De komende festiviteiten. De feesten. Sommigen hebben last van de maandagoch tend-ziekte. wij van de strandfeesten schijnen een dergelijk euvel eerst op dinsdag te krijgen, of de weergoden zijn beslist op die dag min der gunstig gestemd. Een feit is, dat de fees ten tot nu toe op dinsdag steeds of in 't geheel niet of slechts met moeite konden doorgaan. Maar woensdag 17 juli was de animo er niet minder om. Grote drommen kinderen meldden zich voor het strandfeest. De stemming was bijzonder goed en het feest meer dan geslaagd. Ruim honderd kinderen deden aan diverse wedstrijden mee en het was al heel laat voor de prijsuitreiking kon plaats vinden. In de groep 4- en 5-jarigen, die aardappel lopen hadden, was de le prijs voor Thalia van Dolder 2e prijs voor Meike Harten 3e prijs voor Ingrid Meyer Nolte, De 6- en 7 jarigen gingen zaklopen, en de kleine Lida Vermeulen was voor iedereen te sterk, maar doordat zij vergat het „net" vroeg tijdig aan te raken, bleek ReneeVos haar te slim af te zijn. Daardoor kwam de le prijs aan Renee Vos, 2c aan Lida Vermeulen 3e aan Simon van Vuuren. Ook de 8- en 9 jarigen gingen zaklopen. De strijd was bijzonder fel en het was een genoegen naar de stralende dravers te kijken De allersnelste was Hans Seyffert. die de le prijs kreeg. Zijn tweelingbroertje Machiel deed het niet veel minder, slechts een gering verschil bracht hem op de 2e plaats, maar ook Josien le Coultre voelde zich best thuis bij de broertjes Seyffert, met een minimaal verschil veroverde zij de 3e plaats. Het „netom over te lopen en te springen was voor de 10-, 11- en 12 jarigen. Door tijdnood moest de wedstrijd enigszins worden ingekort. Bij de meisjes werd Karin Marjenau le Willy Bakker 2e Mary van Vuuren 3e De prijzen van de jongens waren voor le Eddy Vos 2e Peter van Hartingsveld 3e Walter Scheufele. Na dit bijzonder goed geslaagde feest zagen we de auto-puzzletocht van donderdag 18 juli ook met zeer veel enthousiasme tegemoet. Niet minder dan 30 toerrijders hadden zich van te voren aangemeld en na 6 uur kwa men er nog een 15-tal bij. De tocht was waarschijnlijk moeilijker dan andere jaren, want hoewel de le deelnemer al om 8 uur terug kon zijn, was er om 8.30 uur nog geen spoor van de puzzelaars in 't zicht. Er werden rijkelijk strafpunten uitgedeeld, maar ook prij zen. Voor de poedelprijs kwam de Duitse familie Lang in aanmerking, die begeleid werd door tnej. T. Bakker. De taart die onder de verliezers verdeeld werd, was voor de Duitse familie Brüning, die door Ma- riska Kloosterboer vergezeld werd. De prijs winnaars waren Jc prijs J. in 't Veld en mej. T. Toornslra. 2c prijs Fam. Feldmeycr. 3e prijs Mevrouw Wolthuis 4c prijs De heer P. Spruyt 5c prijs Fam. Stapel. 6c prijs Fam. de Geus. 7c prijs Fam. Vrijland. 8e prijs Mevrouw Bobcldijk - Dop. 9e prijs Herr Siemens. 10e prijs De heer van der Molen. 11c prijs De heer C. Ickc 12e prijs dames Boeder. Na afloop werd er nog een gezellig na praatje gehouden in hotel de Wijde Bliek, waar de finish was. Een tijdelijk in Callants- oog wonende pianiste speelde enige werkjes, begeleidde een tijdelijke en een permanente inwoner van Callantsoog, hetgeen zeer ge waardeerd werd door de overige bezoekers. Vrijdagmorgen om 10 uur begon een wed strijd zandhopen maken voor groepen, meren deels onder leiding van een volwassene. Het graven en spitten verliep prima, het weer was prachtig en menige zwoeger zag zijn rug mooi bijkleuren' door de zonnestralen. Door de veranderde wind kwam er een klein hiaat in het spel, velen dachten voor de middag hun werk bekroond te zien met één van de prijzen. Helaas, het water kwam niethet duurde zelfs tot 2 uur, maar toen was er geen houden meer aan. Rechts be gon alles al mooi blank te staan, links kwam er werking, maar de troostprijs viel in het midden. En toen werd het nog vreemder, want de vlaggen links gingen stuk voor stuk in de golven ten onder en de vlaggen rechts met de hoge nummers gingen pas later in volgorde. De le prijs was voor de familie Lang, nr. 30, 2e prijs voor de familie Seyffert. nr. 29, 3e prijs voor de familie Andrich. nr. 28, 4e prijs voor de meisjes Asser, nr. 27, 5e prijs voor de familie Mattey nr. 26, troostprijs familie Paulusma. Het touwtrekken van zaterdagavond werd eveneens een succes. Er waren een flink aantal deelnemers, zowel bij de dames als bij de heren. Een korte onderbreking vond plaats toen de heren het touw maar liefst doormidden trokken, maar gelukkig was er een reservetouw, zodat de wedstrijd kon doorgaan. De strijd bleef tot het einde zeer sportief. Er zijn nu eenmaal sterken en sterkerenuiteindelijk kan er slechts één groep winnen. Bij de dames was dat: mej. C. Lengkeek en mevrouw v. d. Ende le, mej. van 't Veen en mej. L. Hagenbeek 2e, mej. Seyffert en mej. van Dolder 3e. Bij de heren was de sterkste ploeg die van de heren Fastenrath, Bruns en Slob, 2e werd de groep van 't Veen, Lengkeek, Brouwer en 3e de groep Paulusma, van Vuuren en Habbé. De prijsuitreiking was zeer gezellig en menig „flesje'' werd genuttigd. Geslaagd» Het diploma A Landbouw-huishoudschool werd gehaald door Willy Beun, Corrie Mooi en Ria Oskam. Het diploma H. door Dicky Eradus. Van harte gefeliciteerd. Adverteerders Nog even willen we Uw aandacht vestigen op de verschijning van het volgend nummer van de Badbode. Deze zal uitkomen op 3 aug. a.s. U wordt verzocht Uw advertentie voor zondag 28 juli te bezorgen bij de redactrice van de Badbode, Zeeweg 12. Het is langzamerhand zo druk geworden met alle feestjes, dat er we;nig ruimte over blijft om over andere zaken te schrijven. De feestminnende vakantie-gangers doen overal aan mee; er heeft nog nooit zo'n gezellige vakantiesfeer geheerst. Ook voor de komende week staat er weer allerhand op het programma. Schatgraven voor man nen is al zo ingeburgerd, dat wij nu bij voorbaat weten, dat het een enorm succes zal worden. Alle deelnemers vrijdag 26 juli veel geluk bij de „graaf "-pogingen. Ook het „katknuppelen"' raakt er bij de badgasten steeds meer in, diverse gasten hebben het voornemen „Teun, de knuppe laar" te verslaan. Of het ze zal lukken Zaterdagmiddag, 27 juli, zal het heelemaal een feest zijn. Jongens en meisjes van 10 tot 15 jaar zullen hun krachten beproeven aan de slangen. Het Dorpsplein is het strijdto neel. Men moet zich van te voren aan melden bij de strandpaviljoens en wel tot zaterdagochtend 11 uur. Naast het gebruikelijke strandfeest op dins dag (misschien door omstandigheden ver schoven op woensdag) zal er vrijdag nog een voetbalwedstrijd gehouden worden op het terrein aan de Jewelweg. Deze wed strijd luidt een serie van 4 wedstrijden in, waarbij bewoners van Callantsoog, badgas ten uit de gemeente Callantsoog en de be woners van de Garnekuul hun beste beentje voor zullen zetten. Vrijdag 2 augustus vindt de eerste wedstrijd plaats: Badgasten tegen Garnekuul. Voor een feestelijk tintje zorgen de bewoners van de Garnekuul, door van 7.tot 7.30 een gekostumeerde wedstrijd weg te geven. Dia's van een reis door IsraeL Een gast, de bij vele Callantsogers en gasten reeds bekende Pfarrer L. Quaas uit Düssel- dorf heeft zich bereid verklaard donderdag avond om 8.30 uur in de Ned. Herv. Kerk iets te vertellen over zijn reis door Israël. Een aantal dia's, door hem zelf opgenomen, zullen LI een indruk geven van de schoon heid van dit land. Het verschil in land bouwmethoden, de oneindige woeste vlakten en de moderne stedenbouw. De voordracht zal in het Duits gehouden worden, terwijl een tolk, voor zover nodig, de Hollandse gasten over deze unieke reis het een en ander zal vertellen. Buitenkerkelijken delen we nog mede, dat deze voordracht niet alleen gehouden wordt voor mensen, die zondags naar de kerk plegen te gaan. Alle Callantsogers, Hollandse en Duitse gasten zijn van harte welkom. Houdt deze avond vrij en komt allen. Auto Cross. Zondag 4 augustus zal het grote gebeuren in Groote Keeten plaats vinden. Enige jaren geleden voelden verschillende Callantsogers er wel iets voor een auto cross te houden, maar het terrein was een grote moeilijkheid. Door omstandigheden bleef dat de moeilijk heid en de auto cross kwam niet. Enige maanden geleden kwam de grote kans in Groote Keeten voor de autocrossers. Een terrein aan de Voorweg van de heer Th. de Graaf werd niet meer voor zijn land bouwbedrijf gebruikt. De heer de Graaf ging na een bespreking direct accoord en nu kunnen op zondag 4 augustus de „race wagens" aan de start verschijnen. Meerdere inschrijvingen zijn reeds binnen gekomen. Twee Callantsogers zullen aan de krachttoer deelnemenOostindiër en Theo Bijpost, de laatste rijdt voor de eerste keer. De beker, die gewonnen kan worden, is de bij outsiders minder en bij crossers beter bekende „Arie Boekel-beker". Een van de favorieten is Jaap Schilder uit 'tZand. Deze heeft in de laatste jaren vele prijzen in de wacht gesleept. En wat meer tot de Callantsogers spreekt, het is een discipel van ons aller Niek Kossen, de man die geen Cross overslaat. Bij de starters treffen we er ook enkelen aan met Duitse en Engelse nummerborden. Het wordt dus wel een groots gebeuren. Geen Callantsoger en gast mag hier ontbreken. De begintijd is 2 uur. En nu maar allen op 4 augustus naar de Keeten. Er is een apart parkeer terrein voor bezoekers.

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 4