Een der ingezonden foto's. Waterstanden. Het is misschien wel zeer optimistisch om bij aanhoudende vorstvoorspellingen de waterstanden in de Badbode af te drukken. We hebben echter ervaren, dat de ware zeehengelaars zich niet laten ontmoedigen door regen of wind en de koude trotseren. hoog laag za. 21 dec. 10.— 22.25 4.27 16.24 zo. 22 dec. 10.27 23 04 5.06 17.01 ma. 23 dec. 11.05 23.30 5.40 17 40 di, 24 dec. 12.04 6.26 18.40 WO. 25 dec. 1.— 13.18 7.40 20.- do. 26 dec. 2.07 14.30 9.- 21.28 vr. 27 dec. 3.30 16.02 10.14 22.47 za. 28 dec. 5.— 17.20 11.24 zo. 29 dec. 6.- 18.24 0.— 12.19 ma. 30 dec. 7.— 19.22 1.— 13.10 di. 31 dec. 8.- 20.14 2.— 14.10 Dorpsnieuws in het kort. Het aantal inwoners van de gemeente Callants- oog bedroeg op 1 januari van dit jaar 1411 per sonen. Tot begin december zijn circa 40 personen in onze omgeving komen wonen, zodat het aan tal woonachtigen in Callantsoog op dit moment 1450 personen bedraagt. Zoals we reeds elders vermelden, zullen we in het eerste nummer van 1964 nadere mededelingen doen over de diverse uitbreidingen t.a.v. zakenpanden en hotels. Voor de gasten hebben we de verblijdende mededeling dat de P.T.T. een telefooncel ge plaatst heeft aan het Dorpsplein. Het zal zeer zeker voor velen een verbetering zijn. Een dezer dagen is er op verzoek van de Ned. Herv. Vrouwenclub een vergadering belegd om te komen tot het stichten van een Dorpshuis. Er werd een commissie benoemd die de zaak nader zal onderzoeken. Voor de diverse verenigingen zal het beslist een enorm genoegen zijn als er in eigen huis vergadert enz. kan worden. Met de bouw van een kleuterschool is reeds be gonnen. De Noordschinkeldijk wordt verbreed. Voor de gasten delen we mede, dat dit de weg vanaf de kluft" tot het dorp Callantsoog is. Door de gemeente werden voorbereidingen ge troffen voor de aanleg van een sportterrein en een speelweide. De velden zijn gelegen tussen het V.V.V.-bosje en het terrein van het kam- peercentrum ,,De Garnekuul". Het tegenwoordige sportterrein zal over enige jaren voor dorpsuitbreiding benut moeten wor den. Als de velden bespeelbaar zijn zal vooral voor de gasten de speelweide een extra accom modatie betekenen. Van de V.V.V. Het aantal V.V.V. leden is in dit jaar uitgegroeid tot 400. Ruw geschat zal het aantal overnachtin gen zeker de 270 000 overschrijden. Bij het ter perse gaan van het Kerstnummer van vorig jaar was de schatting 280.000, waarbij 30.000 overnachtingen gerekend waren van de Berlijner Jongeren. De verhuur van bungalows neemt steeds grotere omvang. Vooral gezinnen met kinderen beneden 16 jaar blijken onze omgeving te prefereren. Het aantal kampeerders is hoger als vorig jaar (buiten beschouwing het Kamp van de Falken). Door het inschakelen van onderkomens in nabu rige gemeenten konden vele „onverwachte" gasten toch nog een vakantie-onderkomen vinden. Dit artikel moet ten zeerste bekort worden door gebrek aan ruimte. Wij wensen alle toekomstige gasten van de gemeente Callantsoog, dus ook die in Groote Keeten of in de polder Koegras en aan de Callantsogervaart veel zon, rust en plezier in de zomer 1964. Alle hotel- en pensionhouders, verhuurders en ei genaren van kampeercentra wensen we een prima 1964. Geslaagd. Voor het doctoraal examen Ned. Recht slaagde een dezer dagen onze vroegere plaatsgenote mevrouw Mr. Braunius-Kennema. Onze hartelijke gelukwensen. In kort bestek: de verenigingen. De muziekvereniging heeft de studie-avond op vrijdagavond gesteld. Er wordt in de o.l.-school gerepeteerd. Nieuwe leden (zowel jong als ouder) zijn van harte welkom. In samenwerking met de toneelvereniging zal getracht worden komend voorjaar een uitvoering te geven in 'tZand, dit door gebrek aan zaal ruimte ter plaatse. De accordeonvereniging oefent iedere woensdag avond. Belangstellenden zijn van harte welkom. De beide vrouwenverenigingen, de Plattelands vrouwen en de Ned. Herv. Vrouwenclub hebben niet over belangstelling te klagen. De bibliotheek heeft donderdag uitleenavond. Een keur van romans, detective's en jeugdboeken staat ter beschikking. Ook duitse boeken. In januari zullen nieuwe boeken uitgeleend kunnen worden. De reddingsbrigade in Callantsoog stelt alles in het werk om over een goed getraind corps te beschikken. Donderdags wordt er geoefend in Alkmaar. De bridgers kunnen iedere maandagavond hun kaartje leggen. Geïnteresseerden voor deze sport kunnen zich met de directeur van hotel „Callant", de heer Rademaker, in verbinding stellen. De op 16 december j.1. gehouden drive bracht een record aantal deelnemers, n.1. 208. Tot onze spijt is de ruimte te beperkt om alle prijswinnaars te noemen. De persoonlijke beker was voor de heren Blokland en Koopman, de clubbeker voor de bridgers uit Bergen. Men kan in Hotel ,,De Wijde Bliek" klaverjassen. De heer Vos organiseert op zaterdag 21 decem ber een grote klaverjasdrive. Prijzen bestaan uit wild en andere ..lekkernijen" voor de komende feestdagen. Dus klaverjassers, houdt 21 december vrij, want U komt toch ook? De voetballers kunnen iedere woensdagavond vanaf 7 uur trainen op 't verlichte voetbalveld. Balletles voor meisjes op donderdagmiddag in „De Wijde Bliek". Gymnastiek voor dames vrijdagmiddag in hotel „Callant". Wandelen voor de jeugd en ouderen zondag ochtend 10 uur. Start Schoolplein. Veranderingen en vernieuwingen. De trouwe „Callantsoog-vakantieganger" zal vol gend jaar weer vele veranderingen en verbete ringen op het Dorpsplein kunnen zien. Verschil lende zakenlieden zijn reeds begonnen met de uitbreiding van hun zakenpand, zowel in Groote Keeten als in Callantsoog, anderen lopen met plannen dienaangaande rond of wachten op de nodige vergunningen. Een keur van artikelen van de beste kwaliteiten kunt U, Callantsoger en vakantieganger, in ons dorp kopen. In ons eerste nummer van het a.s. seizoen zullen we nog nader op alle verbouwingen terug komen. Een uitzondering willen we maken voor het enige weken geleden geopende zakenpand Dorpsweg 7, waar de familie Becker een keurig ingerichte schoenhandel gevestigd heeft. Verder deelde de heer De Haas ons mede, dat hij de herenkapsalon-zaak van mevrouw Schmidt- Baken overgenomen heeft. Tot het seizoen zal het bedrijf voorlopig op dinsdag en donderdag voor heren geopend zijn in het pand Dorpsplein 27, na 1 mei dagelijks geopend. Ook het pension A. de Vries is van ondernemer veranderd. Mevrouw D. Slooten-Mooy hoopt U, gasten, in haar gezellige familie-pension te ont vangen. Het pension is het gehele jaar geopend. Het verheugt ons bijzonder te kunnen mededelen, dat de nieuwe pensionhoudster de naam „Duin zicht" aan het pand gegeven heeft. Het eerste in Callantsoog gevestigde hotel-pension droeg ook die naam en werd 50 jaar geleden geopend. Wij ontvingen. De Goed Heiligman bracht ons een boekwerkje, dat een speciaal Callantsoogs karakter draagt: „Het werk en leven van een 75-jarige Callantsoger". De inwoners van Callantsoog kennen de schrijver en weten wie wij er mee bedoelen. Ook enkele dagbladen maakten melding van het bijzondere van het boekje, want P. Vos, de schrijver, geeft U niet alleen een relaas van zijn eigen leven, maar veel meer een historisch overzicht van de geschie denis van Callantsoog en vooral van het ont staan en de groei van het V.V.V.-wezen. Daar naast blijkt overduidelijk de geheel andere levensmentaliteit. Vrije tijdsbesteding was in 't geheel geen probleem. Niet omdat er minder vrije tijd was, maar juist omdat men de vrije uren veel produktiever maakte. De jongeren van zo n 50 jaar geleden namen initiatieven, zij richtten verenigingen op. Uit die tijden stammen de toneelvereniging, toen Rede- rijekerskamer, genoemd. Het muziekkorps werd opgericht, enz. Als er behoefte bleek te bestaan aan de een of andere vorm van amusement in verenigingsverband, dan kwam die club er. Men spande zich er ge- zamelijk voor in om iets tot stand te brengen. Aan die vasthoudendheid hebben we ook het V.V.V.-bosje te danken. De dennen werden op initiatief van P. Vos in 1925 geplant. Een ruim 70 jarige inwoner van Callantsoog, de heer Kalf, maakte een gedicht, dat helaas (door plaatsgebrek) eerst in 1964 afgedrukt kan worden. Ned. Herv. Kerk - Callantsoog. ZONDAG 22 december, 19.30 uur v.m Ds. J. Verheul le KERSTDAG, 10,- uur v.m, Ds. J. Verheul, m.m.v. W. Kloosterboer, solozang. DONDERDAG 26 december 4 uur n.m. Kerstviering met de kinderen van de Zondagsschool en hun ouders overige belangstellenden zijn van harte welkom. ZONDAG 29 december, 7.30 uur n.m., Ds. J. Verheul. DINSDAG 31 december Oudejaarsdienst 7 uur n.m. Dra. A. Verheul-van Rees Geref. Kerk - Schagen. ZONDAG 22 dec., 10 uur v.m. Ds. A.C. Koeman (Kolhorn). 19 uur Ds. W. H. Gispen, le Kerstdag 10 uur v.m., Ds. W. H. Gispen 7 uur n.m., Ds. W. H. Gispen 2e Kerstdag dienst in de Ned. Herv. Kerk, Markt 10 uur v.m.. Interk. Dienst, voorgangers Ds. D. ter Steege, Ned. Herv. pred. Overveen Ds. W.H. Gispen. Gerei. pred. Schagen ZONDAG 29 december 10 uur v.m. Ds. W. H. Gispen 7 uur n.m. H. Peper (Slootdorp) OUDEJAARSDAG: 7.30 uur n.m. Ds. W.H. Gispen. NIEUWJAARSDAG: 10 uur v.m. Radiokerkdienst Ds. W. H. Gispen, m.m.v. het Schagerkainer- orkest. Voor deze dienst dienen de Kerkgangers om uiterlijk 9,45 uur v.m. aanwezig te zijn. Kath. Kerk - 't Zand. 4e zondag vai Advent, 7,— en 10 uur v.m.. Stille H.H.Missen 8,30 uur v.m. Hoogmis 25 december. Hoogfeest van Kerstmis. le Nachtmis 24.— uur d.a.v. 2 stille H.H.Missen (vaste plaatsen) 2eNachtmis 5,30 uur v.m. d.a.v. 2stille H.H.Missen (vrije plaatsen, 25 cent plaatsen-geld, voor het onderhoud van de Kerk) 9.30, 10,en 10,30 uur stille H.H, Missen 26 december, 7,— en 10.30 uur stille H.H. Missen 8.30 uur v.m. Hoogmis. ZOND. 29 dec. 7,— en 10,30 uur v,m. Stille H.H. Missen 8.30 uur v.m Hoogmis DINSD. 31 december Missen om 7.— en 8,uur v.m. 19,— uur Plechtig Lof met predikatie W.DAG, l jan. 7,— en 10,30 uur v.m. Stille H.H, Missen 8.30 uur v.m. Hoogmis Gelegenheid tot biechten 22 december van 5 tot 7 uur n.m. 23 december van 3 tot 8 uur n.m. 24 december van 3 tot 8 uur n.m. De geboden vasten en onthoudingsdag kan gehouden worden op 23 of 24 december De tuintjes. In het eerste nummer van de Badbode van het seizoen 1963 maakten we melding van een „tuin tjescommissie", die zich ten doel stelde de netheid in het dorp, speciaal op de erven te bevorderen. De commissie heeft om de tuinen en de grasvel den te beoordelen kontakt gezocht met de bloemist van Schagerbrug, de heer C. Bakker. Met assi stentie van twee medewerkers heeft de heer Bakker drie keer een rondgang door het dorp gemaakt, en wel in de maanden juni, juli en augustus. Bij de beoordeling is rekening gehouden met de ligging, de grootte van de tuin en met het onder houd van de grasvelden. De terzake deskundigen hebben de volgende prijs winnaars aangewezen Grasvelden, Pension Seinpost, Dorpsweg 23, 112,5 p. lepr. B. P. Zeeman, Op 't Landtw. 37, 86 p., 2e prijs L. Schotte, Prévinaireweg 32, 86 p., 3e prijs Eervolle vermeldingen werden bovendien verstrekt aan H. L. M. de Wit, pand Lepelaarsweg 10 J. Nicolai, pand Op 't Landtweg 35 Afdeling Grote tuinen G. Sleutel, Stuyvezandeweg 20, 176 p., le prijs G. J. Dongelmans, Stuy vezandew. 22, 175,5 p. 2e prijs K. H. L. Rietbrock, Prévinairew. 54, 171 p. 3e prijs Eervolle vermeldingen, L. van Boven, Stuyvezandeweg 32 Jb. Bakker, Fazantenweg 5 Afdeling kleine tuinen: K. Rietvink, Jewelweg 3, 171 p. le prijs Gebr. Kruit, Zeeweg 43, 169 p. 2e prijs Jn. Mooy, Stuyvezandeweg 7, 166p. 3e prijs Eervolle vermeldingen Mevr. W. J. Schmidt - Baken, Dorpsplein 7 Jb. Mooy, Dorpsplein 41 De prijswinnaars hebben een waardebon ontvangen die voor tuin-artikelen besteed kan worden. De winnaars van de eervolle vermeldingen zou- we willen zeggen„nog een klein schepje erboven op." De overige dorpsbewoners, „gaat U eens kijken bij de prijswinnaars, of vraagt U eens des kundig advies voor het aanleggen van Uw tuin". De heer Bakker zeggen we, ook vanaf deze plaats, hartelijk dank voor het werk, dat hij geheel be langeloos voor „tuinkommissie en V.V.V." ver richtte.

Badbode voor Callantsoog | 1963 | | pagina 2