- No. 10. Red.-advertentie: Mevr. C. H. KLOOSTER!'./KR-ISAKSSON. Zeeweg 12-Tel. 0 2248-323. f A I A I Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon L" 1 ^1 I V^/ Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenvt c - G '1 LANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Wat er gebeurde. Helaas konden de strandspelen door de harde wind geen doorgang vinden. We hopen dat hier heel spoedig verandering in zal komen. De auto-puzzletocht van donderdag 4 aug. was een voHedig succes. Er waren uitsluitend deelnemers uit Callantsoog, inwoners en bad gasten, voor overige personen was er helaas geen plaats meer beschikbaar. De route schijnt vrij moeilijk geweest te zijn. Even na 8 uur hadden de eerste rijders al binnen kunnen zijn, maar eerst tegen negen uur kwamen ze druppels gewijs hotel „Wijde Bliek" bin nen. Hierdoor werd de prijsuitreiking aan merkelijk later als de organisatoren gepland hadden. Maar onder leiding van de heer van Eek kreeg deze uitreiking weer de no dige „vlotte" afwerking. Een 25 tal perso nen kon met een prijs naar huis gaan. Door medewerking van enkele leveranciers waren e^ dit keer meer prijzen als gewoon lijk. Enkelen van de winnaars zijn: le prijs: heren Leguit-de Joode 2e prijs: fam. Cupido - Evers 3e prijs: fam. Kloosterboer 4e prijs: fam. Huigen 5e prijs: fam. Provily 6e prijs: heren Unk-Mooy 7e prijs: fam. Schering 8e prijs: fam. Rezelman 9e prijs: heren Boeder-Nieuwland 10e prijs: fam. van Hoorn, door gebrek aan ruimte kunnen we helaas niet alle namen van de ruim 25 prijswinnaars noemen. De poedelprijs was voor de Duitse gasten Schepps. Zaterdagavond werd er katknuppelen geor ganiseerd op het Dorpsplein, er waren zeer veel toeschouwers en ook werd een enkele kijker speler. Helaas kwam bij het katknup pelen een klein ongeval voor. We hopen dat de jeugdige Duitser er geen hinder van ondervinden zal in de vakantie. Zaterdagavond werd er ook een kienavond gehouden bij strandpaviljoen Smit. Er was een goede opkomst, helaas moet medegedeeld worden, dat er van de zijde der Callantsogers geen belangstelling was. De opbrengst van het „kienen" kon na afloop van de avond aan de voorzitter van de C.R.B. paal 13 worden overgedragen. De laatste puzzle-wandeltocht door het Zwa- nenwater werd dinsdag 9 augustus gehouden. Ook voor deze tocht bestond weer de nodige belangstelling. Het was bijzonder jammer dat de wandeling voor velen op een nat pak uitliep, niet doordat zij dat behaalden bij de balk, maar door de stromende regen. De prijsuitreiking vond plaats in hotel Wijde Bliek, ook nu hadden we weer enkele extra prijsjes van de middenstanders en de hotel- eignaar, zodat iedere groep met een (soms zeer bescheiden) prijsje naar huis kon gaan. De namen van de prijswinnaars: le prijs: groep Rosenboom-Vos- Sonnemeijer. 2e prijs: groep Bomfleur - Vos 3e prijs: groep Krenn - Hendriks 4e prijs: fam. Blijham 5e prijs: fam. Huigen 6e prijs: dames Postema - Verkuil 7e prijs: groep v. d. heer Leenders 8e prijs: groep mevr. van Twuyver 9e prijs: groep Wahln 10e prijs: groep mevr. van't Huilenaar. Ook bij deze uitslagen kunnen we helaas geen verdere namen van de prijswinnaars bekend maken. De poedelprijs was voor de familie Poel. Het was een byzonder geslaagde tocht, de heren van het Zwanenwater gaven ook dit keer hun medewerking, waarvoor onze har telijke dank. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend Toegangskaarten a f 1,per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen :ot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Noodlottige ongevallen. De laatste weken worden we dagelijks ge confronteerd met krantenberichten, die mel ding maken van verdrinkingsongevallen in zee. Door het minder rustige weer van de laatste weken is het veel gevaarlijker in zee als men ogenschijnlijk denkt. Wij, Callantsogers en vakantiegangers, die regelmatig in Callantsoog vertoeven, weten dat het bij de dammen altijd gevaarlijk is te baden. Wij weten, dat het verboden is met luchtbedden in zee te gaan. Het trieste van de ongevallen is, dat zij alle te wijten zijn aan onwetendheid. De „dagjesmens", die spora disch aan zee komt, de vakantieganger, die voor 'teerst aan het Noordzeestrand is, is niet op de hoogte van de gevaarlijke stro mingen, weet niet dat vooral bij het steeds omgaan van de wind van Noord- naar Zuid west en retour, de zee in gevaarlijkheid toe neemt. Callantsogers en gasten, probeer medewer king te geven aan de veiligheid op het strand. Probeer de mensen, die niet op de hoogte blijken te zijn van de gevaren der zee, ervan te overtuigen dat zij met hun leven spelen, als ze te dicht bij de dammen in zee zijn. Vergeet daarbij niet dat er plaatsen zijn, waar zonder gevaar de dammen in de zo mermaanden als springplank gebruikt kunnen worden, bijv. in 't hoge noorden van Fries land aan de Waddenkust en dat de z.g.n. kribben in sommige rivieren ook deze dienst vervullen. Laat het badmeester spelen niet alleen over aan de paar mensen, die in weer en wind voor de veiligheid op het strand moeten zorgen, maar ga eens na hoe veel gemak kelijker die taak zou zijn, als men zich daad werkelijk aan de voorschriften hield. Laten we hopen, dat verdrinkingsongevallen in Callantsoog en langs onze kust door ge- zamelijk optreden niet meer voorkomen. Waterski wedstrijden. In Anna Paulowna zullen zaterdag en zondag 13 en 14 augustus weer de jaarlijkse water ski-wedstrijden gehouden worden. Dit jaar belooft het een unieke strijd te worden. Diverse prominente waterskiërs uit binnen- en buitenland komen aan de start. De wed strijd begint beide dagen om 2 uur n.m. aan het Oude Veer te Anna Paulowna. De wereldrecordhoudster Jeanet Wood uit Engeland en Conny Dane, Nederlands kam pioene zullen onder meer bij de dames hun springvaardigheid tonen. Bij de heren wor den op de schans verwacht de Nederlanders Ben Woltering, Bob Bakker, GerarddeLaat en anderen. Uit de groep buitenlanders noe men we Thomas Badson, Amerika, Flory Roothaerdt, Belgisch kampioen '66 en de Noor Leif Jörgen. Een groot internationaal gebeuren staat er te wachten in Anna Pau lowna op zaterdag en zondag a s., waar de Internationale Springwedstrijden 1966 gehou den worden om de „Zilveren Tulp". Geen luchtbedden en opblaasboten in zee

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 1