CALLANTSOOG Zaterdag 28 augustus 1965 - No. 12. Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323- Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Puzzle-wandeltocht. Dinsdag 17 augustus vond de laatste dit seizoen gehouden puzzle-wandeltocht door het Zwanenwater plaats. Ook dit keer was er weer veel animo voor deze tocht. Ge lukkig dat er bij circa 40 groepen gestopt kon worden met starten. De tocht duurde n.1. bijna anderhalf uur en voor de laatste groep binnen was, begon het al aardig te schemeren. Ook bij deze tocht is men van de gedachte uitgegaan iets gezelligs voor de gasten te doen. Zo werd er bij een modern schilderij gevraagd „wat de deelnemer aan de tocht" er in zag. De leukste reactie's waren wel: het woeste nachtleven in Cal- lantsoog en vuurwerk; serieuzere reacties: Kerstmis, de Schepping, Christus aan het kruis. De laatste opdracht werd gegeven bij het huis van de fam. G. van Honschooten. Deze luidde: geef in een leuke beschrijving van ten hoogste 10 woorden Uw indruk over de wandeltocht. Er waren een aantal zeer goede antwoorden. Het in het Duits gestelde gedicht, waar wij de tekst helaas niet van hebben, verkreeg het hoogste aan tal punten. Een andere Hollandse reactie: „dit is het einde, daar zijn geen woorden voor", werd eveneens bijzonder hoog ge kwalificeerd. De prijsuitreiking vond plaats in hotel Wijde Bliek. Er waren ruim 20 prijzen, waaronder veel geschenken van de Middenstandsbedrijven. De namen van alle prijswinnaars kunnen we helaas niet roe men. We willen volstaan met de le prijs fam. Huigen en mej. M. Klooster boer 270 punten. 2e prijs dames Mast 213 punten. 3e prijs fam. Schwarz 203 punten, (hetgeen wel een extra applausje waard is, aangezien deze Duitse dames zonder tolk dit resultaat behaald hebben). 4e prijs fam. van Westrenen 196 punten. 5e prijs fam. van 't Huilenaar 187 punten. De troostprijs was voor de jongelui Steemers, die slechts 44 punten behaalden. Onder de prijswinnaars waren ook vele Callantsogers, o.a. mevrouw van Twuyver, die met enkele meisjes van de wandelgroep de tocht meeliep. Ook dit keer onze hartelijke dank aan de heren van het Zwanenwater, die het moge lijk maakten deze tocht zonder entreekosten te laten plaatsvinden. Ook de heren midden standers, die enkele prijzen beschikbaar stel den, veel dank namens de organisatoren en deelnemers. Het laatste feest in Groote Keeten. Onder zeer gunstige weersomstandigheden werd op dinsdag 17 augustus het laatste feest voor kinderen georganiseerd. Er waren circa 80 gegadigden voor dit evenement, dat bestond uit een bal in een plastic em mertje gooien. Voor de kleinere kinderen bleek dit eigenlijk te moeilijk, door het lichte materiaal viel de emmer steeds om, zodat men een andere oplossing vond, n.1. de emmer iets dichter bij de kleinere kin deren te plaatsen. Het succes was daardoor bijzonder groot. De toeschouwers genoten allen van de prestatie s van hun kroost. De prijzen bij dit laatste spelletje in 1965 waren in de groep van de 6-, 7- en 8-jarigen voor le prijs Peter Heesen, Utrecht. 2e prijs Frank Verhulst, Amsterdam. 3e prijs Horst Hammer, Ratingen. Bij de 9-, 10- en 11-jarigen gingen de prij zen naar le prijs Hella Schafer, Radeformwald. 2e prijs Conny Eradus, Amsterdam. 3e prijs Wouter Sijbrant, Amsterdam. Ook bij de groep van 12-, 13- en 14- jarigen was veel animo. De prijzen waren hier voor: le prijs Andreas Shob, Weitenau. 2e prijs Petra Beerthuizen, Hilversum. 3e prijs Brigit Finke, Wuppertal. De feestcommissie in Groote Keeten kan op een zeer geslaagd seizoen terug zien. De animo voor de spelen die konden doorgaan was bijzonder groot. Bibliotheek. Het afgelopen seizoen is voor het personeel van de bibliotheek niet zo druk geweest als andere jaren. Vooral in juni en juli waren er zeer weinig lezers onder de gasten. De maand augustus gaf daar en tegen heel wat meer arbeid te verzetten. Met ingang van 1 oktober hoopt men vele nieuwe boeken, vooroudere meisjes, maar ook oorlogromans detektives en andere boeken voor de leden beschikbaar te kunnen stellen. De openings tijden blijven tot 15 september iedere dag van 19.tot 20.— uur. Met ingang van donderdag 16 september zal uitsluitend op donderdagavond uitgeleend worden. Voor de schoolkinderen zal vanaf 1 oktober weer een middag per week geruild kunnen worden. Het onderwijzend personeel zal daarvoor een dag vast stellen. Vakantie in september. Als men naar een kustplaats trekt om va kantie te houden, is dit meestaai om uren achtereen in de zon te liggen, te baden en te zwemmen. Dit geldt meestal van begin juni tot eind augustus. De vakantiegangers, die in de maand september naar de kust trekken, komen echter meer om van de rust te genieten. Zij houden echt vakantie, maken zich minder druk over het weer, genieten van iedere rustige dag. Zij komen, wat de Duitser zo prima uitdrukt, voor „Erholung" In september is daar ook in Callantsoog goede gelegenheid voor. Maar helaas moeten we er wel bij vertellen, dat er slechts weinig huizen te huur zijn, althans vóór 11 september Mocht een der lezers dus inspiraties hebben, juist begin september naar Callantsoog te komen, laat hij of zij zich dan zo spoedig mogelijk met de V.V.V. in verbinding stel len. In september zijn de dagen weliswaar korter, maar de natuur is veel ongerepter. Men kan in onze omgeving uren wandelen, en fietstochten maken. Het Zwanenwater is nu bijzonder schilderachtig. Het zaad en de zaadbollen van vele struiken en planten ge ven aan dit gebied een aparte bekoring. De donker paarse bessen, de oranje rozenbottels de dof groene duinbegroeiing en de uitge strekte van licht tot donkerpaars gekleurde, in volle bloei staande, heide doet de drukte van alledag vergeten en ver weg dromen. Ook de vogelwereld geeft nu een heel ander beeld te zien. De vogels, die in het begin van het seizoen nog als wankele ternauwer nood levensvatbaar donsjes bij het nest rond scharrelden, zijn nu uitgegroeid tot flinke vogels. De lepelaars maken zich reisvaardig om de tocht naar zuidelijk gelegen streken te aanvaarden. Hazen en konijnen zijn doen de hun winterkwartieren te verstevigen en en te verruimen. Kortom ook in deze tijd is er van alles te beleven in het Zwanen water. En wilt U nu eens echt iets anders in de vakantie, ga dan eens één keer bij het krieken van de dag een wandeling door dit prachtige duingebied maken. U zult meer zien, dan tijdens een dagtocht, zult veel meer vogels van nabij kunnen bewonderen. De moeite van een ochtend vroeg opstaan wordt dubbel en dwars beloond. Voor de echte zeehengelaars en de garna len vissers is de maand september de meest geschikte maand. Let er echter wel even op dat bij het garnalen vissen, door het enthou siasme van de visserij, vaak vergeten wordt dat het in de nabijheid van de dammen zeer gevaarlijk is. Voorts kan men allerlei grotere en kleinere wandelingen maken door de gemeente Cal lantsoog. Kaarten, zowel wat betreft fiets- als wandeltochten, kan men tegen een geringe vergoeding op het V.V.V. kantoor verkrij gen. Tot slot wensen we alle septemberva- kantiegangers, de vakantie die zij ieder per soonlijk verwachten. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kinde ren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtopzich ters J. en G. van Honschooten, Zuidschinkel- dijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1965 | | pagina 1