Politiehonden demonstratie. De komende feesten. Vrijdagavond, 9 augustus, 8.15 uur, kan men de kleine en grotere kinderen weer naar het Dorpsplein zien marcheren, alle voorzien van een lampion, velen leuk verkleed. Het is altijd een feest om die glundere kinder gezichtjes te zien. Met enkele eenvoudige middelen zijn ze omgetoverd in prinsessen met echte lipstick, als kaboutertjes, cowboys, verpleegsters en nog zoveel andere leuke televisie- of sprookjes-liguren. In Callantsoog zijn in praktisch alle huizen alle beschikbare lichtbronnen ontstoken, kortom het feest is in volle gang. Wanneer de muziek vooraf gaat, lijkt alles een vurige kronkelende slang, die zich slechts traag door het dorp voortbeweegt. Zaterdagavond om 6.45 uur zal de reeds eerder uitgestelde wedstrijd van de brand weer plaats vinden. Wij hopen dat de heren automobilisten ook hun medewerking willen geven en het Dorpsplein voor 6 uur willen ontruimen. De jeugd wil zo graag spuiten, maar met honderden auto's op het plein is een brandweerspuitwedstrijd moeilijk te ver wezenlijken. De deelnemers voor deze wed strijd moeten tenminste 12 jaar, maar beslist niet ouder als 15 jaar zijn. Maandag, 12 augustus, zal de laatste voet balwedstrijd gespeeld worden. Callantsoog speelt dan tegen de badgasten uit de ge meente. Dit wordt de beslissingswedstrijd. Callantsogers en Badgasten, veel succes. Dc voetbalwedstrijd. Met heel veel genoegen hebben we in een der vorige nummers medegedeeld dat er weer gevoetbald kon worden op het Sport terrein. Vrijdagavond, 2 augustus, werd de eerste wedstrijd gespeeld, Badgasten uit de gemeente Callantsoog tegen de bewoners van de Garnekuul. Er werd voor de wedstrijd een demonstratie gekostumeerd voetballen georganiseerd door de Garnekuul. De eigenlijke wedstrijd begon om 7.30 uur. Het aantal belangstellenden was zeer groot, de gasten werden door „toeters en geluidhoser" aangemoedigd. Veel plezier beleefden we van een naar schatting 7 jarig meisje, dat iedere keer na de roep „hup Badgasten" een luid gejoel aanhief en met „hup Garnekuul" de kampbewoners ter zijde stond. Een technisch verslag van deze sportieve strijd kunnen we helaas niet geven, daar onze kennis van linksbuiten of rechts back slechts miniem is. Een ding is zeker, de wedstrijd werd door supporters en door spelers als zeer geslaagd beschouwd. Hulde aan de voetbalvereniging Callantsoog voor hun medewerking in deze. De uitslag van de eerste wedstrijd was 8-3 in het voordeel van de Badgasten. Baders. Ook in de drukke maand augustus grijp ik de gelegenheid aan om U op de gevaren te wijzen, die de zee verbergt. Velen ken nen deze gevaren reeds en houden zich aan de regels, die men met het oog op de vei ligheid der badgasten heeft getroffen. Maar er zijn er ook velen die deze regels niet in acht nemen en ze zelfs verwaarlozen. Voor hen mag dit stukje misschien een beetje bij dragen tot hun eigen veiligheid en die van de badmeesters. U moet n.1. niet vergeten dat deze bad meesters er staan om U te behoeden voor gevaren, als wegdrijven, stroming, etc. etc. Zij zijn bereid om hun leven te wagen voor U. Is het dan niet redelijk, wanneer zij ook enig begrip van U ontvangen? Eén der belangrijkste en gevaarlijkste pun ten op het strand vormen de dammen. Niet voor niets liggen de kurklijnen in zee! Deze dienen om de baders van de gevaarlijke dammen vandaan te houden. Baadt dus niet tussen kurklijn en dam. Blijf tussen de kurk lijnen. U beschermt op deze wijze U zelf tegen de gevaren der dammen. Een tweede belangrijke zaak wordt gevormd door kleine kinderen. Vele malen geschiedt het dat door ons kleine kinderen uit het water worden gehaald. Zij bevinden zich dan in zee zonder dat één der ouders er bij staat. De kinderen worden dan naar hun ouders gebracht, die dan, zonder zich bewust te zijn van de gevaren, die hun kinderen liepen, rustig zitten te lezen, te praten of zelfs liggen te slapen, in de veronderstelling dat er genoeg toezicht is. Heus, de bad meester let wel op, maar is geen kinder meisje. Hij is er ook voor U, volwassen mensen en heeft meer aan zijn hoofd dan H denkt. Past dus zelf op Uw kleine kinde ren wanneer zij rondspartelen in het water. Toont U verder gehoorzaamheid aan het badpersoneel opdat zij zich niet vuurrood behoeven te blazen om U terug te roepen. Ik zou zo nog wel even door kunnen gaan om U op alles te wijzen, maar dat zou U slechts kunnen vermoeien. Daarom zou ik willen eindigen met alle badgasten een prettige vakantie met veel zon in Callantsoog toe te wensen en U nogmaals te herinneren aan bovenstaande punten. Badmeester Noordzeebad. Strandzesdaagse. Helaas kunnen we U geen uitvoerig verslag geven over de strandzesdaagse 1963. Ruimte gebrek belet ons hier nader op in te gaan. Toch willen we onze plaatsgenote, mevrouw van Twuyver, van harte gelukwensen met haar prestatie. De tocht was dit jaar, hoe wel het weer veel beter was, toch moei lijker te lopen. Alle hulde! Zondag, 4 augustus, werd er op het Sport terrein in Callantsoog, 's avonds om 7.30 uur, een demonstratie gegeven met politichonden. De belangstelling voor dit evenement was zeer groot. Vooral veel jeugdige kijkers waren zeer enthousiast over de prestatie s van de honden. We hadden daaruit zelfs dc conclusie getrokken, dat er in de loop van deze week wel zeer veel gedresseerde hon den door ons dorp zouden trekken. Zover is het tot nog toe niet, maar wie weet. Door de organisator werden dc honden en hun bazen voorgesteld aan het publiek. Ver volgens werd geshowd hoe de honden naast de baas moesten volgen. Daarna kwam de eigenlijke demonstratie: over een heg sprin gen was slechts een klein kunststuk, over een heel hoog hek spring-klimsprong werd iets moeilijker. Het opsporen van voorwer pen, die aan de toeschouwers behoorden, bezorgde de honden weinig last. Het meeste effect had wel de smokkelaar die, gesom meerd te blijven staan, het op een lopen zette. Het lijkt ons bepaald geen pretje door politiehonden te worden aangevallen. Ook werd de toeschouwer duidelijk gemaakt dat een goed afgerichte hond geen spoortje van nerveusiteit ondergaat, wanneer er ge schoten wordt, Het was werkelijk een bijzonder geslaagde manifestatie en we hopen dat de toeschou wers net zo genoten hebben als wij. Een woord van dank, ook aan de plaatse lijke politie, die er voor zorgde dat én in de Keeten én in Callantsoog alles op rolle tjes „reed". Tips voor Callantsogers en gasten. Callantsogers en gasten, U weet het allen, als het weer mooi is, zoals de laatste tijd, heeft niemand er behoefte aan naar andere plaatsen te gaan. Toch menen wij er goed aan te doen, U te wijzen op de Vlootdagen in Den Helder op 9 en 10 augustus. In ons vorige nummer van de Badbode hebben wc U reeds een uitvoerige beschrijving gegeven van deze show van de marineschepen. Maar ook Schagen heeft de volgende week heel wat te bieden aan Callantsogers en gasten. Er zijn openlucht-voorstellingen, er zullen zaterdag 10 augustus Skelterwedstrij- den gehouden worden. Er wordt een grote veemarkt gehouden, er zijn optochten in originele Westfriese kostuums. Programma's kan men verkrijgen bij diverse boekhande laren en sigarenmagazijnen in Schagen. Voor U en Uw Hollandse- en buitenlandse gasten zeker de moeite waard een dag van Uw vakantie in Schagen door te brengen in de week van 10 tot 17 augustus. Wist U dat er dagelijks kinderen en ook volwassenen op attent gemaakt moeten worden, dat zij in zee tussen de kurklijnen moeten blijven dat de E.H.B.O.-gebouwen in Callantsoog en Groote Keeten op het strand geplaatst zijn om, indien nodig, zo efficiënt mogelijk hulp te verlenen en niet als speel- en springplank voor U en Uw kinderen? dat er een ideeënbus geplaatst is in het V.V.V.-kantoor dat er op het V.V.V.-kantoor wandel- en fietskaarten verkrijgbaar zijn? dat dit blad ook voor UW gasten bestemd is, omdat de agenda voor Groote Keeten en Callantsoog er iedere week in opgenomen wordt? dat ook buitenlandse gasten het ten zeerste op prijs stellen als U die gasten van de evenementen op de hoogte houdt? dat ook losse nummers van dit blad ver krijgbaar zijn a 25 cent per nummer? dat alleen op het strand voor de paviljoens toezicht is op het baden in zee en dan nog alleen wanneer de blauwe vlag gehesen is? dat het aanbeveling verdient Uw hond niet op het strand los te laten dat het niet aangeraden wordt uren achter een in de zon te liggen?

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 3