CALLANTSOOG Zaterdag 24 mei 1969 Red. Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 0 2248 - 323Abonnementen: VVV-kantoor - Telefoon 0 2248-338 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer - CALLANTSOOG. Druk: Fa. K. VAN LOENEN Zn. - Schagerbrug - Tel. 02247-272 Vakantie in het voorjaar. In het voorjaar, na de koude winter, begint men aan vakantie te denken.Het hoogseizoen, juli en augustus, is voor velen de ideale tijd om er op uit te trekken. Helaas wordt een vakantie in het hoogsei zoen voor veel personen steeds moeilijker te verwezelijken. Gezinnen met schoolgaan de kinderen, die aangewezen zijn op de va kantie in juli of augustus, huren meestal in. Het is voor buitenstaanders moeilijk om wat in vaktermen heet ,,er tussen" te komen. Maar gelukkig zijn er nog vele plekjes waar het in het voorjaar goed toeven is en waar een verblijf in een onderkomen voor 4-6 of 8 personen geen financieel bezwaar behoeft te zijn. Een van deze mooie plekjes is Callantsoog. Hier kan men volop genieten van het strand, de duinen en van het prachtige natuurreser vaat het Zwanenwater. Voor een bedrag vanaf circa f60,- tot ongeveer f150,- per week kan mep in juni een vakantieonder komen, huis, bungalow of caravan, voor 4- 6 of 8 personen huren. Prijzen zijn afhanke lijk van comfort en ligging. Een verblijf in een hotel of pension zal ongeveer f100, f150,- per week per persoon kosten. Callantsoog, een badplaats in opkomst, wordt door velen als het vakantieoord bij uitstek gezien. De kern van het dorp ligt in de onmiddel lijke nabijheid van het strand. Een strand dat ruim 3 km. lang is en daardoor ideaal is om grote strandwandelingen te maken. Het unieke van Callantsoog is het Zwanen- water, een duingebied dat met twee zoet- watermeren tot het mooiste natuurreservaat van West-Europa gerekend kan worden. In het voorjaar is dit gebied een der groot ste trekpleisters voor allen, die van de na tuur willen genieten, rust en zon zoeken. Een Duitse ornitholoog schreef over dit duinterrein o.a.: .,De meren met het donkere water, de heuvels met berken en kruipwilgen begroeid, herinneren ons aan Lapland. De uitgebreide flora en fauna is voor ons een reden om niet naar de Sahara of Klein-Azië te gaan. maar de slechts 500 km. van Ham burg naar Callantsoog geregeld af te leggen, het Zwanenwater maakt zeer veel indruk op ons". Nergens ter wereld vindt men op een be trekkelijk klein terrein zo veel soorten vo gels: rietzangers, eenden, de nachtegaal, maar ook roerdomp en waterhoen. Een grote kolonie blauwe reigers en de broedkolonie van de lepelaars geven dit re servaat een zeldzame aantrekkingskracht Ook planten en bloemen komen in het duin gebied in grote verscheidenheid voor. De lissen geven in het voorjaar een diep- gele kleurenpracht. Alles bloeit in het wilde. Er zijn twee excursie wandelingen uitgezet, een van ongeveer 4 km en een van ~t9 km, welke laatste de meeste voldoening schenkt. Het is duidelijk, dat het beslist niet nood zakelijk is diverse planten en dieren te on derscheiden om in dit natuurreservaat te genieten. De rust alleen al werkt verfrissend op de sleur van alle dag. Bovendien is het weer in deze omgeving, afgezien van wat wind, veelal zeer goed. In het voorjaar is Callantsoog en omgeving een der zonnigste streken in Nederland, het geen een reden te meer is er eens over te denken, in deze tijd een vakantie van enkele weken in Callantsoog door te brengen. Het Zwanenwater. Voor bezoekers het gehele jaar geopend. Toegangskaarten a f 1,50 per persoon, kin deren van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Maandkaarten (gezin max. 5 pers.) a f 15, Kaarten verkrijgbaar bij de heren jachtop zichters J. en G. van Honschooten, Zuid- schinkeldijk 2 en 3, telefoon 308 en 214. Strandbeveiliging. Het is duidelijk dat door de tegenwoordige vervoersaccommodatie een uitstapje naar bos, duin en strand steeds meer toeneemt. Speciaal de zee heeft in het hoogseizoen een enorme trek voor jong en oud. In Callantsoog worden de bezoekers bij de strandopgangen gewaarschuwd niet bij de dammen in zee te gaan zwemmen of baden, omdat dit levensgevaarlijk is. Aan deze waarschuwing willen we nog en kele adviezen toevoegen Ga niet te ver uit de kust, ook een ervaren zwemmer kan in moeilijkheden komen bijv. door kramp of plotselinge stroomverandering. Laat drijvende voorwerpen als ligbedden, luchtbanden, opblaasboten en -beesten aan het strand. Neemt u geen enkel risico bij stormweer en laat kinderen bij vallend water, dus als de ebstroom loopt, niet alleen in zee. Als de zee te gevaarlijk is, wordt er een rode vlag gehesen. Het zwemmen en baden is zo lang de rode vlag wappert, verboden. Een blauwe vlag meldt dat er geen ligbed den, ringen enz. in zee meegenomen mo gen worden Een gele vlag betekent dat er toezicht op het baden is. Een witte vlag met een vraagteken(?) wordt gehesen als er een kind vermist of gevon den is. Aan de beveiliging van het strand wordt veel aandacht besteed. Op de gepachte stranden is dagelijks toezicht van een badmeester, die gedurende de weekeinden geassisteerd werd en ook in 1969 zal worden door vrijwilligers van de „Callantsoger Reddingsbrigade Paal 13", welke laatste tevens het vrije strand bewaken.Maar door de steeds grotere stroom vakantiegangers en dagjesmensen is het wen selijk dat ook gedurende de werkdagen as sistentie verleend wordt, op het gepachte en het z.g. vrije strand. In de afgelopen wintermaanden werd door het gemeentebestuur en het VVV bestuur in samenwerKing met de „C.R.B. paal 13" een strandfonds in het leven geroepen. Een deskundige, de heer W. Dinkla is aangesteld om op werkdagen toezicht te houden. Door gebruik te maken van de nieuwe boot van de „C.R.B. Paal 13" zal in het hoog seizoen van Groote Keeten tot Callantsoog dagelijks de veiligheid op het strand in het oog gehouden kunnen worden. Na een eerste oproep werd circa f 1200, aan vrijwillige bijdragen geschonken. Het is begrijpelijk dat onderhoud van de boot, ligging op het strand, opbergplaats voor materialen, onderkomen aan het strand en toezicht op werkdagen wel iets meer kos ten met zich brengen. Personen of instellingen, die willen meehel pen de veiligheid op het strand te bevorde ren, kunnen hun vrijwillige-oiften storten op postrekening 544513 t.n.v._ySe VVV onder vermelding Strandfonds. Heren adverteerders. Het tweede blad verschijnt 14 juni, heren adverteerders, die de tekst van de adverten ties veranderd willen zien. verzoeken we voor 9 juni daarvan bericht te doen.

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 1