Wist U dat er op het V.V.V.-kantoor wandel- en fietskaarten ver krijgbaar zijn? dat er in juli en augustus weer auto-puzzle - tochten gehouden worden Dorpsgezicht. dat ook de buitenlandse gasten gaarne op de hoogte blijven van de evenementen en daar om een abonnement op de Badbode onontbeerlijk is? De nachtwacht. ïn onze jeugd dachten wij er over nacht wacht te worden. Het leek ons een heerlijk beroep, 'snachts werken, overdag zwemmen en zonnen. Later voelden we er meer voor dokter te worden. We hadden het idee dat een dokter alles wist. dwars door de pa- tienten heen keek. Maar ook daar stapten we vanaf, we zouden ons op de kunst wer pen, schilderen, boetseren etc. Al spoedig merkten we, dat er voor ons „geliefde zon nebad" weinig tijd over bleef. Dus besloten we journalist te worden. We schaften ons dikke cahiers aan, maakten over van alles en nog wat de meest boeiende verhalen, gingen met onze pennevruchten naar grote schrijvers en kregen zo'n beetje „de kous op de kop", want, aldus de schrijvers, niet de fantasie en de verheven taal moet het hoog ste woord hebben, maar de gewone dage lijkse dingen. „Het ligt voor het oprapen", waarop wij langs velden en wegen zochten om dat, wat de schrijver bedoelde, op te rapen. Helaas, wij vonden toen beslist niets. Nu, na jaren, begrijpen wij pas, wat er mee bedoeld werd, van ieder voorval kan een novelle of roman gemaakt worden. Zo hadden wij enkele dagen geleden bezoek. Om even na twaalf uur werd de „zitting" opgebrokenwe namen afscheid met een hartelijk tot ziens. Plotseling kwam het ge zicht van een oudere heer voor het raam, die ons gaarne wilde spreken. En omdat we momenteel niet zo vlot ter been zijn, strom pelden we naar het raam, waar het manne tje vriendelijk vroeg, hem de weg naar de Prévinaireweg te willen wijzen. We be duidden hem wel even bij de deur te komen en zeiden, dat juist om de hoek de Prévi naireweg was. Ondertussen was zijn vriend er ook even bij komen staan en met heel veel dank trok het tweetal gearmd richting de Prévinaireweg op, luid zingend „en dat we toffe jongens zijn" etc. We keken ze nog even na. Tot onze schrik bemerkten we dat de „toffe jongens", na rechts geno men te hebben, niet linksaf gingen, maar recht door het wortelenland in. We troostten ons met de gedachte dat zij de vergissing wel zouden bemerken. Zelf rookten we nog een cigaret en pakten een boek om nog wat te lezen. We zaten nog maar net of de platgedrukte neus stond weer tegen het raam. Of we toch a u.b. wilden zeggen, waar nu precies de Prévinaire weg was. Dus wij weer naar de deur: „eerst hier direct de hoek om (dus rechtsaf) en dan linksaf en dan maar steeds rechtdoor lopen. En na opnieuw heel veel dank, vertrouwde de vriend ons toe„ziet U, we hebben een klein beetje gedronken". Ja, en de simpele ziel, die wij waren, had dat nog niet ont dekt. De mannen vertrokken opnieuw. Wij besloten rustig in bed verder te lezen. Ternauwernood waren we boven, of het tweetal stond opnieuw op de Zeeweg. Ge lukkig hadden we juist de lichten gedoofd, zodat de mannen de moed ontbrak nogmaals aan te komen. Na veel gepraat en gebaar gingen ze het dorp in, de rust was weer gekeerd. Maar de clou komt nog. Het zal misschien een uur of drie geweest zijn, toen we ze weer hoorden, precies op het kruispunt Zeeweg-Prévinaireweg. Praten en gebaren, welke richting? Ze wisten het nog steeds niet. Maar toen zagen ze het bordje in onze tuin. Het was beslist een openbaring. Met z'n tweeën stonden ze het opschrift te spellen. Ze sloegen elkaar op de schouders, hadden het eindelijk gevonden. Hoe laat de gezworen kameraden thuis waren, vermeldt de geschiedenis niet. Wij echter hadden onze eerste liefde „nachtwacht" weer ge vonden. Het uitstapje van de bejaarden. Laten we maar met d> deur in huis vallen de bejaardentocht op 22 juli j.1. was ook nu weer een succes. De weersomstandigheden waren prima, zonnig, weinig wind, niet te warm. Het doel van de reis - Wassenaar - was voor velen een volkomen verrassing, de waardering en dankbaarheid was groot. Dank niet alleen aan de commissie „Bejaar dentocht" en enkele medewerkers, niet al leen aan de inwonenden van de Gemeente Callantsoog, die ook nu weer spotnaan bij gedragen hebben in de kosten, maar ook aan de leden van het plaatselijk muziekkorps, die de traditie „een muzikaal ontvangst" voor de thuiskomenden blij ven handhaven. En het klinkt misschien wel erg vreemd, maar juist die muzikale ontvangst is het hoogte punt. Daarom een extra hulde voor de mannen van Vriesman, die altijd klaar staan om evenementen muzikaal te omlijsten, ook al is het niet de oefenavond. Ze zijn er op tijd om in dit geval, de bejaarden met muziek naar het hotel te brengen, waar het laatste kopje koffie genuttigd en de laatste woorden van dank gesproken werden. Ook weer tradities de heer P. Vos, een der oprichters van de V.V.V.geeft een dank woord, de heer (opa) Kalf komt met een verslag op rijm, en tot slot spreekt de bur gemeester, het kan voor de bejaarden niet anders. „Hun dag" zou niet tot zijn recht komen, als bijv. de muziek verstek liet gaan (velen waren vroeger toch ook bij de muziek). En daarom is het werkelijk te betreuren, dat de schooljeugd langzaam maar zeker van verschillende tradities verstoken blijft. Niet omdat de muzikanten zoveel tijd over hebben, niet omdat het toch wel St. Nicolaasfeest is, niet omdat er toch wel wedstrijden gespeeld kunnen worden, maar uitsluitend omdat ook tradities bijdragen de grondslag van een ge meenschapsband te verstevigen. Daarom leden van het muziekcorps, alle hulde voor het handhaven van de muzikale ontvangst bij de thuiskomst. Verloren en gevonden. Van de Postcommandant van de Rijkspoli tie Callantsoog ontvingen we de volgende opgave over het tijdvak van 1-26 juni 1967: VERLOREN Lederen kindersandaal. Zonnebed met blauw/wit plastic banden. Blauw eigen gebreid kindervestje. Gouden damestrouwring „Ger 31-8-64". 1 paar houten kinderkleppers. Bruin herenvest en boek. 1 paar bruine lederen kindersandalen. Bruinlederen herenportem., inh. f28.—. Wit damesjack. Zwarte damesportem., inh. f 10.—. Gouden damesarmband. Zwarte herenportem., inh. f8.—. Aansteker (huis mat metaal 19). Geitenwollen jongenssok. Damespolshorloge „Remova". Gouden verlovingsring „Elly 22-8-64". GEVONDEN Autosleuteltjes. 2 bankbiljetten van f 10.-. Inlichtingen elke werkdag tussen 9 en 10 uur v.m. bij de Postcommandant der Rijkspolitie, Dorpsweg 6 te Callantsoog of telefoon 0 2248 -217. Agenda Groote Keeten. Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Bad bode kunnen we helaas nog geen data bekend maken van de diverse evenementen Zeker is dat vrijdag 7 juli een grote viswedstrijd gehouden wordt op het strand voor Roos. Verdere festiviteiten zullen plaatselijk bij van Scheijen bekend gemaakt worden. Festiviteiten in juli. Voor de maand juli zijn heel wat evene menten gepland en werkelijk voor „elck wat wils". De bekerwedstrijden voor de voetballers zullen dit jaar in de maand juli georgani seerd worden. Maandag 3 juli wordt de eerste wedstrijd gespeeld tussen bewoners van de Garnekuul en Callantsoog. De data voor de volgende wedstrijd is 10 juli Botgat-Callantsoog Voor de wedstrijd van 3 juli dienen inwo ners van Callantsoog zich in verbinding te stellen met de heer v. d. Sluis, bewoners Garnekuul met de heer ter Haak, de kam peerders Botgat-combinatie kunnen zich melden bij de heer H. Kruisveld, Helmweg. In de volgende Badbode volgen nadere ge gevens over de overige wedstrijden. De sportvissers, zeehengelaars, kunnen aan 3 wedstrijden deelnemen. 7 juli is de eerste wedstrijd in Groote Keeten. Deelnemers, Callantsogers en vakantiegangers moeten zich aanmelden bij 't Vissersparadijs, Abbe- stederweg, tel. 239 tot uiterlijk vrijdagmid dag 5 uur. Er zijn vele mooie prijzen. De volgende wedstrijden vinden plaats in Callantsoog op 22 juli bij paviljoen Smit en op 12 augustus bij paviljoen Vos. Nadere gegevens over de laatste wedstrijden vol gen nog. Autorijders kunnen hun kennis, rijvaardig heid en geduld beproeven tijdens de auto- puzzletochten, welke op 13 juli, 26 juli en 2 augustus gehouden zullen worden. (De laatste tocht wordt uitsluitend in de Duitse taal voorgeschreven). De data voor puzzlewandeltochten zijn nog niet bekend. Een brommer-behendigheidswedstrijd zal zo mogelijk op 20 juli georganiseerd worden. Voor de sportieve denkers zullen er iedere vrijdagavond bridge-drives georganiseerd worden. Naast deze evenementen zijn er de reeds bij velen bekende wijn-dansfeestavonden op woensdag in „de Wijde Bliek" en op zater dag in „Callant". De verschillende kinderfeesten zullen hope lijk op de gebruikelijke wijze kunnen door gaan. Tot slot een laatste greep uit de grabbel- mand van feestende van Dam tot Dam- race, die dit jaar georganiseerd wordt in de week van 8 tot 15 juli. Hoofdprijs: een verblijf van een week in een zomerbunga- low voor 6 personen in de Kerst- of Paas vakantie. Wij hopen van harte dat deze tocht een enorm succes zal worden. Deelname is voor alle leeftijden, dus baby's, kleuters, kinderen, ouders en grootouders kunnen aan het fes tijn deelnemen. En het is toch niet zo vrese lijk moeilijk om wat te bedenken. Het gaat niet om het mooie, maar om het orginele. Een eerste prijs werd in vroeger jaren bij voorbeeld gehaald door een „badbode ver koopster", een schooiertje", een „koe", een „zeemeermin en familie" en vorig jaar was de hoofdprijs voor „pinguins", welke laatste kostuums hadden van dood gewoon crepe papier. Nu veel mensen televisie hebben is het al heel gemakkelijk. Er zijn T.V.-figuren, sprookjesfiguren, men sen uit sport of doodgewoon iets uit de om geving. Echt probeert U maar wat, voor de baby, de kleuter, de kinderen, voor U zelf of uw ouders, het lukt vast. Veel plezier met de voorbereiding. Baad niet bij de strekdammen.

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 3