AUTOCROSS met parachutespringen GROOTE KEETEN Van Dam tot Dam race. Vrijdag 19 juli heerste er opnieuw veel span ning over de vraag „Kan het wel of niet doorgaan". De lucht was zeer donker en er dreigden diverse buien. Maar evenals de vorige dag bij de Lampionoptocht, werd het beter en om 2 uur was het ideaal voor de grote van Dam tot Dam race, die een ge- weldig succes werd. Er waren groepen en enkelingen, die de meest uiteenlopende on- derwerpen uitbeeldden. Iedereen deed zijn best om een van de twee hoofdprijzen te bemachtigen. A1 die groepen hadden we eigenlijk wel een hoofdprijs wil- len geven, maar bij een wedstrijd moetmen consequent zijn. De jury, bestaande uit drie dames, alien vakantiegangers, was het er over eens dat voor de hoofdprijzen in aan- merking kwamen le Reuzenvlekkenrups. Dechesne-v. Spanje 2e Werkende vrouw op vakantie, fam. Lutz die beiden een verblijf van een week in een 6 persoons bungalow gewonnen hebben. Bij de enkelingen gingen de prijzen naar le „de Klok op hoi", Frouwke v. Oostyen, die slechts 1 punt te kort kwam voor de hoofdprijs. 2e „Bloemenwagen", Erica Lastdrager 2e „Dit is de man, dit isz'n bier", P. Puyper 3e „Bloemenmagazijn Vergeet mij wel", Mariel de Jong 4e „Sleutel koningin", Agnes de Joode. De overige groepsprijzen waren voor 2e „Verleden, heden en toekomst V.V.V." fam. Adriaanse 2e „Hippe Vliegeniers", M.-J. R. de Vreede 3e „Ere rondje Olympisch equipe C'oog, D.A. en R.J. Souge 4e „Gasten brengen Abraham bij V.V.V, A. en E, van Geet. Zwemwedstrijden. Zaterdag 27 juli a.s. zal voor de tweede keer in dit seizoen een zwemwedstrijd geor- ganiseerd worden. Ook nu zal de Reddings- brigade Paal 13 haar medewerking geven. De wedstrijd begint om 7.30 uur n.m. en wordt gehouden voor het strandpaviljoen Smit. Deelname is voor personen vanaf 12 jaar. Er zal wederom in 4 groepen gezwom- men worden. Inschrijving vindt plaats bij het strandpaviljoen vanaf 7 uur 's avonds. Ook nu zullen waardebonnen aan de prijs- winnaars ter beschikking gesteld worden. Men kan zich inschrijven voor A. Jongens van 12 tot 16 jaar B. Meisjes van 12 tot 16 jaar C. Dames vanaf 16 jaar D. Heren vanaf 16 jaar Er wordt op zeer veel deelname gerekend. V oetbalwedstrijden. Sinds maandag 15 juli zijn de voetbalwed- strijden tussen de bewoners van de diverse campings en de gasten in het dorp in voile gang. Er zijn bij het ter perse gaan van dit nummer reeds 10 wedstrijden gespeeld. De wedstrijd, die oorspronkelijk op 29 juli uit- geschreven was, werd in onderling overleg verplaatst naar zaterdag 20 juli. Na de wedstrijden tot en met maandag 22 juli is de stand 't Botgat 8p 13- 3 Gasten Dorp 6p 15-5 de Nollen 4p 7- 6 Garnekuul 2p 5-13 Luttikduin Op 4- 7 Klein Begin-Trekkershonk Op 4-14 De gasten uit het dorp en de bewoners van camping 't Botgat hebben reeds 4 wedstrij den gespeeld, de overige groepen slechts 3. Er wordt naar gestreefd, alle wedstrijden deze week te laten spelen. Zaterdag zullen Callantsogcrs en vakantie gangers een lichtwedstrijd kunnen meemaken op het voetbalveld. De ploegen, die aantre- den zijn Callantsoog 1-Zeemacht, den Helder. Voor velen naast de voetbalwedstrijd de gelegenheia om de prachtige lichtinstallatie in werking te zien. Viswedstrijd. In het vorige nummer van de Badbode schre- ven we reeds dat er in Groote Keeten vis gevangen wordt. Bij de wedstrijd van zon- dag 21 juli is dat wel bewezen. Niet min der dan 56 stuks werden door 64 hengelaars aan de haak geslagen. Het weer was goed en zoals blijkt de deelname eveneens. De prijswinnaars waren le Boots 85 p. (5 stuks) 2e Dekker 81% P- (5 stuks) 3e Spaak 58j£p. (3 stuks) 4e de Laive 52 p. (2 stuks) 5e Beuring 49 p (2 stuks) 6e v. d. Weij 43%p. (2 stuks) 7e Woutje Roos 41%p. (2 stuks) de jongste deelnemer, die 7 jaar oud is. Er waren 25 prijzen te verdelen en de stem ming bij de prijsuitreiking liet niets te wen- sen over. De volgende viswedstrijd wordt op 4 augustus gehouden, nu bij strandpavil joen Smit. Inschrijven wederom bij 't Vis- sersparadijs, Abbestederweg 6, telefoon 239 Wandelpuzzletocht. Oinsdag 16 juli werd de eerste puzzletocht door het Zwanenwater georganiseerd. Er was enorm veel belangstelling. Jammer dat het voor de jongere deelnemers wel wat laat werd. We hopen een modus te vinden zodat deze late aankomst in de toekomst vermeden kan worden. De route zelf was byzonder goed door de heer J.M. Vos uitgezet. Er waren vragen over de natuur en over de V.V.V., boven- dien moest de te volgen weg gekozen wor den aan de hand van een beschrijving. De prijsuitreiking was in hotel Callant. Er waren ook nu weer heel wat prijsjes. Enkele namen van de prijswinnaars zijn le fam. Spruyt en Bijl 2e fam. Bousema 3e fam. v. d. Zee De volgende wandelpuzzletocht vindt plaats op 6 augustus. Strandspelen. De strandspelen voor de kinderen werden verschoven van maandag naar woensdag. Voor de kleine kinderen vanaf 5 t.m. 8 jaar stond er appelloop op het programma. Voor de groteren vanaf 9 jaar t.m. 12 jaar kangeroebalspringen. Woensdag 17 juli 's morgens om 10 uur werd gestart met de wedstrijd voor de klei- neren. De prijzen waren bij de 5 en 6 jarigen voor le Maud Croes 2e Berthien Dechesne 3e Nelly van Wageningen Bij de 7 en 8 jarigen gingen de prijzen naar: le Adriaan Mout 2e Martin Kochs 3e Ulrike Jokiel De middagwedstrijden voor de grotere kin deren werden afgelast. Bij het ter perse gaan van dit nummer heeft zich nog geen gelegen- heid voorgedaan om de uitgestelde spelen als nog te houden. Lampionoptocht. Donderdag 18 juli was het stralend strand- weer. De weersberichten voor de eerstkomen- de dagen waren uitstekend. Helaas dreigden de weergoden bij de lampionoptocht, ondanks de goede vooruitzichten,water in de wijn te gooien. Omstreeks 9 uur 's avonds zou de stoet vertrekken vanaf het Dorpsplein. Om 8.15 uur werd echter groot alarm geslagen. Regen, regen en nog eens regen. De Drumband uit Schagen, sinds een half uur aanwezig, kon geen demonstratie geven Ouders verkleedden hun kinderen niet, de weersomstandigheden werkten bepaaldelijk tegen, anderen vertrokken liever om thuis gezellig iets te drinken. Maar na een flinke bui, was de lucht schoon gewaaid en kon de optocht zonder enige vertraging doorgaan. Er waren weliswaar niet zo veel kinderen gekostumeerd, maar de belangstelling was prima. De jury bestaande uit twee gasten en een inwoonster uit Callantsoog, besloot de prijzen toe te kennen aan de groepen le Klokkenvrouwtjes, meisjes v. Oostyen 2e 3 Snoepjes, jongens Rezelman 3e Olympisch equipe C'oog, jongens Souge 4e Kinderwagen m. baby, groep Tichelaar Bij de enkelingen kwamen voor een prijs in aanmerking le Bloemenmeisje, Mariel de Jong 2e Donald Duck, Maud Croes 3e Stien Kaiser, Annelie Geurts 4e Sleutelhanger, Agnes de Joode 5e Zigeuner Prinses, Leontine Lutz 6e Haan, Jurgen Hahn ZONDAG 28 JULI - AANVANG 2 u. 4e groep Boeder, Burger, v. d. Ploeg 5e dames Provily en Brugman 6e groep Vos 7e mevrouw S. v. Twuyver 8e groep A. G. en H. de Groot 9e fam. P. v. 't Veen lOe fam. S. Faber De troostprijs was voor de groep Zentvelt-Bruggelink.

Badbode voor Callantsoog | 1968 | | pagina 5