I4DBOD CALLANTSOOG Zaterdag 26 aug. 1967 - No. 11 Red. - advertentieMevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323 Abonnementen: V.V.V. - kantoor - Telefoon 0 2248-338. Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272. Strandopgang Groote Keeten. Lampionoptocht. Woensdag 16 augustus werd in Callantsoog de tweede lampionoptocht gehouden. Over het weer behoeven we het eigenlijk niet te hebben, echt ouderwets, veel, zeer veel wind met dreigende wolkenformaties, maar het bleef droog. De route Zeeweg, Stuyvezan- deweg werd niet genomen, de tocht werd aanmerkelijk bekort n.1. Dorpsplein, Seinpost en terug. Het aai.tal gekostumeerde kinde ren was niet bijzonder groot. Br waren wel diverse zeer leuke ideeën. Doordat alle kin deren nogal „opgewonden" waren, gekostu meerde en niet-gekostumeerde kinderen door elkaar liepen, was het in 't begin voor de jury vrij moeilijk een juist beeld te krijgen. Gelukkig voor de deelnemenden werd ook dat probleem opgelost, zodat na rijp beraad de prijzen toegewezen werden aan Pieter Siemons Pipo le prijs Manuel Strüwer Neptunis 2e prijs Patrick de Vries Kok 3e prijs Silke Goeldner Indiaanse 3e prijs Dirck Goeldner Clown 4e prijs Erik Hoek Lieveheersbeestje 4e prijs Voor troostprijzen kwamen in aanmerking: Beate Hoffman Doornroosje Ulrich Blender Indiaan Angelika Joer Zeeman Anneke Mooy Kniertje Sabine Grüzke Bruid Er waren slechts weinig groepen; de groep van de kinderen Meulenhoff en Dinkla kwa men wel met een heel bijzonder idee, het prinselijk paar en prins Willem-Alexander. De prijzen bij de groepen waren voor: 1. Meulenhoff-Dinkla Prins Willem- Alexander. 2. Eradus-Steigstra De oude dames. Alle kinderen werden weer voorzien van het „spekkie". De prijswinnaars konden op donderdag 17 augustus in Strandpaviljoen Vos hun prijs in ontvangst nemen. Autopuzzletocht. Laten we maar gelijk met de deur in huis vallen, het viel ons wel wat tegen dat slechts heel weinig leden van de V.V. V., waarschijn lijk maar twee, als tolk met hun gasten aan de tocht deelnamen. Het is bijzonder jam mer dat zo veel personen denken de Duitse taal machtig te moeten zijn, om als kaart lezer met een Duitse familie te kunnen mee gaan. De tocht zelf gaf weer de nodige moeilijkheden te verwerken, vooral de laatste post naar de finish bij de „Witte Vlag" bleek voor velen een grote moeilijkheid. De berekening van het aantal strafpunten leverde dit keer geen enkele moeilijkheid op. Slechts vijf minuten was de „rekenkamer" op het schema achter, hetgeen bij andere tochten wel eens op grotere moeilijkheden §tuitte. De prijsuitreiking werd gehouden in hotel Callant. Allen, die zich op welke wijze ook, verdienstelijk gemaakt hebban om de tocht te laten slagen, hartelijk dank namens de deelnemers. Enkele prijswinnaars le Mej. T. Bakker (gouden tientje, uit geloofd door de V.V.V.) 2e Mej. N. Baken (gouden vijfje, uit geloofd door fam. Vos, strandpa viljoen). 3e Heer J. I. Buis. 4e Heer C. Bijpost. 5e Heer D. Leguit. 6e Heer Timmerman. 7e Heer K. Baken en Heer W. Dinkla. 8e W. Rampen. 9e Heer A. Nieuwland. De poedelprijs was voor de fam. Steenbrugge, waarvan door panne het aantal strafpunten niet te tellen viel, en voor equipe Slooten, die wat getelde strafpunten betrof nog juist voor de poedelprijs in aanmerking kon komen. Baad niet bij de strekdammen. Strandspelen. Vrijdag 18 augustus zouden er strandspelen georganiseerd worden voor kinderen vanaf 6 jaar. Om 2 uur 's middags waren de weers omstandigheden van dien aard, dat het beter leek de wedstrijden uit te stellen. Maandag 21 augustus vond het feest gedeeltelijk plaats. Kinderen van 6, 7 en 8 jaar mochten tegen elkander voetballen. De kinderen, die voor zien waren van een „fopbril" moesten een bal in een kuil trappen. Het veroorzaakte veel gelach, want deze brillen geven een ge heel vertekend beeld van de feitelijke situatie. De prijswinnaars waren le Martin Langenberg 2e Ulla Reuter 3e Ingrid Grüske 4e Heike Schreuder Helaas konden de spelen voor de oudere kinderen door omstandigheden geen door gang vinden, terwijl ook dinsdag die spelen uitgesteld moesten worden. Maar woensdag 23 augustus werden de spe len gehouden voor kinderen vanaf 9 jaar. Kastelen bouwen. Donderdag 17 augustus werden er kastelen gebouwd door kinderen vanaf 6 jaar. De animo was dit keer niet zo groot als wij eerder gewend waren. Waarschijnlijk hebben verschillende families, door het niet zo fraaie zomerweer, een bezoek aan de Westfriese markt in Schagen gebracht. Zo ziet maar weer, dat zelfs bij het organiseren van strand spelen rekening gehouden moet worden met evenementen in de omgeving, weersomstan digheden, getij en strandbezoek. De werkstukken van de kinderen waren over het algemeen heel goed. Er waren er die werkelijke kastelen probeerden te bouwen. De jury had het ook beslist niet gemakke lijk. Vooral ook omdat de leeftijd van de enkelingen en de groepen van 2 personen zo verschillend was. Maar na enkele keren het circuit rondge lopen te hebben en na vergelijkingen met andere werkstukken konden de prijswinnaars ook dit keer weer aangewezen worden. Bij de enkelingen waren dat le Johanna Dinkla 2e Rainer Weitin 3e Michael Kochs Bij de groepen kwamen voor een prijs in aanmerking Franz Jokiel le prijs Bernt Ittner Enno Ligthart 2e prijs Jolanda Ligthart Susanne Adrian 3e prijs Ulrich Adrian Georg Kochs 4e prijs Werner Rüskers Omdat er zo weinig deelname was, besloten we dit keer alle overige kasteelbouwers een troostprijs te geven. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,— per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15,— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1967 | | pagina 1