AUTOCROSS Zondag 14 juli a.s. GROOTE KEETEN Aanvang 2 uur 12> yJU (36# Autocross in Groote Keeten Vele, vooral jongere, Callantsogers en gas- ten zien met spanning uit naar de autocross in Groote Keeten, die op zondag 14 juli a.s. gehouden wordt. De organisatoren (o.a. de heer Nic. Kossen) hebben 00k dit jaar weer veel moeite gehad om alles op tijd en plaats bijeen te brengen. Het grote evenement zal plaats vinden op het terrein van de heer Kager, naast de Sunclass-bungalows. Het crossterrein is ge- deeltelijk omgeven door sloten, er is in de onmiddellijke nabijheid van het terrein par- keergelegenheid voor vervoermiddelen. Enkele Callantsogers zullen aan de kracht- toer meedoen n.l. Martin Genet, Frans van Klaveren, Arie Kossen en Peter van Muyen. Uit de omgeving komen ervaren coureurs als Arie Oostindier, JaapSchulder, vader en zoon Jaap en Arie Keppel en o.a. Rutten uit Den Helder die voor zo ver we ze kennen voor spanning en sensatie zullen zor- gen. De wedstrijd begint om 14 uur, maar van- af 13.30 uur zal een aanvang worden ge- maakt met de training. De cross wordt in verschillende manches gereden, waarop pre mies uitgeloofd worden, soms voor de win- naar, maar 00k wel voor bijv, degene die het eerst ,,te water" raakt, terwijl de meest ongelukkige rijder 00k nog wel een kans loopt op een kleine prijs, Richtingspijlen wijzen de weg naar het cross terrein en naar het parkeerterrein. In Groote Keeten, gemeente Callantsoog, uw vakantieplaats in de kop van Nrd. Holland is zondag 14 juli de grootste sensatie te be- leveh voor jong en oud, voor dames en he- ren. Van Dam tot Dam race. We willen de van Dam tot Dam race dit jaar organiseren op vrijdag 19 juli a.s. Zo- als men weet gaat het er om op een origi- nele manier van de ene dam naar de andere te gaan. Dit kan (en wordt 00k meestal ge- daan) verkleed zijn. Kinderen die aan de gekostumeerde lampions-optocht deelnemen, kunnen zich gelijktijdig opgeven voor de van „Dam tot Dam" race. Volwassenen worden verzocht zich vrijdag 19 juli te melden bij Strandpaviljoen Vos van 11 tot 12 uur. In verband met het jubijeum-jaar willen we dit keer twee hoofdprijzen uitjoven, eenmaal een verblijf in een 6 persoons zomerhuis in Kerst- of Paasvakantie en eenmaal een ver blijf in een 6 persoons zomerhuis van 17 tot 24 augustus van dit jaar. Deelname is voor iedereen mogelijk. De jury is geheel anders samengesteld als bij de lampion-optocht, zodat degenen die geen prijs krijgen by de gekostumeerde op- tocht op donderdag 18 juli mogelijk wel voor een prijs in aanmerking komen bij de van Dam tot Dam race. We verwachten enorm veel deelname van kinderen en volwassenen. Gekostumeerde Lampionoptocht. Na rijp beraad hebben we besloten in de bouwvak-vakantie toch een lampionop tocht te organiseren. Bij het ter perse gaan van dit nummer is het nog hoogst onzeker of het plaatselijk Fanfare Korps akte de pre sence kan geven. Meerdere muzikanten zijn in de maand juli door vakantie afwezig. De secretaris van de muziekvereniging zal een dezer dagen proberen een klein korps samen te stellen. Mocht dat niet gelukken, dan zullen we de lampionoptocht tijdens de bouwvak-vakantie vooraf moeten laten gaan door een geluidswagen. We weten wel en de heren muzikanten weten 00k dat het voor de kinderen veel echter is, achter de muziek aan mee te lopen, maar zonder mu zikanten kan geen korps samengesteld wor den. De lampionoptocht willen we in ieder geval houden. We geloven n.l. dat een va kantie zonder lampionoptocht voor zeer velen geen echte vakantie zou zijn. Kinderen uit de gehele gemeente, dus 00k uit Groote Keeten en Koegras kunnen aan deze tocht meedoen. We moeten er eerlijkheidshalve aan toevoegen dat het niet vroeg afgelopen zal zijn. In verband met de late zonsonder- zal de tocht n.l. ongeveer 9 uur vanaf het Dorpsplein vertrekken. sMiddagseen uurtje slapen lijkt ons voor de kleinere kinderen dan 00k wel gewenst. De lampionoptocht staat onder leiding van de hr. Boeder. De kinderen worden verzocht zich op te stellen bij de Muziektent op het Dorpsplein. We verwachten veel deelname, vooral van de zijde van de gekostumeerden. Er kan dit jaar uit veel onderwerpen een keuze ge- maakt worden bijv. i.v.m. het 50 jarig bestaan van de V.V.V. bed Callantsoog. Ook zijn er weer veel en mooie prijzen beschikbaar. Voor de goede orde delen we nog mede, dat begin augustus in Groote Keeten een optocht gehouden wordt en half augustus nohmaals in Callantsoog. Ouders van kleine kinderen (zo ongeveer 4 jaar) die in augus tus nog in Callantsoog zijn en Callantsogers met kleinere kinderen kunnen dus eventueel hun kroost ook aan de volgende tocht laten deelnemen, die half augustus ongeveer 8 uur vertrekt. In ieder geval wensen we u en uw kroost veel succes bij de voorbereidingen. Aktiviteiten. In de Boet wordt geregeld les in boetseren en pottenbakken geven aan kinderen. Zij die aan de lessen willen meedoen en nog geen 12 jaar zijn worden verzocht 's morgens om 9 uur aanwezig te zijn. Voor jongens en meisjes van 12 jaar en ou- der wordt lesgegeven vanaf 11 uur. Hoewel er geen advertentie in de Badbode geplaatst is van manege Holstein, kunnen we de „ruiters in spe" toch mededelen dat in zeer beperkte mate bij deze manege paard gereden kan werden, echter uitsluitend tijdens de avonduren en na voorafgaande afspraak Het adres is manege Holstein, Jeweldijk 1, of Abbestederweg 32. Brandweerfeest. Als de sirene loeit, is er, behalve op maan- dag klokkeslag 12, praktisch niemand die rustig op zijn stoel blijft zitten. Iedereen wil weten waar de brand is. Waarschijnlijk vindt dit zijn oorsprong in het feit dat van ouds- her, brandbestrijding als een gemeenschappe- lijke plicht beschouwd wordt. In de tegenwoordige tijd heeft men in grote fabrieken en in steden beroepsbrandweer- lieden. In de kleinere plaatsen en dorpen in ons land zijn de brandweerkorpsen echter nog samengesteld uit vrijwilligers. Deze lieden verlaten bij iedere alarmering hun werkzaamheden om hun plicht tegenover de maatschappij op snelle en accurate wijze te vervullen. Want snel moet het gaan, de moderne brand- weerbestrijding heeft allerlei middelen ter beschikking om efficient te werken. Een van die middelen is bijv. de mist-blussing het- geen neerkomt op het verstuiven van wa ter onder 40 tot 60 atm. druk. In vroeger dagen ging dat heel anders, si- renes waren er niet, de klok moest geluid worden. Voor men dan wist, waar het bran- de, was het halve huis al verkoold. Het blussen ging ook zeer provisorisch, hetgeen tot gevolg had dat soms hele dorps- of stadsgedeelten door de vlammen met de grond gelijk gemaakt werden. De show, die de brandweerlieden op zater- dag 20 juli a.s. geven, laat zien hoe het be- strijden van de brand in vroeger jaren ge- schiedde en welke middelen de brandweer lieden thans ter beschikking hebben. Door middel van een speaker zullen de HoHandse en Duitse gasten het gebeuren van punt tot punt kunnen volgen. We zijn ervan overtuigd, dat de brandweer lieden en medewerkers met deze show veel succes zullen hebben. Houdt zaterdagmid- dag vrij en komt alien. Voor de show is nog een dringende be- hoefte aan kleding uit vroeger dagen. Nog- maals willen we vragen of enkele dames (ook zij die met vakantie zijn) zich willen opgeven bij de heer de Wilde, Dorpsplein. Bovendien is de aanwezigheid van enkele bromfietsers gewenst. Wilt U zo spoedig mogelijk uw medewerking toezeggen, ook kunt uzichmaandag 15 juli om 8 uur op de vergadering bij strandpaviljoen Smit melden. Dank voor de medewerking. Wandelpuzzletocht door't Zwanenwater. Dinsdag 16 juli wordt de eerste puzzletocht door het Zwanenwater georganiseerd. We verwachten een groot aantal deelnemers. Er wordt gestart in groepen van ten hoog- ste 3 personen. Kinderen kunnen aan de tocht meedoen, maar uitsluitend onder leiding van een volwassene. Duitse gasten delen we mede dat de routebeschrijving in eenvoudig Ne- derlands staat en dat zonder hulp van Hol landers gemakkelijk aan de tocht kan worden deelgenomen. De vragen, die gesteld worden kunnen in het Duits beantwoord worden. De start vindt plaats bij de ingang van het Zwanenwater vanaf 7 uur n.m. Inschrijving is mogelijk op dinsdag 16 juli op het V.V.V. kantoor Dorpsplein. De prijzen zullen wederom bestaan uit eet- waren, zoals taarten, cake, koek, kaas, worst enz. Verzuim niet aan deze unieke tocht deel te nemen. Veel genoegen en succes! Viswedstrijd. Zaterdag 6 juli was het echt ..visweer", d.w.z. voor de wedstrijd die bij strandpaviljoen Vos gehouden werd. Voor zo ver wij ons kunnen herinneren is bij dit strandpaviljoen nog geen „droge wedstrijd" gehouden. Ook dit keer was het alsof het water met bak- stenen tegelijk uit de lucht viel. Dit weer hield een 30 tal vislustigen er niet van aan de wedstrijd deel te nemen. Er werd nog vis gevangen ook, zij 't slechts twee stuks De eerste prijs was voor de heer G. J.Poel- stra, tweede werd N. van Dekker. De ove- rige prijzen werden verloot onder de deel nemers. De volgende wedstrijd met mooi weer, traditie bij strandpaviljoen Roos, zal gehouden worden op zondag 21 juli. Inschrij- ven is wederom mogelijk bij t Visserspara- dijs, Abbestederweg 6 tel. 239 tot zondag- avond 6 uur. J

Badbode voor Callantsoog | 1968 | | pagina 7