CALLANTSOOG Zaterdag 6 augustus 1966 - No. 9. Red.-advertentie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Nieuws uit Callantsoog. Over de strandspelen in de week van 25 tot 30 juli valt weinig te vertellen. Het was dermate hoog water, dat er van strandspelen onmogelijk iets kon komen. De kinderen, die de laatste „kruiwagenrace" niet uitgelo pen hadden, zouden zaterdag vertrekken of waren reeds in hun woonplaatsen aangeko men. Om de winnaars van enkele ronden niet te zeer teleur te stellen (wat betreft een prijsje) besloten we loten te maken. Een onpartijdige bezoekster in het strandpaviljoen trok na afroep van de naam een lootje, waarop vermeld stond of depersoon in kwestie wel of niet voor een prijs in aan merking kwam. Zowel met de spelen zelf als met dergelijke loterijen moeten er altijd een klein aantal kinderen toe kijken. De prijzen kwamen dit keer na loting bij: Joke Adriaanse, le prijs Gepke Venema, 2e prijs Johanna Dinkla, le prijs Marja Kint, 2e prijs Tilly van 't Veen 3e prijs Rudi Spaans, le prijs Feiko Ferwerda, 2e prijs Peter Genet, le prijs Jaap Groot, 2e prijs. De puzzlewandeltocht door het Zwanen- water werd daarentegen een ongekend suc ces. Enkele personen veronderstelden dat de deelname minder was als voorgaande keren. Dit zou dan alleen te verklaren zijn uit het feit, dat vele vakantiegangers of wel vrij dag 29 of wel zaterdag 30 juli vertrekken moesten. We werden n.1. nu reeds van alle kanten gevraagd, wanneer de volgende tocht georganiseerd zou worden. De vragen, die gesteld werden bij de laatste tocht waren weer zeer afwisselend en ieder een had bijzonder genoten. Sommige deel nemers vonden het niet zo moeilijk als voor gaande jaren. Al doende leert men, zou men ook kunnen denken. De laatsten, die binnen kwamen, waren gelukkig nog net voor de bui bij de ingang van het Zwanenwater terug. De prijsuitreiking vond wederom in hotel „Wijde Bliek" plaats. De winnaars waren le groep van Reeken 237 pnt le fam. de Vries 237 pnt 2e fam. Kroeske 235 pnt 3e fam. D. Engelen 234 pnt 4e mevr. van Dolder-Waal 230 pnt 5e fam. v. d. Grift-Tesselaar 224 pnt 6e groep van Wey 221 pnt 7e fam. Sturm 218 pnt 8e fam. Roep 211 pnt 8e fam. van 'tVeen 211 pnt 9e fam. Heitink 204 pnt Er waren ruim 25 prijzen. Ruimtegebrek noodzaakt ons de namen van de prijswin naars slechts gedeeltelijk bekend te maken. De poedelprijs was voor de groep Heidoorn. De heren van 't Zwanenwater gaven weer hun medewerking, zodat er voor de deel nemers geen kosten aan de tocht verbonden waren. Namens alle deelnemers hartelijk dank. Nieuws uit Groote Keeten. Donderdag 28 juli werden in Groote Keeten weer kinderspelen georganiseerd. Deze spelen vonden plaats in het dorp en hoewel het echt strandweer was, waren er „voor Groote Keetemer begrippen" een record aantal deelnemers. Ruim 70 kinderen deden aan het feest mee. Er werd dit keer autoracen gehouden, hetgeen vooral voor de jongeren een ware attractie bleek te zijn. De kinderen genoten in 't bijzonder (achteraf de ouders, die zich genoodzaakt zagen ter- wille van hun kroost het strand te verlaten, ook). In de groep 5 tot en met 8 jarigen gingen de prijzen na een spannende strijd naar le Ingrid van Scheyen, Groote Keeten 2e Jeanet Grupstra, Groote Keeten 3e Jeanet Stein, Amsterdam 4e Jan Dirk van Zanten, Gouda Bij de 9 tot en met 11 jarigen werd le Jeanet van Zanten, Gouda 2e Frits Stam, Groote Keeten 3e Tineke Grupstra, Groote Keeten 4e Marijke Middelbeek, Schagen In de groep 12 tot en met 14 jarigen waren niet zo veel deelnemers. Prijzen waren voor le Bart van Kruissen, Utrecht 2e Joke Heespeiink, Amsterdam. De evenementen. Allereerst de voetbal. Door de geringe ruimte, die we in dit blad hebben, kunnen we nog steeds geen verslagen geven van de gespeelde voetbalwedstrijden. Maar dat houdt de spanning er in, wat betreft de beker. Helaas kwamen de gasten maandag j.1. niet op het veld, door een misverstand tussen de aanvoerder van dat elftal en mevrouw Kloos terboer. Vrijdag zal de wedstrijd alsnog ge speeld worden. Bovendien treden maandag groepen aan bestaande uit Callantsogers en lieden uit 't Botgat, donderdag 11 augustus nogmaals de badgasten, nu tegen de kam peerders uit 't Botgat. Dinsdag 9 augustus wordt de tweede puzzle wandeltocht georganiseerd, ditmaal beginnen we reeds om 6.30 uur n.m. in verband met de vroeger invallende duisternis. Ook nu wordt er weer gewandeld in groepen van ten hoogste drie personen. Aanmelden uit sluitend op het V.V.V. kantoor, zie de agenda. Voorts zal er zowel in Groote Keeten als in Callantsoog een GEKOSTUMEERDE lampionoptocht georganiseerd worden. In Groote Keeten op 10 augustus, in Cal lantsoog op 12 augustus a.s. Er zij mooie prijzen beschikbaar, de kinderen deelnemers helpen u, ouders, graag iets leuks bedenken. In de Ned. Herv. Kerk in Callantsoog zul len evenals vorig jaar diafonisch concerten gegeven worden. Het eerste concert is op vrijdag 5 augustus, na die datum zal er iedere maandagavond een concert te beluis teren zijn. Uw speciale aandacht vragen we voor de „kienavond" in strandpaviljoen Smit. Deze avond wordt in samenwerking met „C.R.B. paal 13" georganiseerd, de baten zijn voor de vereniging. De aanvang is 20.— uur. Allen op zaterdag 6 augustus naar het strand paviljoen Smit, al was het alleen maar om het reddingwerk te steunen en de medewer kers door uw aanwezigheid te stimuleren. Voor de gasten en de Callantsogers delen we nogmaals mede. dat den Helder vrijdag en zaterdag 5 en 6 augustus zijn traditionele VLOOTdagen heeft. Terwijl wij dit artikel schrijven, ligt er in de haven een prachtig zeilschip, dat, als het weer het enigszins toe laat, ook vrijdag nog in den Helder zal zijn. Verkoop bazar artikelen. De restanten van de artikelen, welke niet op de bazar verkocht werden, zullen alsnog te koop aangeboden worden op vrijdagavond en zaterdag 5 en 6 augustus in het Gemeen tehuis Dorpsplein te Callantsoog. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15,- Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Geen luchtbedden en opblaasboten in zee

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 1