Foto en Film. Bij de vele evenementen, die in Callantsoog georganiseerd worden, tonen de filmers en de fotograven steeds een grote aktiviteit. Enkele weken geleden ontvingen we van de Callantsoger Wim Zeeman een foto van de reddingboot op 't moment dat deze uitvaren zou. De trouwe lezer van de Badbode zal inmiddels deze foto als cliché in de Badbode gezien hebben. Iets anders is het gesteld met alle (meestal zeer goede) foto's van [de fotograven, die hier hetzij met vakantie, hetzij zo maar uit liefhebberij foto's nemen. Voor „het uiterlijk" van de Badbode zou het werkelijk heel prettig zijn, als we eve nementen ook eens per foto zouden kunnen aankondigen. Zijn er onder de Callantsogers, de Hollandse of Duitse gasten personen, die ons een foto kunnen bezorgen van de strandspelen, autopuzzletocht, van Dam tot Dam race, viswedstrijd, lampionoptocht? Dit geldt zowel voor de evenementen in Callantsoog als in Groote Keeten. De redactrice van de Badbode zou de goede gevers ten zeerste dankbaar zijn. Wat de films betreft bestaat er een mogelijkheid deze volgend jaar mee te nemen en dan eens voor de gasten af te draaien? Nieuws uit Groote Keeten. In Groote Keeten is er dan toch een eind gekomen aan de spanningen rond de voetbal. Door twee wedstrijden op een avond te spelen konden de wedstrijden na de bouw vakvakanties toch nog op tijd beëindigd worden. De kampioen in Groote Keeten was dit jaar het A elftal 't Botgat, 2e werd het elftal inwoners uit Groote Keeten, 3e werd Sunclass-Onderneming Combinatie en de het B elftal 't Botgat. Doordat enkele inwoners uit Groote Keeten, de eigenaars van Campings en een middenstander pils en cognac beschik baar stelden, werden de voetbalwedstrijden met een zeer geanimeerde avond beëindigd. Voetbal. Zondagmiddag 2 uur zal Alkmaar de eerste competitiewedstrijd spelen tegen Vitesse. De aandacht in het elftal van Alkmaar zal spe ciaal gericht zijn op Fritz Ewert en Herbert Bonnen, twee voetballers afkomstig uit Duits land en wel van de voetbalvereniging F.C. Köln. Alkmaar speelt in de eerste Divisie. De wedstrijd begint om 2 uur n.m. op het gemeentelijk Sportpark in Alkmaar. Aange zien de beide Duitsers topspelers zijn, zullen vele Duitse gasten het zeker op prijs stellen hun landgenoten te zien spelen in een Hol lands elftal. Lezers van de Badbode, ver zuimt niet uw Duitse gasten van deze wed strijd op de hoogte te stellen. Damesvoetbal. Zaterdagavond 8 uur n.m. zal op het sport veld in Callantsoog een dames voetbalelftal van dames uit de Seinpost tegen dames gas ten een wedstrijd spelen. De opbrengst van deze wedstrijd komt ten bate van het Dorps huis, De entree is byzonder laag n.1. 50 ct. per persoon. De leden van de Callantsoger voetbalvereniging en de donateurs hebben bij deze wedstrijd geen vrije toegang. Maar voor het goede doel zal dat allerminst een bezwaar zijn. Komt allen, neemt uw gasten en bekenden mee, zaterdag 13 augustus a.s., 's avonds 8 uur, op het Sportveld. Lampionoptocht. We willen nog even de aandacht vragen voor de lampionoptocht die op 12 augustus gehouden wordt. De gekostumeerde kinderen dienen om 8 uur n.m. op het Dorpsplein te komen. De ouders van de kinderen worden verzocht hun kroost direkt in de rij te laten aansluiten. De niet-gekostumeerden kunnen zich opstellen voor de Coöperatie, de wei- beginnen ongeveer bij de benzinepomp van Zwaan. Als de ouders zich aan deze voorschriften houden zal het mogelijk zijn binnen zeer korte tijd de jury langs de gekostumeerden te laten gaan. Uw kinderen komen toch ook gekostumeerd? Evenementen. De dansavonden in de hotel Callant op za terdag zullen nog slechts twee keer gehou den worden, n.1. op 13 en 20 augustus as. De Callantsogers en gasten, die een dergelijke avond willen meemaken zijn daartoe dus nog in de gelegenheid. De muziek is van de Mocking Birds, geen onbekende in de kop van Noord-Holland. De excursies door het Zwanenwater moeten helaas beëindigd worden. Dinsdag 16 augus tus zal de laatste excursie van dit seizoen georganiseerd worden. Ook Duitste gasten zijn van harte welkom. Na 16 augustus zal men dus wel het Zwanenwater kunnen be treden, maar zonder de gids van de excur sieavonden, de heer J. M. Vos. Door de steeds vroeger vallende duisternis is het niet mogelijk in de avonduren meer een excunïe te geven. Verzuim daarom niet 16augusius van de geboden gelegenheid gebruik te maken. De wijnfeesten in hotel Wijde Bliek zul'en nog enkeleweken doorgaan. Amateurskuni en door op te treden op woensdagavond in dit hotel een aardige prijs winnen. Voorts zal nc g een avond schatgraven georganiseerd wordtn. Nadere mededelingen hierover zullen te le zen zijn op het bord bij de E.H.B.O.-tent. Bekerwedstrijden. Er zijn reeds enkele voetbal-bekerwedstrijden gespeeld, 't Botgat kwam op maandag 18 juli uit tegen de bewoners van de Garnekuul, deze wedstrijd eindigde in een gelijkspel, n.1. 2-2 Woensdag 27 juli werd een tweede wed strijd gespeeld n.1. Callantsoog badgasten uit 't dorp, deze wedstrijd eindigde in 3-4. Vrijdag 5 augustus traden de gasten in het veld tegen de inwoners van de Garnekuul, welke wedstrijd eindigde met 7-3. Maandag 8 augustus was het de beurt voor de Callantsogers om te voetballen tegen de kampeerders in 't Botgat. Einduitslag 1-0. De wedstrijden werden gefloten door de heer van Twuyver, die het geheel zeer spor tief geleid heeft. We hopen op zijn mede werking voor de laatste wedstrijden. Viswedstrijd. Na het succes van de viswedstrijden in juli zal op veler verzoek nogmaals een zeehen- gelwedstrijd gehouden worden. Deze keer is de beurt weer aan het Strandpaviljoen Smit om de zeehengelaars te ontvangen. De vis sers worden zaterdag 13 augustus as. ver wacht om 18,uur in het strandpaviljoen, waar de loting zal plaats vinden. Er wordt wederom gedurende twee keer een uur gevist. Ook nu zijn er weer vele mooie prijzen be schikbaar. Gegadigden voor het visfestijn kunnen zich opgeven tot en met zaterdag 12 uur bij het hengelsporteldorado Abbeste- derweg 6, tel. 239. Het inleggeld bedraagt f 2.50 (inclusief pieren). De wedstrijd begint om 18.30 uur precies, men verwacht een record aantal deelnemers. Ingezonden stukken. Een der bestuursleden van de V.V.V. ver zocht ons het navolgende te willen plaatsen Hoe bestaat 't. Op vrijdag 22 juli kwamen een heer en mevrouw op het V.V.V.kantoor informeren naar de verblijfplaats van mevr. Sch. Deze mevrouw zou 's morgens werkzaam zijn op het V.V.V. kantoor en 's middags in een souvenirszaak in Callantsoog. Het kantoor personeel kon deze personen helaas geen nadere inlichtingen geven, want mevr. Sch. was nog nimmer werkzaam geweest op het V.V.V.-kantoor en in welke zaak zij werk zaam was, wist men evenmin. Twee bestuurs leden, die toevallig ook aanwezig waren wisten eveneens van niets en men deelde de heer en mevrouw mede, dat zij eens in Cam perduin moesten gaan informeren, daar men misschien de naam Callantsoog verward had met Camperduin. Dit was echter niet moge lijk, want het was de naaste buurvrouw van deze mensen en zij waren heus wel goed ingelicht. Enigszins verbaasd en zichtbaar iets beledigd verlieten de heer en mevrouw het kantoor en gingen verder informeren. Na nog geen tien minuten kwamen zij weer terug met de mededeling, dat mevr. Sch. in derdaad in een souveniszaak was aangetroffen. Tot onze grote verbazing was het de men sen nog niet duidelijk te maken, dat mevr. Sch. echter nimmer op het V.V.V.-kantoor werkzaam was geweest. Zij had het haar buren toch zelf gezegd. Op deze wijze wordt het V.V.V.-personeel toch wel lelijk in het zonnetje gezet, want men krijgt zo de indruk, dat men niet bereid is de juiste inlichtingen te verstrekken. Hoe iemand zijn buren zo kan voorliegen is ons een raadsel. Wij heb ben er een nieuw spreekwoord op gevonden n.1, „Beter een verre vriend, dan een naaste buur(vrouw)". Wist U dat er nog steeds mensen zijn, die met hun kinderen bij de strekdammen gaan baden, waar het levensgevaarlijk is? dat het niet aangeraden wordt uren achter een in de zon te liggen? dat ook buitenlandse gasten het ten zeerste op prijs stellen als LI die gasten van de evenementen op de hoogte houdt?

Badbode voor Callantsoog | 1966 | | pagina 3