CALLANTSOOG Zaterdag 1 juli 1967 - No. 3 Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Rubberboten en zwemvesten. Tijdens de laatste vergadering van de V.V.V. is er gedebatteerd over het wel of niet zee waardig zijn van de boten en vletten. Ergens kunnen wij ons dat volkomen inden ken, want hieromtrent bestaan diverse me ningen. Het is verschrikkelijk moeilijk te bepalen of een vlet wel of niet in open water volkomen betrouwbaar is. Wij hebben ge meend over deze zaak nadere inlichtingen te moeten inwinnen. In eerste instantie hebben we enige visserlui (sportvissers) aan het woord gelaten. Daarna hebben we contact gezocht met enkele zeelieden, die voor hetere vuren, (in dit geval hogere zeeën) gestaan hebben, als vissen even buiten de kust. Daarbij is ons opgevallen dat de vissers niet zo bang zijn, terwijl de ervaren zeelieden, die wij raadpleegden, mensen die meerdere malen het Kanaal overgestoken zijn in één der beste zeegaande jachten, beslist geen enkele vlet buiten de kust zouden laten gaan, als de bemanning niet voorzien is van „goede" zwemvesten. Bovendien is onsgebleken.dat vele vissersbootjes, die in de handel verkocht worden, beslist niet geschikt zijn voor zee. Het beste middel om dit aan de weet te komen is te schrijven naar het bureau voor Watertoerisme van de A.N.W.B. te den Haag, mocht dat te veel moeite zijn, wel informeer dan eens bij werven waar boten gemaakt worden. Als wij goed geinformeerd zijn, is in den Helder een dergelijke werf. Een ander punt van overweging is de be trouwbaarheid van de rubberboten. In de „Waterkampioen" uitgave A.N.W.B. van 31 mei 1967 staat een zeer interessant ar tikel over de opblaasboten en vlotten al of niet met buitenboordmotor. Men is het er overeens, dat een opblaasboot vele voorde len biedt, de ruimte voor de winterberging is miniem, de boot is gemakkelijk mee te nemen. Maar het grootste nadeel is, dat zeer vele boten niet voldoen, bij omstandigheden die voorkomen in de watersport, dus voor veilig gebruik in open water. Nu is het niet aan ons namen te noemen van boten, die beslist niet gebruikt kunnen worden. De geinteresseerden verwijzen wij naar het nummer van de „Waterkampioen" van 31 mei 1967. Wel is het duidelijk, dat bij een voortdurend gebruik in zeewater, het beslist noodzakelijk is, dat de goedgekeurde boot regelmatig gecontroleerd wordt. Van de goedkopere boten (opblaasbare) die getest werden, vol deden er slechts enkele aan de minimum eisen. Als men daarbij bedenkt, dat de diverse stromingen in zee het varen nog bemoeilijken, zal men het er over eens zijn, dat het van het grootste belang is de boot te laten keuren. Wij willen de lezers er ook uitdrukkelijk op wijzen, dat een zwemvest, ook in de goed gekeurde boot, een eerste vereiste is. En daarover bestaan ook nogal wat moeilijk heden. Want ook (zelfde nummer) werden de zwemvesten op betrouwbaarheid gekeurd door een commissie. En de afgekeurde vesten liepen in de tien tallen. Een zwemvest is niet goed, als de verkoper een draagvermogen garandeert. Er zijn zeer veel voorwaarden waaraan een goed vest moet voldoen. Het belangrijkste is wel de ligging, d.w.z. dat de „drenkeling" ook bij bewusteloze toestand liggend blijft drijven. Nogmaals zouden we li daarom willen adviseren, als er behoefte is of wel om te vissen, of wel om zo maar te varen, dus om buiten de kust te gaan, U of wel voor de boot of voor het zwemvest in verbin ding te stellen met het bureau voor Water toerisme. Beter bange Gert, dan dode Gert, zou een oude Callantsoger zeggen. Waarbij wij ons volkomen kunnen aanslui ten. De risico's zijn veel te groot om er zonder een enkele verantwoording aan voor bij te gaan. Handbal. Eindelijk is het dan gelukt. De handbal vereniging is „ten doop" gehouden. Er is een bestuur samengesteldnieuwe leden kunnen zich melden vanaf 12 jaar en ouder. Adspiranten van 12-16 jaar betalen f 1.25 per maand, de junioren van 16-18 jaar f 1.50 per maand en de senioren van 18 jaar en ouder f 2.50 per maand. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. De feesten. Tot nu toe komt de deelname van de gasten aan de festiviteiten nog moeilijk op gang. Voor het schatgraven, bestemd voor kinde ren van 4-6 jaar was geen opgave ontvan gen. Het zandhopen maken trok weinig deelnemers. De bridgedrive voor gasten en leden van de bride-club „Callant" was zeer matig. Een gunstige uitzondering was de excursie door „het Zwanenwater", De a.s. deelnemers van deze excursies delen wij nog eens mede dat het verzamelpunt hotel „Wijde Bliek" is. Mochten de weersomstandigheden n.1. van dien aard zijn, dat een excursie geen doorgang kan vinden, dan is men niet zo ver van huis. We wijzen U er op dat bij „het Zwanenwater" een ruim parkeer terrein is, er bestaat dus geen enkel bezwaar per auto vanaf de „Wijde Bliek" naar „het Zwanenwater" te rijden. Nu de uitslagen van het zandhopen rnaken le prijs fam. Schmidt 2e prijs fam. Blücha 3e prijs fam. Rosentalski 4e prijs fam. Poelman Troostprijs fam. de Voer De deelnemers hadden beslist een zeer ge zellige dag. Wij hopen op meer deelname in de toekomst. Dit zelfde geldt ook voor de bridgers. Slechts 12 paren deden aan de drive mede. Er waren 3x2 prijzen en een troostprijs. De uitslag van de eerste drive: le. Heren Couperus-Zuidscherwoude 2e. Gorselink-Hoek 3e. de Joode-Nijssen 4e. Dames Bakker 5e. Heren Wilnes-Koops 6e. Slob en partner. W andeltochten. In samenwerking met de V.V.V.'s van den Helder, Julianadorp, 't Zand, Callantsoog, Sint Maartenszee en op initiatief van de V.V.V. Petten zal een grootse sportdag ge organiseerd worden op 5 augustus a.s. De sport bestaat slechts uit „strandlopen", zodat een ieder, die goed ter been is, kan mee doen. De wandeltocht wordt onderscheiden in: a. wedstrijdloop. b. prestatieloop. Aan de wedstrijdloop zullen waarschijnlijk uitsluitend atletische figuren willen deelne men. Voor diegenen, die zijn of haar krach ten wil meten met die „sterke" lopers en nooit eerder aan een dergelijke tocht deel genomen hebben, delen we nog mede dat een sportkeuring wel gewenst is. De start voor deze loop is in Callantsoog, de finish in Petten. De prestatieloop, die evenals de wedstrijd loop circa 8 km. lang is, wordt georgani seerd voor junioren van 14-16 jaar en voor personen van 16 jaar en ouder. De start voor deze tocht vindt plaats in le. Petten finish Callantsoog 2e. St. Maartenszee naar Petten finish St. Maartenszee 3e. Julianadorp Callantsoog 4e. Callantsoog Julianadorp 5e. Julianadorp Huisduinen 6e. Huisduinen Julianadorp Het inleggeld bedraagt f 1.50 per persoon. Nadere bijzonderheden over aanmelden enz. zullen zo spoedig mogelijk bekend gemaakt worden. Wij hopen van harte dat velen 5 augustus als een sportieve dag zullen beleven.

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 1