CALLANTSOOG Baadt niet bij de strekdammen. RedaktieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Telefoon 02248-323 Administratie en abonnementen: B. J. VOS - p/a V.V.V.-kantoor - Telefoon 02248-338 UitgaveVereniging voor Vreemdelingen Verkeer - CALLANTSOOG Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Nieuw kampeerterrein» De laatste tijd heeft men in Groote Keeten er het zwijgen toe gedaan. Dat wil echter niet zeggen, dat er geen badgasten zijn, ook niet dat men er ingesluimerd is. Nog onlangs heeft één onzer Nederlandse dag bladen een zeer suggestief en bewonderend artikel geschreven over de Keeten en zijn bewoners (inclusief vakantiegangers), een artikel, waarin het hoofdmotief vol waarde ring voor de rust en de gezelligheid in Groote Keeten was. Daarom verheugt het ons wel zeer in het bijzonder te kunnen mededelen dat behalve het kampeerterrein „de Onderneming" in Groote Keeten ook een tweede kampeer terrein gekomen is. De familie Th. de Graaf, Helm weg, zal a.s. vrijdag 19 juli zijn deu ren wijd open zetten voor kampeerders en caravan-trekkers. De door'het krantenarti kel nieuwsgierig geworden Nederlander zal daardoor nog meer in de gelegenheid ge steld worden ook dit noordelijker gelegen gedeelte van de gemeente Callantsoog en zijn bewoners van nabij te leren kennen. De Camping „t Botgat" is rustig gelegen, ongeveer 300 meter van het strand en heeft een aan de eisen des tijds ingerichte accom modatie. Vanaf deze zijde wensen we de kampbeheerders van harte succes, de Keete- mers proficiat met dit tweede kampeerterrein. Wijnfeest. De heer Vos deelde ons mede dat hij ook dit jaar weer wijnfeesten zal organiseren in zijn hotel „de Wijde Bliek". Door de gasten en ook door verschillende Callantsogers werden deze feesten vorig seizoen ten zeer ste op prijs gesteld. Reeds gedurende de afgelopen wintermaanden hebben meerdere vakantiegangers naar de „wijnavond ge- informeerd, zodat wij niet twijfelen dat ook dit jaar het succes weer verzekerd is. Woensdagavond 24 juli a.s. zal naast leuke attractie s o.a. prijsdansen gehouden worden. De Westfriese markt. Laten we beginnen te vertellen, dat wij slechts één keer naar de Westfriese markt geweest zijn en dat is al weer enige jaren geleden. Toch willen we U allen iets zeggen over Schagen, een aardig oud stadje, waar nieuw en oud soms kris-kras door elkander staan. Men kan er een oud vervallen huisje tegen komen, zo ontzettend schilderachtig, dat je denkt aan een paneel van één of andere oude meester. Aan de andere kant over het water staat een „spiksplinter nieuwe bunga low" en het geeft nog de nodige fleur ook aan de omgeving. Er is een heel modern ge meentehuis en enkele straten verder de oude Slottoren. Tijdens de marktdagen, donderdags, kan men demonstraties kantklossen en spinnen be wonderen. Het programma vermeldt een feestelijke intocht om 10 uur. Het optreden van de Westfriese Dansgroep Schagen en dan niet te vergeten de Kinderhroodmaal- tijden op 't Noord. Gedurende de eerst volgende marktdagen zullen de programma's uit speciale kinderattractie's bestaan. En dan komt er de grote jubileumweekmarkt. Dat is niet zomaar iets. Dan bestaat de markt 500 jaar, want reeds in 1463 kreeg Schagen het privilege van een vrije week- en jaarmarkt. Nog niet zo heel lang geleden dreigde de oude Westfriese kledij in onbruik te geraken. Maar de laatste jaren trekt men het oude kostuum weer aan. Als een goed toeschou wer zal men bemerken, dat die kleding kleine afwijkingen vertoont. Deze stammen nog uit de tijd van de gilden, daarom draagt de boerin ook niet geheel hetzelfde „kleedje" als de vrouw van de bakker. Het schouw spel wordt er des te kleurrijker door. Ook dit uitstapje vanuit Uw vakantiepiaats Callantsoog zal zeker een prettige herinne ring blijven. Geslaagd. Aan de L.T.S. te Schagen werd het diploma metselen behaald door P. F. Vos, metaal- bewerken door E. J. v. d. Plas en houtbe- werken door M. J. Kooyman. Alle geslaagden van harte gefeliciteerd. De komende feesten. Touwtrekken voor mannen is een evene ment waar iedere vakantieganger in de periode van half juli toe eind juli met ge noegen aan deelneemt. Ook bij de dames is er voor dit festijn altijd veel enthousi asme. Als we ons niet vergissen is het kampioenspaar damestrekkers van vorig jaar ook weer herenigd. De strijd kan dus bij zonder spannend worden als deze dames hun titel gaan verdedigen. Dinsdag 23 juli hebben we het grote feest van het seizoen, de „van Dam tot Dam race". Er zijn reeds aanvragen voor deelname bin nengekomen uit naburige vakantieoorden, dus Callantsogers en gasten, laat U niet kennen, kom zo goed mogelijk voor de dag. Donderdag 25 juli zal er een wandelpuzzle- tocht gehouden worden door „het Zwanen- water". Aan deze tocht kunnen geen kinde ren deelnemen. Vanaf dinsdag 23 juli kan men zich opgeven bij de strandpaviljoens en het V.V.V.-kantoor. Er zal in groepjes van ten hoogste 3 personen gepuzzled kunnen worden. Verder willen we niets over deze wandeling vertellen, alleen dat door wel willende medewerking van de N.V. „het Zwanenwater" de deelname gratis kan zijn. Er zullen ten hoogste 60 groepen kunnen deelnemen, dit in verband met de duisternis, daar de start eerst om 7 uur 's avonds plaats vindt. Over het schatgraven voor volwassenen en het brandweerspuiten voor kinderen zullen we in het volgende nummer van de Bad- bode nog het een en ander mededelen. Kleiduiven schieten. Vanuit ons huis kunnen we altijd zien of „het Zwanenwater" druk bezocht wordt. Op de speciale jachtdagen of -avonden weten we al bij voorbaat of de jacht vroeg afge lopen is of dat het ook wel iets later kan worden. Vrijdag 19 juli, de avond van de demon stratie Bkleidr^enschieten voor waren ^e.thousiast over de vele a'ui .rrein vanuit ons huis te zi&jt warei *U3\&Lvie schetst onze verba zing toen wij b\r de schietbaan kwamen; niet alleen een behoorlijk aantal schutters, maar ook zeer veel belangstelling van hollandse en buitenlandse gasten. Ja, zelfs onder de schutters een vakantie-ganger, die, in het bezit zijnde van de jachtakte, verzocht zijn proeve van bekwaamheid ook te mogen afleggen. De beker kon de heer Tolsma niet bemachtigen, maar een slecht figuur maakte hij beslist niet te midden van deze, hem volkomen vreemde jagers. Wij hopen dat de jagers onder de vakantie gangers zijn voorbeeld zullen volgen. De zegevierende en dus de bekerwinnaar was de heer Johannes uit 't Zand, tweede werd de heer J. van Honschooten, derde de kampioen van vorig jaar de heer P. Kuyper uit Petten en vierde de heer D. Kuyper uit Petten. Deze heren waren ook vorig jaar in de eerste gelederen te vinden. De prijsuitreiking vond plaats in Hotel „Seinpost", waar men nog een gezellige „napraat" hield. GROOTE KEETEN: 21 juli Zandhopen maken. 25 juli Kinderspelen.

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 1