Kerstviering. Vele personen van 65 jaar en ouder zijn niet in de gelegenheid geweest om het dorpshuis op 9 december j.1. te bezoeken. Om ook deze Callants- ogers in de gelegenheid geven het gebouw aan de binnenkant te bekijken, heeft het stichtingsbe stuur in samenwerking met enkele particulieren besloten een kerstviering in het dorpshuis te organi seren voor alle Callantsogers van 65 j. en ouder. Alle personen zijn dezer dagen bezocht en zullen indien nodig per auto afgehaald worden. Het pro gramma houdt o.a. in: opening, voorlezen van het Kerstevangelie door Ds. H. v. Doorn van Juliana- dorp, zang van het dameskoor en een kerstverhaal voor te dragen door de heer De Wilde. Tot besluit zal een gemeenschappelijke brood maaltijd gegeven worden. Deze kerstviering wordt gehouden op maandag 23 december vanaf 3.30 uur n.m. Van de verenigingen. Nu het dorpshuis geopend is willen we in de Badbode enige aandacht besteden aan het vereni gingswerk. In januari zullen vele verenigingen met frisse moed van start gaan. Op maandagavond wordt er geoefend door de toneelgroep. Doordat de laatste jaren in Callants- oog geen gelegenheid was om een uitvoering te geven, kampt de vereniging met het probleem spelers. Personen, tot circa 40 jaar, dames en heren maar vooral heren zijn van harte welkom. Inlichtingen worden verstrekt door de heer de Wilde, Dorpsplein. In de grote zaal van het Dorpshuis zal met ingang van 13 januari een danscursus gegeven worden. Belangstellenden kunnen zich vervoegen bij mej. Zr. v. d. Poel, Duinroosweg 21, tel. 374 en de heren C. de Jong en Kalk. eveneens Duinroosweg. Voorts wordt er op dinsdagavond in de kleine zaal van het Dorpshuis een cursus E.H.B.O ge geven. Geïnteresseerden voor dit byzonder belang rijke werk kunnen inlichtingen verkrijgen bij de heer G. de Vries, Kruisweg. In hotel Callant wordt iedere maandagavond van af 7.30 uur gebridged, Nieuwe leden zijn van harte welkom. In januari zal de bejaardensociëteit van start gaan. Personen vanaf 65 jaar kunnen zich nu reeds opgeven bij de heer P. de Haan, Dorpsweg 4. Nadere datum en verdere mededelingen volgen. Gedurende de wintermaanden wordt er door de sportverenigingen getraind op dinsdag van 4-6 uur en van 7.30-8.30 uur, voor de voetballende Cal lantsogers, op woensdag van 4-5 uur en 7-9 uur en op zaterdag van 3-4 uur door de dames van de handbal. Op woensdagavond repeteren de Golfbrekers, voor outsiders de accordeonvereniging, in de kleine zaal van de kleine zaal van het Dorpshuis, terwijl op vrijdagavond de Callantsoger Fanfare hear oefen avond heeft. De Plattelandsvrouwen vereniging heeft cursus middag op donderdag (vanaf 16 januari) en voor de dames worden iedere donderdagavond gymna stieklessen gegeven in het dorpshuis. De Dorpsbibliotheek zal gedurende de winter maanden op vrijdagavond geopend zijn van 7-8 uur. Er zijn reeds vele nieuwe jeugdboeken, terwijl romans, detectives, oorlog en streekromans voor volwassenen in december en januari aangeschaft zullen worden Het uitleengeld voor de leden blijft t 0,10 per boek per week, voor gasten f 0,20 per boek per week. Het lidmaatschap, uitsluitend voor inwoners van Callantsoog bedraagt f 1,— per jaar per gezin. De contributie kan op vrijdagavond tijdens de uit lening worden voldaan vanaf 1 januari a.s. Het bestuur van de Stichting Dorpshuis stelt zich open voor initiatieven tot het oprichten van andere dan hier genoemde verenigingen of clubs. Wij denken hierbij aan hobbyclubs, jeugdclub, zangvereniging of clubs op sportgebied. Gaarne schriftelijke mededelingen aan de secreta resse van de Stichting Dorpshuis, mevr. Klooster boer, of aan de administrateur de heer Tiebie. De mogelijkheid wordt overwogen eind december een „Bingo"' avond te houden. Nadere medede lingen volgen in Schager Courant J. MOOY Mzn., voorzitter VVV van 1946-1961 De Kolfweid. Sinds enkele jaren hebben we de Callantsogers en de vakantiegangers op de hoogte gehouden van de plannen en vorderingen van het Dorpshuis, annex Groene Kruisgebouw. De Callantsogers zijn 9 december j.1 getuige ge weest van de feestelijke in gebruikneming van het gebouwencomplex Helaas waren we niet tijdig in het bezit van een cliché om in de Badbode af te drukken. Voor de geinteresseerden (en dat zijn ook zeer veel va kantiegangers) delen we mede, dat de naam van het gebouw „Kolfweid"' is. Het terrein waar het Dorpshuis gebouwd is, werd door oud Callants ogers de Kolleweid genoemd. Na onderzoek bleek dat deze naam een verbastering is van Kolfweide. In vroeger jaren werd de kolfsport namelijk bui ten beoefend. Het terrein waar nu het Dorps huis staat, was eerst voor gemeenschappelijk ge bruik, later werd het als Kolfweide benut. Elders in dit blad is medegedeeld dat het gebouw in januari in de roulatie komt. Het bestuur van de Stichting Dorpshuis heeft het echtpaar van Neck momenteel nog wonende in Abbekerk, aangesteld als beheerders. Van het „Anjerfonds werd de mededeling ge daan, dat voor het aanschaffen van een kunstwerk een bedrag beschikbaar gesteld is. Het is een beeld, dat door Nic.Jonk uit Groot- Schermer vervaardigd is en voorstelt „Nereïde op Triton", een juweeltje dat op het plein voor het gebouwencomplex beslist veel toeschouwers zal trekken. Met andere woorden het Dorpshuis annex Groene Kruis gebouw en de entourage zijn het novum van Callantsoog, een novum dat aan alle verwach tingen beantwoordt en waarop wij Callantsogers trots zijn. Zij, die morele of financiële steun gaven, zij die medewerkten aan de veiling voor het Dorpshuis, de vakantiegangers en Callantsogers, die op welke wijze dan ook hun belangstelling voor dit gebouw toonden, zeggen we hartelijk dank. Het gemeenschapscentrum, dat door de arbeid van de architekt, de diverse aannemers en installateurs tot een gezelligheidscentrum geworden is, zal zeker een zeer voorname plaats gaan innemen. Tijdens de opening van het Dorpshuis deelde de voorzitter van de Stichting Dorpshuis Callantsoog o.a mede dat een Culturele Raad is opgericht, welke voorlopig onder supervisie van het stich tingsbestuur zetelt. Inmiddels is een bedrag van f 5000,- als beginkapitaal aanwezig. De Culturele Raad zal een fonds vormen door: a. partikuliere gelden b. gemeentelijke subsidie Uit het fonds zullen verschillende culturele akli- viteiten kunnen worden gesubsidieerd. BEP en ED VAN NECK van de Kolfweid wensen dorpsgenoten en gasten prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1969 Jubilea. Het jaar 1968 is in Callantsoog beslist het jaar van de jubilea. In de afgelopen zomer hebben we al vermeld dat de VVV dit jaar haar 50-jarig bestaan vierde. Er werd in oktober een receptie gehouden, die ook door verschillende trouwe vakantiegangers bezocht werd en er was een groot VVV-bal, dat eveneens verschillende gasten trok. Ter gelegen heid van de opening van het Dorpshuis zal de VVV nog een feestavond geven in samenwerking met het bestuur van de Stichting Dorpshuis, waar di verse verenigingen van hun kunnen blijk zullen geven. De datum voor deze avond is bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend. Maar in dit jaar vierden we nog een jubileum en wel dat van een der oud voorzitters van de VVV de heer Jb. Mooy Mzn., die met zijn echtgenote kinderen, kleinkinderen en overige familieleden op 23 november j.1. de dag herdacht dat hij voor 50 jaar in het huwelijk was getreden. De heer en mevrouw Mooy-van Wachendorf van Rijn wen sen wij namens de VVV en vele gasten nog vele gelukkige jaren. Op 6 januari a.s. is de heer Jn. van Honschooten 50 jaar jachtopzichter in het Zwanenwater. De heer van Honschooten is bij de Callantsogers, gasten in binnen- en buitenland en vele bezoekers van het Zwanenwater bekend als gids, die het meeste en gezelligste weet te vertellen over het mooiste natuurreservaat van Nederland. De heer van Honschooten en zijn familie, jachtvrienden en kennissen wensen we van harte geluk met dit jubileum. Postkantoor Stuijvezandcweg: van maandag t m vrijdag: 10 30 tot 12.30 uur 14.tot 15.uur 17.30 tot 18.— uur ('s avonds geen geldzaken, behalve op vrijdagavond) Zaterdag de gehele dag gesloten. Verhuurders mogen we u er nogmaals attent op maken, dat de te verhuren panden van een brie venbus voorzien dienen te zijn. Wilt U allen duidelijk adresseren Veel dank namens de bestellers Kerkdiensten. Ned. Herv. Gemeente, Callantsoog, p a tel. 324 Zo. 22 dec. 10 uur Ds. A. M. A Hellendoorn Wo. 25 dec. 10 uur Mw. Broersen-v.d Veen met le kerstdag medew. v. h. Plattelandsvrouwenkoortje Do. 26 dec. 4 uur Kerstfeest met de kinderen van de 2e kerstdag zondagschool hun ouders en andere belangstellenden. Zo. 29 dec. 10 uur Mw. Broersen-v.d.Veen Di. 31 dec. 19.30 uur Mw.Broersen-v. d.Veen Oudejaarsdiecst Zo. 5 jan.'69 10 uur Ds. H. van Doorn Kath. Kerk, 't Zand p/a tel.02249-226 Wo. 25 dec. 0.00 uur Plechtige nachtmis le kerstdag 7 uur H. Mis met kinderzang 9 uur H. Mis 10.30 uur Hoogmis met groot koor 19 uur Plechtig LOF met predikatie Do. 26 dec. 7.30 uur en 8.30 H.H. Missen 2e kerstdag 10.30 uur H. Mis met ritmische begeleiding Zo. 29 dec. 7.30 uur en 8.30 uur H.H.Missen 10.30 uur Hoogmis 19 uur Lof Di. 31 dec. 7 uur en 8.00 uur H.H.Missen Oudejaarsdag 19 uur H.Mis uit dankbaarheid Wo. 1 jan. 7.30 uur - 8.30 uur en 10.30 uur H.H.Missen Nieuwjaarsdag Gelegenheid tot biechten: zaterdag 16 tot 20 uur ma. 23 en di. 24 dec. tot 11 uur en van 15 tot 20 uur. Kath. Kerkdienst, Callantsoog Iedere zaterdag 7 uur n.m. Avondmis in de Ned.Herv.Kerk te Callantsoog. Wo. 25 dec. 7 uur v.m. H. Mis met zang. Geref. Kerk, Schagen, Corn. Bockstraat, tel. 02240-2381 Wo. 25 dec. 10 uur Ds. H. Leene le kerstdag Do. 26 dec. 10 uur Zangdienst met Herv. Evang. „Bethel" 2e kerstdag voorgangers ds. H.Terstege en ds.H.Leene Zo. 29 dec. 10 uur Ds. j.Sap, Bergen 19 uur Ds. j.Sap, Bergen Di. 31 dec. 20 uur Ds. H. Leene Wo. I jan. 10 uur Ds. H. Leene Zo. 5 jan.'69 10 uur Ds. J.O. C. Bouma, H.H. Waard 19 uur Ds. H. Leene, afscheidsdienst De Ned. Herv. Kerk. Gedurende de tweede week van december is er enorm hard gewerkt in de Ned. Herv. Kerk te Callantsoog. Enkele personen, o.a. de families Bloem, Ellen en Eriks en de heren C. de Jong, Verschoor en Ter- stege hebben de zolder grondig schoongemaakt. Door de heer G. de Vries en zijn medewerkers is een der binnenmuren hersteld en zaterdag 14 december hebben de dames Baken-Boendermaker v. Berkum-Boedermaker, mevr. Bloem en mevr. D. de Jong banken en bodem van alle stof, ver oorzaakt door de herstelwerkzaamheden, ontdaan. De leiding van de grondige schoonmaakwerk- zaamheden was in de vertrouwde handen van het echtpaar Oudenes. Alle hulde aan deze en bovengenoemde personen die er voor gezorgd hebben, dat met de Kerst dagen in het vooruitzicht, de kerk van binnen weergezien mag worden. Komt u ook? Doktersdiensten. Gedurende de komende feestdagen zullen de dok tersdiensten in Callantsoog en omgeving worden waargenomen op woensdag 25 en donderdag 26 december door dokter J.F.W.G.Verheul, 't Zand telefoon 02249-223 Op zaterdag 28 en zondag 29 december door dokter K. Schoen, St.Maartensbrug, tel. 02246-230 Op dinsdag 31 december en woensdag 1 januari door dokter A.E.C.Rookmaker te Petten, telefoon 02268-460

Badbode voor Callantsoog | 1968 | | pagina 2