CALLANTSOOG Zaterdag 16 mei 1964 - No. 1. Toerisme. Volgens onze nooit genoeg geprezen „Grote van Dale" is toerisme het reizen als sport of voor ontspanning. Reizen uit sportief oogpunt komt praktisch niet meer voor. We maken geen voettocht naar Rome, nog minder een fietstocht naar de Ardennen of het Zwarte Woud. Als we sportief willen zijn, dan trekken we er op uit met onze tent of caravan en leggen zo vlug inogelijk enige duizenden kilometers af om toch maar te kunnen zeggen, dat we binnen enkele dagen op de plaats van be- stemming waren. Dat we van de tocht erg genoten hebben, kan slechts in twijfel getrok- ken worden, dat we oververmoeid naar huis komen is een feit, dat zeker is. Als ontspanning wordt er tegenwoordig veel gereisd. Of die ontspanning nu ligt op het vlak van bezienswaardigheden bezoeken, of het, op een zo efficient mogelijke wijze „brui- nen", hangt geheel af van het individu, die zich als toerist naar een bepaalde omgeving verplaatst. Ontspanningsreizen worden ook voor gezel- schappen georganiseerd. We kunnen per touringcar door Westeuropa trekken, per boot een Rijnreis maken of de Middellandse zee bezoeken, per vliegtuig naar Majorca gaan. De initiatiefnemers schotelen ons mooie, in- teressante uitstapjes voor en vol enthousiasme beginnen we onze vakantie, waar we weer een heel jaar op moeten „teren". Maar of de reis de nodige ontspanning brengt, of de vakantie als geslaagd beschouwd kan worden, hangt niet van het programma a.f, maar uitsluitend van diegene, die de vakantie houdt. Het kiezen van het reisdoel is een van de belangrijkste voorwaarden voor een ideale vakantie. Als we behoren tot de typen, die ook in de vakantie in „groot avondtoilet willen uitgaan, dan zoeken we geen rustig bergdorpje, willen we zoveel mogelijk kunst- historische bouwwerken bewonderen, dan gaan we niet naar een stadje „in opkomst". Willen we zeker zijn van 100% zonnige dagen, dan gaan we niet naar West Europa, maar reizen bij voorkeur naar de zomerse Sahara. Wanneer we, als toekomstige toeristen, goed doordrongen zijn van het ons beoogde doel, dan zal een vakantie nooit als minder ge slaagd beschouwd kunnen worden. Deze voorwaarden kunnen we in enger ver- band ook stellen met betrekking tot het toe risme in onze omgeving. De gasten, die in de zomer naar ons land komen, of zich van het Noorden, Zuiden, Oosten van ons land naar de kust verplaat- sen, moeten rekening houden met zowel zonnige -als druilerige dagen. Toch heeft ieder vakantie-oord zijn eigen bekoring, zo ook onze dorpjes Callantsoog en Groote Keeten. Voor de kinderen wor den allerlei festiviteiten georganiseerd, voor volwassenen enkele spellen, excursies naar het Zwanenwater, enz., ook zijn er in het hoogseizoen wijnfeesten. In de onmiddellijke omgeving van Callantsoog liggen de plaat- sen Schagen (Westfriese Markt), Alkmaar (Kaasmarkt), den Helder (Marine haven). Callantsoog heeft enkele mooie hotels, kleine familie-pensions en veel bungalows, zomer- huizen enz., die voor kortere of langere tijd gehuurd kunnen worden. Er zijn kampeerterreinen, waar ook caravans geplaatst kunnen worden. De mogelijkheden om vakantie in de gemeente Callantsoog te houden, zijn legio. Omdat Callantsoog de familie-badplaats bij uitstek is, worden de meeste vakantie-onderkomens reeds maanden van tevoren besproken. Maar er komen ook steeds nieuwe adressen. zodat, met uitzonde- ring van de maand augustus, nog hier en daar wel een verblijf gehuurd kan worden, of enkele plaatsen in een der hotels of pen sions beschikbaar zijn. Haast U echter om teleurstelling te voor- komen. Ook het strandleven in Callantsoog biedt vele mogelijkheden. Er zijn strandpaviljoens, waar- bij een gezellige drukte heerst, zonder dat het „zwart van de mensen" ziet. Men kan ook rustige plekjes opzoeken, waar te mid den van eigen familie van de stilte en de zon genoten kan worden. De afstand tot het strand is gering, er zijn meerdere strandopgangen. Voor toeristen met kleinere kinderen is de meest prettige tijd om naar Callantsoog te komen, vanaf begin mei tot half juli, in de periode van half juli tot eind augustus is dat meer voor de opgroeiende jeud. Voorts heeft Callantsoog een uitstekende V.V.V. waar men alle gewenste inlichting- en kan verkrijgen. Tot slot wensen we alle toeristen een zeer prettige, maar vooral ontspanning brengende vakantie. Middenstandsbedrijven. Gedurende de afgelopen wintermaanden hebben de eigenaars van de middenstands bedrijven weer ailes in het werk gesteld om de gasten in de komende zomer ten gerieve te zijn. Met n keur van artikelen, van levensmiddelen tot textiel, van cosmetica tot technische apparaten, souvenirs en bad- artikelen, kan men wedijveren met de grootste winkHcprifra in or\yt> cf-pH<>n Verschillende middenstanders hebben hun panden aanzienlijk gemoderniseerd. In kort bestekhet pension Dorpsplein 6, thans pension „Duinzicht", is van eigenaar(es) ver- wisseld, de Cooperatie heeft het winkelpand aanzienlijk vergroot, bovendien is ook hier een zelfbedieningszaak gekomen. Het pand Dorpsplein 24 (bakkerij Dik) heeft nu naast een moderne winkel ook een fraai woonhuis gekregen. Het zelfde geldt voor de Centra winkel. De familie Kossen heeft op het Dorpsplein een zeer ruime en gerieflijke zaak in souvenirs, strandartikelen en lektuur. Een nieuweling onder de zakenlieden is de familie Manikus, Dorpsplein 5, die behalve patates ook nassi-, bami-ballen, loempia s enz. verkoopt en waar men gelegenheid heeft koffie, flesjes enz. te nuttigen. Bij dameskapsalon de Haas is nu ook een afdeling voor het knippen van kinderen en heren. De patateszaak van de heer Strooper, Dorps- weg, is uitgebreid met een cafe, waar men tevens biljarten kan. Zoals we in de Kerstbadbode reeds ver- meldden, heeft de familie Becker een nieuwe zaak voor schoenen, sandalen, tennisschoe- nen enz. Wij wensen de genoemde zakenlieden pro- ficiat en alle middenstanders een ,,goed" seizoen. Nieuws uit Groote Keeten. Voor zover wij weten is er slechts 'n enkele keer nieuws uit Groote Keeten in een eerste nummer van een seizoen vermeld. Maar ook Groote Keeten kan zich meer in de belangstelling van de toerist verheugen. Het is daarom prettig U, toekomstige gast van Groote Keeten, te kunnen mededelen, dat er gedurende de afgelopen wintermaan den ook in Groote Keeten enkele zakenlieden hun pand uitgebreid en verbeterd hebben. Het levensmiddelenbedrijf van de heer van Scheyen is veranderd in een ruime zaak met een grote collectie van de meest gerenom- meerde artikelen, ook souvenirs en strand artikelen kan men er betrekken, terwijl de slijterij de beste merken voert. De eigenaar van het kampeerterrein 't Bot- gat biedt gasten de mogelijkheid in een ge zellige koffiekamer warme en frisse dranken tegen vergoeding te nuttigen. Ook de middenstanders in Groote Keeten wensen we n goed seizoen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend vanaf 8 uur s morgens. Toegangskaarten a f 1,— per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15. Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop- zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel' 02247-272. Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOF.R - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Telefoon 0 2248-323. AbonnementenB. J. VOS. p/a V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338, Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Zandhopen maken.

Badbode voor Callantsoog | 1964 | | pagina 1