CALLANTSOOG Zaterdag 18 juli 1964 - No. 6 BAZAR 22-23 juli. RedaktieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Telefoon 0 2248-323. Abonnementen: B. J. VOS, p/a V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338, Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel' 02247-272. 22 en 23 juli Bazar. De bazar, een jaarlijkse gebeurtenis in de Brandweergarage, zal dit jaar op woensdag 22 juli a.s. geopend worden door de edel achtbare heer burgemeester W. L. Correljé om 2 uur n.m. De opbrengst van de bazar is voor de inrichting van een te bouwen Dorpshuis. Er zijn veel handwerken, zowel geborduurde als gebreide artikelen, tegen „spotprijzen" te koop. De grabbelton, rad-draaien, sjoelen, touw trekken enz. zijn de geneugten waaraan men kan deelnemen. Het „rad van avontuur" wordt in de avonduren bewerkt door Cal- lantsoogs grootste standwerker. Amerikaans verloot worden o a. een pop, enkele kazen, een permanent, handwerken. De loten voor de diverse artikelen worden aangeboden door een aantal dames, die er beslist op rekenen, dat. er wat gekocht wordt. De prijzen van de grote loterij worden op 23 juli getrokken en bekend gemaakt na afloop van de bazar en wel om 10 uur n.m. De tentoonstelling in het Bejaardencentrum, waarvan de opbrengst eveneens bestemd was voor de inrichting van het te stichten Dorpshuis, was een enorm succes. De ver koop van gebreide artikelen heeft dit jaar ruim f 300.— méér opgebracht als vorig jaar. De dames uit het tehuis, allen beslist ouder dan 60 jaar, hebben gedurende het afgelopen jaar iedere week een middag ge werkt om deze tentoonstelling en de bazar tot een succes te laten worden. Een voor beeld dat navolging verdient. Mocht één der lezers nog iets voor dit buitengewoon goede doel over hebben, dan kan men zich in verbinding stellen met mevrouw Buis, Op 't Landweg 18. (Een kleine suggestie wat betreft de gaven: tekeningen, aquarel len of schilderstukjes van de gemeente Cal- lantsoog, handwerken, kunstvoorwerpen en dergelijke zullen gaarne in ontvangst ge nomen worden. Maar mocht men iets an ders willen geven, alles is welkom, zoals de lezer zal begrijpen). Aan alle deelnemers (tot en met 12 jaar) aan de van Dam tot Dam-race, delen we nog mede, dat na afloop van deze tocht op donderdagmiddag 23 juli, een bon verstrekt wordt voor een keer gratis grabbelen. De feesten. Hoewel het weer in de week van 4 tot 11 juli niet zo zomers was, als door vele gasten gewenst werd, konden er toch enkele pun ten van de agenda doorgang vinden. De excursie naar „het Zwanenwater" van 7 juli was, ondanks het koude stormachtige weer een geweldig succes. (Helaas is eerst maandag j.1. besloten de excursie van 14 juli geen doorgang te laten vinden in verband met de Puzzle-wandeltocht. De mededeling stond op het bord bij het H.H.B.O.-gebouw). Woensdag 8 juli kon het feest voor de kinderen beslist niet doorgaan. Het stormde en bovendien was de vloed zo hoog, dat er slechts enkele meters op het strand vrij waren. Donderdag 9 juli kon het geplande brand weerspuiten ook geen doorgang vinden, 's Middags werden de brandweerlieden op geroepen voor een oefening op het schiet- terrein in Groote Keeten. Vrijdag 10 juli koud en guur weer. 's Mor gens om 10 uur waren er nog slechts vijf groepen opgegeven voor het zandhopen- maken. Wat zou het worden? Het feest aflasten of met een kleine groep beginnen? Men besloot tot het laatste. Om 11 uur waren er nog verschillende vakken vrij, maar nog geen half uur later was alles bezet. De moedigen, die ^zich met man en macht verweerden om een stevige, grote en hoge berg te bouwen, hadden absoluut geen last van de koude wind. De toeschouwers, gedoken in dikke jassen, werden enthousiast door de noeste arbeiders. Het geheel was een succes. De vloed werd met spanning tegemoet gezien. De troostprijs werd dit keer uitgereikt aan de jongen, die de gehele dag alleen gewerkt had: Norbert Heinrich. De prijswinnaars waren le prijs Fam. Zeigler. 2e prijs Fam. Hoffmann. 3e prijs Fam. Harten. 4e prijs fam. Spoelstra. 5e prijs Fam. Schwarz. 6e prijs fam. Waal. Ook het tonknuppelen kon door de weers omstandigheden geen doorgang vinden. Maar er komt nog genoeg, waaraan de gasten en Callantsogers kunnen deelnemen. De komende evenementen. Zoals in de agenda staat vermeld, zal er in de komende week weer de nodige aktiviteit van de vakantiegangers gevraagd worden. Zaterdag 18 juli Orgeldraaien voor de gas ten, een wedstrijd waaraan alle volwassenen kunnen deelnemen. Donderdag 23 juli DE VAN DAM TOT DAM RACE. U doet toch ook mee? Op gaven dienen schriftelijk gedaan te worden voor 23 juli, aan het adres Zeeweg 12. U weet int: het uugineeltse idee krijgt een 6 perscons vakantiehuis aangeboden in de Kerst- of Paasvakantie gedurende een week. Overigens zijn er nog vele andere prijzen. Vrijdag 24 juli de grote dag voor de auto bezitters, die tevens willen puzzelen Vanaf 7 uur n.m. zal vanaf het Gemeentehuis aan het Dorpsplein de start plaats vinden van de autopuzzletocht, die dit jaar beslist niet meer als 60 deelnemers kan hebben. De in schrijfformulieren zijn uitsluitend verkrijgbaar op het V.V. V.-kantoor op donderdag 23 en vrijdag 24 juli tot 5 uur n.m. De routebe schrijving kan niet in het Duits uitgeschreven worden. De lezers van de Badbode verzoeken we zo mogelijk hun buitenlandse gasten die aan de tocht willen deelnemen, te vergezellen. De deelnemers wensen we ook dit jaar weer veel geluk en succes tijdens het rijden van de tocht. De kinderen. We weten het allen, we hebben er al heel vaak over geschreven en ook over gelezen. De kinderen, vooral de avontuurlijken onder hen, mogen graag hier en daar hun gezichtje eens laten zien. Een praatje maken met grote mensen staat ze bijzonder aan en wandelen langs het strand doen ze ook graag. Eén bezwaar is erals ze alleen op pad gaan. Ze hebben een eindje gelopen en gaan zoe ken naar de tent van vader en moeder. Maar waar staat die tent? Ze weten het niet. Ze lopen steeds verder, maar juist de verkeerde richting uit. Maandag 13 juli waren er ook diverse kin deren zoek. De vlag met de letter K werd in Callantsoog gehesen. Ook in St. Maar tenszee werd men gealarmeerd. Een kind van 6 jaar was zoek. Men had het voor het laatst in de richting „het Zwanenwater" zien lopen. Vanaf 6 uur 's avonds werden de duinen doorkamd. Meer dan duizend man liepen omstreeks 10 uur in „het Zwanen water" te zoeken. Een buitenlander, die zijn vakantie in Ne derland doorbrengt, had vanaf 1 uur 's mid dags niets anders gedaan als kinderen op sporen, maar dit kind van 6 jaar was on vindbaar. Men begon de moed te verliezen, totdat men laat in de avond bericht ontving, dat er een kind in Schoorl zonder verzorgers was aan getroffen. Wel, zult U denken, gelukkig dat dit kind gevonden is. Maar ouders van jonge kinderen, denkt U er ook wel eens aan, dat het heel verstandig is, Uw kinderen een naam plaatje op te spelden, of als het plaatje te veel moeilijkheden veroorzaakt, de kinderen een oriënteringspunt te wijzen. U hebt er zelf veel plezier van en U voorkomt, dat anderen uren lang zoeken naar Uw kind. Opbrengst gedeeltelijk voor DORPSHUIS. In het Zwanenwater.

Badbode voor Callantsoog | 1964 | | pagina 1