Zon en feest. Het is voor de gasten, die alleen de eerste 14 dagen van juli in Callantsoog waren, wel een hard gelag. na twee weken vakantie met niet zulke goede weersomstandigheden een werkweek te krijgen met subtropische temperaturen. Helaas is dat een omstandig- heid waaraan niemand iets kan doen. De zomerse temperaturen waren voor de strandminnenden een onverwacht lot uit de loterij. Zelden is er zo veel genoten als in de week van 13 tot 18 juli. Hopelijk ko- men er nog vele van deze weken. De evenementen, die op de agenda stonden, hadden niet over gebrek aan belangstelling te klagen. In het vorige nummer van de Badbode hebben we reeds medegedeeld, dat in ver- band met de voorbereiding van de puzzle- tocht door het Zwanenwater, de excursie een week uitgesteld moest worden. De overige feesten waren fantastisch. Woensdag 15 juli. 's morgens 11 uur: in- schrijving voor de spelen van 's middags. Omstreeks 11.30 uur bleek overduidelijk dat van individuele spelletjes geen sprake kon zijn. Er waren na ruim een half uur in- schrijven reeds meer dan 100 deelnemers. Inplaats van de spelletjes werd daarom schatgraven georganiseerd. De jongens en meisjes werden in twee groepen verdeeld. Een groep van kinderen tot 8 jaar en een groep van kinderen van 9 tot 12 jaar. Er waren 60 prijzen. De bierviltjes die gezocht moesten worden gaven recht op een ijsje of een rol snoep, de flesjes op grotere prijzen. In verband met de beperkte ruimte in dit blad willen we volstaan met de namen van de prijswinnaars van grotere prijzen. In de eerste groep waren dat: le prijs Joke Paulusma 6e prijs Jansje Meulenbeld 2e prijs Inge Sikkink 7e prijs Peter den Bremer In de tweede groep gingen de prijzen naar: le prijs Laura Zwanef Alle deelnemers kregen een drop met ballon, hetgeen het nodige lawaai veroorzaakte. Woensdagavond vond wederom een wijn- feest in Hotel „de Wijde Blick" plaats. Diverse amateurs, maar ook een operazanger hebben het hunne bijhedragen om dit feest tot een waar succes te maken. Omstreeks 12 uur n.m. werden de prijswinnaars be- kend gemaakt. Puzzlewandeltocht in het Zwanenwater ver- meldde de agenda voor donderdagavond 7 uur. Het bijzonder prachtige strandweer hield vele gasten en Callantsogers tot laat in de middag op het strand. De deelname aan de tocht was daardoor niet zo groot als verwacht werd, maar de puzzlelaars waren zeer enthousiast. Er waren allerhand vragen te beantwoorden, een zwaan moest getekend worden. De prijswinnaars waren: le prijs gebroeders Vos (een taart) 2e prijs fam. Leenders 3e prijs fam. Roep 4e prijs fam. Rijtsma, die ook de beste zwaan getekend had. De iaatst ge- noemde prijzen bestonden uit kunstnijver- heidsartikelen. De heren van het Zwanen water zeggen we vanaf deze plaats onze oprechte dank voor de belangeloze mede- werking om deze tocht te doen slagen. Vrijdagmiddag werd voor kinderen van 9 tot 13 jaar kruiwagenrace gehouden. Ook bij dit evenement liet de deelname niets te wensen over. De spanning tijdens de wed- strijd werd steeds groter en kreten als „hup Peter, hup Tonneke" enz. waren niet van de lucht. De deelnemers renden naar de waterkant om zo vlug mogelijk door de bogen te rijden, die in het water stonden, de emmer te vullen en weer naar het be- ginpunt terug te rijden. Zoals bij iedere wedstrijd zijn er ook bij de strandspelen slechts een beperkt aantal prijswinnaars. In de jongste groep waren dat: le Micael Wildt 2e Ulricke Hoffmann 3e Hanneke Drent 4e Peter Genet, die daarmede de eer van Callantsoog hoog hield. In de groep van 11 tot 13 jaar kreeg Edgard Schwarz de le prijs Christian Metzler 2e prijs Christy Franken 3e prijs Joke v. d. Sande 4e prijs Ook hier werden alle deelnemers getracteerd. Zaterdagavond was de avond voor de vol- wassenen. Wedstrijd orgeldraaien, een nieuw evenement, dat door sommige commissieleden met angst en beven, door andere vol moed tegemoet gezien werd. Laten we maar met- een met de deur in huis vallen, het succes was geweldig. Van de dames hadden er slechts drie aanmeldingen plaats gevonden. De heren kwamen in grotere getale op. Helaas moest de inschrijving gestaakt wor den door de nadering van een zwartachtige wolkenmassa. Gelukkig hadden degenen, die zich van te voren aangemeld hadden, alle de gelegenheid hun nummertje te draaien. De belangstelling voor dit evenement was enorm. Verschillende keren moest zelfs ver- zocht worden wat ruimte te maken voor de orgeldraaier in spe. De muzikale prestatie's waren, zoals begrijpelijk, van matig tot vrij goed. Jammer, dat juist voor het bekend maken van de prijswinnaars het weer plot- seling zeer veranderde. De deelnrmers wer den verzocht naar hotel de Wijde Blick te gaan, maar door het naderende onweer kon- den slechts weinigen aanwezig zijn. Hier- door viel de eigenlijke prijsuitreiking dus letterlijk en figuurlijk in het water. Ook voor de deelnemers aan deze wedstrijd waren kunstvoorweipen. Bij de dames waren de piijzen voor: Frau Conrad le prijs mevrouw Baken 2e prijs Frau Harten 3e prijs Van de heren, ongeveer 30. kwamen 7 in aanmerking voor een prijs. le heer A. v. d. Sande 2e heer H. Lengkeek 3e heer Gleijm 4e heer Meulenbeld 5e heer H. Rijpkema 6e heer C. Lengkeek 7e heer IJff Baders. Ook in het hoogseizoen willen we U op de gevaren wijzen, die de zee verbergt. Velen kennen deze gevaren reeds en houden zich aan de regels, die men met het oog op de veiligheid der badgasten heeft getroffen. Maar er zijn ook velen, die deze regels niet in acht nemen en ze zelfs verwaarlozen. Voor hen mag dit stukje misschien een beetje bijdragen tot eigen veiligheid en die van de badmeesters. Deze badmeesters staan er om U te be- hoeden voor gevaren, als wegdrijven, stro- ming etc. etc. Zij zijn bereid hun leven te wagen voor U. Is het dan niet redelijk, wanneer zij ook enig begrip van U ver- wachten Een der belangrijkste en gevaarlijkste punten op het strand vormen de dammen. Niet voor niets liggen de kurklijnen in zee Deze dienen om de baders bij de gevaarlijke dammen vandaan te houden. Baadt dus tussen de kurklijnen. U beschermt op die wijze U zelf tegen de gevaren der dammen. Een tweede belangrijke zaak zijn de kleine kinderen. Vele malen geschiedt het dat kleine kinderen uit het water moeten wor den gehaald. Zij bevinden zich dan alleen in zee. De kinderen worden naar hun ouders gebracht, die zonder z;ch bewust te zijn van de gevaren die hun kinderen liepen, rustig zitten te lezen, te praten of zelfs liggen te slapen, in de veronderstelling dat er genoeg toezicht is. Heus, de badmeester let wel op, maar hij is geen kindermeisje. Hij is er ook voor volwassenen. Past dus zelf op kleine kinderen als zij rondspartelen in het water. Toont verder gehoorzaamheid aan het bad- personeel opdat zij zich niet vuurrood be- hoeven te blazen om baders terug te roepen. Wist U dat er dagelijks kinderen en ook volwassenen op attent gemaakt moeten worden, dat zij in zee tussen de kurklijnen moeten blijven? dat er een ideeen-bus geplaatst is in het V.V.V.-kantoor? dat er op het V.V.V.-kantoor wandel- en fietskaarten verkiijgbaar zijn? dat dit blad ook voor UW gasten bestemd is, omdat de agenda voor Groote Keeten en Callantsoog er iedere week in opgenomen wordt? dat buitenlandse gasten het ten zeerste op prijs stellen, als U die gasten van de evenementen op de hoogte houdt? dat ook losse nummers van dit blad ver- krijgbaar zijn a 25 cent per nummer? dat alleen op het strand voor de paviljoens toezicht op het baden in zee is en dan nog alleen wanneer de blauwe vlag gehesen is? dat het aanbeveling verdient Uw hond niet op het strand los te laten? dat het niet aangeraden wordt uren achter- een in de zon te liggen? Oude foto van een schatgraverij in Groote Keeten 3e prijs Evert Lagendijk 8e prijs Jopie Kemp 4e prijs Ronald Laaper 9e prijs Gerard IJff 5e prijs Jan Stenfoort lOe prijs Remco Stenfoort 2e prijs Alfred Ensel 7e prijs Laura Zwanef 3e prijs Machtild Kramer 8e prijs Ad Lagendijk 4e prijs Trijnie Bakker 9e prijs Rietje Nonnekes 5e prijs Alfred Ensel lOe prijs Margy Brocker De 6e prijs in deze groep werd niet gevonden.

Badbode voor Callantsoog | 1964 | | pagina 3