50 jaar V.V.V. 1918 CALLANTSOOG 1968 Zaterdag 27 juli 1968 - No. 8 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON. Zeeweg 12-Tel. 0 2248 - 323. Abonnementen: VV V-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Callantsoog anno 1905 ;-;5: Brandweerfeest. Ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan van de V.V.V. Bad Callantsoog werd op het Dorpsplein op zaterdag 20 juli j 1. een grote openlucht show gegeven, waaraan medewerkten lieden van de vrijwillige brand weer, vele dorpsbewoners en enkele gasten. Het eerste gedeelte van het spel, dat zon der enige repetitie van de spelers gegeven werd, verplaatste de toeschouwers naar het begin van deze eeuw, toen de vreemdelingen nog sporadisch in deze contreien kwamen. De bakker, de slager en de kruidenier ston den, zodra een auto in de verte gesignaleerd was, klaar om de badgast om de klandizie te vragen. Er was een bruiloftsfeest, de fo tograaf en de boerenkapel waren van de partij. De brand die de feestvreugde wreed verstoorde, werd met behulp van emmers water en de pomp geblust. Het tweede gedeelte van de show handelde in deze tijd. Een bruidspaar, begeleid door luid signaal gevende brommers, werd bij de gemeentesecretarie afgezet. Een vreugde dans ter ere van het huwelijk werd gehouden rond een ontstoken vuur, dat echter door de brand weer, die met groot materieel verscheen, gedoofd werd. In de pauze tussen „oud en nieuw" werden de kinderen getrakteerd op een „spekkie" of een lolly. Een Hollandse en een Duitse speaker zorg den er voor dat hun landgenoten het ge beuren van moment tot moment konden volgen. Dit openluchtspel trok duizenden belangstellenden. Het ligt in de bedoeling dit festijn nogmaals te herhalen op zaterdag 3 augustus a.s. Alle hulde aan de heer de Wilde, die de regie van het geheel had, hulde aan een ieder die zijn medewerking gaf, hulde ook aan de mensen die achter de schermen, de huizen voor dit feest bouwden. §een luchllieilJen en oplilaasliclcti in zee Autocross. Zondag 28 juli a.s. zal er in Groote Keeten opnieuw een autocross zijn. De coureurs, die aan de start komen, tellen in hun gelederen vele bekende gezichten van de stal Kossen, zoals de Callantsogers van Muy- en, Kossen, van Klaveren en Genet en de de buiten Callantsoog wonende Keppels, vader en zoon Rutten en o.a. Oostindiër. Naast deze bekenden zullen ook een achttal coureurs komen, die niet eerder in Groote Keeten reden. Insiders begrijpen, dat dit ge daan wordt om de spanning op het cross- terrein zo groot mogelijk te maken. Spanning en sensatie zal er overigens ge noeg zijn. Tijdens de cross wordt een demon stratie parachutespringen gegeven, die uitge voerd wordt door de Skydivingclub „The Flying Dutchmen" uit Amsterdam. Op het terrein zal men via een radioinstallatie kunnen horen, wat de springer rond circa 25 km. vanaf het terrein tijdens zijn sprong door de lucht meemaakt. Een dergelijk gebeuren is uniek in de ge schiedenis van Callantsoog. Overigens delen we nog mede, dat de training van de cross auto's omstreeks 1.30 uur een aanvang zal nemen. Wij zijn er van overtuigd dat Callantsogers, vakantiegangers en andere belangstellenden op 28 juli in Groote Keeten een zeer inte ressant evenement kunnen meemaken. Bekerwedstrijden. In onderling overleg is besloten de laatste voetbalwedstrijd Klein Begin&Trekkershonk tegen Garnekuul vrijdag 26 juli a.s. om 7 uur te spelen. De prijsuitreiking zal plaats vinden in Strandpaviljoen Vos, omstreeks 9 uur. De spelers van de verschillende wedstrijden worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Baad niet bij de strekdammen. Gekostumeerde Lampionoptocht. De tweede lampionoptocht in dit seizoen wordt gehouden in Groote Keeten op don derdag 1 augustus a.s. De kinderen worden verzocht circa 8 uur voor het zelfbedieningsbedrijf van Scheijen te verzamelen. Er wordt opgerekend, dat er weer vele ge- kostumeerden zullen deelnemen. Voor hen die de origineelste en meest verzorgde kos tuums hebben, zullen er mooie prijzen be schikbaar zijn. De jurering vindt zoals ge woonlijk plaats bij van Scheyen. De prijsuitreiking is dit jaar na afloop van de optocht in de cantine van de Camping 't Botgat. De optocht zal ongeveer negen uur vertrekken. We menen er goed aan te doen er op te wijzen, dat de derde en laatste lampionop tocht in Callantsoog gehouden wordt om streeks 15 augustus. Kinderen van vakantie gangers die bij de eerste tocht nog niet in Callantsoog waren en bij de laatste weer vertrokken zijn, kunnen eventueel op donder dag 1 augustus in Groote Keeten aan de gekostumeerde lampionoptocht deelnemen. Vakantie in augustus. Nog slechts enkele dagen en de maand au gustus doet zijn intrede. Veel personen zul len dan moeten constateren dat „de vakantie er weer voor een jaar opzit". Anderen komen pas in augustus naar zee. Voor diegenen willen we nogmaals enkele mededelingen doen aangaande het strandleven Voor de strandpaviljoens is toezicht op de baders en zwemmers. Bij de strandopgangen staan borden, waarop in vier talen t.w. in Nederlands, Frans, Duits en Engels te lezen staat, dat het baden bij de strekdammen ge vaarlijk is. Bij verschillende strandvakken zijn kurklijnen in zee gelegd, tussen de lijnen kan men zon der enig risico baden en zwemmen, tenmin ste als men niet naar Engeland wil over steken, vandaar uit is nog geen bader naar Callantsoog teruggekomen. Voor de strandpaviljoens kunnen verschil lende vlaggen gehesen zijn. Rode vlag: baden voor iedereen verboden. Blauwe vlag: geen luchtbedden, opblaasboten en ringen in zee. Gele vlag: toezicht op baden. Witte vlag met vraagteken kind vermist. Als men zich aan de voorschriften houdt vooral bij oostenwind niet te ver in zee gaat en beslist nooit in de nabijheid van de dam men zwemt, dan kan men er zeker van zijn dat men veilig kan baden en zwemmen. Ook de gasten in de maand augustus wen sen we een zeer prettige vakantie met veel zon. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1.- per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) af 15.— Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214.

Badbode voor Callantsoog | 1968 | | pagina 1