CALLANTSOOG Zaterdag 29 augustus 1964 - No. 12 Nog steeds festiviteiten. Ook in de week van 17 tot 22 augustus stond er weer genoeg op het programma voor jong en oud. Het weer was echter enkele keren spelbreker. De strandspelen voor jongens en meisjes van 12 tot 14 jaar konden maandag, 17 augustus, geen door- gang vinden. Er was zeer weinig animo, hetgeen aan de warmte toegeschreven werd. Woensdag, 19 augustus, moesten de spelen opnieuw uitgesteld worden, er viel nog al eens een buitje, zodat het beter leek enige dagen te wachten. Vrijdag, 21 augustus, werd er opnieuw een wedstrijd in het zandhopenmaken georgani- seerd. Er was bijzonder veel belangstelling voor dit festijn, zoveel zelfs, dat verschillende personen teleurgesteld moesten worden. Er waren geen vakken meer vrij, de vlaggetjes waren alle op. Jammer genoeg is het evene- ment zandhopenmaken alleen uitvoerbaar als in de loop van de middag de vloed opkomt, zodat de gevolgtrekking is dat eerst om- streeks 4 tot 7 September opnieuw een der- gelijke wedstrijd georganiseerd kan worden. De wedstrijd van vrijdag kwam tot een vroegtijdig einde doordat reeds vroeg in de middag het water opkwam. Maar omdat iedereen even lang geschept had, deed dit aan het wedstrijd-element niets af. De deel- nemers waren dit keer gesplitst in groepen voor familie's en groepen uitsluitend voor kinderen tot 12 jaar. De prijswinnaars in de groep voor kinderen waren le prijs: Erik v. d. Bom en Jan Frederik Dinkla. 2e prijs: Jan Willem en Jaap Groot en Jan Wouda. 3e prijsde jongelui Guszgen en Basten. In de groep voor familie's waren de prijzen voor: De avond bracht nogmaals een lampionop- tocht. Er waren dit keer iets minder ge- kostumeerde kinderen als 7 augustus. Het gebodene overtrof echter aller verwachting. Het was werkelijk weer een ouderwetse gekostumeerde optocht. Alle kostuums wa ren bijzonder goed verzorgd. Het was voor de jury beslist zeer moeilijk prijswinnaars aan te wijzen, maar door het geven van cijfers kwam men toch tot een oplossing. Terwijl de kinderen vrolijk zingend door het dorp trokken, achter de muziek van de Callantsoger Fanfare, werd de lijst van de prijswinnaars opgesteld. Er waren boertjes en boerinnetjes, cowboy's, een detective, een schattig Duits meisje als Hollands koninginnetje, maar er waren slechts een beperkt aantal prijzen. Dit keer waren de gelukkigen Bij de kleinere groepen waren de prijzen voor: le prijs: Matsje en Koosje Broersen als koclie's. 2e prijs: Frank van Overeem en Johan P. de Vreede De prijzen bij de enkelingen waren voor: Het aantal deelnemers aan deze lampion- optocht was wederom enorm groot. Hon- derden kinderen, glunderend met hun lam pions zwaaiend, vormden een kronkelende slang van lichtjes, die zich soms met moeite een pad baande door de vele toeschouwers. Minder enthousiast kunnen we schrijven over het gekostumeerd dansen bij het draaiorgel. Er waren slechts twee gekostumeerden, toe schouwers genoeg, maar slechts enkele dans- paren. En, omdat na herhaald verzoek eens een dansje te wagen, zich geen gegadigden presenteerden, werd besloten het festijn te sluiten, m.a.w. het draaiorgel naar Alkmaar te rijden. Rekening V.V.V. De penningmeester van de V.V.V. verzoekt de middenstanders die nog iets te vorderen hebben van de V.V.V. hun rekening voor of uiterlijk op 1 oktober in te dienen. Betaling zal hierna zo spoedig mogelijk volgen. Welkom in September. De vakantiegangers, die in September naar Callantsoog komen hebben de grootste kans op mooi zomerweer. De avonden zijn welis- waar koeler en grotendeels op de huiskamers aangewezen, maar het nazomers weer zal gedurende vele dagen de gasten naar zee lokken. Bovendien is de maand September zeer geschikt om grote wandelingen te maken. De gemotoriseerde toeristen zijn grotendeels weer in de sleur van alledag opgenomen, de op rust gestelde toeristen kunnen van een genoeglijk strandleven genieten en heerlijk baden in het milde zeewater. Ook in de natuur wacht alles gezapig op de nader komende herfst. Hier en daar kleuren de bladeren aan de struiken en plan- ten al geel, rood of bruin. De vruchten aan de verschillende struiken beginnen kleur te krijgen, het oranjerood van de duinrozen (de rozenbottels) aan de voet van een in voile bloei staand heideveld, het purper van de vlierbessen en de tot groeikomende pad- destoel is ook in Callantsoog te bewonderen. Een wandeling door het Zwanenwater of als men dichterbij huis wil blijven door het VVV- bosje en over de heide. zal zowel de jonge gast als de wat oudere vakantieganger ten zeerste bekoren. Er zijn wandelkaarten verkrijgbaar aan het V.V.V.-kantoor. In September kunnen de hengelaars ook vol- ledig aan hun trekken komen. De garnalen- vangst is nooit zo groot als in September. Voor de kleintjes zullen er nog enkele strand- spelletjes georganiseerd worden. Tot half September blijft de bibliotheek, die boeken aan gasten uitleent, nog geopend van ma. tot en met vr. Er zijn een keur van boeken voor jeugdige lezers, zowel als voor volwassenen, tevens enkele honderden Duitse boeken. Ook tijdens de rustige avonduren behoeft men zich dus niet te vervelen. De vakantie in September in Callantsoog zal zeker om herhaling vragen. Postkantoor. Zowel de inwoners van Callantsoog als de gasten maken we attent op de gewijzigde post-uren, die U kunt vinden onder het ar- tikel „Indien U ze nodig hebt". De eigenaars van de bungalows, zomerhuis- jes enz. willen we er nog eens gaarne op wijzen, dat het heel prettig zou zijn als de gemeubileerde onderkomens van een goede brievenbus of postkastje worden voorzien, zodat de brievenbestellers de post gemakke- lijker kunnen deponeren. Middenstand. De middenstandsbedrijven, (snackbars, ijssa- lons uitgezonderd) zijn vanaf 1 September tot en met 12 September geopend tot 8,uur savonds. Zondag 5 September zijn alle win- kels uitsluitend tot 1 uur geopend. Na 12 September zijn de openingstijden tot 6 uur savonds, dinsdagmiddag is de winkel- sluiting, evenals op zondag. Wij verzoeken de verhuurders hun gasten van deze regeling op de hoogte te stellen. RaacLt niet ty de lUe^dammen Redaktie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeewcg 12 - Telefoon 0 2248-323. Abonnementen B. J. VOS, p/a V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338, UitgaveVereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. DrukFa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel' 02247-272. 4e prijs: de jongens Schmidt. Ortlieb en Graben. 5e prijsde kinderen Faiting. 6c prijs: Volker en Dagmar Hasse en Sylvia Graben. 7e prijsde zusjes Kaat. De troostprijs was voor de jongens Jelle en Wisse Wester. de fam. Smit le prijs. Fam. Hordorf 2e prijs. Bert Timmer en Dick de Wilde 3e prijs. fam. van Dolder 4e prijs. fam. van der Bijl 5e prijs. In deze groep was de troostprijs voor Fam. Franke. Grootste groep: Sneeuwwitje, de Prins en de zeven dwergen. die vertolkt werden door de kinderen Biilo- wius. Reuter. Liidtke, Dorsch en Teichler. als professoren. 2e prijs: Ulf en Dirk Hordorf als Spielwarenhandler. 3e prijs: Melissa de Vreede en Els van Overeem als Hawainmeisjes. 3e prijsNelly Boontjes en Barbara Volten als Wcst- friese marktvrouwtjes. le prijs: Cora Sikkens als heks. le prijs: Janneke Kuyken als Miss nicuws. 2e prijsUndine Strieker als Hollands bocrenmeisje. 2e prijs: Gertje Zwaan als monteur. 3e prijs: Erica Lastdrager als naar bed. 3e prijs: Freddy Dik als rattenvanger.

Badbode voor Callantsoog | 1964 | | pagina 1