- No. 8. Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 Tel. 0 2248 - 323. A I 1 A j\| "T" Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. I i 1 13 I Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Lampion optocht. Vrijdagavond 6 augustus, omstreeks 8.15 uur zal het weer een leven van je welste zijn op het Dorpsplein. Alle kinderen, groot en klein, worden daar verwacht met een lam pion en gestoken in een leuk kostuum, om deel te nemen aan de eerste lampionoptocht van dit seizoen. Voor de aardigste, de ori gineelste kostuums zal (evenals vorig jaar) een prijsje beschikbaar gesteld worden. De bewoners en tijdelijke bewoners van het dorp verzoeken we vrijdagavond vooral de huizen en panden feestelijk te verlichten, zodat het èn voor de kinderen die meelopen èn voor de volwassenen die toezien, een echt feest wordt. Allen tot vrijdagavond 6 augustus op het Dorpsplein met lampion enz. (veel genoegen bij de voorbereidingen). Autopuzzletocht. Het verheugt ons ten zeerste te kunnen mededelen, dat er dit seizoen nogmaals een autopuzzletocht gehouden zal worden, n.1. op donderdag 5 augustus a.s. De inschrijf formulieren kunnen wederom in het V.V.V.- kantoor verkregen worden en wel op woens dag 4 augustus vanaf 9 uur v.m. tot 5 uur n.m. en op donderdag 5 augustus eveneens vanaf 9 uur v.m., maar dan tot 12 uur. Nadien is geen inschrijving meer mogelijk. Evenals bij de vorige rit kunnen slechts een beperkt aantal deelnemers aan deze tocht meedoen. De prijsuitreiking zal wederom in hotel Wijde Bliek plaats vinden. We wijzen de deelnemers er op dat de uitslag van de rit zeker niet voor 21.30 uur verwacht kan worden. De organisatoren en de posters wensen we veel succes, de deelnemers een sportieve rit vanaf de start bij het gemeen tehuis op het Dorpsplein om 19 uur tot aan de finish. Callantsoog voor de T.V. Vrijdag 6 augustus zal omstreeks 10.— uur n.m. in de toeristische tips aandacht gewijd worden aan Callantsoog. Het Kunstnijver heidscentrum „de Boet" zal op het scherm verschijnen, de mogelijkheid is niet uitge sloten dat nog enige aandacht aan het Zwanenwater besteed wordt. Raad niet bij de ii^ebdananea Vlootdagen in den Helder. We willen het er niet over hebben welke indruk den Helder op de vreemdeling maakt. Men kan den Helder een mooie stad vinden, men kan deze stad ook schuiven onder de typische catagorie „na de oorlog", maar een feit is het dat practisch iedereen in Neder land en ook ver buiten de lands grenzen weet dat den Helder een marinestad is. We hebben dan ook in de loop der jaren al verschillende keren aandacht gevraagd voor diverse gebeuren op maritiemgebied. We wezen op een permanente tentoonstelling in het Peperhuisje, Buitenhaven 2, we hebben er meer dan eens op geattendeerd dat een bezoek aan de haven van den Helder zeker de moeite waard was. Nu, begin augustus, om precies te zijn vrij dag 6 en zaterdag 7 augustus worden de jaarlijkse vlootdagen in den Helder gehou den. Vakantiegangers en Callantsogers die op deze dagen in voorgaande jaren reeds in den Helder waren, weten wat er dan te zien en te genieten valt. De nieuwe haven is (met uitzondering van enkele steigers) toegankelijk voor het publiek, er zijn rond vaarten door de havens, voorts kunnen en kele marineschepen bezichtigd worden, o.a. de Karei Doorman. In de marinecantine 't Huys Tydtverdryf worden doorlopend marinefilms in kleuren vertoond, bovendien is er een schilderijen tentoonstelling van zeeschilderijen. In de avonduren zorgen plaatselijke muziek korpsen voor de vrolijke noot, er zullen o.a. rondgangen gemaakt worden vanaf het Ju- b'anaplein tot aan de nieuwe Haven, het Ca rillon wordt op beide dagen van 12,tot 12.30 uur bespeeld en van 19,— tot 19,30 uur door de stadsbeiaardier. Verder is er bij gunstig weer op vrijdagavond nog een demonstratie waterskiën te zien. Het spreekt vanzelf dat alle schepen en in richtingen van de Kon. Marine in den Helder 's avonds geillumineerd zijn. Op zaterdagmiddag zal de Vissersvloot een gepavoiseerde vaartocht houden. Tot besluit van deze vlootdagen zal er omstreeks 10 uur op zaterdagavond een groots vuurwerk af gestoken worden op het Harsensschiereiland. Voor de opgroeiende jeugd en voor ouders van grotere zoons een unieke kans in de vakantie tijd eens nader met de marine kennis te maken. Nieuws uit Groote Keeten. Met een record aantal deelnemers (113) en een zeer grote belangstelling van toeschou wers, zijn dinsdagavond 20 juli in Groote Keeten weer kinderspelen gehouden. De spelen bestonden deze keer uit het lopen op houten blokjes, wat voor de kleintjes nog een vrij moeilijke opgave was. De prijswinnaars waren in de groep van 6, 7 en 8 jaar: 1. Cokky van Zanten uit Gouda. 2. Ellen Hoogeboom uit Amsterdam. 3. Bary Keis uit Essen. De prijswinnaars waren in de groep van 9, 10 en 11 jaar: 1. Bart v. Kruysen uit Utrecht. 2. Boy Stein uit Amsterdam. 3. Elsa v. Pijkeren uit Zwolle. De prijswinnaars waren in de groep van 12, 13 en 14 jaar: 1. Gerard de Wit uit Groote Keeten. 2. Herman Kruger uit Schallwij. 3. Ida v. d. Zee uit Zeist. Donderdagavond 22 juli en maandagavond 26 juli zijn er op het voetbalveld van het Sandepark voetbalwedstrijden gehouden tus sen gasten, verblijvende op het Sandepark, Camping 't Botgat en bij ,,de Onderneming" en inwoners van Groote Keeten. Hiervoor waren door de V.V.V. 2 pen ningen, door fa. van Scheijen Zn. een voetbalstandaardje en door fa. Kruisveld een wisselbeker beschikbaar gesteld. Door de heer De Graaf en v. Scheijens levens- middelenbedrijf was er iets te drinken be schikbaar gesteld, hetgeen door de spelers op grote prijs werd gesteld. De clubs opereerden onder de namen: Botgat A en Botgat B; de bewoners van het Sandepark samen met de bewoners van ,,de Onderneming" (Sandepark-Onderneming Kombinatie) of wel S.O.K. en de club Groote Keeten. De uitslagen waren donderdagavond: S O.K - Botgat B 3-2 Groote Keeten - Botgat A 1-0 De uitslagen waren maandagavond Botgat A - Botgat B 1-3 S.O.K. - Groote Keeten 3-0 De wedstrijden zijn in een zeer goede sfeer en zeer sportief gespeeld en aan de nodige spanning heeft het ook niet ontbroken. Jammer was het voor de toeschouwers dat het zulk lekker zacht winterweer was. De op zaterdagavond 24 juli geplande Drop- tocht" kon geen doorgang vinden, omdat de tweede ploeg verstek liet gaan, wat door de eerste ploeg dappere deelneemsters en de heren organisatoren zeer werd betreurd. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kinde ren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtopzich ters J. en G. van Honschooten, Zuidschinkel- dijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 1