WELKOM CALLANTSOOG baad niet bij, de {bt^ebdammen IN DE GEMEENTE Welkom. Welkom u, gast, die dit jaar voor de eerste keer uw vakantie in Cailantsoog doorbrengt, welkom u, die reeds voor de zoveelste keer besloot dit jaar toch maar weer naar Cai lantsoog te gaan. Zoals wij elders reeds medegedeeld hebben, zullen de meeste festi- viteiten weer op de oude voet doorgaan. Maar voor u, nieuweling, willen we toch nog iets vertellen over de mogelijkheden in de gemeente Cailantsoog. Door het uitge breide gebied kunt u wandelingen maken van enkele tientallen minuten tot verschei- denen uren. Cailantsoog heelt een uitge strekt strand, waar enkele paviljoens de strandbezoeker, maar ook de wandelaar, alles biedt op het gebied van frisdranken, koffie, soepen enz. De zeehengelsport kan overal beoefend wor den, evenals de binnenhengelsport. Het Zwanenwater. een uniek natuurreser vaat, kan niet vrij betreden worden, maar de geringe kosten zullen zeker geen bezwaar zijn. Om inkopen te doen voor de warme maai tijd behoeft u zich beslist niet te haasten, alle levensmiddelen-bedrijven zijn geopend tot 9 uur 'savonds. Maar wilt u er wel rekening mee houden dat er s middags van 12.30 tot 13.30 uur middagsluiting is. Ja, en nu kunnen we alleen nog maar ho pen dat het u vergaat als ons, toen wij jaren geleden voor de eerste keer naar Cai lantsoog kwamen om vakantie te houden. We huurden een gedeelte van een gemeu bileerd huis, de kamer was naar onze be grippen maar klein, de slaapkamers waren redelijk, maar de prettige verstandhouding met onze gastheer en gastvrouw duurt nog steeds voort. Wij hopen, dat op uw eerste of uw tiende vakantie steeds weer een tot ziens zal zijn. Festiviteiten. De feestcommissie van de VVV is aanzien lijk uitgebreid. Er zal voor kinderen en vol wassenen weer veel georganiseerd worden. Door de opening van het Dorpshuis zal het nu ook mogelijk zijn bij slecht strandweer kinderspelen te organiseren. Voor volwas senen staan dans- en wijnfeesten, bingo en o a, cabaret op het programma, aan auto- puzzletochten en andere buiten evenementen is ook veel aandacht besteed. Tot 15 juni luidt het programma: za. 24 mei 9.30 - 12.30 uur v.m. Damesturndemonstratie Dorpshuis za. 24 mei 8,uur n m. Bingo-Dansant, Dorpshuis zo. 25 mei 7.30 uur n.m, Dansen, Garnekuul ma. 26 mei 11-16 uur Postzegelruilbeurs za. 31 mei 7.30 uur Dansen, Garnekuul vr. 13 juni 8,uur n.m. Bingo-Dansant, Dorpshuis za, 14 juni Veldloop door het Zwanen- water. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er in bovengenoemde periode ook filmvoorstel lingen gehouden zullen worden, zie hiervoor de raambiljetter. Indien er voldoende deelname is, zal er ook een strandfeest gehouden worden. Foto's, De redaktrice van de Badbode vraagt kleu renfoto's van Cailantsoog, Groote Keeten, de Polder, het strand en het Zwanenwater. E.H.B O. en C.R.B. Paal 13. Bij het ter perse gaan van dit nummer werd ons medegedeeld, dat de onderkomens van de E H B O. en de reddingsbrigade voor de Pinksterdagen op het strand geplaatst zullen worden De diensten voor beide groepen zullen de eerstkomende weken, voor zover nodig, onderling worden geregeld. We wijzen u, vakantieganger, er wel op, dat leden van de E.H.B.O. en de reddings brigade slechts dan te hulp kunnen komen, als er gevaar is Hun werkzaamheden kun nen echter ten zeerste vergemakkelijkt wor den als u, bader of zwemmer, zich aan de voorschriften van de badmeester houdt. Triton en Nereide. Het beeld voor het Dorpshuis, dat door sub sidies van het Anjerfonds en verkoop zomer- postzegels, kon worden aangeschaft, is ge maakt door Nic Jonk en stelt voor Triton en Nereide. Triton is de zoon van Poseidon en Amphi- trite. Hij woont in de zee en wordt voor gesteld van boven mens van onder vis. Volgens Ovidius rijdt hij (Triton) blazend op een hoorn om de onstuimige golven te bedaren. In latere perioden is er sprake van meerdere Tritonen, lagere goden, die Posei- don dienen. Nereide, een der 50 dochters van Nereus en Doris, behoort tot de zeenymfen, die op vreemde dieren door de zee rijden. Samen met de Tritonen dienen zij de god Poseidon. Met een beeld als Triton en Nereide moe ten we in een badplaats, wel zeer gelukkig zijn om haar symboliek. Een badplaats die haar bekendheid wil behouden, zal er te allen tijde van doordrongen moeten zijn, dat haar positie geheel en al afhangt van de wijze waarop zij haar gasten tegemoet treedt. De dienende taak behoort te beginnen bij de verhuur van apartementen, het geven van service is een der vereisten. De inlichtingendienst moet feilloos zijn, daar naast zal de gezelligheidsfaktor een rol spelen. Het beeld van Triton en Nereide zal ho pelijk gedurende vele jaren het symbool van Cailantsoog kunnen blijven. Tritcn en Nereide Wat er veranderde. In Groote Keeten is een restaurant gekomen. Het voormalige huis van de familie Tromp aan de Helmweg, dat aan het einde van de 18e eeuw dienst deed als onderkomen van het Franse leger, werd enige jaren geleden aangekocht door de heer J.Meenhorst. Het pand is geheel gerestaureerd en uitge breid en geeft door zijn gezellig interieur en gunstige ligging een bijzonder cachet aan Groote Keeten, Met de nieuwe Midget-golf- baan bij het restaurant heeft Groote Keeten de vakantiegangers veel sportiefs te bieden. In het bungalowpark Sandepark worden de laatste „Sunclass bungalows in gereedheid gebracht. De tennisbanen in dit paik kunnen bespeeld worden door eigenaren en huurders van .Sunclass bungalows". De kantine van het kampeerterrein de Gar nekuul" is dit jaar verpacht aan de familie Jb. Bakker. De heer Dik, d e vorig jaar de scepter in dit centrum zwaaide, heeft de bar van de familie Strooper, Dorpsweg overge nomen. Het pand heeft inwendig de nodige verandering ondergaan, naast een gezellige bar is er ook gelegenheid een hapje te eten. Ook in Vis-cafetaria Tichelaar, Dorpsplein, is het een en ander vern.cuwd. Door een interne verandering is het restaurant apart gekomen, zodat men nu rustig genieten kan van warm gebakken vis en andere vissoor ten, salades, soepen enz. In het strandpaviljoen Noordzeebad Vos is de bar uitgebreid, de kleedcabines en toilets zijn geheel veranderd en het zonneterras is o a. ruimer geworden. De woningbouw in Cailantsoog gaat nog steeds door. Nog slechts enkele van de per manente woningen zijn te koop. Het wegennet naar en in de gemeente Calla .tsoog wordt steeds verbeterd. Waar schijnlijk zal het fietspad Groote Keeten Cailantsoog binnen enkele weken voor het fietsend publiek geopend worden. De strandopgangen zijn waar nodig aanzien lijk verbeterd en verbreed. Tot slot vermelden we de opening van de kantine bij het voetbalveld, hetgeen op He melvaartsdag officieel gebeurde. De voet- en handbalvereniging heeft thans de beschikking over vier kleedkamers, twee scheidsrechterskamers en een gezellige kan tine. Tijdens de officiële opening werden diverse geschenken aangeboden. Al met al weer verbeteringen, waarop een kleine gemeenschap als Cailantsoog trots is. Pottenbakken. In het kunstnijverheidscentrum „de Boet" zal gedurende de maanden juli en augustus opnieuw gelegenheid gegeven worden tot het volgen van een cursus in pottenbakken, emailleren, boetseren enz. Jongens en meisjes tot circa 16 jaar kunnen iedere ochtend creatief bezig zijn. Volwassenen zullen 's avonds (na afspraak) een of meerdere lessen kunnen volgen. Naast deze zelfwerkzaamheid ligt het in de bedoeling ook enkele exposities te organi seren van werken van jonge kunstenaars. Op 28 juni zal Mark Jonk, zoon van de bekende beeldhouwer Nic Jonk een schilde rijen expositie houden. Nadere inlichtingen hierover zullen in een der volgende num mers van de Badbode bekend gemaakt wor den.

Badbode voor Callantsoog | 1969 | | pagina 3