Nogmaals de Bazar. De evenementen. Dinsdag 19 juli had de Bazar in Huis ten Oghe byzonder veel kijkers en kopers. De excursie door het Zwanenwater was goed bezet, maar niet zoals we gewend zijn. Dit was ontegenzeggelijk het gevolg van de in ternationale voetbalwedstrijden. Woensdag middag had de van Dam tot Dam race van start moeten gaan. Door gebrek aan deelname, slechts 5 groepen, besloot men het evenement uit te stellen tot vrijdag. Daarvoor in de plaats kwamen strandspelen voor kinderen, nu eens niet voor de allerjongsten, maar eerst voor de 12, 13 en 14 jarigen. Kruiwagenracen, een geliefd spel bij de jongeren en ook ouderen trok niet alleen veel deelnemers, maar ook veel bekijks. Jammer, dat bij de tweede wed strijd voor de 9, 10 en 11 jarigen de regen spelbreker werd. Tot nu toe waren we niet in de gelegenheid de slotwedstrijden te hou den. Maar mogelijk is dat reeds gebeurd als dit blad bezorgd wordt. De uitslag bij de 12, 13 en 14 jarigen was: Ietje Andree, le prijs Lida Blaauboer, 2e prijs Beryll van Rein, 2e prijs Katja van Rein, le prijs Piëta van 't Veen 2e prijs Johan ten Brink, le prijs Jan Strooper, 2e prijs Tom Roep, le prijs Gerrit van 't Veen, 2e prijs De viswedstrijd werd donderdag 21 juli een succes. We moeten de grootste bewondering uitspreken voor de heren zeehengelaars, die zich, ondanks de hevige regen, die juist donderdag met bakstenen naar beneden kwam, lieten verleiden hun hengel in zee te werpen. Tijdens de pauze, die na een uur begon, werden de manmoedigen en de controleurs op een heerlijke warme worst getracteerd. De vangst was ook na twee uur vissen heel gering. Slechts 3 vissen lieten zich vangen. Maar daarom behoefde niet getreurd te wor den. Er waren 25 prijzen beschikbaar, waar onder een krat pils, die door de heer Jac. J. Vos ter beschikking gesteld was. De eerste prijs, zeehengel met zeemolen, werd gewon nen door de heer H. Wieland, 122% punt. De tweede prijs was voor de heer Ferwerda, een hengel, de derde voor de heer A. Naber een molen. De overige prijzen werden ver loot. De heer G. A. Feyen mocht zich de gelukkige winnaar van de krat pils noemen. De heren v. d. Berg en Drieënhuizen kunnen met recht terug zien op een zeer geslaagde zeehengel wedstrijd. Vrijdag 22 juli werd 's middags de van Dam tot Dam race gehouden. Het werd een enorm groots evenement. Waarschijnlijk moet dit niet gezien worden als een succes voor de organisatie, maar meer als een „laten we maar meedoen, want het is toch wel zielig als er niemand komt". Dat neemt niet weg, dat het aantal deelnemers en het naar voren gebrachte de verwachtingen ver overtrof. Namens de organiserenden hartelijk dank voor deze medewerking. Het was geweldig. Prijzen kunnen nu eenmaal niet alle deel nemers krijgen. Maar er zijn ook deelnemers die het niet speciaal om de prijzen begonnen is. Natuurlijk is het verschrikkelijk leuk om ook eens wat te winnen, maar het hoeft niet. De jury, die dit jaar bestond uit de heren Spiegelberg, (een oude getrouwe wat dat betreft), de heer Bakker, van de Boet, ook geen onbekende en mej. G. Slooten, die al meerdere keren de lampionoptocht jureerde, had beslist geen gemakkelijke taak. Tcch waren er enkele uitschieters, waardoor de prijswinnaars vrij snel bekend gemaakt kon den worden. Bij de enkelingen waren de prijzen voor Wilfred Nilges, le prijs, Wassergeist, de enige Duitse deelnemer. Wilfried Adriaanse, 2e prijs, Chinees Annemarie Adriaanse, 3e pr., GodPluvius Ria Krone, 4e prijs, Visser Marrijtje Ravenzwaay, 5e prijs, Callantsoger Visserman. Bij de groepen, werden de prijswinnaars: le prijs fam. Dijs, Pinguins, 54 pnt., die hiermede voor de tweede keer een vakan tieverblijf voor een week in de Kerst- of Paasvakantie kan bewonen. 2e prijs fam. le Coultre en de Wolf, Sint Nikolaas op vakantie. 3e prijs fam. den Dolder, Hedendaags verkeer. 4e prijs fam. Dinkla, Surinaamse vrouwen. 5e prijs Vincent Vos en Martin van Raven zwaay, gemotoriseerde huifkar. Maar vrijdag was het eind nog niet geko men van de festiviteiten. In de Ned. Herv. Kerk werd een concert gegeven door de heer Somsen en de heer Oudenes, respec tievelijk organist en trompetist, terwijl de heer Kees Deenik voor de solozang zorgde en de algehele leiding op zich genomen had. Ook voor deze concert-zangavond was veel belangstelling. Het kegelen, dat zaterdag eigenlijk zou plaats vinden, werd uitgesteld in verband met de voetbalwedstrijden op zaterdag j.1. Maar dit wil niet zeggen, dat van uitstel afstel komt. Zodra de voetbalevenementen op „het meest gevierde huismeubel, de T.V." tot het verleden behoren, hopen we ons weer aan de agenda te kunnen houden. We merken nog even op, dat het bridgen in hotel Callant tot nadere datum op maan dag geen doorgang vindt. Ook hebben we de puzzlewandeltocht door het Zwanenwater al enige keren moeten verschuiven. De definitieve datum is nu 29 juli geworden. Inschrijven kan men op het V.V.V.-kantoor. Voor de goede orde delen we nog mede, dat iedere groep, die ten hoogste uit 3 pers. mag bestaan, potlood, papier en een dubbeltje bij zich dient te hebben. Veel succes, vrijdag. Dorpshuis. Nieuws over het Dorpshuis zal in de loop van de maand augustus hopelijk wekelijks geplaatst kunnen worden. Op dit ogenblik zijn de tekeningen met subsidie-aanvragen op de plaats van bestemming aangekomen. Ontvangsten waren er nog niet bijster veel, maar wel enkele toezeggingen, zodra een gironummer bekend is. Van een gast werd f25,in bankbiljetten ontvangen. De ge vers van toezeggingen en de vakantieganger, die spontaan iets bijdroeg voor het goede doel, hartelijk dank. De bazar, die vorige week dinsdag 19 juli in Huis ten Oghe georganiseerd werd, heeft een bijzonder succes opgeleverd. Er waren reeds direct na de opening, welke door de edelachtbare heer burgemeester W. L. Cor- reljé geschiedde, aanwijzingen dat er iets groots te gebeuren stond. Er was, zowel van de zijde van de Callantsogers als van die der gasten, veel interesse om te kopen en mee te spelen. Een juist overzicht van de inkomsten is onmogelijk te geven. Wel kunnen we mededelen, dat de naam van de pop Marieke was, hetgeen door meerdere personen geraden werd. Door loting mocht mevrouw Eriks, Abbestederweg, zich de ge lukkige bezitster van deze pop, die belange loos ter beschikking gesteld was, noemen. Overige prijswinnaars waren Grote verloting le prijs J. v. d. Plas, Sint Maarten, deken. 2e prijs mevrouw Verbrugge, Callantsoog, ontbijtlaken. 3e prijs M. Stevenson, Amsterdam, trui. 4e prijs mevrouw Rietbrock, C'oog, kussen. Bij de diverse Amerikaanse verlotingen gin gen de prijzen naar: mevrouw A. Smit-Kooy, Callantsoog, trui. mevrouw Rens, Schagerwaard, kousenzak. mevrouw Buis, Callantsoog, tas. mevrouw Vogelzang, C'oog, theemuts. mevrouwSchmidt-Baken, C'oog, ontbijtlaken. mevrouw Reken, Amsterdam, pop. mevrouw Spijker, C'oog, ontbijtlaken. Permanent werd gewonnen door de heer K. Swan, Callantsoog, terwijl watergolf ge wonnen werd door een gast in 't Zand, n.1. mevrouw de Weys. De organisatoren van deze bazar kunnen terugzien op een zeer geslaagde dag. De enkele goederen, die nog bleven liggen, zullen een dezer dagen nog gekocht kunnen worden in het gemeentehuis. Nadere tijd stippen volgen in de eerstvolgende Badbode. Schilderijen tentoonstelling. Donderdag 28 juli zal in „de Boet" te Cal lantsoog de schilderijen-tentoonstelling van Conny Keuchenius officieel geopend worden door de edelachtbare heer burgemeester W. L. Correljé. De opening vindt plaats om 19.15 uur, waarna de genodigden het werk van deze schilderes kunnen bewonde ren. Vanaf vrijdag 29 juli zal de tentoon stelling voor het publiek geopend zijn. Exposities van mevrouw Keuchenius werden o.a. gehouden in Bandoeng, Djakarta, Bui tenzorg, alle dus in Indonesië en in Den Haag. Het zal dan ook niemand verwon deren, dat op de expositie in „de Boet" veel werk uit de periode in Indonesië te bezichtigen zal zijn. Maar ook het Hollandse landschap is niet vergeten, o.a. het mooiste plekje van Callantsoog, het kerkje met en tourage, valt bijzonder op. Verder zijn er enkele portretten en een enkel bloemstuk. Voor de ware kunstliefhebber keuze te over, voor de kijkers een prima gelegenheid ook eens met schilderkunst van buiten onze grenzen in contact te komen. We wensen mevrouw Keuchenius alle mo gelijke succes bij deze expositie, de familie Bakker veel geluk met de tentoonstelling, die tot 24 augustus geopend zal zijn. Verdrinkingsongeval. Dinsdagochtend 26 juli is op het onbewaakte strand in Callantsoog een jongeman van 19 jaar door verdrinking om het leven gekomen. De uit Friesland afkomstige jongen is door de stroom meegesleurd, nadat hij trachtte een bal achterna te gaan. Tot heden werd zijn stoffelijk overschot niet gevonden. Van de redactie. Tot onze spijt kunnen we een ingezonden stuk en enkele artikelen, o.a. over de voet balwedstrijden, door gebrek aan ruimte niet plaatsen. Mededelingen over de feesten staan in de agenda. Vrijdagavond 29 juli is er een puzzle-wandeltocht, vertrek 7 uur vanaf de ingang Zwanenwater, inschrijven V.V.V.- kantoor en om 8 uur een zangdienst in de Ned. Herv. Kerk.

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 3