CALLANTSOOG Zaterdag 30 juli 1966 - No. 8. Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272, Reddingboot in aktie. foto: W. Zeeman Caliantsoog Reddingsbrigade paal 13. Enkele jaren geleden werden de Callants ogers (vooral de jongeren) aangespoord een vergadering tot oprichting van een reddings brigade bij te wonen. Uit deze vergadering is een bloeiende vereniging gegroeid, die zich ten doel stelt een grotere veiligheid te bewerken, voor baders en zwemmers, door het plaatsen van reddingsmateriaal, het pa trouilleren met de vlet op zaterdag" en op zondag en het plaatsen van een uitkijk op de seinpost, die met de overige leden van de brigade radiokontact heeft. Toch zijn er ieder jaar voor deze jonge ver eniging heel wat moeilijkheden te overwin nen. Daar is allereerst het probleem „hoe komt men aan getrainde mensen, mensen, die kunnen roeien, niet alleen bij 30 graden, maar ook bij een krachtige noordwester, mensen die met de lijn en reddingsboei kun nen zwemmen, die de motor van de vlet deskundig kunnen bedienen, maar vooral mensen, die zich voor dit prachtige werk willen inzetten." Door training in de wintermaanden in de Overdekte te Alkmaar heeft men een kern bekwame zwemmers, verschillende personen hebben toegezegd op zaterdag of zondag enkele keren per seizoen post te lopen, maar dat is niet genoeg. Dit werk kan niet op de schouders van enkelen rusten. Er wordt te veel tijd van die personen gevraagd. Daar om zou het byzonder prettig zijn als de Cal lantsogers en zwemmers uit de naaste om geving zich eens van de werkzaamheden van de C.R.B. paal 13 op de hoogte stelden. Zaterdag en zondag zijn de manschappen paraat, op de seinpost, bij het onderkomen tussen de gepachte stranden van Smit en Vos en in de reddingboot. Inlichtingen over toe treden tot deze menslievende organisatie zullen daar gaarne verstrekt worden, zo ook bij de voorzitter van C.R.B. paal 13, de heer G. Zeeman, Prévinaireweg 2. Puzzle-wandeltocht - Zwanenwater - 29 juli. Vlootdagen in Den Helder. Den Helder is een typisch voorbeeld van een stad, waar na de oorlog het mes inge zet is. De oude woonwijken, die in de oor log afgebroken of gebombardeerd werden, bieden thans het bij uitstek na-oorlogse flatgezicht. Als we de wijken ieder apart zien, hebben ze de nodige bekoring, een geheel is er nog niet uit op te maken. Den Helder moet in het jaar 2000 uitgegroeid zijn tot de grootste woongemeenschap in Noordholland. De stedebouwkundigen zijn druk doende dit plan te verwezenlijken. We twijfelen er niet aan dat tegen die tijd de vele aparte wijken tot een harmonisch geheel gevormd zijn. Maar een ding had Den Helder zowel voor als na de oorlog, het marine-uiterlijk. De stad ademt de marine-geest. Niet alleen tijdens de vlootdagen, die vrijdag 5 en za terdag 6 augustus in Den Helder georgani seerd zijn, maar altijd. Toch willen we speciaal aandacht besteden aan die vlootdagen in Den Helder. Want dan kan het publiek enkele schepen bezich tigen, o a. Hr. Ms. „De Zeven Provinciën" en, om er nog een te noemen Hr.Ms. „Zee land". De nieuwe haven is toegankelijk voor het publiek, evenals het Harssens-schierei- land. Er zijn rondvaarten door de havens. Op het gebied van tentoonstellingen noemen we het Helders Marine-museum aan de Hoofdgracht en de zeeschilderijen-tentoon stelling in ,,'t Huys Tydverdryf" aan de Kanaalweg, waar ook marine-films door lopend vertoond worden. Vrijdagavond wordt er gevoetbald, zaterdag begint om 14.30 uur een vaartocht van de gepavoi- seerde vissersvloot. De schepen en inrich tingen van de marine zijn beide dagen ge ïllumineerd. Tot besluit van deze vlootdagen zal er een groot vuurwerk afgestoken wor den in Nieuw Den Helder bij de Linie, tegenover de Dollardlaan. Gasten, Callants ogers en andere geïnteresseerden een unieke kans om met de werkzaamheden van de marine vertrouwd te geraken. Nieuws uit Groote Keeten. Het vliegerfeest in Groote Keeten was ergens een succes, d.w.z. de opkomst was prima, maar het doel werd niet verwezelijkt. Er was geen wind, zodat de vliegers slechts met de grootste moeite konden opstijgen, was dat gelukt, dan bestond het gevaar dat er plotseling rare valwinden kwamen. De jongens hadden trouwens wel plezier, want jan en Piets vlieger bonden een strijd aan met die van Klaas en Kees. Prijzen konden er echter niet gegeven worden. De jongelui werden daarom allen getrakteerd op een lekker ijsje. De autocross, die zondag georganisnerd werd was daverend. Duizende toeschouwers heb ben genoten van de rijkunst van de crossers, die er niet te beroerd voor waren hun mede crossgenoten in sloot of berm te rijden. Jammer dat enkele deelnemers met pech achtervolgd werden. Frans van Klaveren moest, na een spannende strijd, uitvallen door een gebrek aan de gastoevoer, Peter van Muyen werd klem gereden, Arie Kossen, leerling van zijn vader Nic. heeft het ge presteerd om enige tijd op drie banden te rijden, maar kon toch zijn voorsprong niet behouden. De namen van de prijswinnaars zijn o.a. le J. Keppel, Friesland 2e J. de Graaf, Winkel 3e C. Rutten, den Helder 4e H. Huigenbrink, Friesland 5e J. Koorn, Winkel De prijsuitreiking vond plaats in het strand paviljoen R. Roos, waar het eivol was. De organisatoren kunnen terug zien op een zeer geslaagd evenement, dat om herhaling vraagt. Autopuzzletocht. Donderdag 4 augustus zal de tweede auto puzzletocht in dit seizoen georganiseerd wor den. De bedoeling is dat we om 18,45 uur beginnen te starten vanaf het gemeentehuis in Caliantsoog. Inschrijving is mogelijk op woensdag 3 augustus van 9 tot 12 uur v.m. en van 3 tot 5 uur n.m. op het V.V.V.kantoor. De inschrijving staat ook deze puzzletocht wederom open voor Callantsogers en gasten in de breedste zin des woords. Mochten er donderdag 4 augustus nog plaatsen beschik baar zijn, dan zal in beperkte mate kunnen worden deelgenomen door personen, die niet directe belangen in Caliantsoog hebben. In verband met de vroeg invallende duisternis kan ten hoogste door 60 auto's aan de tocht worden deelgenomen. De prijsuitreiking zal ongeveer plaatsvinden tussen 9.30 en 10 uur n.m. Ook bij deze tocht wensen we de deel nemers veel succes en een sportieve sterrit. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Raad niet bij de i-Uekdamtnen

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 1