r i' Nogmaals de BAZAR. Helaas hadden we in het vorige nummer van de Badbode te kort ruimte om het succes van de gehouden bazar wereldkundig te maken. Zoals we al eerder mededeelden was de verkoop van handwerken in het „Huis ten Oghe" een enorm succes. Wat we de lezers nog niet vertelden is de naam van de prijs- winnaar van de pop. Deze werd in het bejaardencentrum gewonnen door de heer Bakker, die juist zijn verjaardag vierde. Maar ook tijdens de bazardagen in de brand- weergarage werd er een pop verloot, een beeldig bruidje, dat jongeren, maar ook ouderen, met lede ogen naar mevrouw de Wilde zagen verhuizen. Overigens is zowel de tentoonstelling in het „Huis ten Oghe" als de bazar in de brand- weergarage bijzonder goed geslaagd, er werd veel meer ontvangen als in voorgaande jaren. De badgasten hebben de dames-organisatri- ces prima van de handwerken afgeholpen. Voor we over het verdere verloop van de bazar iets vertellen,, willen we ook vanaf deze plaats de dames, die gedurende de gehele winter en in de afgelopen weken voorbereidingen troffen om deze bazar tot een succes te maken, hartelijk danken. Niet alleen voor de geneugten, die daardoor voor de badgasten ontstonden, maar ook voor de spontane aanbieding, de opbrengst van deze bazar te bestemmen voor de inrichting van een te stichten Dorpshuis. Door de vele attractie's, voor jong en oud, werd er veel geld ingebracht. De verschil- lende Amerikaanse verlotingen (totaal 10) zijn vlot verlopen, alleen waren er enkele dames na afloop schor, omdat zij hun waren te goed wilden verkopen. Het rad, met de „meester verkoper, heeft eveneens goed [gedraaid. Ook bij het ver kopen van de loten ging alles van een ,,leien dakkie", er was zelfs een dame, die 2000 loten wist te verkopen. De eerste vijf prijzen van deze loterij waren voor: le prijs: mevrouw Thierry, Callantsoog. 2e prijs: mevrouw Veter, Dirkshorn. 3e prijs: mevrouw Colthof, den Helder. 4e prijs: mevrouw Bijpost, Callantsoog. 5e prijs: mevrouw C. Hoek, Callantsoog. De komende evenementen. Vrijdagavond 7 augustus zal de jaarlijkse lampionoptocht gehouden worden. Het zal ten zeerste op prijs gesteld worden, als de kinderen gecostumeerd op het Dorpsplein verschijnen. Voor de aardigste costuums zullen enkele 'prijzen beschikbaar worden gesteld. Zaterdag 8 augustus zal (inplaats van het Draaiorgel met Dansvloertje) nogmaals een wedstrijd draaiorgel-draaien gehouden wor den. In verband met de korter wordende avonden, wordt er nu reeds op gewezen dat de deelname beperkt is. Maandagavond zal de laatste voetbalwed- strijd georganiseerd worden. Wie wint de beker? De plaats van de prijsuitreiking zal na afloop van de wedstrijd bekend gemaakt worden. De overige te organiseren feesten worden op de bekende plaatsen afgekondigd. Vlootdagen. De vlootdagen in den Helder trekken altijd veler belangstelling. Dit jaar zijn die dagen op 7 en 8 augustus georganiseerd. Nu verlangen we echt niet, dat ieder, die dit leest naar den Helder snelt om toch maar vooral alles van nabij mee te maken. Voor- al met het mooie weer zullen er velen onder de lezers zijn, die liever aan het strand bi- vakkeren. Maar omdat er op verschillende tijdstippen velerlei onderdelen van het pro- gramma worden afgewerkt, leek het ons voor de gasten en de Callantsogers interessant genoeg enige aandacht aan de marine-vloot- dagen te besteden. Verschillende schepen mogen op die dagen bezichtigd worden, het vliegkampschip Hr. Ms. Karel Doorman, de kruiser Hr. Ms. de Ruyter, onderzeebootjager Hr. Ms. Drenthe en het squadron 123, de Kustmijnenvegers. Er zijn Marine tentoonstellingen, er worden films betreffende de Kon. Marine afgedraaid er is een tentoonstelling uitgaande van de Ned. Ver. van Zeeschilders. De havens zijn toegankelijk voor het publiek, ook zijn er rondvaarten. Vrijdag 7 augustus is er een groots opgezette taptoe en zaterdagavond een groots vuurwerk tot besluit van de Vloot dagen 1964. Het Schatgraven. Vrijdag 31 juli was het voor velen de laatste vakantiedag in Callantsoog. Toch waren er veel aanmeldingen van de heren gekomen om mee te doen aan het schatgraven voor volwassenen. Tot nu toe werd er steeds een circuit uitgezet, waarin gegraven moest worden. Na enkele minuten graven werd dan bekend gemaakt, dat de prijzen elders verstopt waren. De jaarlijks terugkerende regelmatig deelnemende schat- gravers, die vrijdagavond 31 juli vol span ning op het sein „elders te graven zaten te wachten, hadden misgerekend. De prijzen waren in het circuit verstopt. Zelfs de grootste (een kist pils, afgestaan door een brouwerij) was in zijn geheel in- gegraven, maar ook een lege kist, een kist met lege flesjes en vele bierviltjes. Het veld was echter na een goed uur dusdanig om- gewoeld, dat het zelfs na het uitloven van een extra premie niet mogelijk bleek nog een viltje uit het zand te halen. De prijsuitreiking was zeer geanimeerd, na afloop meldden zich spontaan nog 3 nieuwe abonnee's voor de Badbode aan. Wie volgt? Auto-cross. Door gebrek aan ruimte kunnen we helaas geen uitvoerig verslag over de autocross in de Badbode geven. Alleen dit: het was enorm, alle records werden gebroken, het ging snel er waren veel toeschouwers. Veel dank aan de organisatoren die de Callantsogers en de gasten in de gelegenheid stelden dit „crossen" in de gemeente te kunnen meemaken. Kaadt niet d*-if de bt'ie&dcLtnmen V oetbalwedstrijd. Donderdag 30 juli werd de eerste beker- wedstrijd gespeeld tussen een combinatie van Callantsogers en van badgasten. Een der gastspelers heeft over deze wedstrijd een ver slag gemaakt. „Toen de zeedamp heel Callantsoog in zijn greep had, betraden om 7 uur n m. 22 man- nen de arena van de badplaats Callantsoog. Al waren de gemoederen niet zo verhit als bij een stierengevecht, een gevolg van de kille nevel die over het strijdperk hing, toch brandde er een fraai gevecht los. De bad gasten waren in de meerderheid, de combi natie Callantsoog kwam er niet aan te pas. De gasten, met in hun midden enkele voet- bal-wonders als Boontjes en van Ketel op de rechtervleugel, een rechtshalf (roodkous), die dade ijk na de wedstrijd een verzoek kreeg om bij D.W.S. te komen spelen, een spil op gympies, legden subliem spel op de grasmat, waar de „inboorlingen" weinig tegenover konden stellen. De gasten zetten het technisch overwicht dan ook om in een fikse voorsprong, waarin ..Roodkous rechts half" een groot aandeel had. Toch had deze strijd iets weg van een stierengevecht, omdat er in de achterhoede van de badgasten een voetballer in de vorm van een dolle stier rond liep. die met een zuidelijk temperament iedere bal bemachtigde en die briesende, snuivende alsof hij een rode lap achterna liep, de bal met gebogen kop naar voren stootte. Het gevolg de Callants ogers probeerden het niet meer over links (Job stond rechtsback). Nadat de score was opgevoerd tot 7-0 waren de krachten bij de gasten uitgeput. Aan Jan Kuiper (bij ons gasten beter bekend als Janus) hadden de Callantsogers een grote steun. Door zijn doorzetten kon de 0 (nul) teniet gedaan worden. Bij de stand 8-1 kwam het eindsignaal van de scheidsrechter. De talrijke toeschouwers verlieten het veld. Maar enkele spelers van de Callantsoger combinatie bleven en vroegen om een revan- chewedstrijd". Tot zo ver het verslag van een der gasten spelers. De revanche wedstrijd werd zaterdag 1 aug. gehouden. Een verslag van een der Callantsoger-spelers hebben we helaas niet in ons bezit. Een feit is dat de „krachtigste figuren" uit Callants oog op het veld verschenen bij die revanche wedstrijd en de gasten, die inmiddels enkele goede spelers node hadden zien vertrekken, met 6-2 ten onder gingen. (red.) Wist U dat er dagelijks kinderen en ook volwassenen op attent gemaakt moeten worden, dat zij in zee tussen de kurklijnen moeten blijven? dat er een ideeen-bus geplaatst is in het V.V.V.-kantoor? dat er op het V.V.V.-kantoor wandel- en fietskaarten verkrijgbaar zijn? dat dit blad ook voor UW gasten bestemd is, omdat de agenda voor Groote Keeten en Callantsoog er iedere week in opgenomen wordt? dat buitenlandse gasten het ten zeerste op prijs stellen, als U die gasten van de evenementen op de hoogte houdt? dat ook losse nummers van dit blad ver krijgbaar zijn a 25 cent per nummer? dat alleen op het strand voor de paviljoens toezicht op het baden in zee is en dan nog alleen wanneer de blauwe vlag gehesen is? dat het aanbeveling verdient Uw hond niet op het strand los te laten? dat het niet aangeraden wordt uren achter- een in de zon te liggen? dat de, E.H.B.O.-gebouwen in Callantsoog en Groote Keeten op het strand geplaatst zijn om, indien nodig, zo efficient mogelijk hulp te verlenen en NIET als speel- en springplank dient voor U en Uw kinderen? "v. Het Dorpsplein in Callantsoog.

Badbode voor Callantsoog | 1964 | | pagina 3