1918 CALLANTSOOG 1968 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN G Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 De festiviteiten. „Het weer is je koopman" wordt vaak ge zegd bij storm of regen, maar vooral in de kustgebieden bij stralend zomerweer. Hoewel wij het weer niet zo gauw heel slecht vin den, moeten we toch bekennen dat in de week van 24 tot 29 juni niet direct van ideaal strandweer gesproken kon worden. Vrijdag 28 juni waren de omstandigheden van dien aard, dat velen de terugreis on dernamen, terwijl anderen dolgelukkig waren enkele dagen langer te kunnen blijven. Het strand trok alleen de stoere wandelaars, die, in regenkleding gehuld, een fikse wande ling maakten. Van strandspelen kon geen sprake zijn, die werden verschoven naar maandag. Maar ook toen kwam er een kink in de kabel en wel opnieuw het weer, nu geen regen en wind, maar enorm veel zon en warmte, hetgeen duizenden naar de kust deed trekken. Plaats om een veld uit te zetten was er niet, zodat opnieuw besloten moest worden, de spelen uit te stellen. Voor de kinderen viel er overigens genoeg te doen op het strand met het bijzonder fraaie weer. Denkt u aan het zonnebad? Blijft u geen uren aaneen in de zon liggen? Vooral als u mooi en vlug bruin wilt worden, zijn 5 zonne baden per dag van 5 minuten beter dan één uur lang. Tot zo ver het strand en de festiviteiten. Een ander beeld gaf de kienavond. De he ren organisatoren waren na afloop ontzettend tevreden, ongeveer f650.-was de opbrengst. Nog twee van deze avonden en een klein, snel bootje kan gekocht worden, tenminste als er nog wat andere akties bij gedaan worden. De zaal was vol, gasten en Callantsogers hoopten allen een der prachtige prijzen te winnen en kochten menige kaart om hun kans te vergroten. Namens de leden van de Reddingsbrigade heel veel dank aan de heren Middenstanders die zulke fraaie prijzen voor de kienavond gaven, dank vooral ook aan de heren van de Garnekuul, die onder leiding van de heer Fred Bos voor de prima organisatie zorgden. De Vlootdagen. Sinds meerdere jaren worden in Den Helder de z.g.„ Vlootdagen"georganiseerd. Toen we in maart, april bericht kregen, dat deze da gen dit jaar op 12 en 13 juli zouden vallen, meenden we aanvankelijk dat dit een slechte keus was. We zagen in gedachte een grote schare vakantiegangers heen en weer trekken rijen auto's voor de Texelse boot en weinig of geen plaats voor bezoekers van de „Vloot dagen". Achteraf is het bepaald geen onge lukkige keuze. Vrijdag 12 juli is voor velen de laatste vakantiedag, die op alle mogelijke manieren intensief doorgebracht kan worden, terwijl voor de bouwvakkers de vakantie za terdag 13 juli begint. Het strand is in Callantsoog natuurlijk de grootste trekpleister, maar een combinatie van enkele uren aan zee en een bezoek aan den Helder is geen onoverkomelijke moei lijkheid. Tijdens de vlootdagen op vrijdag 12 juli en zaterdag 13 juli valt er van alles te beleven in den Helder, De „Nieuwe Haven" is voor het publiek toegankelijk, er zijn rondvaarten door de havens, de schepen kunnen bezich tigd worden, er zijn demonstraties van dui kers, van de marine-brandweer en redding en vliegdemonstraties, de schepen zijn vanaf 21 uur geillumineerd. Van al deze geneugten kunt U gratis genieten op beide dagen. Op vrijdag 12 juli geeft de Marinierskapel een Lunchconcert bij de Nieuwe Haven en een Taptoe op het Julianaplein. Zaterdag 13 juli kan gedurende de ochtenduren de Visafslag bezichtigd worden, 's middags is een vaartocht van de gepavoiseerde Helderse Vissersvloot en wel van 14.15 tot 15.15 uur. De Helderse Muziekcorpsen maken 's avonds een rondgang door de stad. Ook tijdens de vlootdagen is het Marine Museum aan de Hoofdgracht geopend. Films over de marine kan men in ,,'t Huys Tydtverdryf" zien. Er is dus een programma „voor elck wat wils". §ccn luchtbedden en opblaasboten in zee Evenementen. We willen u nog gaarne herinneren aan de demonstratie trampoline springen, welke vrij dag 5 juli a s. wordt gehouden bij hetVVV- bosje, richting voetbalveld. Toont uw be langstelling s.v.p. Zaterdag 6 juli a s. is een grote viswedstrijd voor Strandpaviljoen Vos. Inschrijven voor deze wedstrijd kan men tot zaterdagmiddag 5 uur bij 't Vissersparadijs, fam. v. d. Berg, Abbestederweg 6, tel. 239. De wedstrijd be gint om 6.30 uur. Er wordt nog steeds pa ling in zee gevangen, althans dat wordt gemeld, dus wie weet Ook voor deze wedstrijd zijn mooie prijzen beschikbaar. Op het Dorpsplein zal woensdag 10 juli 'n gezellig volksspel „Stoelendans" gehouden worden. Deelname is gratis, komt allen en doet vooral mee aan dit evenement. Tot zo ver enkele programma-punten voor de komende week. Tijdens de bouwvak-vakantie staat ook vee^ op de agenda. We willen nu reeds uw aan dacht vragen voor de auto-cross, die 14 juli in Groote Keeten gehouden wordt. Veel bekende coureurs komen aan de start. Voor de gasten worden voetbalwedstrijden gehouden, vanaf 15 juli, gedurende 16 dagen zal er 3 avonden per week gevoetbald wor den, terwijl de beker op 31 juli uitgereikt zal worden in strandpaviljoen Vos, nadere mededelingen volgen. Bij het ter perse gaan van dit nummer is het niet geheel zeker wanneer de gekostu meerde lampion-optocht gehouden zal wor den. Streefdatum is 18 juli in Callantsoog, waaraan verbonden voor de volgende dag, dus 19 juli, de Van Dam tot Dam race. Vrijdag a.s. kunnen we echter pas definitief vernemen of de muzikale begeleiding voor de lampion-optocht op 18 juli zal kunnen plaatsvinden. In ieder geval wordt er ge durende de bouwvak-vakantie in Callantsoog en in Groote Keeten een gekostumeerde lampion-optocht georganiseerd. Voor nade re bijzonderheden leze men de Badbode. Tref nu reeds voorbereidingen voor een origineel idee. Ook zal tijdens de bouwvak-vakantie een wandelpuzzletocht door het Zwanenwater georganiseerd worden en een autopuzzle- tocht door de gemeente Callantsoog. We rekenen op veel en enthousiaste deel nemers. Wist U dat het baden en spelen in de nabijheid van de dammen levensgevaarlijk is? dat er dagelijks kinderen en ook volwassenen op attent gemaakt moeten worden, dat zij in zee tussen de kurklijnen moeten blijven? Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1.- per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15. Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1968 | | pagina 1