Zaterdag 17 augustus 1963 - No* 10* -V Redaktic: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 Telefoon 0224S-323 j I PSJ I 7"^ (_J ("J Administratie en abonnementen: B. J. VOS p/a V.V.V. - kantoor - Telefoon 02248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer - CALLANTSOOG Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - lel. 02247-272 V oetbalwedstrijden* We hebben het reeds eerder medegedeeld, veel verstand van de opstelling van een voet balelftal hebben we niet. Maar volgens onze bescheiden mening is het maandag 5 en maan dag 12 augustus wel spannend toegegaan bij de wedstrijden Callantsoog-Garnekuul en Callantsoog-Badgaster. Jammer genoeg was het verschrikkelijk koud, zodat er maar wei nig publiek was. Enkele trouwe Callantsogers en ook enkele badgasten waren bij de wed strijden aanwezig. Bij de eerste wedstrijd, Callantsoog-Garnekuul waren de supporters vooral voor Jan, van het strand. De Garne- kuul bewonerslieten grotendeels verstek gaan zodat de aanmoedigingskreten vooral Cal- lantsoog golden. Of het daardoor een over winning voor de Callantsogers werd weten we niet, maar de cijfers 8-2 in het voordeel van de Callantsogers boezemden de badgas ten wel wat ontzag in. De verwachtingen voor de wedstrijd Cal- lantsoog-Badgasten waren over 't algemeen tengunste van de Callantsogers. De badgasten lieten het echter niet op zich zitten. Ook nu was het koud en er waren bepaald geen drommen toeschouwers, maar de jongeren waren met toeters naar het veld gekomen om hun favorieten te steunen. Wie die fa vorieten waren, was moeilijk vastte stellen, de kreet „hup Jan, toe Jan" werd meer dan eens gehoord. Er waren echter, zowel bij de Callantsogers als bij de gasten, verschil lende personen met die naam. Enfin, de strijd werd er des te spannender om. De uitslag van de voetbalavond 12 augustus was in het voordeel van de gasten, die met 3-1 van Callantsoog wonnen en daardoor de beker in hun bezit kregen. Deze beker zal een dezer dagen in het V.V.V. kantoor geplaatst worden. Aktiviteiten* In de komende week staat er weer veel op het programma. Touwtrekken voor dames en heren wordt door vele treklustigen met verlangen tegemoet gezien, strandspelen zul len beslist weer gehouden worden en de lampionoptocht zal een succes worden. Kin deren die gekostumeerd komen, kunnen dit keer, evenals in Groote Keeten, in aanmer king komen voor een prijsje. Er zullen enkele verrassingen beschikbaar- gesteld worden voor de aardigste ideeën. Gekostumeerden dienen uiterlijk 8 uur op het Dorpsplein aanwezig te zijn. De mogelijkheid dat het aangekondigde programma enigszins gewijzigd wordt, is niet uitgesloten. Mocht U aan een der aktiviteiten willen deelnemen, ga dan even „poolshoogte" nemen bij de E.H B.O.-tent. De Bazar. Het is wel vreemd, alles wat dit jaar on dernomen wordt, blijkt een reuze succes te worden. De bazar, een ieder jaar terugke rend feest voor groot en klein, oud en jong, maakte er zeker geen uitzondering op. De grabbelton, rijk voorzien van schatten voor de kleine kinderen, was de eerste avond al „geheel uitverkocht". De roosjesboom werd „geplunderd", touwtrekken, schijfdraaien, alles ging alsof het niets kostte. De dames van de bazar moesten veel attracties voor de tweede dag aanvullen. De diverse loten voor de kleinere verlotingen gingen grif van de hand. De handwerken waren praktisch de eerste dag al verkocht. Het zal niemand verbazen dat financieel een record gebroken werd. De officiële cijfers kunnen we nog niet publiceren, maar de bruto-opbrengst ligt bij de f3000. Een prachtig resultaat, dat, dank zij Uw gulheid, verkregen werd. De uitslag van de Amerikaanse verloting: Pop: mevr. van Elzingen-Oudenes, nr. 68. Kaas: de heer K. Worp, nr. 35. Snelkookpan: de heer A. Mooy, nr. 36. Kaas: mevrouw Kaan, nr. 42. Permanent: mevrouw Maats. Watergolf: mevrouw van Ooyen. De hoofdprijzen bij de grote verloting waren le prijs mevrouw Ree, 2e prijs de heer P. Genet, 3e prijs de heer A. de Vries. Enkele prijswinnaars hebben hun prijsjes nog niet afgehaald. Zij kunnen deze ontvangen bij mevrouw Buis, OP t Landtweg 18, tegen inlevering van hun lot. Het zijn de dames of heren van der Laan, Kamp en Risscher. Een vriendelijk verzoek aan de lezers van de Badbode bovenstaande hun gasten of be kenden te willen mededelen. De dames van de Ned. Herv. Vrouwenclub danken allen die hun medewerking verleen den om deze bazar tot een succes te maken. Lampionfeest in Groote Keeten* Ja, U leest het goed, we schrijven lampion- feest, want het was een feest in Groote Keeten op donderdag 8 augustus, toen heel de bevolking en de gasten acte de présence gaven. Het weer was goed, wel wat koud, maar dat deerde de feestvierders niet. Er waren maar liefst ruim 100 deelnemers aan de tocht, waarvan 36 gekostumeerd. De jury, die uit één inwoonster uit Groote Keeten en uit vier gasten bestond, had het wel heel moeilijk om prijswinnaars voor de meest geslaagde kostuums aan te wijzen. le prijs Arnold Stam, Groote Keeten, 42 punten (Charleston). 2e prijs Nelly Schouten, Groote Keeten, 41 punten (Mannequin) en 2e prijs Klaas Evert Hollander, Groote Keeten, 41 punten (Indiaan), 3e prijs Frits Stam, Groote Keeten. 40 punten (Vogelverschrikker). Lezer, U merkt het, heel gewone onder werpen, die met een klein beetje fantasie tot een succes worden. Dc feesten* Dinsdag 6 augustus zouden we oorspronke lijk 's morgens om 11 uur beginnen met het bouwen van burchten, of zoals hier in Callantsoog gezegd wordt, met zandhopen maken. Het water was, waarschijnlijk door de harde wind, nog te hoog, zodat de „bouw" uitgesteld werd tot 's middags 1 uur. Een record aantal deelnemers meldde zich, enkelen moesten zelfs teleurgesteld worden, omdat er geen plaats meer was. Reuze forten werden in no time geschept, andere keurig voorzien van grachten, om het water tegen te houden. Vele arbeiders en arbeid sters hadden de blaren in de handen en zagen met verlangen uit naar het moment dat de vloed zijn krachten zou doen gelden. De troostprijs, de eerste vlag, die voor de elementen streek, was voor nr. 30, de kin deren de Vreede. De prijswinnaars waren: le prijs nr. 16, Martin van Ravenzwaay en Reinier van Westhrenen, 2e prijs nr. 25, Rob van der Ben en Arian de Waard, 3e prijs nr. 24, Jörgen Breil en Claus Meyer Schwickenrath, 4e prijs nr, 18, Jan Boontjes en Jan Fre- derik Dinkla, 5e prijs nr. 26, Franz en Michael Coers. Vrijdag 9 augustus werd het bijzonder som ber in de avonduren, maar allen hoopten dat het droog zou blijven, want de lampion optocht moest doorgaan. De kinderen waren in grote getale naar het Dorpsplein gekomen, helaas was de regen enigszins spelbreker. Gekostumeerden waren dit keer beslist in de minderheid. Toch was de tocht weer voor velen de gebeurtenis van de vakantie. De kinderen straalden van plezier en ook de volwassenen genoten in de vreugde van hun kroost. Zaterdag 10 augustus kon het brandweer- feest wederom niet doorgaan, nu door de zeer slechte weersomstandigheden. Mocht er in de komende dagen nog een oplossing ge vonden worden om dit feest te houden, dan zal dit niet alleen op het strand, maar ook bij de diverse kampeercentra bekend ge maakt worden.

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 1