■AJDE300 CALLANTSOOG Zaterdag 5 aug. 1967 - No. 8 Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. AUTOCROSS Groote Keeten 6 augustus. De strandfestiviteiten. Ook in de week vanaf 25 juli tot 1 augus tus werd er weer veel georganiseerd voor gasten en inwoners van Callantsoog. Woensdag 26 juli vermelde het programma „zandfiguren maken". Een groot aantal kin deren en ook volwassenen deden mee. De werkstukken worden in de loop der jaren beter. Wij hopen volgend jaar aan interna tionale wedstrijden te kunnen meedoen. De traditionele zeesteren waren er ook dit jaar, maar daarnaast kwamen veel moeilijkere onderwerpen voor. De jury, die bestond uit Mej. G. Slooten en de heren Kapelaan Klawer en B. de Wilde, had het beslist niet gemakkelijk bij het be oordelen. Maar ook dit keer kwamen er weer prijswinnaars (eerlijkheidshalve moeten we vermelden dat de onderlinge verschillen slechts zeer gering waren). Bij de enkelingen waren de prijzen voor le prijs Petra Poelstra, aquarium 2e prijs Trudy v. d. Bijl, suikerzakje 3e prijs Ellen Paulusma, danseresje Herman v. d. Bijl, vliegerend kind 4e prijs Ulf Harten, krokodil 5e prijs Maike Harten, nijlpaard Jens Mattheij, windmolen 6e prijs Jeroen v. Heugten, paardehoofd Bij de groepen, bestaande uit 2 kinderen, kwamen voor een prijs in aanmerking olifant le prijs Carola Schilken Petra Wegner 2e prijs Petra Zeigler, Marijke Paulusma 3e prijs Friedl Breits Jochem Geiler Marijtje v. Ravenszwaay Frank v. Westrhenen kerkje visschotel racewagen 4e prijs Michel Zaal paard Kitty Struik 5e prijs Robby v. Kalkenhoven paard Yvonne v. Kalkenhoven 6e prijs Clementine Dechesne walvissen Nico van Spanje Ted Temming racewagen Peter Temming Het was buitengewoon geslaagd, alle deel nemers werden tijdens de werkzaamheden getrakteerd. Minder enthousiast kunnen we schrijven over de „Van Dam tot Dam race". Wel waren er zeer vele aanmeldingen na onze herhaal de verzoeken toch vooral mede te doen, maar vrijdag 28 juli meende de heer Vos dit evenement te moeten uitstellen. Wij be treuren het ten zeerste, dat dit besluit ge vallen is, zonder het bestuur van de V.V.V. of een der leden van de feestcommissie hier in te raadplegen. Wij betreuren het vooral dat voor velen die zich opgegeven hadden de laatste vakantiedag juist 28 juli was. Onder die kinderen waren er verschillende, die zich steeds weer opgaven om het „grote feest" te laten slagen Wij hebben gemeend de kinderen, die toch al zo teleurgesteld waren door het besluit het feest op hun laatste vakantiedag uit te stellen, als kleine troost een boekje mee te geven, (althans voor zover hun adressen ons bekend waren). Wanneer de „van Dam tot Dam race" nu doorgaat, is ons bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode niet bekend. Dinsdag 1 augustus werden ook de strand- spelen uitgesteld door ten eerste de warmte en ten tweede het grote aantal bezoekers aan het strand, waardoor het praktisch on mogelijk was een feest voor de gasten te organiseren. Autopuzzletocht. De belangstelling voor de autopuzzletochten neemt steeds meer toe. Voor woensdag 26 juli was het maximum aantal deelnemers (60 deelnemers) reeds dinsdag volgeboekt. En ook dit keer moesten er voor gasten uitzonderingen gemaakt worden, zodat ook nu weer 70 deelnemers aan de start ver schenen. Tot onze spijt moeten we mededelen dat de beloofde tocht in de Duitse taal op vele moeilijkheden stuit. Toch komt er een derde tocht en wel op 17 augustus a.s., „een z.g. nachtrit", vanaf 's avonds 9 uur. Omdat juist in de periode 5 augustus tot 2 september overwegend Duitse gasten in Callantsoog zijn, verzoeken we de leden van de V.V.V. zich zoveel mogelijk als tolk te willen opgeven, opdat ook de Duitse gasten aan deze tocht kunnen meedoen. Voorts zou het wel prettig zijn als enkele personen zich zouden opgeven om als „post" te fun geren, zodat deze taak niet steeds door de zelfde mensen moeten worden verricht. Aanmelden op het V.V.V.-kantoor Nadere bijzonderheden over de tocht van 17 aug. volgen in het volgend nummer van de Bad bode. Enkele winnaars van de tocht van 26 juli 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 K. Rietvink J. Leenders Mej. T. Bakker K. Baken S. Vogelzang J. Timmerman J. v. d. Ben E. Knapper Fam. Holtrop Toon Bakker De poedelprijs was voor Fam. Lans. Ook nu was de prijsuitreiking in de grote zaal van hotel Callant. De tocht werd uitgezet door de heer Spruit, die wij vanaf deze plaats hartelijk danken voor zijn medewerking. Wist U dat het levensgevaarlijk is bij de dammen in zee te baden, te zwemmen of te spelen, dat een witte vlag met (vraagteken) wil zeggen, dat er een kind gevonden of ver mist is, dat een blauwe vlag te kennen geeft, dat men met luchtbedden, opblaasringen, rubber kano's enz. niet in zee mag, dat een gele vlag betekent, dat er toezicht op de baders is, dat een rode bal er op duidt dat het door de weersomstandigheden verboden is te baden Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 1