wijze, van de ene dam naar de andere te lopen enz. U kunt als volwassenen deelnemen, maar ook kinderen kunnen aan dit festijn mee doen. Voor de volwassenen is er een mooie prijs beschikbaar, n.1. een week onderdak in een zomerhuisje in Kerst- of Paasvakantie, nader te regelen. Voor kinderen zal een aparte beoordeling plaats vinden. Men kan in groepen of als enkeling deel nemen. En zegt li nu niet, wat moet je daar nou voor maken. Er is genoeg. Denk eens aan sprookjes-figuren, het uitbeelden van een spreekwoord, figuren uit de geschiedenis van Callantsoog, een televisie-held en zo kunnen we doorgaan. Het zal een daverend feest worden. Rijvereniging. Van de landelijke rijvereniging „Callinghe" ontvingen we het volgende bericht: Op zaterdag 6 juli 1963 werd te Midden- meer een groot Concours Hippique gehou den, waaraan ook onze landelijke rijvereni ging heeft deelgenomen. Prijzen werden behaald door de volgende ruiters Individuele dressuur G. Vader op Silvia le prijs klasse B I Mej. A. Bosman op Umanda 3e prijs klasse B I J. Schreuder op Tesoro-Mio 3e prijs klasse B II W. Doppenberg op Meidoorntje 5e prijs klasse B I K. Kennema op Marieke 5e prijs klasse B I G. Vader op Paula 5e prijs klasse L I Individueel springen G. Vader op Paula 2e prijs klasse B F. Verheul op Poco kon er deze keer niet aan te pas komen, doch heeft wel goed ge reden volgende maal beter. Volgende wedstrijden zijn op 25 juli a.s. te Midden-Beemster, n.1. de Provinciale Kam pioenschappen van Noord-Holland, Foto - wedstrijd. Kom Callantsogers en gasten, dat is toch niets. Vorig jaar 2 inzendingen, nu nog 2 erbij. Daar kunnen we niets mee beginnen. Laat U eens van Uw goede kant zien, stuur Uw vakantie-foto's van dit jaar of van vorig jaar naar ons adres, Zeeweg 12. Vast en zeker hebt U er nog wel een paar. Anders die leuke exemplaren van Callants oog in de winter, of van één of andere fes tiviteit op het strand of in het dorp. Er is genoeg. Gaat U maar even zoeken. Wij verwachten Uw inzending binnen enkele dagen. Wist U dat er dagelijks kinderen en ook volwassenen op attent gemaakt moeten worden, dat zij in zee tussen de kurklijnen moeten blijven? dat de E.H.B.O.-gebouwen in Callantsoog en Groote Keeten op het strand geplaatst zijn om, indien nodig, zo efficiënt mogelijk hulp te verlenen en niet als speel- en springplank voor U en Uw kinderen? dat er een ideeënbus geplaatst is in het V.V.V.-kantoor dat er op het V.V.V.-kantoor wandel- en fietskaarten verkrijgbaar zijn? dat dit blad ook voor UW gasten bestemd is, omdat de agenda voor Groote Keeten en Callantsoog er iedere week in opgenomen wordt? dat ook buitenlandse gasten het ten zeerste op prijs stellen als U die gasten van de evenementen op de hoogte houdt? dat ook losse nummers van dit blad ver krijgbaar zijn a 25 cent per nummer? dat alleen op het strand voor de paviljoens toezicht is op het baden in zee en dan nog alleen wanneer de blauwe vlag gehesen is? dat het aanbeveling verdient Uw hond niet op het strand los te laten? dat het niet aangeraden wordt uren achter een in de zon te liggen?

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 4