CALLANTSOOG Zaterdag 21 augustus 1965 - No* 11. Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323- Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Zandhopen makeü. Lampionoptocht in Groote Keeten. Onder ideale weersomstandigheden heeft de lampionoptocht in Groote Keeten plaats ge vonden op donderdag 12 augustus j.1. Er waren ruim 100 deelnemers aan de tocht, waarvan de helft gekostumeerd. Bijzonder aardige en verzorgde kostuums, leuke ideeën en vooral een zeer plezierige stemming wa ren de grondtonen bij deze zeer geslaagde tocht in Groote Keeten. De namen van de prijswinnaars kunnen we tot onze spijt niet allen noemen. Dit keer willen we volstaan met de eerste prijs, die gewonnen werd door Ria v. d. Woude en Trijnie Immy Bakker, die het weerhuisje voorstelden, een zeer ge slaagd, goed verzorgd idee, dat ieders be wondering had. Bridge-drive. Donderdag 12 augustus 's avonds om 8 uur werd er een bridge-drive georganiseerd in het recreatie-gebouw van de Garnekuul. Evenals vorige keer waren er 28 deelnemers, zodat er in twee lijnen gespeeld kon worden. De prijswinnaars in de A-lijn waren le de heren Blom - Bosman 2e de heren Nuyens - Hoek 3e mevrouw Lont-Montulet In de B-lijn waren de prijswinnaars: le mevrouw de Jong - Schuttelaar 2e mevrouw Montulet - Russelman De laatste drive voor gasten zal gehouden worden op 26 augustus a.s. Aanmelden voor donderdag 12 uur v.m., liefst schriftelijk aan het adres Zeeweg 12 (telefonisch uitsluitend van 17.30 tot 18.30 uur, tel. 02248- 323). Laatste nieuws. De op woensdag 18 augustus gehouden voetbalwedstrijd Callantsoog - Badgasten is geëindigd in een overwinning voor de Cal- lantsogers, n.1. 3-2. Een uitvoerig verslag over deze wedstrijd volgt in de laatste Bad- bode van dit seizoen. Zandhopen maken. Woensdag 11 augustus 's morgens om 11 uur begon het zandhopen maken voor families. Er hadden zich weer een record aantal deel nemers opgegeven, maar door het karakter van het spel kunnen beslist niet meer als 30 tot 35 groepen aan dit feest deelnemen. Er waren kinderen geëscorteerd door een grotere broer of zus, families, maar ook dames met een of meerdere kinderen, die zich als ware arena vechters op het zandhopen maken wierpen. Logisch dat zij (de dames) na een uur graven uitgeput op hun stoelen neer vielen en voor het overige gedeelte van de wedstrijd de hulp van de kinderen inriepen. De strijd was bijzonder spannend. De oosten wind bracht aanvankelijk slechts zeer matige golfslag, zodat de bergen allen tamelijk ge lijkmatig in het water kwamen te staan. Maar toen de eerste berg om was, volgden er al spoedig meerdere. De prijzen (tien in totaal en een troostprijs) waren voor le prijs fam. Huigen en van Ensel 2e prijs fam. Kuiken en Jansen 3e prijs fam. Rutten 4e prijs fam. v. d. Brink en Wirisch 5e prijs fam. Evers 6e prijs fam. Jansen en Kuiken 7e prijs fam. de Groot 8e prijs fam. Magendans 9e prijs fam. Dinkla 10e prijs fam. v. d. Haar De troostprijs was voor de fam. Teicher, de enige Duitse familie, die een prijs won. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kinde ren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtopzich ters J. en G. van Honschooten, Zuidschinkel- dijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Strandspelen. Vrijdag 13 augustus 's middags om twee uur werd er gestart met strandspelen voor de grotere kinderen (dit in verband met de vloed die omstreeks vier uur verwacht kon worden). Er was zeer veel animo en veel belangstel ling van de zijde van het publiek. Ongeveer 100 kinderen tussen 9 en 13 jaar hadden zich voor dit evenement opgegeven. De kruiwagenrace viel zeer in de smaak, maar na één ronde brak een as van een der wielen en toen stonden we voor het pro bleem „hoe nu Er werd besloten over een plank naar de vloedlijn te lopen, daar moest een emmer zonder handvat met water gevuld worden en vervolgens moest men weer over de plank terug naar het beginpunt. Bij de 9, 10 en 11 jarige was de strijd zeer span nend, de favorieten werden bijzonder fel aangemoedigd, maar soms hielp ook dat niet en moest er een grote teleurstelling verwerkt worden. De prijzen in de groep van 9 tot 11 jaar waren voor le prijs Harrij Walstock 2e prijs Henny Pasman 3e prijs Johanna Dinkla Jan de Groot Gislaine Hiemstra 5e prijs Marian Rietvink In de groep van 12 en 13 jarigen waren de prijzen voor: le prijs Joke Buring 2e prijs Andreas Geisler 3e prijs Marjet Dumig 4e prijs Ansje de Jager Ja en toen was het bijna half vijf, hetgeen betekende dat het veel te laat zou worden om de kleintjes nog een wedstrijd te laten laten spelen. Daarom werd dit uitgesteld. Zaterdagochtend waren er slechts weinig kinderen, maandag was het voor de kleintjes beslist te benauwd om hard te lopen, zodat de wedstrijd naar dinsdag verplaatst werd. Maar ook dinsdagochtend bestond er totaal geen animo voor een spelletje. Er hadden zich bijv. in de groep van 8-jarigen slechts 6 kinderen opgegeven, zodat nogmaals de beslissing „uitstellen" moest vallen. Maar dinsdagmiddag ging het beter. Van alle kan ten kwamen de kinderen om mee te doen. De wedstrijd was heel eenvoudigaardappel loop. Zelfs enkele kinderen van nog geen vier jaar wilden ook wel meedoen. Rian Brink en David Asser waren helemaal niet verlegen. Desnoods liepen zij alleen. De prijzen bij de 5- en 6-jarigen waren voor le prijs Georg Kochs. 2e prijs Mark Brink. 3e prijs Ingrid Grüszken. 4e prijs Birgit Griisken. 5e prijs David Kuiken. In de groep van 7- en 8-jarigen gingen de prijzen naar le prijs Holger Seyler. 2e prijs Annette Geisler. 3e prijs Monica Kruse. 4e prijs Michael Kochs. 5e prijs Jeroen van Heugten. 6e prijs Petra Duiven. Alle kinderen kregen de gebruikelijke troost prijs en gingen al of niet met een prijs ver heugd naar huis.

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 1