CALLANTSOOG juli 1967 - No. 5 Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Eenzame post in 't Zwanenwater. Wat er was. Aan festiviteiten heeft het in de periode van 4 t/m 11 juli niet ontbroken. De excursie door het Zwanenwater was een geweldig succes. Een rekord aantal deelnemers profi teerde van de gelegenheid om aan dit uit stapje deel te nemen, dat begunstigd werd door byzonder goed weer. Het oorspronkelijk geplande zandhopen ma ken op woensdag moest verschoven worden naar vrijdag i.v.b. met het tij. Woensdagmiddag 5 juli werd daarvoor in de plaats schatgraven georganiseerd voor kinderen tot 10 jaar. De „piste" was ver deeld in twee helften n.1. voor kinderen t m 6 jaar en kinderen van 7 t/m 10 jaar. Er waren flesjes en bierviltjes verstopt, die al len recht gaven op prijzen, bovendien werden de kinderen (ruim 120) getrakteerd. Alle namen van de prijswinnaars kunnen we helaas niet geven. Hoofdprijzen werden gewonnen door kinderen van 4 t/m 6 jaar le prijs Michel Dechesne 2e prijs Japrin van Egten 3e prijs Sjoerd Bruinsma 4e prijs Jolande Relker 5e prijs Gertjan Brada kinderen van 7 t/m 10 jaar le prijs Clementine Dechesne 2e prijs Jan Oskamp 3e prijs Thaietje Smit 4e prijs Hugo Schouwink 5e prijs Greetje Vink Vrijdag 7 juli j.1. was het getij bijzonder gunstig om aan het zandhopen maken te beginnen. Aan deelnemers ontbrak het ook hier niet. Velen hadden zich gemeld, ande ren kwamen tijdens de wedstrijd nog vragen mee te mogen doen. Via loting werden de plaatsen voor de groepen bekend gemaakt. En hele families, vader, moeder en de kin deren, togen met een enorme werkwoede aan de slag. Er was middag pauze van 12 tot 1.30 uur waarop opnieuw gespit, gegra ven en vooral geslagen werd, om de bergen stevig te maken. Eerlijkheidshalve moet er vermeld worden, dat zowel de kinderen als de moeders er min of meer bij neer vielen. Alle groepen werden getrakteerd, en bij het neerzetten van de vlaggen heerste er een ondragelijke spanning tussen de rivalen, die toch wel erg graag een prijs wilden heb ben. Maar de opkomende vloed is nu een maal niet te stuiten, vele forten zakten als een kaartenhuis ineen. Prijzen waren voor de groepen: le prijs Dinkla 2e prijs Relker 3e prijs Andree 4e prijs Slob 5e prijs Rijpkema 6e prijs Krone - Evering 7e prijs van 't Veen en 7e prijs Matthey 8e prijs Lutz 9e prijs Kremer 10e prijs van Egten, terwijl de troostprijs voor de groep familie Settels was. Dinsdag 11 juli werd dan eindelijk het kas teel bouwen georganiseerd. Deze wedstrijd moest reeds enkele keren uitgesteld worden Er waren veel deelnemers, groepen bestaande uit 2 personen en enkelingen. De „bouwers" waren zeer enthousiast, deden verschrikkelijk hun best iets moois te maken. De jury be staande uit 2 inwoners van Callantsoog en de heer Bakker van het Kunstnijverheids centrum de Boet, beoordeelde de werkstuk ken naar afwerking en moeilijkheidsfaktor, daarbij vooral lettend op de leeftijd van de jongelui. De prijzen waren bij de enkelingen voor: le prijs Ellis de Vries 12 j. 2e prijs Ingo Zeigler 12 j. 3e prijs Johanna Dinkla 11 j. Cristl de Vries 8 j. Jeanine de Bruin 7 j. 4e prijs Hans Croes 11 j. Alie J. Makaske 10 j. 5e prijs Dick Croes 9 j. Ewoud Smit 11 j. Bij de groepen waren enkele prijzen meer, omdat veel kinderen met het zelfde aantal punten geëindigd waren. De prijswinnaars waren le prijs Stein Mol lij. Laurens Mol 5 j. 2e prijs Jürgen Haack 11 j. Jens Matthey 12 j. 3e prijs Ietje Andree 13 j. Hans Eppinga 13 j. 4e prijs Hester Bruinsma 7 j. Douwe Bruinsma 8 j. Karin Kalshoven 7 j. Frank Kalshoven 6 j. Ulf Harten 12 j. Edwin Relker 10 j. 5e prijs Rob v. d. Linden 12 j. Ingrid v. d. Linden 10 j. H. Slob Brechta Slob 8 j. 6e prijs Reneé Vos lij. Els Hendriks 12 j. Lennie van 't Veen 13 j. Tilly van 't Veen 11 j. Clementine Dechesne 9 j. Jeanet Dechesne 11 j. Harmen Rijpkema 10 j. Boy Slob 11 j. Malot Smit 7 j. Keesjan v. Dolder 7 j. Alle prijswinnaars konden woensdag een prijsje afhalen in het strandpaviljoen. Alle deelnemers kregen tijdens „het werk" een ijsje en dank zij de hulp van velen werd ook dit feest een succes. Ook de wijnfeesten waren prima bezocht, de nieuwe band in Callant bleek een succes te zijn. De muziek van het Stedelijk Muziek corps en de demonstraties van de Drumband oogstten veel lof. Er was niet over belang stelling te klagen. Jammer echter dat velen het te kil vonden om tot het einde te blijven. Helaas kunnen we nog steeds niet enthou siast worden over de deelname aan de brid- ge-drives. Waar blijven de bridgers? De drives, die in vroeger jaren zowel in Callant als in de Garnekuul georganiseerd werden, waren altijd prima bezet. Komt U ook Aanmelden V. V.V. - Kantoor of Mevrouw Kloosterboer, Zeeweg 12, telefoon 3 23. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,- per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Van Dam tot Dam race. Ook U heeft nog juist gelegenheid om U op te geven voor de Van Dam tot Dam race, die bij voldoende deelname zal plaats vinden op vrijdagmiddag 2 uur. Aanmelden Strandpaviljoen Vos of Mevr. Kloosterboer, Zeeweg 12, telefoon 3 23.

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 1