CALLANTSOOG Zaterdag 1 augustus 1964 - No. 8 De evenementen. Laten we maar gelijk met de deur in huis vallen, de festiviteiten in de periode van 20 tot 25 juli zijn buitengewoon goed ge- slaagd. Dinsdagmiddag 21 juli, op het strand speci- aal een middag voor de kleinere kinderen. In grote getale deden ze mee aan de wed- strijdjes (aardappelloop voor de kleinsten, voetballen met fopbril voor de iets groteren). Er v/aren wel enkele moeilijkheden te over- winnen, het water kwam tijdens de vloed hoger als verondersteld werd, door een laag hangende bewolking werd het voor de kij- kers eigenlijk wat te fris, maar de kinderen hadden er toch echt geen last van. De strijd om de prijzen was zeer spannend. Bij de groep 4-jarigen werd met slechts een gering onderling verschil le Sabine Tromp. 2e Fritsje Welsch. 3e Annette IJff. Ook de 5- en 6-jarigen deden verschrikke- lijk hun best om met een prijs naar huis te kunnen gaan. Christian Wildt was in deze groep de vlugste en ook de enige jongen, die in aanmerking kwam voor een prijs. De prijzen waren n.l. le Christian Wildt. 2e Friedje Oudegrote Bevelsborg. 3e Sieteke de Jong. 4e Anke Verweys. Het voetballen bracht de nodige sensatie bij de toeschouwers, maar ook bij de kin deren zelf. Jammer dat enkelen niet helemaal uitsluitend door het brilletje keken, maar zich gedwongen voelden ook zo nu en dan er eens onderdoor te kijken. De prijswin- naars in deze groep waren: Jan Dirk Troost le. Tilly van 't Veen 2e. Boy Slob 3e. Marianneke Groeneveld 4e. Alle kinderen kregen nog een tractatie. Helaas was het te laat om ook voor de volwassenen nog te „racen met de krui- wagen De excursie door het Zwanenwater kon op dinsdag 21 juli geen doorgang vinden, de regen stak een spaak in het wiel. De deel- nemers werden verzocht donderdagavond 23 juli nogmaals te komen. Het wijnfeest was ook dit keer een succes. De van Dam tot Dam race moest donderdag 23 juli uitgesteld worden door de minder gunstige weersomstandigheden 's morgens. In de loop van de dag werd het zonniger en ook vrijdag was het goed, zij het een beetje koel weer. Om 2 uur n.m. begon de start voor de van Dam tot Dam race. De populariteit van dit evenement is bijzonder groot, de deelname blijft nog steeds beperkt. Maar er waren dit jaar uitstekende vondsten. De jury, bestaande uit twee dames en een heer, had beslist geen gemakkelijke taak. Het meeste succes en de eerste prijs was voor „Oude Betje naar het strand", ten tonele gebracht door Vilhelm Kloosterboer. Bij de groepen werd de „Reclaruezuil" bekroond met een le prijs. De overige prijzen waren voor de familie Prikkebeen, gespeeld door de kinde ren Le Coultre en Verheye. De zes Zee- rovers van de kinderen den Breemer en Strub kreeg eveneens een 2e groepsprijs. De twee eendjes, de derde prijs. werd een overwinning voor de meisjes van 't Veen Bij de enkelingen kreeg Jansje Meulenbeld, de sneeuwpop, een 2e prijs, Marian Riet- vink, koningin Blieb, 3e prijs en Dita Bree- baart, Perzische vrouw, eveneens een 3e prijs. Na overleg werd besloten de hoofdprijseen week in een 6-persoons bungalow in Kerst- of Paasvakantie, niet te geven aan „Oude Betje naar het strand" maar aan de „Re- clamezuil", die gebracht werd door de groep Dinkla. Touwtrekken. Zaterdag 25 juli, 7.30 uur n.m. Touwtrek ken op het strand. Aanvankelijk waren slechts enkele groepen ingeschreven, maar tijdens het trekken kwamen er meerdere. Bij iedere groep was het bepaald spannend. Te trek- kers ontliepen elkaar slechts weinig aan kracht. De eindstrijd, die bij de dames een zege bracht voor Frau Margner en mevr. Ausema, bij de heren voor de heren Slob en Rijpkema, was tot het laatst toe vol spanning. De prijswinnaars Frau Margner. mevrbtftv Ausema le. Mej. Dinkla, Zr. Bak'ker 2e. dames Dumig en Hendriks 3e. Bij de heren: groep Slob le. groep Oskam 2e. groep Thijse 3e. De auto-cross. Zoals we reeds medegedeeld hebben, zal zondag 2 augustus wederom een auto cross gehouden worden in Groote Keeten. Het belooft een zeer spannende strijd te worden. Alle „groten" komen weer aan de start, de beker zal verdedigd worden door de Cal- lantsoger A. Oostindier. De training begint om 1.30 uur n.m. op het terrein aan de Rietweg in Groote Keeten, de eigenlijke wed- strijd om 2 uur. We zijn er van overtuigd dat (evenals vorig jaar) dit evenement op sportgebied bij zeer veel Callantsogers, gasten en overige belangstellenden met spanning tegemoet gezien wordt. In de omgeving van het wedstrijd-terrein is voldoende parkeer- gelegenheid. Strandgenoegens in Groote Keeten. Met een voor Groote Keeten record aantal deelnemers zijn hier in de week van 20 tot 26 juli weer kinderspelen gehouden. Woensdag 22 juli was er zaklopen voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar, een eenvoudig spelletje, waarbij toch de nodige spanning in de verschillende groepen tot uiting kwam. De prijzen in de groep van 6, 7 en 8 jaar waren voor: le Hilly Brusse, Emmeloord. 2e Abe Ebbes, Oosterwolde. 3e Tom de Graaf, Groote Keeten. In de groep van 9, 10 en 11 jaar waren de prijswinnaars: le Bart van Kruisen, Utrecht. 2e Ria Gijsbrechtsen, Veenendaal. 3e Peter Zeeman, Groote Keeten. Het aantal deelnemers bij de 12- tot en met 14-jarigen was iets minder. Prijzen in die groep gingen naar: le Barry Hartsuiker, Meppel. 2e Jan Hartsuiker, Meppel. Zondag 26 juli stond er Zandhopen maken op het programma. Ook hier een record aantal deelnemers, die begunstigd werden door ideaal graafweer. Door het lange wegblijven van het water en door de groote graaflust waren er kolos- sale bergen ontstaan. Maar toen het water kwam, waren ze nog vlugger verdwenen. De prijzen voor de groep van 6 tot 8 jaar, men graaft in Groote Keeten met groepen van slechts 2 personen, gingen naar: le Ronny Eicholt, 's Hertogenbosch. Gertja Kleinsma, Vollenhove. 2e Jolanda Vroegop, Nrd. Scharwoude. Yvonne Heinis, Nrd. Scharwoude. 3e Lyana Smulders, Eindhoven. Saskia de Groot, Amsterdam. De 9-, 10- en 11-jarigen zagen de eer toe- komen aan: le Lya Dienst, den Helder. Nelly Schouten, Groole Keeten. 2e Bart van Kruisen, Utrecht. Cor de Graaf, Groote Keeten, 3e Andre Bouwens, Nrd. Scharwoude. Har Lak, Nrd. Scharwoude. Tenslotte kwamen in de groep van 12 t/m 14 jaar als prijswinnaar in aanmerking: le Wilma Wevers, Enschede, Teun Borst, Bergen Nh. 2e Klaas Hoogland, Abbekerk. Jack Dienst, den Helder. 3e Herman Eicholt, s Hertogenbosch. Joris Mens, Heerlen. Voor het Kat- of Tonknuppelen, dat zater dag 25 juli op het strand gehouden werd, bestond eveneens zeer veel belangstelling. Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOF.R - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Telefoon 0 2248-323. Abonnementen B. J. VOS. p/a V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel* 02247-272.

Badbode voor Callantsoog | 1964 | | pagina 1