Zaterdag 29 juli 1967 - No. 7 Red.-advertentie: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. C AA I^J I K Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 02248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Tocht door het Zwanenwater. Vanaf ons terras hebben we een prachtig uitzicht op de duinen en het Zwanenwater. Een natuurreservaat, 580 ha. groot, dat ie der jaar meer bezoekers trekt. Alleen de laatste weken was het er volgens onze begrip pen nogal stil. Er stonden weinig auto's op de parkeerplaats bij het Zwanenwater. Moge lijk lieten vele van zon en zee genietende vakantiegangers zich door de hogere tem peraturen van de laatste weken weerhouden een tocht door dit prachtige duingebied te maken. Maar voor anderen, de natuurlief hebbers is het geen beletsel om ook bij zonnig warm weer de duinen in te trekken. Trouwens de ware liefhebber is 's morgens bij het krieken van de dag al paraat. Het gebied is dan - en in de avonduren - in deze tijd van het jaar wel op z'n mooist. De jonge vogels, vele kapmeeuwen, fladde ren rond, ook het lepelaarsjong laat zich zien. Gelukkig kwamen ook dit jaar weer vele ouderparen lepelaars het gebied rond het z.g n. tweede meer opzoeken, om daar eieren uit te broeden en jongen groot te brengen. De kolonie lepelaars is de grootste in Nederland. Op Texel en ook bij het Naardermeer neemt het aantal broedende vogels sterk af. Verder zijn er in de avond uren de nachtegalen, die hun gezang tot ver in de omtrek laten horen. Volgens de ver eniging van vogelvrienden komen 80 a 100 verschillende soorten vogels in het Zwa nenwater voor. Maar we kunnen ons in denken, dat niet iedereen zich interesseert voor vogels. Daarom willen we de bezoekers er gaarne opwijzen dat het Zwanenwater een unieke flora bezitNog zeer korte tijd bloeien de orchideeën, de irissen en duinroosjes, de zon nedauw en de kamperfoelie. Sommige bloe sem dragende struiken beginnen hun bloem bladeren te verliezen om plaats te maken voor de vuurrode zaden als kamperfoelie, de oranje rozebottels, of de dauwrijpe bramen. Maar ook als dat weinig of geen indruk maakt, is het prettig toeven in het Zwanen water. De volkomen rust die er heerst, ook al zijn er duizend bezoekers, vindt men praktisch nergens meer in Nederland. Auto wegen zijn er niet, d.w.z. slechts één die uitsluitend door de jachtopzichters gebruikt kan worden, om het duingebied te inspek- teren. Kinderen kunnen er dus rustig rond lopen zonder steeds op autoverkeer te moe ten letten. Het is een weldaad, ergens langs het excursiepad rustig te zitten lezen, of zo maar te luisteren naar diverse geluiden van verre en nabij. Verzuim vooral niet een dag of meerdere van uw vakantie te besteden aan een tocht door het meest unieke duin gebied van Nederland. Van Dam tot Dam race. 't Lijkt ons toe, dat we vervelend beginnen te worden, maar we moeten U mededelen, dat de van Dam tot Dam race opnieuw moest worden uitgesteld door gebrek aan deelname. We zullen, om de enkele kinde ren en volwassenen, die zich steeds trouw opgaven, niet teleur te stellen vrijdag 28 juli nogmaals proberen dit festijn tot een groots succes te laten worden. Maar geachte leze ressen en lezers, dat hangt uitsluitend af van de deelname. Meldt U zich a.u.b. zo spoedig mogelijk, niet alleen om teleurstel ling te voorkomen bij de enthousiasten, die zich wel opgaven, maar ook voor de orga nisatoren, die zoveel voor U en uw kinde ren doen. Aanmelden Strandpaviljoen Vos of bij mevrouw Kloosterboer, Zeeweg 12. Doet U het nu? In verband met de organisatie van deze race, werd het maken van zandfiguren op woensdag 26 juli gesteld. Bezoekt de kermis. V oetbalwedstrijden. Van het voetbalfront is weer enig nieuws te vertellen. Allereerst willen we mededelen dat per abuis de wedstrijd van donderdag 27 juli in de agenda voor Callantsoog weg gevallen is. Deze wedstrijd gaat vanzelfspre kend door. Belangstellenden hartelijk welkom. Na 6 wedstrijden is de stand Camping de Nollen 8 p. 19-9doelgem. Garnekuul 4 p. 10-10 Gasten Dorp 0 p. 3-4 Comb. Tr.H./Kl B. 0 p. 5-9 Botgat 0 p. 4-9 Zaterdag 29 juli 19 uur, zal een junioren combinatie van Alkmaar '54 de strijd aan binden met het elftal Callantsoog 1. Belangstellenden zijn van harte welkom. De entreeprijzen bedragen f l.per persoon, kinderen f 0.50. De opbrengst van deze wed strijd is voor een goed doel, n.1. ten bate van „Bejaardentocht". Ook leden en dona teurs moeten entreegeld betalen, maar dat zal geen beletsel zijn, om de „jongens" uit Alkmaar met vele toeschouwers te begroeten. Zaterdag 5 augustus zullen de dames nog maals in het veld treden. Er zal hoogstwaar schijnlijk gestreden worden tussen een elftal dames Seinpost en de dames van de pas opgerichte Handbal Vereniging. Opbrengst van deze wedstrijd is voor het te stichten Dorpshuis. Voor de entree prijzen gelden dezelfde maatstaven als voor de wedstrijd van 29 juli. Komt allen 1 Autocross. De organisatoren van de autocross hoorden met angst en beven de weersberichten voor zondag 23 julimogelijk regen en onweer. Maar de weergoden waren met hen. 's Morgens viel er een klein buitje, maar 's middags was het bijzonder ideaal weer om naar een autocross te gaan kijken. De toeloop was dan ook enorm, ruim 3000 be zoekers wilden het schouwspel van ronkende motoren, chauffeurs die elkaar de weg be twisten, auto's die volkomen ingesloten wer den, wel eens bewonderen. Er waren ruim 30 coureurs, ook uit Callantsoog kwamen er aan de start. Helaas waren deze in hun om geving niet zo fortuinlijk als enkele weken geleden in de Rijp. Winnaar werd Jaap Keppel uit Marum (voorh. Anna Paulowna), de tweede plaats was voor Strijk uit Ide en de derde plaats was voor Rutten uit den Helder. Voor de Le Mans-start konden er er slechts 16 auto's aan de start verschijnen, de overigen waren uitgeschakeld, terwijl bij de 16 laatsten C. Bakker, Groote Keeten drenkeling werd, en slechts twee coureurs niet vast gereden werden n.1. 1 Drost uit St. Anna Parochie 2 C. Rutten uit den Helder. Het was voor EWACO, die deze cross organiseerde een eclatant succes, die de ver wachtingen voor de cross van 6 augustus a.s. hoog gespannen houdt. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,- per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 1