CALLANTSOOG Zaterdag 4 juli 1964 - No. 4 '*-v I V-.-LV SI 1 ■aJbtra Watersport:. Bij ons aan het strand kunnen weinig takken van watersport beoefend worden. Kano varen, roeiwedstrijden, zeilen, waterskien, zijn alle sporten die meer geschikt zijn voor de meren. Zeker, zo nu en dan ziet men een kano in zee, wordt er door vissers een roeiboot door de golfslag gestoten, vanuit de verte kan men de grote witte zeilen van een schip bewon- deren, maar dan uitsluitend van zeewaardige jachten. Waterskien is vooral met het oog op de stroming bij de dammen geen onge- vaarlijke bezigheid. Door gebrek aan een haven, een aanleg- steiger, kunnen er practisch geen zeewaardige schepen en boten op het strand komen. Een uitzondering mag genoemd worden de enkele vissersvletten ,de boot van de reddingsbrigade en de motorvlet, die een dezer dagen op het Callantsoger strand gemeerd is. De vakantiegangers en andere belangstellen- den kunnen tegen vergoeding gedurende een half uur „het ruime sop kiezen" op de mo torvlet de Insulinde. De vlet vaart tijdens het weekend of savonds alleen bij gunstige weersomstandigheden, zodat er geen enkel gevaar aan verbonden is. In onze omgeving zijn gedurende het komende weekend nog meer evenementen op water- sportgebied. In Anna Paulowna worden op 4 en 5 juli Nationale en open Nederlandse-kampioen- schappen gehouden. De buitenlandse deel- nemers zijn de meest gerenommeerde skiers van Europa. In de pauze zal een demonstra- tie gegeven worden van o.a. het skien op blote voeten en het ski-vliegeren. Een ander festijn, dat men gedurende het weekend van nabij kan meemaken is de op 4 en 5 juli te houden grote zeilwedstrijd vanuit den Helder. Zaterdag wordt vanaf 7.30 uur v.m. gestart, zondag vanaf 8.30 uur v.m. Er komen R.O.R.C. zeegaande jachten aan de start, in klassen I, II, en III, draken, niet gemeten kajuitjachten, Finjollen, Vauriens BII sloepen en whale boten. Met de grote jachten wordt de start geopend. Onder nor- male omstandigheden kunnen de eerste boten omstreeks 3,a 4,uur n.m. in den Hel der terug verwacht worden. Wijnfeest. Woensdag 8 juli a.s. zal in hotel de „Wijde Blick' weer het eerste wijnfeest van het seizoen gehouden worden. De gasten, die vorig jaar een of meerdere keren naar deze avonden geweest zijn, behoeven we niet te vertellen hoe zeer deze feesten op prijs ge- steld worden. Voor de nieuwelingen onder de vakantiegangers delen we mede dat naast dansen ook diverse leuke attracties, o.a. prijs- dansen gehouden zullen worden. Vanaf 1 juli speelt er gedurende de avonden in het week end een gezellig orkestje. Mededeling. Door de leden van de Feestcommissie is besloten gedurende het seizoen enkele keren een draaiorgel in Callantsoog te laten komen. De eerste avond draaiorgel-muziek is ge- pland op zaterdag 4 juli a.s. Het orgel zal tijdens een rondgang dcor het dorp en op het Dorpsplein pop ulaire orgelmuziek draaien. Voor het volgende bezoek, dat 18 juli zal plaats vinden, staat een byzondere attractie, n.l. een wedstrijd orgeldraaien voor gasten en belangstellenden op het programma. Wij vertrouwen er op. dat vele Callantsogers en vakantiegangers hun belangstelling zullen tonen. Raiffeisenbank Schagerbrug. Zoals uit de advertentie van 6 juni j.l. ge- bleken is, bestond de Coop. Raiffeisenbank te Schagerbrug 60 jaar. Ter ere van dit feit werd o.a. een teken- en kleurwedstrijd uitgeschreven. Prijswinnaars in Callantsoog warengroep 10 jaar en ouder: Jan Strooper, 10 jaar, hoofdprijs zak-radio. Jan Wey, Lida Blaauboer en Gerda Moonen ontvingen een geldbedrag. Bij de kinderen van 6 tot 9 jaar waren de gelukkigen uit Callantsoog: Greetje van der Haar, 9 jaar, hooflprijs rolschaatsen, terwijl Marianne Rietvink en Ingrid Kruit eveneens een geldbedrag ontvingen. De overige prijswinra rs kwamen uit Scha gerbrug, St. Maartersbrug en Oudesluis. De evenementen. Vanaf 16 juni is er voor gasten en dorps- genoten een serie evenementen afgewerkt, die er mocht zijn. Dinsdag 16 juni werd er een excursie door het Zwanenwater georganiseerder waren een behoorlijk aantal deelnemers, die hun enthousiasme niet onder stoelen of banken staken. Het gevolg was, dat dinsdag 23 juni opnieuw een tocht georganiseerd kon wor den. De eerstkomende weken zullen deze excursie's nog doorgang vinden, dus degenen, die tot nog toe verzuimden onder goede leiding het Zwanenwater te doorkruisen, wordt nog steeds de gelegenheid geboden, mee te genieten. Donderdag 18 juni, Kegelen voor volwasse- nen op het Dorpsplein. Om half acht zou de wedstrijd beginnen; er waren toen wel kijkers, maar geen deelnemers. De organisa- toren zagen hun geest dwalen. Wat zou het worden? Maar toen de eerste deelnemers zich, zij het enigszins beschroomd, gemeld hadden, waren er handen te kort om namen te noteren. Het kegelen werd een succes- nummer. Bij de heren waren de prijzen voor: B. Zeeman, le prijs. J. Eikel, 2e prijs. C. Kruit, 3e prijs. Th. Beenken, 4e prijs. Th. Bijpost, 5e prijs. E. Feltmeyer, 6e prijs. G. Zwaan, 7e prijs. Herrn Veiland, 8e prijs. Het is opmerkelijk, dat zoveel Callantsogers de prijzen behaalden. Bij de heren was er slechts een gast, die de eer hoog hield. Het aantal gasten-deelnemers overtrof verre dat der Callantsogers. Door barrage werden de eerste en tweede en de derde en vierde prijswinnaars bekend gemaakt. Bij de dames ontvingen de gasten de meeste prijzen, maar Joke Mooy behaalde met een enorme voorsprong de eerste prijs en me- vrouw van Ginkel werd vierde. De overige prijzen gingen naar Mevrouw van Werven, 2e prijs. Mevrouw Lageveen, 3e prijs. Mevrouw Hurkents, 5e prijs. Mevrouw Smulders, 6e prijs. Zaterdag 20 juni was er Ton- of Katknup- pelen voor heren. In een der volgende nummers van de Badbode hopen we nog eens iets meer te vertellen over dit oude Westfriese spel. Zaterdag 27 juni Demonstratie Tonknuppe- len door Brandweerlieden uit Den Helder en Callantsoog. Mooi weer, veel animo, ook dit was een succes. Namens brandweer en gasten, die toekeken, een woord van dank aan de heer Teun Mooy, die steeds voor de organisatie zorgt. Geslaagd. Bij de onlangs aan de lagere Landbouwschool gehouden examens slaagde onze plaatsgenoot Gerard van Muyen. Voor het examen „hulp-monteur" slaagde Peter van Muyen. Na een proeftijd werden tot de H.B.S. in Schagen toegelaten Gustie de Schipper en Bert Zuidscherwoude. Allen van harte gefeliciteerd. Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Telefoon 0 2248-323. Abonnementen B. VOS. p/a V. V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338, Uitpaye: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel" 02247-272. - x Foto Klaver, Rotterdam.

Badbode voor Callantsoog | 1964 | | pagina 1